Kredi Destekleri ve Bankacılık

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

02.04.2021
2.023
Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank vadeli yatırım hesabı açmak için, Akbank hesabı bulunmayan müşteriler Akbank Şubesine giderek başvuru gerçekleştirebilir. Akbank şubesine gidilip banka personeline nüfus cüzdanı verildikten sonra başvuru sahibinin dolduracağı form ve imzadan sonra hesap açma işlemi gerçekleşmiş olur. Akbank hesabı kullanan müşteriler ise Akbank İnternet Şubesine giriş yaparak, Hesaplarım menüsünden Vadeli Hesap Aç kısmını kullanarak hesap açabilirler. Akbank vadeli mevduat hesabı altında; Standart Vadeli Mevduat, Nar Vadeli Mevduat, Serbest Hesap, Birikim Hesapları ve Ara Dönem Ödemeli Hesap ürünleri bulunmaktadır. Akbank vadeli mevduat hesabı  ile vadesiz hesapta bulunan parayı vadeli hesaba aktararak faiz kazanımına başlanabilir.

Akbank İnternet Bankacılığı İle Nasıl Hesap Açılır?

Akbank İnternet Şubesi ile hesap açmak için, Akbank İnternet sayfasından giriş yapıldıktan sonra Serbest Hesap sayfasına girilir ve hesaplama aracının sağ alt kısmında bulunan hemen müşteri ol bölümüne girilir. Açılmış olan sayfada Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, cep telefonu numarası ve dört haneli güvenlik kodunun yazılması istenir. Bu aşamaları tamamladıktan sonra Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirmenin okunup onaylanması gerekmektedir. Onaylama sonrası başvuruya devam edilir. Açılan yeni sayfada, Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgilerinin detayı istenecektir. Bu aşamanın da tamamlanması ardından başvuru iletilmiş olur. Akbank başvuru değerlendirme süreci sonunda başvuru sahibine telefon aracılığıyla bilgilendirme yapacaktır.

QNB Finansbank yatırım hesapları nelerdir? Yazısına göz atabilirsiniz.

Akbank Vadeli Yatırım Kampanyası Nedir?

Akbak İnternet ve Mobil uygulamalarda vadeli hesap tanıtımı için kampanya düzenlemektedir. Akbank vadeli yatırım kampanyası kapsamında, 40 gün boyunca 1.000.000 TL’ye kadar açılan her vadeli hesap sayesinde kazanım sağlanmaktadır. Hesap 1 yıldan daha fazla vadeli açılırsa %0 stopaj, 181 ile 365 gün vadeli hesap açılımında ise %3 stopaj avantajı sağlanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Satılık Gayrimenkul Nasıl görüntülenir ve Başvurulur?

Vadeli Mevduat Kampanya Koşulları Nelerdir?

Vadeli yatırım kampanya koşulları boyunca, Akbank İnternet ve Mobil uygulamasındaki faiz oranları ile faiz uygulanacaktır. Başvuru sahibinin kampanyalı hesabının açılış tarihinde önceki 30 gün içinde toplam vadeli yatırım bakiyesi incelenmektedir. Hiç vadeli mevduatı olmayan veya vadeli mevduat ürünleri toplam hesap bakiyesi olan 10.000 TL’yi aşmıyorsa kampanyadan yararlanılır. Toplam hesap bakiyesi bulunurken, başvuru sahibinin tüm vadeli mevduat ürünlerinin toplamına bakılmaktadır. Bahsedilen bu ürünler ise Standart Vadeli Mevduat, Serbest Hesap, Nar Vadeli Mevduat, Birikim Hesapları ve Ara Dönem Ödemeli Hesaplardır. İlk vade hesabın açılmış olduğu gün itibarıyla 40 günlük tanışma süresi başlamaktadır ayrıca iş ve tatil günleri 40 gün arasındadır. Kampanya oranı 40 gün boyu 10.000 ile 1.000.000 TL arası getirilen mevduatlar için geçerli olmaktadır. Kampanya oranında yararlanılan mevduat toplamı en fazla 1.000.000 TL’dir. Her hesap açma işlemi anında 1.000.000 TL limitten ne kadar kaldığı bilgisi verilmektedir. Eğer limit aşılırsa bu sefer kanal faiz oranları geçerli olmaktadır. Kampanya dahilinde açılan mevduatların ilk vade süresi dolduğunda Akbank İnternet ve Mobil uygulamasındaki kanal faiz oranları yenilenecektir. Yine kampanya dahilinde açılan ilk hesaptan 41 gün sonra getirilen yeni mevduatlarda Akbank İnternet ve Mobil uygulamasındaki kanal faiz oranları kullanılmaktadır. Hesap hareketleri Akbank İnternet ve Mobil uygulamaları üzerinden takip edilebilir. İşlem yapılmak istenildiğinde Akbank İnternet ve Mobil uygulaması üzerindeki faiz oranları geçerli olduğundan, hesap açıldığında faiz oranının kontrolü sağlanmalıdır. Akbank vadeli mevduat kampanyası dahilinde açılıp fakat vadesinden önce kapatılmış olan hesaplara faiz ödemesi yapılmamaktadır. Vadeden önce kapatılmış olan hesap miktarları 1.000.000 TL toplam limite tekrar eklenecektir.

Akbank Vadeli TL Mevduat Hesabı Nedir?

vadeli mevduat hesabi akbank

Akbank vadeli TL yatırım hesabı ile vade ihtiyacına göre, 7 günden 400 güne varan belirleme kolaylığı sağlanır. Başvuru sahibi farklı talepte bulunmadığı sürece, vade sonunda aynı vade ve güncel faiz oranı otomatik olarak yenilenir. İşlenen faiz miktarı vadesiz hesaba aktarılıp, istenildiği şekilde kullanma imkanı sağlanır.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vadeli TL Mevduat Özellikleri

  • Sabit getiri sebebiyle vade sonuna kadar piyasa faiz değişikliklerinden etkilenilmez.
  • 1 ay, 3 ay, 6 ay, 12 ay vade seçenekleri yanında, 400 güne kadar istenilen gün sayısı ile beraber Vadeli Mevduat hesabı açılma imkanı sağlanır.
  • Akbank Şubeleri üzerinden, Akbank İnternet ve Mobil uygulama üzerinden hesap açtırılabilir.
  • Hesap açma alt limiti 1000 TL’dir.
  • Hesabın hareket dökümüne Akbank İnternet ve Mobil uygulama üzerinden erişim bulunmaktadır.
  • Vadeli mevduat hesabı için, 6 aya kadar %5, 1 yıla kadar %3, 1 yıldan fazlası için %0 stopaj uygulanır.

Akbank Ara Dönem Ödemeli Yatırım Hesabı Nedir?

akbank ara donem odemeli yatirim hesabi

Akbank ara dönem ödemeli mevduat hesabı ile faiz değişikliğinden etkilenilmez. 1 yıl vadeli, vade boyunca faiz değişikliğinden etkilenmeyen sabit getiri imkanı sunmaktadır. Akbank vadeli mevduat kapsamında bulunan ara dönem ödemeli yatırım ile uzun veya kısa vadeli hesap avantajlarının bir arada olması sağlanır. 1 yıl vade süresi boyunca sabit getiri garantisi verilmektedir. 1 yıl vadeli açılmış olduğu halde her ay, 3 veya 6 ayda bir faiz ödeme kriteri düzenli gelir sağlanır. Akbank İnternet ve Mobil üzerinden hesaba tahakkuk eden faizin vadesiz hesaba aktarılmasını sağlar.

Ara Dönem Ödemeli Yatırım Özellikleri

  • 1 yıl vade imkanı sağlanır.
  • Faiz ödeme dönemi, 1 aylık, 3 veya 6 ayda bir olarak belirlenebilir.
  • TL, USD veya EURO olarak hesap oluşturulabilir.
  • 1 yıl vadeli mevduat için geçerli olan stopaj oranı uygulanmaktadır.

Garanti BBVA yatırım hesapları nelerdir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Vadeli Döviz Mevduatı Kampanya Koşulları Nelerdir?

Akbank vadeli döviz mevduatı kampanya ile USD mevduatına %0,30’a varan faiz oranlarıyla kazanım artıyor. Kampanya süresince USD mevduatlarına Akbank İnternet ve Akbank Mobil kanal fail oranları ile faiz uygulaması yapılmaktadır. Başvuru sahibinin kampanyalı hesap açma tarihinden önceki 30 gün içindeki toplam vadeli yatırım bakiyesi incelenmektedir. Kampanya dahilinde vadeli mevduatı olmayan veya vadeli yatırım ürünlerinin toplam hesap miktarı 10.000 USD altında olan müşteriler faydalanabilir. Toplam hesap bakiyesi bulunurken müşterinin vadeli mevduat ürün toplamına bakılmaktadır. Bu ürünler ise; Standart Vadeli Mevduat, Birikim Hesapları ve Ara Dönem Ödemeli Hesaplardır. Akbank İnternet ve Mobil uygulamalarındaki faiz oranları 10.000 ile 1.000.000 tutar aralığında, 32 ve 35 gün arası kadar olan vadelerde geçerli sayılmaktadır. 40 gün tanışma süreci, ilk açılan vadeli hesap günü itibarıyla başlamakta olup bu 40 güne iş ve tatil günleri dahildir. Kampanya oranı 40 gün boyu getirilen 10.000 ile 1.000.000 USD arası tüm mevduatlarda geçerlidir. En fazla 1.000.000 USD toplamı mevduatlarda kampanya orası geçerli sayılır. Kampanya dahilin yapılan her hesap açılımı işleminde USD limitinden ne kadar kaldığı bilgisi verilmektedir. Limit geçildiğinde kanal faiz oranları geçerli olmaktadır. Açılan mevduatların ilk vadesi dolduğunda Akbank İnternet ve Mobil uygulamalarındaki kanal faiz oranlarıyla yenilenir. Hesap geçmiş hareketlerine Akbank İnternet ve Mobil uygulamasından kontrol edilebilir. Kampanya faiz oran tablosu banka ve piyasa koşullarına istinaden gün içinde değişiklik göstermektedir. Bu sebeple işlem yapılacakken Akbank İnternet ve Mobil uygulamasındaki kanal faiz oranları geçerli olduğundan her hesap açılışında faiz oranları kontrol edilmelidir. Akbank vadeli mevduat kampanyası dahilinde açılmış olan ama vadesinden önce kapatılan hesaplara faiz ödemesi yapılmamaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Mobil Uygulama ve Bankacılık İşlemleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.