Kredi Destekleri ve Bankacılık

Ziraat Bankası Ekspertiz Sistemi Ve 2019 Ücreti

15.11.2019
1.890
Ziraat Bankası Ekspertiz Sistemi Ve 2019 Ücreti

2019 Ziraat Bankası ekspertiz uygulaması ve tutarı hakkında detaylar, Ziraat Bankası tarafından belirlenmiştir. Ziraat Bankası gayrimenkuller üzerine kullanılan krediler üzerinden ekspertiz ücreti talep eder. Bu ücret 2019 yılı için 498 tl ila 1798 tl arasında talep edilir. Ziraat Bankası ekspertiz sistemi ve 2019 ücreti hakkında detaylar, bankadan konut kredisi kullanan müşterileri yakından ilgilendirir. Ziraat Bankasından hangi bankacılık hizmetlerinden yararlanılması halinde ekspertiz ücreti ödeneceğini, farklı kredi seçenekleri için belirlenen ekspertiz ücretleri hakkında detaylı bilgileri, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ekspertiz Sistemi Ve Ücreti Kimlere Yöneliktir?

Ziraat Bankası ekspertiz sistemi ve ücretine tabi olanlar, bankadan konut kredisi kullanan kişilerdir. Ziraat Bankası ekspertiz sistemi ücreti ödemesi yapması gereken kişiler şu şekilde sıralanır:

 • Bankadan bireysel iş yeri kredisi kullananlar, ekspertiz ücreti ödemelidir.
 • Bankadan, ortak iş yeri kredisi kullananlar ekspertiz ücreti ödemelidir.
 • Ziraat Bankasından konut kredisi kullananlar, ekspertiz ücreti öderler.
 • Bankadan, kentsel dönüşüm konut kredisi kullananlar ekspertiz ücreti öderler.

Kredi çeşitlerinden yararlananlar aynı zamanda Ziraat Bankasının ekspertiz hizmetinden yararlanmak zorundadır. Krediye konu olan konut hakkında parasal değerin belirlenmesi ve konutun kredi alımına uygunluğunun araştırılması için ekspertiz hizmeti alınır. Ekspertiz gayrimenkulü inceler ve ona dair bir parasal değer belirler. Bu parasal değer üzerinden kredi limitleri belirlenir.

Konut Kredisi İçin Ziraat Bankası Ekspertiz Sistemi Ve Ücreti

Ziraat Bankası konut kredisi ekspertiz sistemi ve tutarı, alımı için kredi talep edilen evin değerine bağlı olarak şekillenir. Bankanın konut kredilerine yönelik uyguladığı ekspertiz ücretleri şu şekilde sıralanır:

 • Banka konut kredisi kullananlardan, en düşük 445 tl ekspertiz sistemi ücreti talep eder.
 • Banka konut kredisi kullananlardan, en yüksek 1607 tl ekspertiz ücreti talep eder.
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

Ziraat Bankasından konut kredisi kullananlar 445 tl ila 1607 tl arasında bir parasal tutar ödeyerek, ekspertiz hizmetlerinden yararlanırlar. Bu tutar aralığında bulunan değerlerden hangisine tabi olunduğu, kredi limitinin tutarına göre belirlenir. Farklı kredi çeşitleri için bankanın talep etmiş olduğu, ekspertiz ücretlerini alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi Ekspertiz Sistemi Ve Ücreti

Ziraat Bankası kentsel dönüşüm kredisi ekspertiz uygulaması ve tutarı, kredi üzerinden talep edilen limite göre belirlenir. Bankanın kentsel dönüşüm kredilerinde uyguladığı ekspertiz ücretleri şu şekilde sıralanır:

 • Banka, kentsel dönüşüm kredisi kullananlardan, en az 489 tl ekspertiz ücreti talep eder.
 • Banka, kentsel dönüşüm kredisi kullananlardan, en fazla 1929 tl ekspertiz ücreti talep eder.

Ziraat Bankası ekspertiz sistemi ve 2019 ücreti için talep edilen tutar, kullanılan kredi tutarının büyüklüğüne göre değişir. Bankanın belirlediği taban ücreti 489 tl, tavan ücreti ise 1929 tl olarak belirlenmiştir. Farklı kredi çeşitleri için bankanın talep etmiş olduğu ekspertiz ücretlerini, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi Ekspertiz Sistemi Ve Ücreti

Ziraat Bankası inşaat kredisi ekspertiz uygulaması ve ücreti, bankadan çekilen kredi limitinin büyüklüğüne göre şekillenirler. Bankanın inşaat tamamlama kredisi için uyguladığı ekspertiz ücretleri şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası, inşaat tamamlama kredisi kullananlardan, en az 445 tl ekspertiz sistemi ücreti talep eder.
 • Banka, inşaat tamamlama kredisi kullananlardan, en çok 1607 tl ekspertiz ücreti talep eder.

Ziraat Bankası talep ettiği ekspertiz ücretleri karşılığında, ekspertiz sisteminden yararlanılmasını sağlar. Ziraat Bankasından kredi kullanılarak inşaatı tamamlanan binalara yönelik keşif ve maddi değer belirleme işlemleri, Ziraat Bankası ekspertiz sistemi sayesinde sağlanır.

Ziraat Bankası Transfer Kredisi Ekspertiz Sistemi Ve Ücreti

Ziraat Bankası transfer kredisi ekspertiz uygulaması ve tutarı, kullanılan transfer kredisi limiti üzerinden hesaplanır. Bu duruma bağlı olarak ekspertiz ücretinin yüksek veya düşük yapıda olması, kredi limitinin sahip olduğu toplam parasal değere bağlıdır. Transfer kredisi için Ziraat Bankasının talep ettiği ekspertiz ücretleri şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası, transfer kredisi kullananlardan, en az 445 tl ekspertiz sistemi ücreti talep eder.
 • Banka, transfer kredisi kullananlardan, en çok 1607 tl ekspertiz ücreti talep eder.
İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Maaş Avansı Kolaylıkla Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası transfer kredisi ekspertiz ücreti için alt ve üst değer limitlerini belirler. Kullanılan krediler üzerinden talep edilen ekspertiz ücreti bu aralık içerisinde belirlenir. Farklı kredi çeşitleri için bankanın talep etmiş olduğu ekspertiz ücretlerini alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi Ekspertiz Ücretleri

Ziraat Bankası emeklilere konut kredisi ekspertiz tutarı, talep edilen kredi limitinin tutarına göre şekillenir. Banka emeklilerin konut kredisi kullanması halinde ödeyecekleri ekspertiz ücretleri hakkında alt ve üst limitlere yönelik bilgilendirme sunar. Emekli konut kredisi kullanımı için ödenen ekspertiz ücretleri şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankasından emekli konut kredisi kullananlar, en az 445 tl ekspertiz sistemi ücreti öderler.
 • Bankadan emekli konut kredisi kullanalar en fazla, 1608 tl ekspertiz ücreti öderler.

Bu alt ve üst limitler üzerinden ekspertiz ödemesi yapılır. Emekliler Ziraat Bankası ekspertiz sistemi sayesinde, alım işlemi için kredi kullanılacak olan evin maddi değerini öğrenirler. Ekspertiz sistemi sadece, evin maddi değerinin doğru öğrenilmesi için değil evin kredi kullanımına olan uygunluğunun da belirlenmesi için kullanılır.

 

Ziraat Bankası İş Yeri Edinme Kredisi Ekspertiz Ücreti

Ziraat Bankası iş yeri edindirme kredisi ekspertiz tutarı, iş yeri alımı için çekilen kredi tutarına ve iş yerinin maddi değerine bağlı olarak değişir. Ziraat Bankası iş yeri edindirme kredisi üzerinden talep edilen ekspertiz sistemi ücretleri şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası, iş yeri edindirme kredisi kullananlardan, en az 489 tl ekspertiz ücreti talep eder.
 • Ziraat Bankası, iş yeri edinme kredisi kullananlardan, en fazla 1929 tl ekspertiz sistemi ücreti talep eder.

Bu değerler bankanın açıklamış olduğu al ve üst ekspertiz sistemi ücreti değerleridir. Talep edilen kredi limitinin tutarına göre, bu iki rakam aralığında bir ücrete tabi olunur. İş yeri alımına yönelik ekspertiz hizmeti incelemeleri, iş yeri olacak gayrimenkulün değerinin belirlenmesi ve kredi kullanımına olan uygunluğunun kanıtlanması amacı ile gerçekleştirilir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları 2019

Ziraat Bankası Oyak Üyeleri İçin Ekspertiz Ücreti

Ziraat Bankası Oyak müşterileri ekspertiz ücreti uygulaması, Oyak müşterilerinin kullandığı ev kredisi alımları sırasında banka tarafından tercih edilir. Bankanın Oyak üyeleri için sunduğu ev kredisi koşullarında talep ettiği ekspertiz ücretleri şu şekilde sıralanır:

 • Ziraat Bankası Oyak üyelerinin ev kredisi kullanması halinde, en az 445 tl ekspertiz ücreti talep eder.
 • Ziraat Bankası Oyak üyelerinin ev kredisi kullanması halinde, en fazla 1607 tl ekspertiz ücreti talep eder.

Bankanın, Oyak müşterilerine sunduğu özel konut kredisi için uygulanan Ziraat Bankası ekspertiz sistemi ve 2019 ücreti hakkında bilgilerde yer alan alt limit, 445 tl, üst limiti ise 1607 tl olarak belirlenmiştir. Talep edilen kredi limitine ve alınacak evin değerine göre bu rakam aralığında belirlenecek olan ücret tutarları ödenir.  Ekspertiz sistemi yardımı ile yapılan incelemelerde, Oyak müşterilerinin kredi kullanımı ile alacakları evlerin maddi değerleri belirlenir. Aynı zamanda evin kredi kullanılarak alınmaya uygun yapıda olduğu rapor edilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.