Kredi Destekleri ve Bankacılık

QNB Finansbank Adres Güncelleme Nasıl Yapılır?

06.03.2021
4.693
QNB Finansbank Adres Güncelleme Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank adres güncellemenin yolu müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı üzerinden olabilmektedir. Adres güncelleme, kişinin yeni bir yere taşıması gibi durumlarda gerekli olmaktadır. Bankanın müşterisi olmadan önce adres dahil olmak üzere tüm kişisel bilgiler verilmektedir. Bankalardaki güvenlik prosedürleri ve müşterilerin her konuda aktif olarak bilgilendirilmesi, kişisel bilgiler üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle bankada bulunan adres ve telefon gibi bilgilerin güncel olması önem taşımaktadır. QNB Finansbank adres güncelleme işlemi tercihe göre telefon veya internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. Adres güncelleme işlemi, telefon bankacılığında oluşan yoğunluğa bağlı olarak normal şartlarda uzun sürmeyen bir işlemdir.

QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri

qnb finansbank musteri hizmetleri

QNB Finansbank çağrı merkezi üzerinden pek çok işlemi yapmak mümkündür. 0850 222 0900 numaralı müşteri hizmetleri aranarak adres değişikliği talep edilebilmektedir. Aradıktan sonra ilgili menüler üzerinden işlem yapılabilmektedir. Müşteri temsilcileriyle görüşülerek adres bilgisinin güncen olup olmadığı kontrol edildikten sonra değiştirme işlemi tamamlanmaktadır.

Adres güncelleme işlemi, özellikle banka üzerinden yeni kart talep edildiğinde gerekli olmaktadır. Banka bilgilerinde eski adres göründüğünden teslimatlarda problem oluşma riski vardır. Bu nedenle QNB Finansbank gelişmiş hizmetler sunan müşteri hizmetleri aranarak en kısa sürede güncelleme talebinde bulunulmalıdır. Finansbank müşteri hizmetleri üzerinden pek çok işlem halledilebilmektedir.

QNB Finansbank müşteri hizmetleri, ileri teknolojili yanıt sistemine sahip olduğundan pek çok farklı işlem güvenilir şekilde yapılmaktadır. Geliştirilmiş Sesli Yanıt Sistemi, müşterilerine pek çok farklı kategoride hizmet vermektedir. Bu sayede müşteriler, yapmak istedikleri işlemlere göre seçim yaparak işlemlerine hız kazandırmaktadır. Bazı durumlarda müşteri danışmanına doğrudan bağlanmaya gerek kalmadan pek çok işlem yapılabilmektedir.

Kart başvurularından otomatik olarak fatura ödemelerine kadar pek çok noktada çağrı merkezinden yararlanmak mümkündür. 7 gün 24 saat QNB Finansbank telefon bankacılığı üzerinden hizmet alınabilmektedir. QNB Finansbank tarafından sunulan kanallar sayesinde kişisel bilgilerin güncellenebilmesi mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

Enoara bas biriktir, nasıl kullanılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı

QNB Finansbank’ın internet bankacılığı için qnbfinansbank.com adresi üzerinden giriş yapılması gerekmektedir. Sağ üst köşede yer alan İnternet Şubesi kısmına gidilerek giriş yapılmalıdır. T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası ve şifre girilmesi istenmektedir. Gerekli bilgileri girdikten sonra banka prosedürleri gereği müşterilerin cep telefonuna kod gelmektedir. Mobil Bildirim Şifresi olarak adlandırılan tek kullanımlık kod, ilgili alana girilerek giriş işlemi tamamlanır. Müşteriler, internet bankacılığı üzerinden adres güncelleme işlemlerini yapabilmektedir. Bunun yanı sıra kişisel bilgilerde herhangi bir değişiklik olduysa bunları güncelleyebilmektedir.

İnternet bankacılığına giriş yapmak isteyenler Karekod ile Hızlı Giriş seçeneğinden yararlanabilir. QNB Finansbank cep şubesine giriş yapıldıktan sonra Karekod İşlemleri menüsüne gidilir. Açılan ekran üzerinden İnternet Şubesi’ne Giriş butonuna tıklanmalıdır. Cep şubesinde karekod okuyucu açılacaktır. İnternet şubesinde yer alan karekod telefondaki bu bölüme okutulmalıdır. Daha sonra müşteri numarası/T.C. kimlik numarası ve FinansŞifre’si istenecektir. Gerekli bilgiler girildikten sonra bankacılık işlemlerine internet şubesinden devam etmek mümkündür.

QNB Finansbank bireysel internet şubesi üzerinden sayısız işlem gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı işlemleri, hesap işlemleri, para transferleri ve ödemeler gibi pek çok işlem internet bankacılığı sayesinde hız kazanmaktadır. Telefon bankacılığını kullanmak istemeyenler işlemlerini daha hızlı şekilde halledebilmek için internet şubesini tercih etmektedir. İlgili kategoriler üzerinde hizmet alınacak pek çok bölüm yer almaktadır. QNB Finansbank’ta kayıtlı olan kişisel bilgiler kolaylıkla değiştirilebilmektedir. E-mail, ev/iş yeri adresleri, kimlik ve yazışma bilgileri gibi pek çok bilginin değiştirilmesi, QNB Finansbank internet şubesi sayesinde mümkün olmaktadır.

QNB Finansbank Cep Mobil

QNB Finansbank’ın cep mobil uygulaması nerede olursanız olun bankacılık işlemleriniz için yanınızda olmaktadır. Fakat cep mobil üzerinden adres güncellemesi yapmak mümkün değildir. QNB Finansbank adres güncelleme işlemi yapmak isteyenler internet bankacılığını kullanarak veya müşteri hizmetlerini arayarak işlem gerçekleştirebilir. Bunun haricinde genel bankacılık işlemlerinden QNB Finansbank Cep Şubesi uygulamasını indirerek işlem yapmak mümkündür. Google Play ve AppStore üzerinden uygulama rahatlıkla indirilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  TEB Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

7/24 günün her saatinde mobil uygulamadan yararlanılabilmektedir. Güvenilir ve hızlı şekilde işlem yapmak isteyenler mobil uygulamayı tercih etmektedir. QNB Finansbank mobil şube üzerinden pek çok işlem anında ve vakit kaybetmeden yapılabilmektedir. Bireysel Cep Şubesi ve KOBİ Cep Şubesi olmak üzere iki farklı kategoride hizmet vermektedir. Bireysel cep şubesi üzerinden para transferlerinden kredi kartı işlemlerine kadar pek çok noktada yararlanmak mümkündür. Müşterilere özel olarak sunulan kampanyalar cep şubesi sayesinde aktif olarak takip edilebilmektedir. Sigorta ve yatırım işlemleri gibi pek çok faaliyet QNB Finansbank sayesinde online olarak mümkün olmaktadır.

QNB Finansbank Telefon Numarası Güncelleme

qnb finansbank telefon numarasi guncelleme

QNB Finansbank telefon numarasının güncellenmesi adres değişikliğinden sonra en sık gerçekleştirilen işlemler arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda sim kartın kaybolması veya isteğe bağlı olarak telefon değişikliği yapılan anlar olmaktadır. Telefon numarası, QNB Finansbank bankacılık işlemlerinde aktif olarak kullanıldığından daima güncel olarak kalması önem taşımaktadır. Örneğin internet bankacılığına giriş yapılmak istendiğinde telefona güvenlik amacıyla kod yollanmaktadır. Banka tarafından gönderilen bilgilendirme SMS’leri kişinin güncel cep telefonuna yollanmaktadır. Bankacılık işlemlerinden aktif olarak haberdar olmak isteyenler telefon numaralarının güncel kalmasının sağlamalıdır. QNB Finansbank telefon numarası güncelleme işlemi şu kanallar aracılığı ile yapılabilir:

  • En yakın banka şubesine gidilerek temsilcilerle görüşülüp gerekli bilgiler verilerek güncellenme talep edilebilir.
  • QNB Finansbank 0850 222 0900 çağrı merkezi aranarak telefonun güncellenmek istediği söylenebilir. Yoğunluk olmaması halinde kısa sürede işlem gerçekleştirilmektedir.
  • QNB Finansbank ATM’leri üzerinden telefon güncelleme yapılabilmektedir. Bunun için en yakın banka ATM’sine giderek giriş butonuna tıklandıktan sonra gerekli işlem adımları takip edilir. Telefon güncelleme butonu sayesinde işlem kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Cep telefonu güncelleme işlemi adres güncellemede olduğu gibi QNB Finansbank internet şubesi üzerinden yapılamamaktadır. Çünkü giriş esnasında müşterilerin telefon numarasına güvenlik kodu gönderilmektedir. Telefona gelen güvenlik koduyla beraber internet şubesine giriş yapılabilmektedir. Müşterinin numarası kullanılamaz durumdaysa doğrulama mesajı gitmeyecektir. Bu nedenle cep telefonu güncellemeleri, ATM veya müşteri hizmetleri aracılığı ile daha rahat yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara şirketim nedir, avantajları nelerdir? Ayrıntılarını da inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank Adres Güncelleme Neden Yapılır?

QNB Finansbank adres güncellemesinin yapılma sebebi ikametgah adresine çeşitli evrakların teslimi için gerekli olabilmektedir. Günümüzde banka tarafından pek çok bilgilendirme işlemi telefon bankacılığı veya mobil şubeler kullanılabilmektedir. Fakat kredi ve kredi kartı hizmetleriyle alakalı bilgilendirmeler için evrak gönderimleri adreslere yapılmaktadır. Genel olarak bankaların sistemlerinde cep telefonu ve adreslerin mutlaka kayıtlı olması gerekmektedir. Gerekli olan evrak ve bilgilendirmelerin müşterilerin ellerine zamanında ulaşabilmeleri bakımından adres güncellemesinin yapılması gerekmektedir.

Adres güncelleme yapılmadığı durumlarda ilgili evraklar eski adrese gideceğinden kişinin eline zamanında ulaşmayacaktır. Kredi kartı yenileme gibi durumlarda da adres değişikliğinin bildirilmemesinden dolayı sorunlar ortaya çıkacaktır. Telefon numarası ve adres gibi bilgilerin daima güncel kalması önem taşımaktadır. Değiştiği durumlarda bankaların ilgili kanallarına yeni bilgiler verilerek işlem tamamlanmaktadır. Değişiklik gerçekleştiğinde bankaya zamanında bildirim yapılırsa herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. QNB Finansbank adres güncelleme kanallarından birisi tercih edilerek değişiklik işlemleri kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.