Kredi Destekleri ve Bankacılık

Denizbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

16.05.2021
1.865
Denizbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Esnaf kredisi veren Denizbank’a yapılacak olan tüm başvuruların şahsen yapılması gerekir. Denizbank şahsen yapılmayan kredi başvurularını kabul etmez. Banka tarafından verilen esnaf kredisini almak için belirlenen şartları yerine getirmek ve şartlara uymak gerekir. Banka ile imzalanacak taahhüt ile banka ödeme yapılacak tarihleri ve miktarları müşteriye sunar. Esnaf kredisi almak için 18 yaşından büyük olmak ve bankanın tüm şartlarını yerine getirmek gerekir. Bankanın şartlarına uyan herkes esnaf kredisi için belirlenen kanalları kullanarak başvurularını tamamlayabilir. Denizbank esnaf kredisi almak için başvurular dijital kanallardan da yapılabilir.

Esnaf Kredisi Nedir?

Esnaf kredisi özellikle küçük esnafın yararlanması için var olan bir kredi türüdür. Birçok farklı banka tarafından verilen esnaf kredisinin faiz oranları her bankaya göre değişiklik gösterir. Eğer en uygun faiz oranı ile esnaf kredisi almak isteniyor ise Denizbank ile görüşülmesi tavsiye edilir. Esnaf kredisi almak isteyen kişiler, iş yerlerini geliştirmek ve bir adım daha ileriye taşımak için kredi başvurusu yapabilir. Esnaf kredisi, yerel işletmelerin ekonomideki paylarının büyümesini ve iç ekonominin canlanmasını hedefleyen bir kredi çeşididir.

Denizbank Esnaf Kredisi Verir Mi?

Denizbank esnaf kredisi veren bankalar arasında yer alır. Esnaf kredisi sadece Denizbank tarafından verilen bir kredi türü değil. Ancak sunulan imkanlar, geri ödeme seçenekleri ve faiz oranı gibi etkenlere bakıldığı zaman Denizbank, başvuru sahipleri için daha avantajlı konumdadır. Denizbank esnaf kredisi almak için başvuruların yapılacağı platformlar belirlenmiştir. 18 yaşından büyük olan herkes Denizbank şubesine giderek esnaf kredisine başvuru yapabilir. Denizbank tarafından sunulan avantajlardan yararlanabilmek için öncelikle başvuru şartlarının yerine getirilmesi gerekir.

Denizbank vadeli mevduat hesabı başvurusu nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Kariyer İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank Esnaf Kredisini Kim Alabilir?

Denizbank esnaf kredisi alanlar banka tarafından belirlenen şartları yerine getiren kişilerdir. Bankanın belirlediği kurallar çerçevesinde hareket ederek, şartlara uyan herkes Denizbank esnaf kredisine başvuru yapabilir. Ancak bankanın belirlediği şartları yerine getiremeyen kişiler Denizbank’ın esnaf kredisine başvuramaz. Yapılan her başvuru müşteri temsilcileri tarafından titiz bir biçimde incelenir ve değerlendirilir. Yapılan değerlendirmenin ardından başvuru sonucu banka tarafından, başvuru sahibine bildirilir. Denizbank üzerinden esnaf kredisi alacak kişiler eğer banka müşterisi değil ise başvuruları onaylandıktan sonra Denizbank müşterisi de olurlar. Denizbank müşterileri sadece kredilerin avantajlı özelliklerinden değil aynı zamanda birçok farklı kampanyadan da yararlanmaya hak kazanır.

Denizbank Esnaf Kredisi Şartları Nedir?

denizbank esnaf kredisi kosullari

Denizbank esnaf kredisinin şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olunması yer alır. Türkiye vatandaşlarının esnaf kredisine başvuru yapmasına izin verilir. Türkiye’de oturma izni bulunan ve esnaf olarak hayatını idame ettiren yabancı uyruklu vatandaşların başvurularını banka şubesi üzerinden yapması gerekir. Denizbank’ın esnaf kredisi için yerine getirilmesini istediği şartlar şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olma
 • Esnaf olmak
 • İş yerine dair tüm belgeleri sunabilmek
 • Kredi notunun düşük olmaması
 • Bankaların kırmızı listesinde yer almamak
 • Kefil gösterebilmek
 • Gerekli görülür ise ekipmanları ya da iş yerini ipotek olarak göstermek

Denizbank Esnaf Kredisine Başvuru Nereden Yapılır?

Denizbank esnaf kredisi başvuru yeri dijital bankacılık kanalları ve telefon bankacılığı olarak belirlendi. Denizbank tarafından belirlenen başvuru kanalları banka müşterisi olmayan kişiler tarafından da kullanılabilir. Denizbank esnaf kredisine başvuru kabul eden alternatif bankacılık kanalları şunlardır:

 • İnternet şubesi
 • Banka şubesi
 • Cep şube
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi
 • İnternet sitesi

Denizbank esnaf kredisine başvuru yapmak isteyenlerin kullanabileceği kanallar arasında yer alır. İnternet ve cep şube kanallarını sadece banka müşterileri kullanabilir. Banka müşterisi olmayan kişilerin telefon bankacılığını ve internet sitesini tercih etmesi gerekir. Banka şubesi üzerinden de başvuru alınır.

İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Denizbank Esnaf Kredisi Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi başvurusu yapan kişiler eğer hala sonuçlarını öğrenmemiş ise farklı kanalları kullanarak sorgulama yapabilirle. Denizbank kredi başvurusu yapan kişiler eğer hali hazırda banka müşterisi ise cep şube ve internet bankacılığı üzerinden sonuç kontrolünü gerçekleştirebilir. Denizbank esnaf kredisine başvuru yapan ancak bankanın müşterisi olmayan kişiler ise müşteri hizmetleri üzerinden sorgu yapabilir. Ayrıca internet sitesinde yer alan sorgu ekranını kullanarak başvuru sorgusu yapmak mümkündür. Banka müşterisi olan kişiler sorgu işlemini diledikleri bankacılık kanalı üzerinden gerçekleştirebilir.

Denizbank Esnaf Kredisi Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Denizbank kredi sonucunu öğrenmek için bankanın belirlediği sorgu ekranları kullanılır. Ayrıca, Denizbank müşteri temsilcileri başvuruları titizlik ile değerlendirdikten sonra başvuru sonuçlarını kısa mesaj ile ilgili kişiye iletir. Denizbank esnaf kredisine başvuru yapan kişiler eğer hala SMS veya e- posta ile sonuç bildirimi almamışlar ise müşteri hizmetlerini arayabilirler. Bankanın müşteri hizmetlerine ulaşmak için aranması gereken numara 0 850 222 08 00’dır. Telefon bankacılığının alternatif kanallarından biri olan çağrı merkezine ulaşmak için ise 444 08 00 numaralı hattın aranması gerekir. Her iki telefon bankacılığı kanalı da 7 gün 24 saat boyunca özel gün ve bayramlar da dahil olmak üzere hizmet verir.

Denizbank Esnaf Kredisi İçin Ne Kadar Verir?

denizbank esnaf kredisi miktari ne kadardir

Denizbank esnaf kredisi miktarı her sene banka tarafından belirlenir ve bu miktarın artması ya da azalması söz konusu olabilir. 2021 yılı içerisinde yapılan esnaf kredisi başvuruları için belirlenen üst limit 100 bin Türk lirasıdır. Denizbank, esnaf kredisini Türk lirası cinsi üzerinden verir ve Euro, dolar ve diğer para birimleri üzerinden kredi imkanı tanımaz. Denizbank esnaf kredisi almak için başvuru yapacak olan esnaflar, maksimum 100 bin Türk lirası alabilir. Kredi başvurularını bankanın belirlediği kanallar üzerinden gerçekleştirmek mümkün. Ancak başvuru onaylanır ise gerekli evrakların teslimi için banka şubesine gidilmesi gerekir. Hangi şubeye gidileceği müşteri hizmetlerinden öğrenilebilir.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası 2019 Mevduat Hesabı Faiz Hesaplama

Denizbank Esnaf Kredisinin Vade Uzunluğu Nedir?

Denizbank kredi vadesi kredi özelliklerine, faiz oranına ve alınan miktara göre farklılık gösterebilir. Esnaf kredisi için belirlenen vade uzunluğu 60 aya kadar uzayabilir. Denizbank’ın belirlediği vade alt limiti 3 ay; üst limiti ise 60 aydır. Bu süre zarfları içerisinde müşteriler diledikleri vade uzunluğunu tercih edebilir. Faiz oranları alınan kredinin miktarına ve vade uzunluğuna bağlı olarak belirlenir. Düşük miktarda kredi alınıyor ve vade uzunluğu da düşük seçiliyor ise paralel olarak faiz miktarı da düşük olur. Denizbank esnaf kredisi almak isteyenler 3 ila 60 ay arasında istedikleri süreyi tercih ederek başvuru esnasında bankaya vade uzunluğunu iletebilirler.

Denizbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısına da göz atabilirsiniz.

Denizbank Esnaf Kredisinin Faizi Ne Kadar?

Denizbank esnaf kredisi faizi yüzde 3,75 olarak belirlenmiştir. Banka tarafından belirlenen bu faiz oranı dönemlere, kampanyalara ve kredi türüne göre farklılık gösterebilir. Esnaf kredisi için uygulanan faiz oranı yüzde 3,75’tir. Ancak vade uzunluğu ve esnaf kredisinin miktarına bağlı olarak faiz oranlarında azalma ve / veya artma görülebilir. Banka kredi miktarı olarak en az bin Türk lirası istenmesine izin verir. En çok ise 100 bin Türk lirasına kadar kredi verir. Denizbank esnaf kredisi almak isteyen kişiler başvurularını bankanın dijital kanallarından ya da telefon bankacılığından gerçekleştirebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.