Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

18.03.2021
1.625
Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Garanti BBVA bireysel emeklilik iptali için kullanıcılar; müşteri hizmetlerini ve banka şubesini kullanabilir. Ayrıca bireysel müşteri temsilcileri ile görüşmeleri de emeklilik sistemi iptali için yeterli olur. Garanti BBVA BES iptali için kullanılar dilerler ise internet ve mobil bankacılığı da tercih edebilir. Garanti Bankası, bireysel emeklilik iptali için kullanıcılara belirli bir süreliğine cayma hakkı sunar. Cayma hakkı için belirtilen süre içerisinde bireysel emeklilik iptali yapılır ise herhangi bir kesinti olmadan paralarını alabilirler.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

garanti bbva bireysel emeklilik sistemi nedir

Garanti BBVA bireysel emeklilik sistemi müşterilerinin daha rahat bir yaşam sürmesi için oluşturulan bir sistemdir. Emekli maaşlarını Garanti BBVA’dan alan ve 3 yıl boyunca taahhüt veren tüm banka müşterileri emeklilik sisteminden yararlanabilir. Bireysel emeklilik sistemi ek kazançlar sağlayan bir yatırım türü olarak da karşımıza çıkar. Garanti BBVA bireysel emeklilik sisteminde müşteriler kesinti yaşamadan emekli maaşlarını Garanti Bankasını kullanarak alabilir.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları Nedir?

Garanti BBVA bireysel emeklilik sisteminde müşteriler için hazırlanan birçok avantaj bulunur. Bu avantajlar arasında en önemlisi Garanti BBVA bireysel emeklilik sistemine dahil olan müşterilere Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından yüzde 25 ek ödeme yapılır. Her 100,00 Türk lirası için 25,00 Türk lirası yatıran T.C. Devleti, emekli yurttaşlarını desteklemeyi hedefler. Garanti BBVA bireysel emeklilik sistemindeki devlet desteği önemli avantajlardan biridir.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Garanti BBVA müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? Ayrıntılarını da inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Özellikleri Nedir?

Garanti BBVA bireysel emeklilik sisteminin özellikleri banka tarafından belirlenmiş olup özellikler şu şekildedir:

 • Yüzde 25 devlet desteği
 • Garanti BBVA kredi kartı kullanımında ek taksit
 • Borç erteleme
 • Maaş için periyod belirleme

Garanti BBVA bireysel emeklilik sisteminin özellikleri arasında yer alır. Garanti BBVA ayrıca maaş sigortası, müşteri sigortası ve hayat sigortası gibi sigorta türlerinden de indirimli yararlanılmasını sağlar.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu Nereden Yapılır?

Garanti bireysel emeklilik başvurusu Garanti BBVA tarafından belirlenen kanallardan başvuru kabul eder. Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi başvuru kanalları şu şekildedir:

 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi
 • Garanti BBVA banka şubeleri

Üzerinden bireysel emeklilik sistemi başvurusu yapılabilir. Ayrıca Garanti BBVA resmi internet sitesi, internet bankacılığı ve mobil bankacılığı da mevcut Garanti BBVA müşterileri tarafından kullanılabilir.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA bireysel emeklilik başvurusu yapmak için yukarıda belirtilen kanalların kullanılması gerekir. Her kanal için farklı bir başvuru yöntemi bulunur. Müşteri hizmetlerinden BES başvurusu yapmak için müşteri iletişim merkezinin aranması gerekir. İnternet ve mobil bankacılığın içerisinde yer alan başvuru sekmesinden bireysel emeklilik başvurusu yapılır. Ayrıca banka şubesine giderek müşteri temsilcisi ile görüşülmesi yeterli olur. Garanti BBVA başvurusu yapmak isteyen müşteriler yukarıdaki kanalları değerlendirerek başvuru işlemlerini tamamlayabilir.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA bireysel emeklilik takibi müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılabilir. Başvuru esnasında şartları yerine getiren herkes takibe gerek kalmaksızın emeklilik sistemine dahil olabilir. Emeklilik sistemine katıldıktan sonra ise başvuru takibi yapılmasına gerek bulunmuyor. Garanti BBVA BES iptali için yapılacak olan takip işlemi ise bankanın internet sitesi ve müşteri iletişim merkezi aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir :  Denizbank Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru İptali Nereden Yapılır?

Garanti BBVA bireysel emeklilik başvuru iptali için müşterilere cayma hakkı verilir ve bu cayma hakkı süresinde başvuru iptalleri şuradan yapılır:

 • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Banka şubesi

Kullanılarak başvuru iptali gerçekleştirilir. Başvuru iptallerinde cayma hakkı süresinin geçilmemesi önem taşır.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

garanti bbva bireysel emeklilik iptali nasil yapilir

Garanti BBVA bireysel emekliliği iptal etmek isteyen emekli müşteriler, banka temsilcileri ile görüşerek cayma haklarını kullanabilir. Ayrıca müşteri iletişim merkezi ve Garanti BBVA emekli hattı kullanılarak da BES iptali kolaylık ile yapılır. Bunun için öncelikle müşteri temsilcisi ile görüşülmesi gereklidir. Garanti BBVA bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyen kullanıcılar taahhütnamelerini de yanında bulundurmalıdır.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı Ne Kadar?

Garanti BES devlet katkısı yüzde 25’tir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından Garanti BBVA emeklilerine yönelik belirlenen ek destek miktarı %25’tir. Ayrıca her 100,00 Türk lirası için 25 Türk lirası ödendiği de biliniyor. Garanti BBVA ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin iş birliği ile emekliler yüzde 25 daha fazla kazanç sağlar.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik İptali Müşteri Hizmetlerinden Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA müşteri hizmetleri aracılığı ile bireysel emeklilik sistemi iptal edilebilir. Bireysel emeklilik sistemi başvurusu esnasında müşterilere 2 ay geçerli cayma hakkı verilir. Eğer kullanıcılar cayma haklarından yararlanmak ister ise 0 850 222 03 33 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir. Ayrıca 444 0 333 numaralı telefondan da müşteri iletişim merkezi ile görüşerek bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istediklerini iletebilirler.

Garanti BBVA kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur? Detaylarına da bakabilirsiniz.

Garanti BBVA Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi aracılığı ile birçok işlem şubeye gitmeden gerçekleştirilebiliyor. Garanti BBVA müşteri iletişim merkezine ulaşmak için 444 03 33 numaralı telefonun aranması yeterli olur. Müşteri iletişim merkezinden yapılan işlemler şunlardır:

 • Bireysel emeklilik sistemi başvurusu
 • Bireysel emeklilik sistemi iptali
 • Bireysel emeklilik sistemi tarih değişikliği
 • Bireysel emeklilik sistemi ödeme periyodu değişikliği
 • BES fon dağılımını tekrar planlama
 • Toplu maaş alma talebi oluşturma
 • BES kredi kartı ek taksit imkanından yararlanma
 • BES kredi kartı taksit erteleme
İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Garanti BBVA İnternet Bankacılığından Hangi İşlemler Yapılır?

Garanti BBVA internet bankacılığı bireysel emeklilik sistemine dahil olan müşterilerine ek hizmetler sağlar. Şubeye gitmeden ve telefon bankacılığı kullanmadan yapılabilecek işlemler şunlardır:

 • Maaş takibi
 • Bireysel emeklilik iptali
 • BES ödeme periyodu arttırma veya azaltma
 • Bireysel emeklilik sisteminde biriken parayı başka bir hesaba aktarma

Gibi işlemler internet bankacılığı aracılığı ile yapılabilen işlemler arasında yer alır.

Garanti BBVA Emeklilik Sistemine SMS ile Başvurulur Mu?

Garanti emeklilik sistemi SMS ile yapılan başvuruları henüz yanıtlayamıyor. Ancak SMS yerine müşteri iletişim merkezi ile 0 850 222 03 33 numaralı telefondan iletişime geçilebilir. Garanti BBVA bireysel emeklilik sistemi iptal başvuruları için müşteriler çağrı merkezini, banka şubesini ve müşteri hizmetlerini kullanabilir.

Garanti BBVA Çalışma Saatleri Nedir?

Garanti BBVA mesai saatleri haftanın ilk günü olan pazartesi başlar ve cumaya kadar devam eder. Haftanın beş günü 09.00 ile 12.30 arasında sabah mesaisini tamamlayan Garanti BBVA, 13.30 – 17.00 saatleri arasında ise öğleden sonraki mesaisini tamamlar. Haftanın beş günü 12.30 ile 13.30 arasında 1 saatlik mola kullanılır. Garanti BBVA şubeleri hafta sonları hizmet vermez.

Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri Nedir?

Garanti Bankası müşteri iletişim merkezi 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir. Garanti BBVA bes iptali başlatmak isteyen kullanıcılar hafta sonları da dahil olmak üzere 0 850 222 03 33 numaralı telefonu kullanabilir. Garanti BBVA müşteri iletişim merkezinden bireysel emeklilik sistemi iptali kolayca yapılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.