Kredi Destekleri ve Bankacılık

ING Bank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

15.04.2021
1.580
ING Bank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bank borsa hesabı sayesinde borsada işlem yapmaya başlayabilirsiniz. ING Bank borsa hesabı açmak temelde farklı hesap türlerinin açılmasına dayanmaktadır. Yatırım hesaplarından seçim yaparak menkul kıymet kapsamında işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ING Bank Borsa Hesabı Nedir?

ING Bank borsa hesabı tanımı itibariyle hisse senedi alımına ve VIOP işlemlerine dayanmaktadır. Borsa takibi yapmak, hisse senedi almak ve satmak ile VIOP işlemlerinin banka üzerinden yapılması borsada işlem yapabilmenizi sağlar. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin hisse senetlerinin ING Bank aracılığı ile alınıp satılabilmesi hem kolaylık sağlamakta hem de güvenli işlemler yapabilmeye olanak vermektedir.

ING Bank Borsa Hesabı Neden Açılmalı?

ING Bank borsa hesabı açılışı borsada işlem yapmak isteyenler için gerekli olmaktadır. Temel olarak hisseler ya da pay işlemleri anonim ortaklıklar tarafından belirlenirler ve anonim yapıya sahip olan firmalar için sermaye payının temsil edilmesini sağlarlar. Diğer bir deyişle sermaye şirketlerinin ortaklığı için sermaye paylarının belgelendirilmesi için hisse senetlerine ihtiyaç duyulur. Gerçek adı borsa işlemlerinde pay işlemleri olan bu paylar, halk arasında ise hisse senedi olarak anılırlar. Bu bakımdan pay işlemleri ile hisse senetleri aynı anlamı taşırlar. Borsaya giriş yapmak isteyenlerin hisse senetlerin almaları gerekmektedir. Borsa temel olarak hisse senetleri üzerinden işleyiş göstermektedir.

Borsa İstanbul’da yani Türkiye’de işlem görmekte olan şirketlerden ING Bank aracılığı ile yatırımcılar hisse senedi alabilmektedirler. ING Bank hisse senedi alımı ile birlikte yatırımcılar şirketlere ortak olabilmektedirler. Elbette bu durum için göz önünde tutulması gereken nokta yatırım payı ile ortaklık oranının dengesidir. Yüksek oranlarda yapılan yatırımlar şirketlerde daha fazla söz sahibi olmanızı sağlar. Bu bağlamda ING Bank sayesinde hisse senedi çıkarmış olan tüm şirketlere yönelik yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

İş Bankası vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

ING Bank Borsa İşlemleri Neler?

ing bank borsa yontemleri

ing bank borsa yontemleri

ING Bank borsa işlemleri özellikleri yatırımcıların kolay ve güvenli şekilde borsada işlem yapabilmelerine odaklanıyor. Bu kapsamda ING Bank borsa özellikleri arasında güvenli oluşu ve yatırımcılar için rahatlıkla tercih edilebilir oluşu öne çıkıyor. Bu kapsamda ING Bank yatırım hesabı açılışı yapılarak Borsa İstanbul BIST’de işlem görmekte olan şirketlere hisse senedi alarak yatırım yapmayı sağlamaktadır.

Hisse senetleri diğer yatırım araçları ile kıyaslaması yapıldığında yüksek getiri imkanları sunan ve risk seviyesi de yüksek olan bir yatırım aracı olarak öne çıkar. Bu yüzden göz önünde tutulması gereken konu risk seviyesi yüksek olan yatırımcılar bu türden yatırımları daha çok tercih edilmelidir.

Mobil, internet şubesi ya da en yakın şubeden ING Bank menkul hesap açılışı yapıldıktan sonra internet ya da mobil şube üzerinden çok kolay şekilde yatırımlar kontrol edilebilmektedir. Bu kapsamda borsa takibi, hisse senetleri alım ve satımı ile beraber VIOP işlemleri de kolayca yapılmaktadır.

ING Bank hisse senedi işlemleri ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli nokta hisse senedi işlemlerinin 9.55 ile 18.10 arasında kesintisiz şekilde yapıldığıdır. Bu saatlerin dışında işlem yapılmak istendiğinde işlem saatlerinin gelmesi beklenecektir. Alım satım ve takas işlemleri kapsamında da para hisse transferi de iki iş günü içinde yapılmaktadır.

ING Bank Borsa İşlemleri Avantajları Neler?

ING Bank yatırım hesabı avantajları yatırımcılar için birden fazla seçenek oluşturarak önemli bir yarar gösteriyor. ING Bank yatırım hesabı faydaları arasında hızlı, güvenli ve avantaj gösteren komisyon oranları ile işlem yapmak öne çıkıyor. Aynı zamanda istenen tutarlarda hisse senedi yatırımın yapılması da diğer bir önemli özellik olarak kendisini gösteriyor. Hisse senedi alım satımlarından elde edilen gelirlerden vergi alınmaması da yine yatırım hesabı kullanarak borsaya girmek için avantaj yaratıyor.

İlginizi Çekebilir :  Enpara Bas Biriktir Nedir, Nasıl Kullanılır

ING Bank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

ing bank borsa hesabi baslatma

ING Bank borsa hesabı açmak için yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için internet şubesi ya da mobil şube üzerinden hızlıca sonuç alabilirsiniz. Öncelikle yatırım hesabı açılması için bankanın müşterisi olunması gerekmektedir. Banka müşterisi değilseniz, öncelikle bankaya gerekli bilgileri vererek üyelik işlemlerinizi tamamlayınız.

Daha sonra ING Bank borsa hesabı açılışı için internet şubesine kimlik bilgileriniz ve şifreniz ile giriş yapınız. Eğer internet şubesine giriş için şifreniz bulunmuyorsa bunu müşteri temsilcisinden talep ediniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra Yatırımlar sekmesini seçin. Bu sekme altında Menkul Hesap bağlantısını tıklayın. Bağlantı sonrasında istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girin. Hesap açılmış olacaktır. Hesap kapsamında hisse senedi alım ya da satımına başlayabilirsiniz.

Normal koşullarda banka müşterisi olduğunuzda adınıza vadesiz hesap da tanımlanmaktadır. Eğer böyle bir hesabınız yoksa menkul hesap yönetimi yapmak için sistem otomatik olarak adınıza bir hesap açılışı da yapacaktır. Borsa işlemlerinden elde edeceğiniz ya da o işlemlerde kullanacağınız tutarlar bu hesaptan alınacaktır.

ING Bank borsa hesabı açmak mobil için de yine basit ve etkili yöntemlere dayanıyor. Mobil uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra müşteri ya da kimlik numaranız ile sisteme giriş yapınız. Daha sonra Başvuru sekmesi altından Menkul Hesap kısmını seçin ve buradan Yeni Oluştur’u seçerek hesabınızın açılmasını sağlayın.

Denizbank borsa hesabı nasıl açılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

ING Bank EBroker Uygulaması Nedir?

ING Bank ebroker uygulaması bilgisayar üzerinden hisse senedi ve VIOP işlemlerinin çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak olan bir uygulamadır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza indirdikten sonra işlemleri çok daha hızlı ve anlık olarak yapabilirsiniz. ING Bank ebroker uygulamasını indirmek için öncelikle ING Bank internet şubesine giriş yapmanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hesaba giriş yaptıktan sonra gelen ekrandan hesaplarım ve yatırımların kısmını seçiniz. Bu bölüm altında menkul hesap seçeneğini seçtikten sonra menkul hesap bilgilerine ulaşabileceksiniz. Bu sayfa üzerinden de ebroker uygulamasını indirebilirsiniz. Sağ kısımda bulunan ebroker indir seçeneğini seçerek karşınıza gelen ekrandan dosyayı ne yapmak istediğinizi seçin. Yüklemeyi yapabilmek için dosyayı bilgisayarınıza kaydet seçeneğini seçin. İndirme işlemi bittikten sonra ise dosyayı açarak kurulum dosyasına ulaşabilirsiniz. Kurulum dosyası rar dosyası olarak inmektedir. Bu dosaya ulaşmak için bilgisayarınızda winrar programının olduğundan emin olunuz.

Kurulum dosyasına çift tıklandığında bilgisayar kurulum sihirbazı karşınıza gelecektir. Gelen ekrandaki “OK” seçeneğini seçerek devam edin. Daha sonraki ekranda devam seçeneğini seçin, programın bilgisayarınızda nereye kurulmasını istiyorsanız bu adresi de seçin ve tekrar devam seçeneğini seçin.

Programın yükleme işlemi başlayacaktır. Yükleme işlemi başladıktan sonra programın son aşamasında aracı kurum seçeneği seçmeniz gerekecektir. ING Bank hesabınız ile uyumlu şekilde programın çalışması için aracı kurum ekranından ING Bank’ı seçin. Daha sonra son olarak ekrana gelen kutucuktan “OK” kısmını seçin ve kurulum işlemini tamamlayın.

Artık bilgisayarınızda kurulu olan ebroker uygulaması üzerinden ING Bank menkul hesap yönetimini, anlık borsa verilerini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ING Bank Menkul Hesap Komisyon Oranları Ne Kadar?

ING Bank menkul hesap komisyon oranları işlem hacmine göre değişkenlik göstermektedir. Yapılan yatırım ne kadar yüksek olursa bankanın işlemlerden alacağı ücret de o kadar düşük olmaktadır. Endekslere dayalı sözleşmelerde borsa payı her iki tarafın sözleşmeleri kapsamında işlem hacminin yüz binde dördü olarak uygulanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.