Kredi Destekleri ve Bankacılık

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

19.03.2021
2.116
QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

QNB Finansbank bireysel emeklilik iptali için müşteriler; müşteri iletişim merkezini kullanarak şubeye gitmeden sistemden ayrılabilir. BES iptali için müşteri temsilcisi ile görüşülmesi ve cayma hakkı için belirtilen süre içerisinde iptal işleminin yapılması gerekir. Cayma hakkı bittikten sonra yapılacak olan iptal işlemlerinde banka tarafından kesintiler yapılır. QNB Finansbank bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyen kullanıcılar dilerler ise internet bankacılığını da kullanarak hızlı işlem yapabilir.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

QNB Finansbank bireysel hesaplar için bireysel emeklilik sistemini uygulamaya başladı. Bu uygulama ile Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli olacak yurttaşlar, yüzde 25 ek kazanç elde ediyor. QNB Finans Bankasının bireysel emeklilik sistemi, müşterilerine daha konforlu şartlar sunmayı hedefler. İndirimler, kart borcu erteleme imkanları, taksit arttırma ve birçok avantajdan daha bireysel emeklilik sistemine dahil olan müşterilerinin yararlanmasını sağlar.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

qnb finansbank emeklilik sistemi basvurusu

QNB Finansbank bireysel emeklilik sistemine kaydolmak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi veya banka şubesinin ziyaret edilmesi gerekir. Müşteriler başvuru esnasında kimliklerini ibraz etmek zorundadır. QNB Finans Bankası BES başvurularını online bankacılık kullanarak yapılmasına olanak tanır. Bireysel emeklilik sistemine başvuru yapılacağı zaman kimlik kartı veya eski kimlik belgesinin kullanılması gerekir.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nereden Yapılır?

QNB Finans bireysel emeklilik başvurusu yapmak isteyen kullanıcıların kullanabileceği alternatif kanallar hazırlandı. 2019 – 2021 yılları arasında etkili olan korona virüsü önlemleri kapsamında bireysel emeklilik sistemi online görüşmeler ile başvuru almaya başladı. Bireysel emeklilik sistemine başvuru yapmak için kullanılabilecek alternatif kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Banka şubesi
 • QNB Finans Bankası resmi internet sitesi

QNB Finansbank müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Avantajları Nedir?

QNB bireysel emeklilik sistemi özellikleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve QNB Finans Bankası tarafından belirlenir. QNB Finansbank bireysel emeklilik sistemi özellikleri şunlardır:

 • Yüzde 25 devlet desteği
 • Uzman desteği ile yatırım planı yapma
 • Birçok vergiden muaf olma
 • Maaşın garanti altına alınması
 • Ek gelir imkanı
 • Ödeme durdurma ve ödeme periyodu belirleme

QNB Finansbank’ın emeklilik sistemi özellikleri arasında yer alır.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Başvuru Şartları Nedir?

QNB Finans bireysel emeklilik koşulları QNB tarafından belirlenir. Bireysel emeklilik sisteminden yararlanmak için uyulması gereken şartlar şu şekildedir:

 • Fiil ehliyete sahip olmak
 • Emekli olmak
 • Emekliliğe az kalmış olması
 • Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak

Gerekli ön şartlar arasındadır. Banka tarafından dönemlere bağlı olarak ek şartlar sunularak müşterinin yerine getirmesi talep edilebilir. Bu durumda tüm şartları yerine getiren emekliler, bireysel emeklilik sistemine dahil olabilir.

QNB Bireysel Emeklilik Müşteri Hizmetlerinden Nasıl İptal Edilir?

QNB bireysel emeklilik hakkını iptal etmek isteyen kullanıcılar 0 850 222 09 00 numaralı telefonu arayarak işlem yapabilir. QNB bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak için cayma hakkını kullanmak isteyen kullanıcılar, müşteri temsilcisine bağlanarak taleplerini iletilir. Talep, müşteri temsilcisi tarafından onaylandıktan sonra bireysel emeklilik sistemi iptal edilmiş olur. QNB Finansbank bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyen kullanıcılar şubeye gitmeden müşteri iletişim merkezi ile irtibat kurabilir.

İlginizi Çekebilir :  TEB Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Bireysel Emeklilik Hakları Nedir?

QNB bireysel emeklilik sistemi kullanıcı hakları banka tarafından belirlenir. Belirlenen kullanıcı hakları şunlardır:

 • Cayma hakkı
 • Maaş güvenliği
 • Devlet desteği
 • Katkı payı oranını müşterinin belirlemesi
 • 3 yıllık katılım süresi

Bireysel emeklilik sisteminde müşterilere sunulan haklar arasında yer alır. QNB bireysel emeklilik sistemi için geçerli olan haklar banka ile imzalanacak olan taahhütnamede açıkça belirtilir.

QNB Bireysel Emeklilik Cayma Süresi Kaç Gün?

QNB bireysel emeklilik cayma süresi 2 aydır. 60 gün içerisinde kullanıcıların banka ile iletişime geçerek cayma haklarından yararlanmak istediklerini belirtmeleri gerekir. 60 gün içerisinde yapılan bireysel emeklilik sistemi iptal işleminden banka herhangi bir kesinti talep etmez. Ancak 60 günün ardından yapılacak olan iptal işleminde, banka ana maaştan hizmet ücreti ve işletim ücreti kesintileri yapar.

QNB Bireysel Emeklilik Müşteri Temsilcisi ile Nasıl Görüşülür?

QNB Finansbank bireysel emeklilik müşteri temsilcisi ile görüşerek hem iptal edilebilir hem de BES başvurusu yapılabilir. Bunun için 850 222 09 00 numaralı telefonun kullanılması gerekir. Müşteri temsilcisi ile yapılan tüm telefon görüşmeleri müşterilerin güvenliği için kayıt altına alınır. QNB Finans Bankası bireysel emeklilik sistemi için müşteri temsilcisi ile görüşmek isteyen kullanıcılar doğrudan kayıtlı oldukları ana banka şubesini arayarak bireysel müşteri temsilcisi ile de görüşebilirler.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilikten Nasıl Çıkılır?

QNB Finans Bankası bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapmak isteyen kullanıcılara alternatif kanallar sunar. Özellikle 0 850 222 09 00 numaralı müşteri iletişim merkezi müşteriler arasında da sıkça tercih edilir. Hızlı işlem yapmak ve müşteri temsilcisi ile konuşarak bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyen kullanıcılar müşteri hizmetlerini kullanabilir. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sağlayan müşteri iletişim merkezi, bireysel emeklilik işlemlerinin yapılmasına da imkan tanır.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptalinin Cezası Var Mı?

QNB bireysel emeklilik iptalinin cezası banka tarafından belirlenmemiştir. Ancak QNB Finans Bankası ile imzalanacak olan taahhütname gereği bazı kesintiler yaşanması kaçınılmazdır. QNB bireysel emeklilik iptali için kullanıcılara cayma süresi tanır. İlgili cayma süresi içerisinde bireysel emeklilik iptal edilir ise herhangi bir kesinti yapılmaz. Ancak cayma süresi bittikten sonra yapılacak iptal işlemlerinde banka ana para üzerinden birtakım kesintiler yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir :  Denizbank Kariyer İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Bireysel Emeklilik Sorgusu Nasıl Yapılır?

qnb finansbank emeklilik sorgusu nasil yapilir

QNB Finansbank emeklilik sorgusu yapılması için farklı kanallar önerir. Sorgulama yapılabilecek kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Banka şubesi
 • İnternet sitesi

Bireysel emeklilik sistemi içerisinde sorgu yapılmasına imkan tanıyan altyapılara sahiptir. Bireysel emeklilik sorgusu yapmak için QNB Finans Bankasının müşterisi olunması gerekir.

QNB Finansbank Bireysel Emeklilik İptali Para İadesi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank para iadesi veren bankalar arasında yer alır. Bireysel emeklilik sisteminden çekilmek isteyen kullanıcılara tam para iadesi sağlanır. Cayma hakkı süresi dışında bireysel emeklilik iptali yapan kullanıcılardan ise işletim ve hizmet ödemeleri kesildikten sonra para iadesi yapılır. Para iadesi alabilmek için kişilerin yatırım yapmaya başlamış olması gerekir. Aksi takdirde QNB Finans Bankası tarafından herhangi bir iade yapılması söz konusu değildir.

Ayrıca QNB Finansbank kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur? Detaylarını inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Şubelerinin Çalışma Saatleri Nedir?

QNB çalışma saatleri korona önlemleri nedeni ile bir süre kısaltılmış olsa da 2021 mart ayı itibari ile sabah 09.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet veriliyor. Bankadan işlem yapmak isteyen kullanıcıların 12.00 ile 13.00 saatleri arasına öğle molasını unutmamaları tavsiye edilir. Banka öğleden sonraki mesaisine 13.00 itibari ile başlar.

QNB Müşteri İletişim Merkezi Numarası Nedir?

QNB müşteri iletişim merkezinin numarası 0 850 222 09 00 olarak belirlenmiştir. QNB Finansbank bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyen kullanıcılar müşteri iletişim merkezi üzerinden taleplerini iletebilir. QNB Finans Bankası şubeden yapılan birçok işlemin müşteri iletişim merkezi aracılığı ile gerçekleşmesini de sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.