Kredi Destekleri ve Bankacılık

Çiftçiler İçin En İyi Kredi Önerileri

01.03.2019
1.347
Çiftçiler İçin En İyi Kredi Önerileri

Çiftçilerin çoğu işlerini banka kredileri ile hallediyor. Kimisi bu durumdan şikayetçi olsa da kimisi işlerini büyütmesinde büyük katkı sağlayan bankaları tercih ediyor. Günümüzde devlet destekli veya özel sermayeli bankaların desteği ile çiftçiler için birçok teşvik ve kredi imkanları sunuluyor. Çiftçiler için kredi önerileri için bazı bankalar şunlardır:

Ziraat Bankası

Çiftçi deyince akla gelen ilk banka Ziraat bankasıdır. Çiftçiler için birden fazla kampanyalı kredileri mevcuttur. İşletme edindirme kredisi, Arazi Alım kredisi, Hasat ve Pazarlama kredisi, Üretim Destek kredisi, Taksitli Tarım Destek kredisi, Nakliye Aracı kredisi, Genç çiftçiyi destekleme kredisi, Organik Tarım üretme ve destekleme kredileri bulunmakta. Ödemeleri hasat bitimine kadar geciktirme imkanı vererek esnek ödeme planına sahiptir.

Şeker Bankası

Çiftçiler için kredi önerileri arasında en çok destek veren bankalardan biri olan Şeker Bankası sayesinde çiftçilere özel tarım kredisi ile zirai ilaç, tohum, gübre, fide, mazot, işçilik, ısıtma, sera örtüsü, aydınlatma gibi ihtiyaçlara yönelik kredi imkanı sunuyor. Ödeme süresi ise çiftçinin hasat zamanına göre ayarlanıp vadesi 2 yıl süreyle uzatılabiliyor.

Deniz Bankası

Çiftçilere özel tarım kredisi ile hasat zamanı ödeme planı imkanı veriyor. Üstelik 5 yıla varan vade imkanı da sunuyor. Başvuru yapmak için Denizbank şubelerine gitmeye gerek kalmadan telefondan başvuru yapılabilir. Mesaj bölümüne 11 haneli T.C numaranız boşluk TARIM yazın 3280 gönderin, mesaj ile bildirim yapılacaktır.

Akbank

Akbank da çiftçiliği desteklemek için birçok kampanyalı tarım kredisi imkanı sunuyor. Çiftçiler için kredi önerileri konusunda çok çeşitli kredi imkanları mevcuttur. Ürün ön Finansman kredileri, Sera kredileri, Arsa Alım kredileri, Damla Sulama kredileri, Traktör kredileri, Tarımsal ekipman kredileri, Hafif Ticari araç kredileri gibi kredi imkanları vardır. Kredilerin vade süresi 36 ile 60 aya varan sürelerden oluşur. Ödeme dönemleri hasat dönemine göre ayarlanır.

İlginizi Çekebilir :  Kredi Çekerken Hayat Sigortası Yapmak Zorunlu'mu ?

QNB Finansbank

QNB Finansbank çiftçiler için özel kredileri olarak yatırım kredileri, işletme kredileri adı altında 2 grupta yer alır.

İşletme kredileri; Gelir endeksli tarım kredisi, Araç temin etme kredisi, Organik tarım kredisi, Besicilik kredisi, Kümes Hayvancılığı kredisi.

Yatırım kredileri; Tarımsal Ekipman kredisi, Tarla yatırım kredileri, Besicilik Yatırım kredisi, Süt hayvancılığı yatırım kredisi gibi bazı krediler mevcuttur. 48 aya varan vade süresi ile ödeme planı çiftçiye göre esnek ödeme planı oluşturulur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.