Kredi Destekleri ve Bankacılık

Denizbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

03.04.2021
1.843
Denizbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli mevduat hesabı, Türk lirası veya yabancı para cinsinden en güvenli şekilde yatırım yapmak isteyenler için Denizbank’ın sunduğu en uygun seçeneklerden birisidir. Denizbank vadeli mevduat hesapları en risksiz yatırım hesapları olarak yatırımcılarını ve yatırımlarını güvence altına alır. Denizbank vadeli mevduat hesapları ile müşterilerine en uygun oran ve vade seçeneklerini sunmaya özen gösterir.

Denizbank’ı seçip vadeli mevduat hesabı oluşturan banka müşterileri kendileri için en iyi getiriyi sağlayacak yatırım seçenekleri arasından seçim yaparlar. Denizbank müşterileri çeşitli faiz oranları ve vade seçenekleri arasından kendileri için en karlı olanı seçebilirler. Denizbank müşterilerine, “Dilediğiniz vadeyi seçin, birikimlerinizi Deniz’de güvenle değerlendirin.”  güvencesini vererek seslenir.

Kırık Vadeli Mevduat Hesabı

farkli secenekli mevduat hesabi

Kırık vadeli mevduat hesabı ile Denizbank müşterilerine farklı vade seçenekleri ile mevduat hesabı açabilme kolaylığı sağlamıştır. Birikim yapmak isteyen herkes için büyük bir soru işareti olan vade seçenekleri, Denizbank tarafından müşteri memnuniyeti göz önüne alınarak ayarlanır. Kırık vadeli mevduat hesabı da müşterilerin ödeme kolaylığı düşünülerek oluşturulmuş bir yatırım hesabıdır.

1, 3, 6 veya 12 ay vade seçenekleri kırık vadeli mevduat hesabında mümkündür. Aynı zamanda Denizbank müşterileri için 1 günden 365 güne kadar vade seçeneği de sunar. Müşteriler yatırım yapmak için kendilerine en uygun vade seçeneğini seçerek gönül rahatlığı ile birikim yapabilirler. Böylelikle yatırım yaparken bankanın kendilerine sunduğu vadeleri değil kendileri seçtikleri vadeleri seçerek birikim yapmanın rahatlığını yaşarlar.

Mevduat Biriken Hesap

Mevduat biriken hesap Denizbank müşterilerine hem banka hesapları hem de kredi kartları ile birikim yapma olanağı sağlar. Denizbank müşterileri banka hesaplarından veya kredi kartlarına ödeme talimatı vererek uzun vadede düzenli yatırım yapabilirler. Mevduat biriken hesap faiz oranları Denizbank müşterilerinin en avantajlı yatırım yapabilmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan kredi kartlarından birikim yapabilmek büyük bir avantajdır. Mevduat biriken hesap sahibi Denizbank müşterileri kredi kartlarına ödeme talimatı vermek kadar basit bir işlemle uzun vadede büyük avantaj sağlayacakları yatırımlara imza atabilirler. Bu birikim seçeneği kredi kartının sadece harcama üzerine olan kullanım şeklini birikim de yapılabilmesi ile müşterilerinin maksimum avantajına dönüştürür.

Mevduat biriken hesap 250 TL, 50 USD veya EURO gibi cüzi miktarlardan başlayarak yatırım yapabilme seçeneğini de sunar. Bu sayede birikim yapmaya başlamak için müşterilerin yüksek meblağa ayırmalarına da gerek kalmaz. Küçük bir miktar yatırım ile birikim yapmaya başlanılabilir.

İş Bankası yatırım hesapları nelerdir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Mevduat Biriken Hesap Özellikleri

Mevduat biriken hesap özellikleri birikim yapmak isteyen müşteriler için aşağıdaki gibidir:

 • Mevduat biriken hesap TL, USD, EURO döviz cinsinden oluşturulabilir.
 • Müşteri talebi doğrultusunda vadesiz hesap veya kredi kartı üzerinden mevduat biriken hesap düzenli birikim talimatı verilebilir.
 • Mevduat biriken hesap en düşük tutarı 250 TL ve 50 USD/EURO olabilir.
 • Mevduat biriken hesap ile ilk ödeme yapıldıktan sonra avantajlı faiz oranlarından faydalanılarak kazanç sağlanmaya başlanabilir.
 • Müşteriler aylık veya 3 aylık olarak aktarım yapabilirler.
 • Mevduat biriken hesap vade süresi bütün döviz cinsleri için 3 yıldır.
 • Dileyen müşteriler hesap açılışı esnasında başlangıç tutarı yatırarak kazanmaya başlayabilirler.
 • Hesap açılış tarihlerinin yıl dönümlerinde faiz tutarı hesaba işler.
 • Müşteriler düzenli ödeme tutarlarını vade süresi devam ettiği sürece değiştirebilir.
 • Daha hızlı ve daha çok birikim yapmak isteyen hesap sahipleri Denizbank’ın önerdiği günlerde veya düzenli ödeme günlerinde ara ödeme yapabilir.
 • Hesap vadesi devam ederken hesap sahipleri ödeme tutarını başlangıç ödeme tutarının altına düşmemek koşulu ile istedikleri gibi değiştirebilirler.
 • Kredi kartından talimat veren müşterilerin ödeme tutarları ekstrelerine yansıtılır ve son ödeme gününe kadar geçici hesapta bekletilir. Son ödeme gününde ödeme tutarı geçici hesaptan alınarak mevduat biriken hesaba aktarılır.
 • Üst üste 3 ay ödeme yapılmayan mevduat biriken hesap iptal edilir. Hesapta biriken para vadesiz hesaba aktarılır.
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

E-Mevduat Hesabı

E-mevduat hesabı müşterilerin banka şubelerine gidip mevduat hesabı açmalarına gerek kalmayan bir yatırım hesabıdır. E-mevduat hesabında müşterilerin yatırım amaçlı veya farklı sebeplerle birikim yapmasının önemi yoktur. E-mevduat hesabı ile müşteriler, ister evlerinin konforundan ister ofislerinde iş yoğunluğu arasında verdikleri molalarında hesap açıp avantajlı faiz oranlarından faydalanabilme kolaylığına erişirler.

Türk lirası, Amerikan doları, Euro veya altın cinsinden yapılmak istenen tüm yatırımları E-Mevduat hesabı ile yapabilmek mümkündür. Böylece müşterilerin birikimleri değer kaybetmeden hızlıca Denizbank güvencesi ile çoğalmaya başlar. Yatırım yapmak isteyen ve Denizbank müşterisi olmayan herkes Denizbank Mobil üzerinden hesap açıp E-Mevduat hesabı ile birikim yapmaya başlayabilir.

TL Mevduatına Hoş geldin Faizi

denizbank kazanc faiz fonu

TL mevduatına hoş geldin faiz oranları Denizbank müşterileri için oldukça büyük kazanç sağlayacak faiz oranlarıdır. Denizbank’ı tercih edip birikim yapmak isteyen müşterileri için Denizbank yüksek faiz oranları sunar. Bu sayede birikim yapmak isteyen yatırımcılar yüksek faiz oranları ve kazanma güvencesi ile kar elde ederler. 5.000 TL ve üzerinde yatırım ile birikim yapmak isteyenler bu faiz oranlarından faydalanabilir.

Bu faiz oranları yatırımını Türk Lirası üzerinden yapmak isteyen yatırımcılar için oluşturulmuştur. Yatırımlarını Türk Lirası üzerinden yapmak isteyen yatırımcılar Denizbank mevduat hesabı açarak sağlanan yüksek faiz oranlarından yararlanabilirler. Bu faiz oranları müşteri memnuniyeti düşünülerek ayarlanmış kazandıran yüzdeliklerdedir.

Vadeli Mevduat Hesaplama

Vadeli mevduat hesaplama müşteriler için hazırlanmış büyük bir kolaylıktır. Denizbank online sitesinde ve mobil uygulamalarında yer alan hesaplama seçeneği ile müşteriler birikimlerini ve kazançlarını hesaplayabilirler.

Bu hesaplama seçeneği ile müşteriler ne kadar mevduat yapacaklarının tutarını, mevduat yapacakları cinsi sisteme girerler. Ardından mevduat başlangıç ve bitiş tarihini sisteme girerler. Müşteriler mevduat tutarı, cinsi ve tarih aralığını girdikten sonra faiz oranı seçimi yaparlar. Bu işlemler sonucunda ne kadar birikim elde edeceklerini önceden görmüş olurlar.

İlginizi Çekebilir :  TEB Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vadeli mevduat hesaplama seçeneği kalıcılığı olmayan bir işlemdir. Tamamen müşterilerin farklı tutar ve faiz oranları ile farklı vadede ne kadar kazanacaklarını hesaplayabilmelerinin kolaylığını sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir hesaplama seçeneğidir.

Akbank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Denizbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Denizbank vadeli mevduat hesabı açmak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Bu işlem için en kolay yol İnternet Bankacılığı aracılığı ile sağlanır. İnternet Bankacılığı ile vadeli mevduat hesabı açıp birikim yapmak isteyenler şubeye gitmelerine gerek kalmadan kendilerine hesap açabilirler. İnternet Bankacılığı kullanarak yatırımcılar kendi vadeli mevduat hesaplarını açabilir, faiz oranı ve vade seçeneği seçerek hemen birikim yapmaya başlayabilirler.

Vadeli mevduat hesabı açmak için bir diğer yol 08502220800 numaralı Telefon Bankacılığı hizmetinden faydalanmaktır. Telefon Bankacılığı hizmeti ile müşteriler şubeye gitmeye gerek kalmadan ve internet kullanmadan sadece telefon ederek vadeli mevduat hesabı açabilirler. Bu yöntem İnternet Bankacılığı kullanmayan ve şubeye gitmek istemeyen yatırımcılar için en uygun hesap açma yöntemidir.

Vadeli mevduat hesabı açmak için isteyen müşteriler Denizbank şubelerine gidip birebir banka çalışanları ile de görüşebilirler. Kendilerine en yakın Denizbank şubesine giden yatırımcılar kolaylıkla banka şubesinde vadeli mevduat hesaplarını açtırıp birikim yapmaya başlayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.