Kredi Destekleri ve Bankacılık

TEB Kariyer İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

24.06.2021
1.653
TEB Kariyer İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye ekonomi bankası kariyer iş başvuru işlemi bankanın internet sitesi üzerinden ve çeşitli kariyer sayfaları üzerinden gerçekleştirilmektedir. TEB kariyer iş başvurusu yapabilmek için TEB internet sayfasında yer alan iş başvuru formunu kullanabilirsiniz. Başvuru formu sayfası açıldıktan sonra açık iş pozisyonları kısmından hangi kadro ve pozisyonlar için güncel olarak alım yapıldığına bakılmalı ve “TEB’li olmak istiyorum” kısmında da anında iş başvurusu formu doldurmanız mümkündür. Buradan yapılan iş başvuruları, TEB İnsan Kaynakları tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan bireyler iş görüşmesi için çağrılacaktır.

TEB Kaç Tane Şubeye Sahiptir?

Türkiye Ekonomi Bankası’nın sahip olduğu şube sayısı 500’den fazladır ve 10.000’den fazla çalışan ile müşterilere hizmet vermektedir.

TEB Personellerine Sağlanan Olanaklar Nelerdir?

Türkiye Ekonomi Bankası’nın çalışanlarına sunduğu olanaklar şu şekilde verilmiştir:

 • TEB tarafından çalışanlarına ödenmekte olan ücretlerin planlanmasında kullanılan 3 özellik vardır. Bunlardan biri sabit ücrettir. Sabit ücret, çalışanların yetkinlik durumları ve pozisyonun sorumluluk boyutuna göre belirlenen bir ücret kavramıdır. İkinci özellik ise değişken ücrettir. Değişken ücret, çalışanlara sürekli bir hak oluşturmamaktadır. Yıllık performans ikramiyesi, başarı ve satış primi gibi ödemeler değişken ücret kategorisinde yer alır. Üçüncü ve son özellik ise yan haklardır. Yan haklar, çalışılan pozisyonun ihtiyaçları doğrultusunda çalışanlara iletilmektedir.
 • TEB personelleri, sağlık ve hata sigortası imkanına sahiptir. Banka kapsamında bulunan tüm personeller, Sosyal Güvenlik Kurumunun sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir. TEB bunun yanı sıra çalışanlarına ve çalışanlarının bakmakla yükümlü olduğu eş ve çocuklarına da Özel Grup Sağlık Sigortası imkânı sunmaktadır. Bu sigorta sistemi teşhis, tedavi, klinik muayene ve laboratuvar tetkiklerini karşılamaktadır.
 • TEB personelleri, hayat sigortasından da faydalanabilir. Hayat sigortasının teminat limitleri, belli kriterler doğrultusunda belirlenir. Personeller, belirlenen teminat miktarında hayat sigortasına sahip olurlar.
İlginizi Çekebilir :  Akbank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

TEB İş İlanlarını İŞKUR’da Yayımlar Mı?

Türkiye Ekonomi Bankası ilanları iŞKUR üzerinden de yayımlamaktadır. Özellikle stajyer ve engelli personel adaylarının işe alımları İŞKUR üzerinden gerçekleşmektedir. TEB, TEB’e ulaşan iş başvurusu formlarına İŞKUR üzerinden geri dönüş verir.

QNB Finansbank kariyer iş başvurusu nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

İş Başvurusu TEB Şubelerinde Yapılabilir Mi?

TEB şubelerinde iş başvurusu işlemi yapılabilmektedir. En yakın TEB şubesine gidilerek başvuru formu doldurulabilmektedir.

TEB Gişe Yetkilisi Pozisyonu için Başvuru Süreci Nasıldır?

teb gise yetkilisi pozisyonu basvuru asamasi

Türkiye Ekonomi Bankası gişe yetkilisi pozisyonu için iş başvuru işlemi sonucunda, işe alım işlemi TEB İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılmaktadır. TEB gişe yetkilisi pozisyonunda işe alınmak için, Türkiye Ekonomi Bankasının oluşturduğu kariyer sitesinden başvurular kolay bir şekilde yapılabilir.

Başvuru yapacak adayların öz geçmişlerini dikkatli bir şekilde doldurmaları ve doğru bilgiler kullanmaları çok önemlidir. Aynı zamanda herhangi bir departmanda işe başlayan adaylar, yetkinliklerine göre kendilerini farklı bir departmana geçirme fırsatını yakalayabilirler.

TEB Mevzuat – Müşteri Hakları Koordinatör Yöneticisi için Aranan Şartlar Nedir?

TEB mevzuat – müşteri hakları koordinatör yönetici pozisyonu için gerekli özellikler şu şekilde verilmiştir:

 • Bankaların mevzuat – hukuk danışmanlık, teftiş, iç kontrol bölümlerinde ya da dış denetim firmalarında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak gerekmektedir.
 • Mevzuat takibini ve araştırmayı sevmesi gereklidir.
 • Çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilinmelidir.
 • Ekip çalışmasına uyumlu olunması gereklidir.
 • Sözlü ve yazılı iletişimi çok iyi ve sunum becerileri kuvvetli olmalıdır.
 • Zaman yönetimi ve iş takibinde etkin olunmalıdır.
 • Erkek adaylar için askerliği yapmış olan kişiler de TEB kariyer iş başvurusu sürecine dahil olabilmektedir.

TEB Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Pozisyonu için Aranan Şartlar Nedir?

TEB müşteri temsilcisi pozisyonu için adayda bulunması gereken özellikler şu şekilde verilmiştir:

 • İstanbul’da ikamet etmesi gereklidir.
 • Üniversite mezunu ya da üniversite öğrencisi olmalıdır.
 • 7 / 24 vardiyalı çalışma yapısına uyum sağlamalıdır.
 • Satış yapabilen ve ikna kabiliyeti yüksek olması gerekmektedir.
 • MS Office programlarını ve interneti iyi derecede bilip kullanması gerekmektedir.
 • Diksiyonu düzgün olmalıdır.
 • Yoğun çalışma temposuna uyum sağlamalıdır.
 • Müşteri odaklı çalışabilmesi gerekmektedir.
 • Değişime uyumlu ve zaman planlaması yapabilmesi gereklidir.
 • İletişim becerisi yüksek olmalıdır.
 • Erkek adaylar için ise askerliğini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecile sahip olması aranan şartlar arasında yer alır.
İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası 2019 Mevduat Hesabı Faiz Hesaplama

TEB Finansbank Gişe Yetkilisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye Ekonomi Bankası gişe yetkilisi pozisyonu için adaylarda aranan özellikler şu şekilde verilmiştir:

 • C. vatandaşı olmak gerekmektedir.
 • MS Office programlarını iyi bir derecede kullanabilmelidir.
 • Bankacı olarak çalışmaya istekli olan adaylar olmalıdır.
 • 27 yaşını aşmamış olmak gereklidir.
 • Pazarlama ve satış konusunda ikna kabiliyeti yüksek ve iyi olan adaylar olmalıdır.
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmalıdır.
 • Müşterileri karşılama konusunda kabiliyeti bulunmalıdır.
 • Güler yüzlü ve dinamik olmalıdır.
 • İletişim konusunda etkili olmalıdır.
 • Üniversite mezunu olan ya da ticaret meslek lisesi mezunu olması da TEB gişe yetkilisi pozisyonu için aranan şartlar arasında yer almaktadır.

TEB İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşir?

teb ise alimi nasil gerceklesmektedir

Türkiye Finans Bankası işe alım işlemleri yeni mezun ve deneyimli adaylara göre değişen bir süreci kapsar. Gişe yetkilisinden önce sahada satış yaparak bankacılık sektörüne adım atmaları, TEB tarafından sağlanmaktadır. TEB, yeni mezunlar için yetenek yönetimi uygulaması yaparak, çalışacak adayların yeteneklerinin hangi yönde olduğunu belirler. Böylece bu yetenekleri üzerine giderek geliştirilmesini sağlar ve yeni mezunları, yeteneklerine göre pozisyonunun belirlenmesini sağlar.

Türkiye Ekonomi Bankası, personellerine uluslararası kariyer imkânı tanıyarak yurt dışında çalışmak isteyen bireylere fırsat tanır. Türkiye Ekonomi Bankası İnsan Kaynaklarının planladığı bir şekilde yeni mezun adaylara yazılı sınav uygulaması yapılır ve başarılı olan adaylar için sözlü mülakat ile işe alım gerçekleşir. Deneyimli adayların başvuru sonucu olumlu sonuçlanır ise, aday yazılı sınava tabi tutulur. Sınavda başarılı olan adaylar ile mülakat görüşmesi yapılması ardından, olumlu sonuçlanan mülakat sonrası adaylar başvurduğu şubede işe başlamaktadır.

TEB Bankası İş İlanları Nasıldır?

Türkiye Ekonomi Bankası İnsan Kaynakları ve iş ilanları TEB Bankasında kariyer hedefleyen adaylar için önemli kavramlardır. Gişe yetkilisi pozisyonunda adaylar, disiplinli, şeffaf, çözüm odaklı ve her zaman kendini geliştiren bir tavır takınarak çağdaş bankacılığa uyum sağlamalıdır. Türkiye Ekonomi Bankası işe alım süreçlerinde deneyimli ya da yeni mezun adaylar aramaktadır. Yeni mezun adaylar aynı zamanda öğrencilik hayatında da TEB Bankası’nda çalışma fırsatı yakalayabilir. Üniversite öğrencilerinin kendini geliştirmesi ve bankacılık sektörünü en prestijli bankalardan birinde öğrenmesi ile öğrenciler, Türkiye Ekonomi Bankası’nda stajyer olarak çalışma imkanına sahiptirler.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

TEB, nitelikli eleman ve yetkinliği yüksek personel yetiştirmeye ve yetiştirdiği bu personellerden gereken performansı alarak, ödüllendirmeye çalışır. Bu sayede hem personellerin çalışma motivasyonu kazandırmış olur hem de yetenekli ve işinde oldukça başarılı insanları kendi bünyesinde tutmayı başarmaktadır. Çalışanlara kariyer basamaklarında çapraz ve dikey geçiş imkânı sağladıkça, çalışanların bilgi birikimini arttırır ve yöneticilik vizyonu kazandırmayı amaçlar.

Garanti BBVA kariyer iş başvurusu nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

TEB İş Başvurusunda Aranan Genel Şartlar Nelerdir?

Türkiye Ekonomi Bankası içerisinde bütün pozisyonlar için gereken şartlar şu şekilde verilmiştir:

 • Bankacılık sektöründe kariyer hedefi olan,
 • Müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı,
 • Teknolojik ürünlerin kullanımını iyi derecede bilen,
 • B sınıfı ehliyeti olan,
 • Takım çalışmasına yatkın adaylar, TEB kariyer iş başvurusu sürecinde aranan genel özellikler arasında yer almaktadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.