Kredi Destekleri ve Bankacılık

Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur?

28.02.2019
1.118
Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur?

Kredi kartı herkesin kullandığı bankalar tarafından çıkarılan kartlardır. O ay harcadığınız tutarı hesap kesim tarihinden itibaren 9. güne kadar ödemeniz gerekir. Kredi kartınızı son ödeme tarihine kadar ödemezseniz banka görevlileri tarafından aranırsınız. İlk ay ödemediğiniz kredi kartı borcunuz için ikinci bir otuz günlük süre devreye girer. Bu süre zarfında kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Ödemediğiniz günler için banka yetkilileri tarafından aranır ve borcunuzu ödemeniz konusunda uyarılırsınız. İkinci otuz günlük süreden sonra son yedi gün daha size verilir ve borcunuzun ödenmesi gerektiği söylenir. Eğer ki bu son yedi gün içinde de borcunuzu ödemezseniz yasal takip başlar.

Ödenmeyen Borçlar İçin Kredi Kartı Ne Zaman Kullanıma Kapatılır?

İlk aylarda kredi kartınızı ödemeseniz bile alış veriş yapmaya devam edersiniz. İkinci 30 günlük süre içinde ödeme yapmasanız dahi kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Size verilen ikinci 30 günlük süre bitince kredi kartınız kullanıma kapatılır ve alış veriş yapamazsınız.

Zamanında Ödenmeyen Ve Yasal Takipte Olan Kredi Kartları İçin Ne Yapılabilir?

Bankalardan ihtiyacınız olduğu zaman kredi alabilmek için kredi kart ödemenize dikkat etmeniz gerekir. Ödenmeyen her kredi kartı sizin için eksi puan demektir. Bankalar önce kredi kartına nakit ve taksitli avans limitlerinizi kapatır. Daha sonra kredi almak isterseniz başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Üstelik bu sadece çalıştığınız banka ile sınırlı kalmaz. Merkez bankası sistemine düştüğü için diğer banka görevlileri tarafından da görülür. En sağlıklı olan yöntem zamanında ve doğru ödeme yapmaktır. Yeterli paranız yoksa dahi en azından asgari tutarı ödemek gerekir. Yasal takipte olan kartlar için borcunuzun üzerine faiz tutarı ve avukat vekalet ücreti de eklenir.

Zamanında Ödenmeyen Kredi Kart Borçları Kredi Notunu Düşürür Mü?

İlginizi Çekebilir :  TEB KOBİ Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Bankalar kendini korumaya alarak hizmet veren kuruluşlardır. Kredi almak isteyen herkes detaylı bir şekilde araştırılır ve incelenir. Ödemelerinizi düzenli yapmazsanız kredi puanınız düşer ve bu durum sizin için olumsuz olur. Banka ile olan işlemlerinizde olumlu yanıt alamaz ve ihtiyacınız olan durumlarda kredi kullanamazsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.