Kredi Destekleri ve Bankacılık

QNB Finansbank Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

04.06.2021
2.375
QNB Finansbank Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

QNB Finansbank kredi kartı ihtiyaçlara göre çeşitli kart bulunduran alışveriş kullanımı sağlayan kartlardır. QNB Finansbank kredi kartı nitelikleri ise, harcama yaptıkça hediye para imkanı, anında hiçbir formaliteye takılmadan taksitli nakit avans kullanma şansı, yapılan peşin tek çekimleri hiçbir ücret ödemeden taksitlendirme imkanı, otomatik ödeme talimatı verilerek ödemelerin düzenli olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda QNB Finansbank kredi kartı  ile market ve benzin, mazot gibi alımlarda %5 indirim alma imkanı, peşin olarak yapılan eğitim veya sağlık harcamalarını taksitlendirme imkanı, peşin olarak yapılan harcamaları bir sonraki aya erteleyebilme, hayat sigortası hizmetlerinden istifade etmek, verilen talimat ile altın hesabı oluşturabilmek, talimat verilerek başta kira ve aidatlar olmak üzere öğrenim masrafları dahil ödeyebilme imkanları sunmaktadır.

QNB Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği birçok farklı bankacılık kanalı bulunur. Kredi kartı işlemleri başta olmak üzere tüm hesap faaliyetleri online bankacılık ve telefon bankacılığı gibi kanallardan yapılmasına olanak tanınır. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler şu yöntemleri kullanabilir:

 • İnternet bankacılığını sadece banka müşterileri kullanabilir
 • Mobil bankacılık uygulamasını sadece banka müşterileri kullanabilir
 • Müşteri hizmetleri
 • Çağrı merkezi
 • Kısa mesaj SMS
 • QNB Finansbank internet sitesi
 • ATM, sadece kart yenileme için kullanılır.

QNB Finansbank Kredi Kartları Nelerdir?

QNB Finansbank kredi kartları 5 farklı kategoride incelenir ve müşterilere sunulur. QNB Finans Bankasının sunduğu kredi kartlarının farklı özellikleri bulunur. Takım kartları, uçuş kartları ve meslek kartları olmak üzere belirli hedef gruplarına yönelik kredi kartları hazırlanmıştır. QNB Finans Bankasına ait kredi kartlarına başvuru yapmak için bankanın tüm kanalları kullanılabilir. QNB kartlarının özellikleri arasında borç erteleme, ekstre tarihi değiştirme ve puan biriktirme ortaktır. Her kartın farklı özellikleri ve avantajları bulunur.

QNB First Kredi Kartı Nedir?

QNB First kredi kartı kategorisi altında müşterilere iki farklı kredi kartı sunulur. Bu kartlardan biri first kredi kartıdır. First kredi kartını almak için online bankacılık kanallarını kullanarak başvuru yapmak mümkündür. Bir diğer kart ise First doctors kredi kartıdır. Bu kart sağlık çalışanlarına ve doktorlara özel olarak hazırlanmış bir karttır. QNB First Doctors kredi kartının tüm avantajları doktorlara yöneliktir. Otomobil kiralama, kitap siparişi ve ulaşım transferi gibi konularda müşterilere öncelik tanınır. First kart kullanıcıları yaptıkları her alışveriş ile hediye para kazanırlar ve paraları biriktiği zaman istedikleri alışverişini ücretsiz bir şekilde yapabilirler.

İlginizi Çekebilir :  TEB Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Garanti BBVA kredi kartı nedir, özellikleri nelerdir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Miles&Smiles Nedir?

QNB Finansbank Miles&Smiles kredi kartı kullandıkça mil kazandıran özelliğiyle ön plana çıkmaktadır. QNB Finansbank Miles&Smiles kredi kartı Türk Hava Yolları ile ortak hazırlanmış bir karttır. Kart üzerinden harcanan her 1 Türk lirası için 1 mil hediye edilir. Miller Türk Hava Yolları üyeliği içerisinde biriktirilir. Miles&Smiles kredi kartına başvurmak için bankanın resmi internet sitesi kullanılabilir. Bireysel kartlar bölümünde Miles&Smiles kart başvurusu hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. QNB kart başvuru takiplerinin de aynı ekran üzerinden yapılmasını sağlamaktadır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

qnb finansbank sifre degistirme yollari

QNB Finansbank kredi kart parolasını güncellemek isteyen kişiler bankanın tüm kanallarını kullanarak işlem yapabilir. QNB Finansbank kredi kartı şifresini değiştirmek için QNB Finansbank internet şubesi, müşteri iletişim merkezi ve Finansbank mobil uygulama ile yapılabilmektedir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Sorgusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank kredi kartı sorgusu yapmak için kullanıcıların internet sitesi kullanılabilir. Günümüzde kredi kartı başvuru sonucu ve başvuru takibi gibi işlemler için internet sitesi, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri kullanılabilir. QNB Finansbank kredi kartı başvurusu yapan kişiler, şubeye gitmeye gerek kalmadan kartlarını teslim de alabilmektedir.

CardFinans Emekli Kart Özellikleri

CardFinans Emekli kart nitelikleri şu şekildedir:

 • Market ve eczane alışverişlerinde yıllık 360 TL olabilen indirimden yararlanılır.
 • Eczanelerde 50TL ve üzeri alışverişlere % 5 oranında indirim sağlanır. Aylık toplam 15 TL indirim kullanılabilir.
 • Marketlerde 50TL ve üzeri alışverişlere % 5 oranında indirim sağlanır. Aylık toplam 15 TL indirim kullanılabilir. Bu ayrıcalıktan yararlanmak için QNB Finansbank POS ’ları üzerinden alışveriş yapma şartı vardır.
 • EkstreTaksit avantajı bulunmakta olup bu avantaj sayesinde ekstrede belirtilen asgari tutar ödenir. Kalan borç ise kart sahibinin tercihine göre 6, 9,12 aya kadar taksitlendirilir.
 • TaksitKolay uygulaması ile 50 TL değerinde ya da daha fazla olan bütün alışveriş harcamaları istenildiği zaman taksitlendirilebilir. Sadece tek çekim ile yapılan harcamalar taksitlendirilir.
 • Gerekli hallerde hızlı bir şekilde nakit avans ya da taksitli nakit avans çekilebilir.
 • Bu kart üzerinden 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı verilirse, banka kart sahibinden yıllık üyelik ücreti talep etmemektedir.
İlginizi Çekebilir :   TEB Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

CardFinans Hemşire Kart Nedir?

CardFinans Hemşire Kart, hemşire, sağlık memuru ve ebe olarak çalışan sağlık personeline yönelik olarak tasarlanarak hizmete sunulmuş bir kart olup bu kart avantajları şu şekildedir:

 • Alışverişlerde HediyePara uygulaması ile ücretsiz alışveriş yapılabilir.
 • Yapılan tek çekim alışverişleri, istendiği takdirde daha sonra taksitlendirilebilir.
 • Market ve akaryakıt alışverişlerinde avantajlı indirimler kazanılır.
 • İnternet üzerinden güvenli alışveriş imkanı değerlendirilebilir.
 • İsteğe bağlı olarak Sosyal Asist ve /veya Acil Asist desteği verilir.
 • Harcama Uyarı Servisi ile güvenle alışveriş yapılabilir.
 • İstendiği takdirde CardFinans Ekstre Güvencesi Hayat Sigortası hizmetinden de yararlanılabilir.

CardFinans Fix Kart Nedir?

CardFinans Fix Kart Finansbank müşterilerine sunduğu ücretsiz bir kredi kartıdır. Bu karta ait özellikler ise şu şekildedir:

 • Market ve akaryakıtta % 5 indirim kazanılabilir.
 • Nakit avans ya da taksitli nakit avans anında kullanılabilir.
 • TaksitKolay uygulaması vardır.
 • EkstreTaksit uygulaması ile ekstre borcu taksitlendirilebilir.

QNB Finansbank Kredi Kartları Faiz Oranları

qnb finansbank kredi karti faiz miktari

QNB Finansbank kredi kartları faiz oranları, alışveriş faiz oranı TL üzerinden yapılan alışverişlerde % 2, USD üzerinden yapılan alışverişlerde % 1.60’dır. Nakit Avans faiz oranı TL üzerinden yapılan çekimlerde % 2, USD üzerinden yapılan çekimlerde %1.60’dır. Gecikme faizi oranı yasalarla belirlendiği gibi % 2.40’dır. Anında kredi özelliği için belirlenen limitler 250 TL ile 20.000 TL arasındadır. Uygulanacak faiz oranı % 2’dir. Harcama öteleme özelliği için belirlenen limitler 100 TL ile 100.000 TL arasındadır. Uygulanacak faiz oranı % 2’dir. Taksitli Nakit Avans çekimi için belirlenen limitler 300 TL ile 4000 TL arasındadır. Geri ödeme vadeleri 3 ay ila 12 ay arasında değişebilir. Uygulanacak faiz oranı % 2’dir. 100.000 TL’ye kadar TaksitMola özelliğinden yararlanabilir ve uygulanacak faiz oranı % 2’dir.

Denizbank kredi kartı nedir, özellikleri nelerdir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Denizbank Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

QNB First BÜMED Kredi Kartı

QNB First BÜMED Kredi Kartı Boğaziçi Üniversitesi üyelerine özel tasarlanmış olup bazı özellikleri BÜMED aidatı Hediye Para ile ödenebilir, bu kart üzerinden BÜMED’e bağış yapılabilir, restoranlarda % 15’e varan indirimlerden yararlanılır ve araç kiralanması gereken durumlarda ekstra indirimler elde edilebilmektedir.

QNB Finansbank Ortak Markalı Kredi Kartlar Nelerdir?

QNB Finansbank Ortak Markalı kredi kartları, Fenerbahçe CardFinans, CardFinans Trabzonspor kartlarıdır. Bu QNB Finansbank kredi kartı ile yapılan harcamalarda taraftarlar herhangi bir ek ücret ödemeden tuttukları takımların kulüplerine yardım etmiş olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.