Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

26.03.2021
1.364
Garanti BBVA Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti BBVA ile vadeli mevduat hesabı açanlar hoş geldin faizinden yararlanma şansını elde edecektir. Düşük faiz imkanı ile vadeli mevduat hesabı açarak birikimlerinizi güvenli bir şekilde hesabınızda saklayabilirsiniz. Garanti BBVA mevduat hesabı ile müşteriler TL, USD, EUR türlerinden istediğini tercih ederek yatırımlarını yapabilme şansını elde ederler.

Garanti BBVA Mevduat Hesabı Açma Adımları Nelerdir?

Aşağıda Garanti BBVA mevduat hesabı açma adımları detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

 • Garanti BBVA ile vadeli mevduat hesabı açmak isteyenler bankanın şubelerinden, internet bankacılığından ya da telefon bankacılığından yararlanabilir.
 • Telefon bankacılığı ile Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı açmak için öncelikle cep telefonlarından 444 0 333 numaralı müşteri hizmetleri hattına bağlanılması gerekir.
 • Bunun dışında bankanın en yakın şubesine gidilmesi gerekir. Şubeye giderken başvuruda bulunacakların T.C. kimlik belgesi, T.C. sürücü kimlik belgesi, pasaport ve ikametgah belgesini yanlarında bulundurmaları gerekir.

 Garanti BBVA Mevduat Hesabı Ne Kadar Kazandırır?

garanti bbva mevduat hesabi

Aşağıda Garanti BBVA mevduat hesabı ile elde edilen kazançlar hakkında bilgiler yer alır:

 • Bankanın müşterilerine Hoş geldin faizi uygulanarak kazançlar elde edilmesine imkan tanınır. Uygulanan faiz oranı ise %4,5 ile %8 arasındadır.
 • 25.000 TL yatırımlar için banka %2,5 oranında faiz imkanını ortaya koyar.
 • 25.000 TL ile 100.000 TL arasında olan yatırımlarda ise %3 oranında faiz uygulanır.
 • 100.000 TL ile 200.000 TL arasında biriken paralara ise %3,5 oranında faiz imkanı ortaya koyulur.
 • 200.000 TL ve üzeri yatırımlarda ise %4 oranında faiz fırsatı sunulur.
 • EUR para birimi için ise çok düşük faiz uygulanır. Bu faizin değeri %0,01 olarak belirlenmiştir.
 • Garanti BBVA ile vadeli mevduat hesabı açanlar vade oranlarını kendilerine uygun olacak şekilde seçmektedir. Örneğin; 1, 3, 6 ay ya da 1 yıl olacak şekilde vade imkanlarından yararlanma şansınız vardır. Seçilen vade oranına ve vadeli mevduat hesabına yatırılan paranın değerine göre uygulanan faiz oranı sürekli olarak değişmektedir.
İlginizi Çekebilir :  Enpara Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Ayrıca Garanti BBVA bireysel emeklilik bilgilerine de bakabilirsiniz.

Garanti BBVA Mevduat Hesabına Sigorta Uygulanır Mı?

Garanti BBVA ile mevduat hesabı açıldığı zaman stopaj uygulaması yapılır. Stopaj uygulamasının gerçekleşmesinde müşterilerin tercih etmiş olduğu vade süresi ve hesapta biriken paranın miktarı etkili olmaktadır. Stopaj oranın belirlenmesinde aynı zamanda yapılan yatırımın türüne ve biriken paranın miktarı da büyük rol oynar. Bunun dışında Garanti BBVA ile vadeli mevduat hesabı açıp her ay düzenli şekilde yatırım yapanlar için toplamda 150 Bin TL değerinde sigorta ödeneği imkanı da ortaya koyulmaktadır. Bu imkandan sadece Garanti BBVA ile vadeli mevduat hesabı açanlar yararlanabilir.

Garanti BBVA Mevduat Hesabı Altınlarda Nasıl Uygulanır?

Birikimli Garanti altın hesabı sayesinde her ay düzenli bir şekilde yatırımlarınızı yaparak altın birikimlerinizi güvenli şekilde vadesiz hesapta tutabilirsiniz. Vadesiz mevduat hesabı üzerinden aynı zamanda istediğiniz miktarda altın satın alma şansınız da vardır. Özellikle Birikimli Garanti altın hesabına 1 gram altın alma imkanınız vardır. Bu hesap üzerinden yapılan altın alım ve satım işlemlerinde komisyon, faiz ve hesap üzerinden ücretlendirmelere tabii tutulmazsınız. Altın almakla birlikte hesabınıza yatırımlar yaparak da kazanç elde etmeniz mümkündür.

Dilediğiniz zaman aldığınız altınları Garanti BBVA şubesine teslim ettikten sonra vadesiz hesabınıza altın şeklinde aktarabilme imkanınız vardır. Altın konusunda uzman kişiler bankaya verdiğiniz altınları en ince detayına kadar kontrol eder ve vadesiz hesabınıza gram türünden altınların yatırılmasına yardımcı olur. Bankanın şubesinden yaptığınız vadesiz hesaba altın yatırma işlemi için herhangi bir işlem ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Vadesiz hesap üzerinde bulunan altınları nakit ihtiyacı olduğu zamanlar da para şeklinde kullanabilirsiniz.

Garanti BBVA Mevduat Hesabından Hediye Nasıl Yollanır?

Garanti BBVA vadesiz mevduat hesabı üzerinden altın hediyesi almak için yapılması gerekenler tek tek verilmektedir:

 • Özel günlerde altını bizzat almanın dışında Garanti BVVA ile Garanti altın çek işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Garanti altın çek yapmak için bankanın müşterisi olmanıza gerek yoktur.
 • Hediye ettiğiniz Garanti altın çek ile kişiler bankanın en yakın şubesine giderek vadesiz mevduat altın hesabı açtırıp kendilerine verilen hediye altınları bu hesaba aktarabilme şansını elde edecektir.
 • Hediye edilen altınları nakit şeklinde de kullanabilme hakları vardır.
 • Hediye altın çekin bir tanesini almak için 5 TL ödeme yapmanız gerekir.
 • Aldığınız hediye altın çekin üzerinde hediyeyi kime verecekseniz, onun ismi ve soyismi vardır. Bu hediye altın çekini sadece hediyeyi verdiğiniz kişi kullanabilmektedir.
 • Güvenli bir şekilde hediye edilen altın çeki ile kişiler altınlarını vadesiz hesap açarak içine aktarabilir.
 • Garanti BBVA ile hediye altın çek almak isteyenler “garantibbva.com.tr” adresine giriş yapmalıdır. Ya da Garanti BBVA müşteri hizmetleri hattını aramalıdır.
İlginizi Çekebilir :  ING Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Garanti BBVA Mevduat Hesabı Online Açılabilir Mi?

garanti bbva mevduat online

Aşağıda Garanti BBVV mevduat hesabının internet üzerinden nasıl açılması gerektiği detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • Garanti BBVA ile vadeli mevduat hesabının açılması için öncelikle bankanın müşterisi olmanız şartı ortaya koyulur. Bununla birlikte bankanın internet bankacılığını ve mobil uygulamasını da daha önceden kullanmış olmanız gerekir.
 • Garanti BBVA vadeli mevduat hesabının açılması için bankanın internet şubesine ya da mobil uygulamasını cep telefonlarınıza indirdikten sonra internet bankacılık şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapmanız gerekir.
 • E-vadeli mevduat hesabını online olarak açtığınız zaman istediğiniz miktarda parayı hesaba yatırıp geleceğiniz için güvenli şekilde birikim yapabilirsiniz.
 • %22,25 faiz oranı ile birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

Garanti BBVA müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? Ayrıntılarını da inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mevduat Hesabı İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Garanti BBVA ile mevduat hesabının açılmasında talep edilen belge ve evraklar şu şekildedir:

 • Hesabın açılmasında T.C. kimlik belgesi, pasaport, sürücü belgesi, oturduğunuz yeri gösteren ikametgah belgesi ve iletişim için cep telefon numaranız gereklidir.
 • Talep edilen belge ve evraklar ile birlikte bankanın en yakın şubesine gitmeniz gerekir.
 • O gün içinde mevduat hesabı açılır ve hesabınızı aktif bir şekilde kullanma şansını elde edersiniz.
 • Mevduat hesabı açıldıktan sonra 10 gün içinde oturduğunuz eve Garanti BBVA banka kartı gelecektir.
 • Paracard Bonus kartı ile tüm alışverişlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Aynı zamanda kart ile ATM üzerinden işlemler de yapmak mümkündür. Bununla birlikte kartı kullanarak hesaba para yatırabilir ya da hesaptan para çekebilirsiniz.
 • Paracard Bonus kartının kullanılması için öncellikle 444 0 333 numaralı müşteri hizmetleri hattına bağlanılmalıdır. Hatta bağlandıktan sonra müşteri temsilcisinin talimatlarıyla birlikte şifre oluşturmanız gerekir. Şifrenin güvenliği için kesinlikle doğum tarihiniz ile ilgili rakamlar koymamalısınız.
 • Garanti Paracard Bonus ile hem yurt içinde hem de yurtdışında dilediğiniz şekilde alışveriş yapabilmeniz mümkündür. Her yaptığınız alışveriş için Bonus puan kazanma imkanınız da vardır.
 • Garanti BBVA ile mevduat hesabı açmak için herhangi bir şekilde para yatırmanız gerekmez.
 • Hesabın açılmasından sonra düzenli şekilde yaptığınız her işlem için ödemeler yapmanız talep edilir.
 • 6 ayda bir olmak şartı ile 125 TL değerinde hesabınızdan işlemler için ücretlendirme alınır. Garanti BBVA şubelerinde çalışan ve emekli olan kişilerden işlem ücreti hiçbir koşulda talep edilmez.
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.