Kredi Destekleri ve Bankacılık

ING Bank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

23.03.2021
1.184
ING Bank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

ING Bank çağrı merkezine bağlanmak için ING Bank müşterilerinin geçerli banka müşteri hizmetleri numarasını aramaları gerekir. ING Bank 7 Temmuz 2008 yılından itibaren müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için kurulmuş bir bankadır. ING Bank bünyesinde kredi, banka veya maaş kartı bulunan müşteriler bankalara gitmeden de işlemlerini ING Bank müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Gelişen teknoloji ile ING mobil uygulaması ya da ING Bank müşteri hizmetleri, müşteriler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

ing bank musteri hizmetleri telefon numarasi nedir

ING Bank müşteri hizmetleri geçerli telefon numarası bir tanedir ve bu numara 0850 ile başlamaktadır. Yeni çıkan kanun gereği banka gibi kurumsal hizmet veren bütün firmalar numaralarının başlarında 0850 bulundurmak zorundadır. 444 ile başlayan kurumsal numaralar günümüzde hala geçerliliğini kaybetmese bile 444 ile başlayan numaraya sahip olan bankaların, ikinci bir 0850 ile başlayan müşteri hizmetleri numaraları bulunmaktadır.

ING Bank müşteri temsilcisi ile görüşmek için geçerli olan numara 0850 222 0 600 şeklindedir. ING Bank müşterileri, ING Bank çağrı merkezine ulaşabilmek ve işlemlerini kolay yoldan gerçekleştirebilmek için cep telefonlarından bu numarayı aramalıdır. Son dönemlerde yaşanan olumsuz durumların neticesinde müşteriler devlet tarafından geçerli sayılan 0850 numaraları hariç herhangi bir numaraya itibar etmemelidir. Banka müşterileri sadece geçerli olan müşteri hizmetleri numaralarını aramalı ve geçerli olan banka numaralarından gelen çağrıları cevaplamalıdır.

ING Bank bireysel emeklilik nasıl iptal edilir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

ING Bank Müşteri Hizmetleri Çalışma Şekli Nedir?

ING Ban çağrı merkezi çalışma metodu müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için düzenlenmiştir. ING Bank müşterileri kredi kartı, banka kartı ya da maaş kartları ile ilgili olan bütün işlemleri veya bilgi alma hizmetini ING Bank müşteri hizmetlerinden 7/24 alabilmektedir. ING Bank, müşterilerine 7/24 gün ve saat gözetmeksizin her türlü işlemleri için hizmet sunar. Ancak bazı banka işlemleri günün belli saatlerinde yapılmaktadır. Belirli saatlerde yapılan bu banka işlemleri çeşitli devlet kurumlarına ödemeler ya da borsa işlemlerini kapsamaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

ING Bank çağrı merkezi çalışma saat aralıkları yapılacak olan işleme bağlı olarak değişiklik göstermektedir ING Bank bünyesinde kredi kartı, banka kartı Ya da maaş kartı olan müşteriler,  ING Bank müşteri hizmetlerinden 7/24, yani saat ve gün önemli olmaksızın hizmet alabilmektedir. Ancak devlet kurumlarına yapılacak ödemeler veya borsa işlemleri resmi kurumlarla ilgili olduğu için belirli saat aralıklarında yapılır. Bu işlemler ve saat aralıkları aşağıdaki gibidir:

 • ING Banka ait kredi kartı, banka kartı ya da maaş kartı ile ilgili işlemler 7 gün ve 24 saat yapılabilir.
 • Döviz kurlarına ait tüm işlemler ve bu konu hakkında bilgi almak için 7 gün ve 24 saat müşteri hizmetleri geçerlidir.
 • Doğalgaz faturası, elektrik faturası, su faturası, telefon ya da internet faturası gibi bütün fatura ödeme ve bilgi alma işlemleri 00.00 saati ile 21.00 saati aralığında gerçekleştirilebilir.
 • SSK ödemeleri ve bu ödemeler hakkında bilgi almak için ING Bank müşteri hizmetleri 00.00 saati ile 22.00 saati aralığında hizmet vermektedir.
 • Son olarak ise repoya dair tüm bilgi almak veya işlem gerçekleştirmek için ING Bank müşteri hizmetleri 00.00 saati ile 14.00 saati aralığında hizmet vermektedir.

ING Bank Müşteri Hizmetleri ile Hangi İşlemler Yapılabilir?

ING Bank telefon bankacılığı sayesinde yapılan işlemler aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • ING Banka ait kredi kartı bulunan müşteriler için; kredi kartı borç sorgulama, kredi kartı şifre alma, kredi kartı borç ödeme, kredi kartı şifre değişikliği ya da yeni kredi kartı talebi gibi birçok işlem 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilir.
 • ING Banka ait banka kartı ya da maaş kartı bulunan müşteriler için; banka kartı veya maaş kartı bakiye sorgulama, banka kartı ya da maaş kartı için şifre belirleme, banka kartı ya da maaş kartı için yeni şifre alma, yeni banka kartı talebinde bulunmak gibi birçok işlem 7/24 gerçekleştirilebilir.
 • Kurum faturaları (doğalgaz, elektrik, su, telefon, internet vs.) ödeme işlemleri veya faturasız hatlar için cep telefonu TL yükleme işlemleri yapılabilir.
 • Şans oyunları için hesap sorgulama işlemleri de yine ING Bank müşteri hizmetleri aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir.
İlginizi Çekebilir :  Akbank POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanmak

ing bank musteri hizmetlerine hemen baglanmak

ING Bank müşteri temsilcisi ile direkt görüşmek için ING Bank müşterilerinin kendilerine ait cep telefon numaralarından yukarıda verilen ING Bank müşteri hizmetleri numarası aramaları gerekir. Bu aramanın ardından müşteriler sesli kayıt sistemi aracılığı ile belirli tuşlamalar yapmalıdır. Doğru tuşlamalar yapıldığında ING Bank müşterileri, ING Bank müşteri temsilcisi ile görüşebilmektedir. Bu görüşmeler hem banka müşterilerinin güvenliği açısından hem de bankanın güvenliği açısından kayıt altına alınmaktadır.

ING Bank Müşteri Hizmetlerine Bağlanabilmek İçin Talimatlar

ING Bank müşteri temsilcisi ile görüşmek için izlenecek yollar şu şekildedir:

 • İlk olarak ING Bank müşterileri kendilerine ait cep telefonlarından 0 850 222 0 600 numaralı müşteri hizmetlerini aramalıdır.
 • Arama yapıldıktan sonra ING Bank sesli kayıt sisteminin talimatları neticesinde müşteri, T.C. kimlik numarasını veya onun için istenen bilgileri tuşlamalıdır.
 • Tuşlamanın ardından müşterinin karşısına gelecek olan yeni menüde sırası ile 0 ve 3 rakamı tuşlanmalıdır.
 • Bu sayede müşteriler direkt olarak ING Bank müşteri temsilcisine bağlanabilecek ve onlar ile görüşebilecektir.

ING Bank kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur? Ayrıntılarını da inceleyebilirsiniz.

ING Bank Müşteri Hizmetlerinde Gecikme Yaşanması

ING Bank çağrı merkezinde yaşanan gecikmeler müşterilerin memnuniyetini azaltmaktadır. Fakat bilinmelidir ki ING Bank müşteri hizmetleri, banka müşterileri için en iyi hizmeti verebilmek için çalışır. Yaşanan gecikmeler telefon trafiğindeki yoğunluk sebebi ile olabilmektedir. Aynı zamanda banka ile acil görüşmesi gereken müşterilerin işlemleri öncelikli sıraya alınabilir. Bu gibi durumlarda ING Bank müşterileri, müşteri temsilcisine bağlanabilmek için sıraya girer ve telefonda beklemelidir. Ancak bu gelişmeler sürekli olarak yaşanmaz ve aynı zamanda bu gibi gecikmeleri önlemek için ING mobil uygulaması da kullanılabilir.

ING Bank Mobil Bankacılık Kullanımı

ING Bank internet bankacılığı kullanımı sayesinde müşteriler bankalara gitmek veya müşteri temsilcisine bağlanmayı beklemek yerine işlemlerini çok daha kolay yoldan halledebilirler. ING Bank mobil bankacılık uygulamasını müşteriler App Store ya da Google Play Store üzerinden cep telefonlarına indirebilir ve şifrelerini oluşturduktan sonra mobil bankacılık, bir diğer deyiş ile internet bankacılığını kullanabilirler. Bu uygulama üzerinden ING Bank müşterileri kredi kartları bakiyelerini kontrol etme, kredi kartı borcu ödeme, banka veya maaş kartı bakiyelerini öğrenme ya da kurum faturaları ödeme, para transferi gerçekleştirme gibi birçok işlemi kolaylıkla sağlayabilirler.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Yatırım Hesapları Nelerdir?

ING Bank Mobil Bankacılık Şifre Alma

ING Bank internet bankacılığı için şifre alma işlemleri birkaç dakika süren oldukça basit bir işlemdir. ING Bank internet sitesi üzerinden veya ING Bank mobil uygulaması üzerinden ilk defa internet bankacılığı kullanacak olan müşteriler, kolaylıkla şifrelerini alıp işlemlerini gerçekleştirebilirler. ING Bank mobil uygulamayı indiren müşteriler uygulamayı açtıklarında şifre al butonuna tıklamalıdır. Açılan sayfada müşteriler kişisel ve kart bilgilerini girdikten sonra şifrelerini oluştururlar. Güvenlik açısından her 3 ayda bir mobil uygulama, şifrelerini değiştirmeleri için müşterilere uyarı yapar. Uygulama üzerinden gerçekleştirilemeyen işlemler için de ING Bank müşteri hizmetleri aranabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.