Kredi Destekleri ve Bankacılık

İninal Kart Nasıl İptal Edilir? İptal Başvuru İşlemi

01.08.2021
2.816
İninal Kart Nasıl İptal Edilir? İptal Başvuru İşlemi

İninal kart iptal işlemi adımları şu şekilde verilmiştir:

 • İlk olarak İninal Kart’ın resmi internet sitesine girin.
 • Daha sonra İninal kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapın.
 • “Kartlarım” bölümüne tıklamanız ve iptal ettirmek istediğiniz kartı görüntülemeniz gerekmektedir.
 • Kartınızın hemen yanında bulunan “Kart Hareketleri” sekmesine tıklamanız gereklidir.
 • Ardından “Kartı Kapat” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Kartı kapattıktan sonra, sizden güvenlik için bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri de yanıtladıktan sonra İninal kart iptal işlemi tamamlanmış olacaktır.
 • Kartınızı kullanıma açmak için ise aynı adımları uygulayarak kartınızı görüntülemeniz ve kullanıma açmanız gereklidir. Ayrıca İninal Kart sisteminde aynı kart, en fazla 3 kere kapatılabilir. Bu haklarınızı kullanmanız durumunda kart kapatma butonu, pasifleştirilir. Böyle bir durumda müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz.

İninal Kart Müşteri Hizmetleri ile Nasıl İptal Ettirilir?

İninal Kart’ı müşteri hizmetleri aracılığıyla iptal ettirmek için müşteri hizmetleri irtibat numarasını aramanız gerekmektedir. İninal müşteri hizmetleri, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Müşteri temsilcisi ile işletişime geçtiğinizde kartınızı iptal ettirmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu işlem için kart bilgileriniz istenecektir. Kart bilgilerinizi verdikten sonra kartı kullanıma kapatma ya da tamamen iptal ettirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda kartınızı tekrardan kullanıma açtırmak için de müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

İninal Nedir?

İninal Kart, faiz işlemi uygulanmadan hizmet sunma imkânı bulunan bir finansal üründür. Kredi ya da banka kartları gibi değildir. İninal Kart ile yapılan işlemlerden ücret alınmaz, karttan çekilen tutarlara taksit uygulanmaz ve borç durumu olmaz. İninal kart kısaca, bir dijital hesabın kullanılabilmesi için oluşturulmuş kullanım aracıdır.

İninal Kart Nasıl Kişiselleştirilir?

İninal Kart’ın kişiye özel yapılabilmesi için şu adımların uygulanması gerekmektedir:

 • İninal Kart’ın resmi internet sayfası üzerinden “Yeni Hesap” butonuna tıklanarak yeni hesap açılır.
 • İstenen bilgiler sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girilir. Bu bilgiler; ad, soyad, telefon ve e-posta bilgileridir.
 • Girilen telefon numarasının onaylanabilmesi için telefonunuza gönderilen doğrulama kodu girilmelidir.
 • Telefon numarasının onay işlemi sonrası da kart bilgileri istenir. Kart üzerinde yer alana kart numarası, son kullanma tarihi ve kartın arka yüzündeki güvenlik kodunun girilmesi ile İninal Kart’ın kişiselleştirilme işlemi tamamlanmış olur. Aynı zamanda İninal Kart’ın iptal işlemini yapabilmek için iptal istenen kartın, özelleştirilmesi ve onaylanmış olması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir :  Buzağı Desteği Nedir? Başvurusu, Şartları

Emeklilere PTT kredisi şartları nelerdir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

İptal Edilen İninal Kart Nasıl Aktifleştirilir?

ininal kart aktif hale getirme

İptal edilen İninal’in tekrar aktif hale getirilmesi işlemi, kartın kapatıldığı yerden yapılmaktadır. Kişiler, iptal ettikleri kartlarını her zaman aktifleştirebilir fakat bu aktifleştirme işlemi sadece kart kullanım süresi boyunca yapılmaktadır. Kullanım süresi biten kartlar, pasifleştirilir. Kullanım süresi biten kartlar, pasif durumda bırakıldıysa yeni kart başvurusu yapana kadar kart kullanılamaz.

İptal Edilmiş İninal Kart’ın Bakiyesi Nasıl Geri Alınmaktadır?

İptal edilen İninal’in bakiyesini alma işlemi, kart pasifleştirildiğinden karttaki bakiye kartlarda kalmaktadır. Eğer kişilerin başka bir İninal Kart’ı var ise müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi üzerinden hesaplar arası aktarım yapılabilir. Ancak İninal Kart ile başka banka hesaplarına ya da başka bankaların banka – kredi kartlarına transfer yapılamaz. İninal müşteri hizmetleri numarası ise şu şekilde verilmiştir:

 • 0 850 311 77 01

İninal Kart’a Yükleme Hangi Bankalarda Yapılabilir?

İninal Kart’a bakiye yüklemeleri yapılabilen bankalar şu şekilde verilmiştir:

 • Akbank,
 • Garanti BBVA,
 • Ziraat Bankası,
 • Türkiye İş Bankası,
 • Vakıfbank,
 • QNB Finansbank da İninal Kart’a bakiye yüklemesi yapılabilen bankalar arasında yer alır.

Banka haricinde şu mağazalarda da bakiye yüklemesi yapılabilir:

 • Migros,
 • Macrocenter,
 • Şok,
 • Teknosa mağazaları,
 • N Kolay,
 • Pratik işlem noktalarıdır.

İninal Kart Ne Kadardır?

İninal Kart fiyatı, bütün noktalarda 5 TL’dir. Çipli ve temassız özelliği bulunan kartlara ödemesi gereken tutar ise 10 TL olarak belirlenmiştir. Her ay kullanımı yapılan kartlardan 2 TL işlem ücreti alınır. İşlem yapılmayan kart ve hesaplardan ise işlem ücreti alınmaz.

İninal Kart Alma Şartları Nelerdir?

İninal alabilmenin tek koşulu, 13 yaşını doldurmuş olmaktır. 13 yaşını doldurmamış kişiler ise velileri tarafından alınabilir. İninal hesabı alabilmek için kişilerde aranan bir diğer özellik bulunmaz. Aynı zamanda kart kullanımı için kişilerde, kimlik numarası ya da başka bir bilgi talep edilmez. Fakat İninal Kart iptal işlemi ya da hesap kaldırma işlemlerinde hesap onaylama işlemleri kart kullanıcısı için yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Denizbank Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

İninal Kart Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

İninal müşteri hizmetleri irtibat numarası şu şekilde verilmiştir:

 • 0 850 311 77 01

İninal Kart’ın müşteri hizmetleri numarası aracılığıyla, İninal Kart desteği alınabilmektedir. Müşteri hizmetleri, her türlü İninal Kart sorunuza destek olarak sorunlarınızı çözmeyi amaçlar.

İninal Cüzdan Kartı Kişiselleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İninal cüzdan kişiye özel yapmak işlemi için ilk olarak uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Ardından ise şu adımlar uygulanmalıdır:

 • İninal cüzdan uygulamasını yeni indirdiğinizde ilk olarak sisteme kaydolmanız gereklidir.
 • Kaydolma işleminiz tamamlandıktan sonra kullanıcı adı ve oluşturmuş olduğunuz şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gereklidir.
 • Daha sonra ise hesap bilgilerine giriş yaparak kart bilgilerinizi sisteme girebilirsiniz.

İninal Cüzdan uygulamanız yok ise İninal Kart için hazırlanan intener sayfasına giriş yaptıktan sonra “Online İşlemler” sekmesine tıklayarak da aynı adımları uygulayabilirsiniz.

İninal Kart Nasıl Yenilenir?

ininal kart yenileme yollari

İninal Kart bilgi güncelleme işlemi ile ilgili en merak edilen durum, telefon numarası değiştirmektir. Alışveriş sırasında telefonunuza doğrulama kodu geldiği için yanlış cep telefonu numarasını değiştirmek oldukça önemlidir. İninal Kart bilgilerini değiştirme işlemi İninal Kart resmi internet sayfası üzerinden yapılmaktadır. Telefon numarası değiştirmek için şu adımlar uygulanmalıdır:

 • İlk olarak İninal Kart internet sayfasına giriş yapın.
 • Ardından kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız gereklidir.
 • Sistemde bulunan menüde “Hesap Bilgilerimi Güncelle” sekmesine tıklayın.
 • Daha sonra “Cep Telefonumu Güncelle” sekmesine tıklayarak telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Sistemde telefon numaranızı değiştirmek için kimlik bilgileri doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Yurtdışı pazar araştırması desteği nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

İninal Cüzdan Hesabı Nasıl Silinir?

İninal cüzdan hesabı silme işlemi, İninal Kart kapatma işlemi gibi gerçekleşmemektedir. Yani İninal hesap üyeliğini internet sitesi üzerinden “Online İşlemler” menüsünden silemezsiniz. Üyelik iptal işlemini gerçekleştirmek için İninal Kart müşteri hizmetleri ile iletişime geçip, İninal cüzdan hesabınızı silmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. 0 850 311 77 01 numarası üzerinden İninal müşteri temsilcisi ile görüşme yaparak üyelik iptal talebinde bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine talebinizi iletmenizin ardından ise kişisel bilgileriniz ve kart bilgileriniz istenecektir. Müşteri temsilcisi, kişisel ve kart bilgilerinizi doğruladıktan sonra is üyelik iptal işleminiz tamamlanmış olur. Aynı zamanda İninal müşteri hizmetleri irtibat numarası üzerinden kart kapatma işlemi de gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Kariyer İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İninal Kart’ı kapattıktan sonra yeniden kullanıma açtırabilirsiniz ama hesap iptal işlemlerinden sonra hesabınızı yeniden aktif hale getirmeniz söz konusu değildir. Eğer İninal hesap üyeliğinizi iptal ettirdikten sonra kullanıma açtırmak isterseniz, yeni hesap açtırmanız gerekmektedir. Yeni bir İninal Kart hesabı açtırmak için ise online işlemler ya da müşteri hizmetleri kanallarını kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.