Kredi Destekleri ve Bankacılık

QNB Finansbank Yatırım Hesapları Nelerdir?

31.03.2021
945
QNB Finansbank Yatırım Hesapları Nelerdir?

QNB Finansbank ile Yatırım Hesabı açmak isteyen müşteriler, Finans yatırım ayrıcalıkları ile kolaylıkla hesaplarını açabilirler. QNB Finansbank 1987 yılında kurulmuş ve günümüze kadar müşterilerine özenle hizmet vermiş bir mevduat bankasıdır. Konusunda uzman ve deneyimli çalışanları sayesinde QNB Finansbank yatırım hesabı açmak, müşteriler için çok daha sağlıklı bir durumdur. Böylece kişiler güven çerçevesi içerisinde yatırım hesaplarını açabilirler.

QNB Finansbank Yatırım Hesabı Düşük Komisyon

QNB Finansbank yatırım hesapları için düşük komisyon imkanı sağlamaktadır. Finansbank popüler ve gözde bir banka olmasına karşın düşük komisyon kesintisi uygulayarak yatırımcı müşterilerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bunun yanı sıra müşteriler, yatırımlarını yatırım hesabı ile değerlendirmek istedikleri takdirde bankaların müşterilere gösterdiği vaat ve güvence yol izleyici olmaktadır. Ancak QNB Finansbank sadece yol göstermekle kalmaz aynı zamanda uzman ve deneyimli yatırımcı kadrosunun yanı sıra güler yüzlü hizmeti sayesinde müşteriler ile beraber yol alırlar. QNB Finansbank aracılığı ile yatırım hesabı açmak için müşteriler kendilerine en yakın şubeye gidebilir ya da internet bankacılığı sayesinde başvuru yapabilirler.

QNB Finansbank Yatırım Hesabı Çeşitleri Nelerdir?

qnb finansbank yatirim hesabi cesitleri nelerdir

QNB Finansbank yatırım hesabı türleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Fonlar: Yatırım Fonları, Borsa Yatırım Fonları.
 • Hisse Senedi.
 • Mevduat Fon Paketi.
 • Türev Ürünler.
 • Borçlanma Araçları: Hazine Bonosu/ Devlet Tahvili, Banka Bonosu ve Tahvili, Eurobond.
 • Repo

QNB Finansbank Yatırım Fonu Nedir?

QNB Finansbank Yatırım Fonu, yetkili kuruluşlarca katılma belgesi karşılığında yatırımcılardan toplanan paralar ile belge sahipleri hesabına, riskin dağıtılması ilkesi ve inançlı mülkiyet esaslarına istinaden çeşitli sermaye piyasası kollarından oluşan ve portföyü işletmek amacı ile kurulan mal varlığına denmektedir. Yatırım fonu alıp veya satmak için müşterilerin, QNB Finansbank ile en az bir vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur?

Ayrıca QNB Finansbank mevduat hesabı bilgilerine bakabilirsiniz.

QNB Finansbank Yatırım Fonu Avantajları

QNB Finansbank yatırımın fonlarının faydaları şu şekilde verilmiştir:

 • Ufak birikimler ile büyük yatırımlara dâhil olabilme olanağı sağlar;
 • Müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden işlem yapabilme kolaylığına erişme;
 • Tüm işlemlerde profesyonel destek alabilme;
 • Yatırım fonları riskin dağıtılmasını sağlar.
 • Yüksek riskten kaçınarak maksimum kazanç elde edebilme imkanları sunar;
 • Yatırım fonları farklı yatırım araçlarına yatırım yapma imkanı sağlar.
 • Profesyonel yöneticiler tarafından yatırım fonu yönetme hizmeti alma;
 • Hisse yoğun fonlarda vergi avantajı sağlar;
 • Yatırım fonlarının kolayca nakde çevrilebilme imkanı sunmaktadır.

QNB Finansbank Hisse Senedi Nedir?

QNB Finansbank hisse senedi, Borsa İstanbul (BİST) işlem gören halka açık şirketlere hissedar olarak dahil olabilme ve hem kısa hem de uzun vadede yüksek getiri elde etme olanağı sağlamaktadır. Müşterilerin belli dönem koşullarında piyasanın durumuna ve hisse senedinin performansına göre hisselerin değer kaybetmesi durumunda zarar etme riski de bulunmaktadır. Sermaye piyasası içerisinde sabit getirili menkul kıymetlere kıyasla risk seviyesi daha yüksek fakat karşılığında getireceği kazanç ihtimali yüksek olan bir yatırım yapmayı düşünen yatırımcı müşteriler tarafından tercih edilebilir.

QNB Finansbank Hisse Senedi Hizmeti Özellikleri Nelerdir?

QNB Finansbank hisse senedi yatırımı nitelikleri aşağıdaki gibidir:

 • Müşteriler sahip oldukları hisse senetleri sayesinde hissedarı oldukları şirketlerin kâr payından ve sermaye artırımlarından da yararlanabilmektedirler.
 • Müşteriler, diledikleri zaman farklı şirketlerden hisse alabilir ve değerlenen hisse senetlerini kolaylıkla nakde çevirebilirsiniz.
 • Hisse senedi işlemlerinde takas işlemleri gün valörlü olduğundan dolayı müşteriler, satış işlemlerinde hesaplarında bakiyeyi T+2 günü yani satış işleminden sonraki 2. iş günü kullanabilirler. İki günlük süre içerisinde müşteriler paralarını blokeli olmasına rağmen günlük repo ya da fonla değerlendirebilirler.
 • Hisse senedi alım ya da satımından elde edilen gelire uygulanan stopaj oranı %0 olarak tanımlanmıştır.
İlginizi Çekebilir :  Kredi Borcu Yüzünden Emekli Maaşıma El Konur Mu?

QNB Finansbank Mevduat Fon Paketi Nedir?

QNB Finansbank mevduat fon paketi, iki farklı paket sayesinde mevduat ve fon oranını ayarlayabilme imkanı sunan bir pakettir. Müşterilere, QNB Finansbank yatırım hesabı fonlarından yüksek getiri elde edebilme olanağı sağlamaktadır. Vadeli mevduat avantajı ile yüksek kâr sağlama fırsatı imkanı vererek düşük işlem maliyeti avantajlarından faydalanabilme avantajına sahip olmalarını sağlar.

QNB Finansbank Mevduat Fon Paketi Seçenekleri

QNB Finansbank mevduat fon paketi türleri şu şekildedir:

 • FNO 1. Değişken Paket 15: İçerisinde %15 FNO 1. Değişken Fon ve %85 vade ile mevduat bulunmaktadır. (32 ila 365 gün aralığında açılabilir.)
 • FNO 1. Değişken Paket 30: İçerisinde %30 FNO 1. Değişken Fon ve %70 vade ile mevduat bulunur. (32 ila 365 gün aralığında açılabilir.)

QNB Finansbank Tezgahüstü Türev Nedir?

qnb finansbank tezgahustu turev nedir

QNB Finansbank Tezgahüstü piyasa, organize borsalar haricinde kalan, sermaye piyasalarında aracılık faaliyetleri yürüten finansal kurumlar ile karşılıklı yapılan işlemler, olarak tanımlanır.

Türev Ürünler, getirisi başka bir kıymetin getirisine dayalı,  diğer bir ifade ile başka bir kıymetin getirisinden türetilmiş ürünlerdir. Riskten korunmak ya da belirli seviyede risk alarak getiri yükseltmek amacıyla kullanılan bu ürünlerin en önemli özelliği, zaman değeri ve spot piyasadaki fiyat dalgalanmaları sebebi ile değişkenlik değerlerinin olmasıdır. Forward, SWAP, Futures, Opsiyon ve yapılandırılmış ürünler başlıca türev ürünlerdir. Tüm türev ürünlerin içerdiği ortak ve en büyük riski ana para kaybı ihtimalinin olmasıdır.

QNB Finansbank Hazine Bonosu ve Devlet Tahvilleri Nedir?

QNB Finansbank devlet tahvilleri ve hazine bonosu QNB Finansbank’ın yatırım hesapları türlerinden biridir. TL cinsinden iç borçlanma senetleri olan devlet tahvilleri ve hazine bonoları, özellikle yatırımlarının belli bir oranını orta ve uzun vadede rahatlık ve güven çerçevesi içerisinde değerlendirmek isteyen yatırımcı müşterilere hitap eden yatırım hesabı türüdür. Hazine Bonosu bir yıldan kısa vadeli olmak ile birlikte Devlet Tahvili ise 1 yıldan daha uzun vadeli devlet iç borçlanma senetlerini ifade eder.

İlginizi Çekebilir :  Köye Dönüş Yardımı Nasıl Alınır?

QNB Finansbank bireysel emeklilik özelliklerini de inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Hazine Bonosu ve Devlet Tahvilleri Özellikleri

QNB Finansbank Hazine Bonosu/Devlet Tahvillerinin nitelikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Vade sürelerinin son aşamasına kadar tutulması durumunda yatırımcı müşterilere yatırılan parayı faizi ile birlikte ödenmesi garanti edilmektedir.
 • Faizlerin yükseldiği dönemler için benzer vadedeki diğer yatırım araçlarına nazaran getiri avantajı sağlayabilmektedir.
 • Müşteriler, istedikleri anda nakde dönebilme kolaylığına sahip olurlar.
 • Fiyat dalgalanmalarına açık olan kıymetlerin vade sonundan önce satılmaları halinde, müşterilerin eline ilk yatırdıkları tutardan daha düşük bir miktar geçebilmektedir.
 • Müşteriler, akıllarındaki vadeye uygun Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili işlemlerini tüm QNB Finansbank Şubelerinden saat 09.00 ila 15:30 saatleri arasında gerçekleştirebilir.

QNB Finansbank Repo Nedir?

QNB Finansbank Repo yatırım türü, yatırımcı müşterilere esnek çözümler sunmaktadır. Kısa dönemli menkul kıymetlerin belirli bir süre sonunda ilk satıcısı tarafından geri alınmasını esas alan kısa vadeli bir satış işlemidir, şeklinde tanımlanmaktadır. Repo piyasasının, para piyasasının önemli bir bölümünü oluşturduğu bilinmelidir. Müşterilerin Repo’dan elde edecekleri kazanç kesin ve nettir. Repo faiz gelirleri ise %15 oranında stopaja tabi tutulmaktadır.

QNB Finansbank Yatırım Hesabı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

QNB Finansbank ile yatırım hesabı açmak için gerekli olan belge yatırım hesabı oluşturacak bireyin nüfus cüzdanı fotokopisidir. Bu belgenin yerine geçen ehliyet ya da pasaport fotokopisi ile de QNB Finansbank yatırım hesabı açılabilmektedir. Müşteriler hesaplarını açabilmek için kendilerine en yakın şubeye gidebilir ya da gerekli bilgileri alabilmek için QNB Finansbank müşteri hizmetlerini arayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.