Kredi Destekleri ve Bankacılık

TEB Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

11.05.2021
1.884
TEB Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişiler eğer banka müşterisi değil ise internet sitesini kullanabilir. Banka müşterisi olan kişiler ise bankanın tüm platformları üzerinden mevduat hesabına başvurabilir. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan vade uzunluğu ve faiz oranları oldukça yüksektir. Birçok bankaya göre daha yüksek vade uzunluğuna ve faiz oranına yüksek olan TEB dijital kanallarından başvuru yapılmasına izin verir. TEB vadeli mevduat hesabına başvuru yapan kişiler, başvuru sonuçlarını SMS ile alabilir. TEB vadeli mevduat hesabı açmak için 7 gün 24 saat hizmet veren bankacılık kanallarında müşteri hizmetleri de kullanılabilir.

TEB Vadeli Mevduat Nedir?

Vadeli mevduat hesapları kişilerin faiz üzerinden para kazanmalarını ve bu süreçte ana paralarından kayıp olmamasını sağlayan bir sistemdir. Vadeli mevduat hesapları bankalar üzerinden açılır ve bankalar dışında başka kanallardan vadeli mevduat hesabı açılamaz. Türkiye Ekonomi Bankası vadeli mevduat hizmeti veren bankalar arasında yer alır. Vadeli hesaplar birer mevduat çeşididir ve birikimlerinden kazanç sağlamak isteyen kişiler tarafından kullanılır. Banka tarafından belirlenen alt limit dahilinde vade süresi ve ana para miktarı mevduat hesabına yatırılır. Belirlenen vade süresi boyunca her ay düzenli olarak ana para üzerine faiz eklenir. Eklenen faiz, vade bozulmadığı müddetçe banka tarafından geri alınmaz. Faiz oranı ve ana para miktarı ne kadar yüksek ise kazanç da doğrusal olarak artış gösterir.

TEB Vadeli Mevduat Hesabı Nereden Açılır?

vadeli mevduat hesabi hangi mecradan acilir

TEB mevduat hesabı açılan kanallar bankanın şubeleri başta olmak üzere dijital kanalları kullanılarak işlem yapılabilir. Türkiye Ekonomi Bankası mevduat hesaplarını vadeli ve vadesiz olarak iki farklı ana kategoriye ayırır. Hesap açmak isteyenlerin işlem yapabilmesi için birçok alternatif kanal tavsiye eder. Türkiye Ekonomi Bankası, korona virüsü salgını nedeni ile dijital kanallarını yoğun olarak kullanmaya başlamıştır. TEB vadeli mevduat hesabı açmak için başvuru yapılan bankacılık kanalları şunlardır:

 • İnternet şubesi
 • Mobil şube
 • İnternet sitesi
 • Müşteri hizmetleri
 • Çağrı merkezi
 • Banka şubesi
İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

QNB Finansbank vadeli mevduat hesabı başvurusu nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

TEB Vadeli Mevduat Hesabı İnternetten Nasıl Açılır?

TEB internetten mevduat hesabı açma işlemlerine izin veren bir altyapıya sahiptir. İnternet üzerinden TEB vadeli mevduat hesabı açmak için kullanılabilecek 3 farklı platform bulunur. Banka müşterisi olmayan kişiler bankanın internet sitesini kullanarak hesap açma başvurusu yapabilir. Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi olan ve internet bankacılığı için daha önce şifre almış kişiler ise iki farklı platformu kullanabilir. Bu platformlar internet şubesi ve mobil bankacılık uygulamasıdır. İnternet şubesi ve mobil şube için aynı şifre ile işlem yapılır. Türkiye Ekonomi Bankasının internet sitesinde yer alan mevduat hesapları bölümünden vadeli hesap başvurusu hızlı bir şekilde yapılabilir.

TEB Vadeli Mevduat Hesabı Müşteri Hizmetlerinden Açılır Mı?

TEB vadeli mevduat işlemleri müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi üzerinden de yapılabilir. Bankanın alternatif bankacılık kanalları üzerinden hesap işlemleri yapılmasına izin verilir. Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden hem banka müşterileri hem de henüz banka müşterisi olmayan kişiler işlem yapabilir. Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vererek müşterilerin işlemlerini gerçekleştirir. Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişiler 0 850 200 06 66 numaralı müşteri iletişim merkezini arayarak başvuru yapabilir. Ayrıca bankanın çağrı merkezinden işlem yapmak için de 444 0 666 numaralı telefon aranabilir. TEB vadeli mevduat hesabı açmak isteyen herkes müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve mevduat hesabı başvurusu yapabilir.

TEB Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranı Nedir?

TEB mevduat faizi ana para üzerine ne kadar faiz ekleneceğini gösteren orandır. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından belirlenen faiz oranı vadeye ve hesaba yatırılan para miktarına göre değişiklik gösterir. TEB vadeli mevduat hesabı en düşük ve en yüksek vade için faiz oranları şunlardır:

 • 32 günlük vade için en düşük faiz oranı yüzde 16’dır.
 • 32 günlük vade için en yüksek faiz oranı yüzde 17,25’tir.
 • 181 günlük vade için en düşük faiz oranı yüzde 14,00’tür.
 • 181 günlük vade için en yüksek faiz oranı yüzde 15,25’tir.
İlginizi Çekebilir :  Denizbank Yatırım Hesapları Nelerdir?

TEB En Düşük Faiz Oranı Kaç?

TEB en düşük faiz oranı en yüksek vade süresine verilir. Türkiye Ekonomi Bankası en düşük faiz oranını en uzun vadeye ve yatırılan en yüksek paraya uygulanır. TEB en düşük faiz oranı yüzde 14 olarak belirlenmiştir. Bu oran 181 günlük vade ile açılan hesaplara uygulanır ve bu hesaplar en yüksek para miktarına sahiptir. Bankanın en düşük faizi uyguladığı limitler şunlardır:

 • 001 Türk lirasından 1.000.000 Türk lirasına kadar olan hesaplar için yüzde 14
 • 001 – 500.000 Türk lirasına kadar olan hesaplar için yüzde 15
 • 0 – 50.000 arasındaki Türk lirası için yüzde 15

Faiz uygulanır. Bu faiz oranları 2021 mayıs ayı itibari ile 181 günlük vadesi bulunan mevduat hesapları için geçerlidir.

TEB Mevduat Hesabı Vade Süresi Nedir?

TEB mevduat vade süresi en az 32 günden başlatılabilir. Bankanın belirlediği alt limit 32 gün; üst limit ise 181 gündür. 32 ila 181 gün arasında kişiler istedikleri süreyi tercih edebilir ve hesap başvurusu esnasında vade süresini seçebilirler. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan vadeler, faiz oranlarını da etkiler. Düşük miktarlar ve kısa vadeler için daha yüksek faiz oranları uygulanır. Ancak uzun vade ve yüksek miktardaki yatırımlar için uygulanan faiz daha düşüktür. TEB vadeli mevduat hesabı açarken müşteri temsilcisine vade uzunluğunu bildirmesi gerekir.

TEB Mevduat Hesap Çeşitleri Nelerdir?

teb mevduat hesap turleri nelerdir

Türkiye Ekonomi Bankası mevduat çeşitleri farklı özelliklere göre çeşitlendirilmiştir. Bankanın resmi internet sitesi üzerinden duyurusu yapılan ve müşterilerin kullanımına açılan farklı mevduat hesap çeşitleri bulunur. TEB’in başvuruya açık mevduat hesap çeşitleri şunlardır:

 • Çekmece hesap
 • Planlı hesap
 • Mevdufon
 • Vadeli hesap

TEB Çekmece Hesap Nedir?

TEB vadeli mevduat çekmece hesap açan kişiler vade süresi dolmadan kısmi olarak hesaplarında işlem yapabilir. Türkiye Ekonomi Bankasının vadeli mevduat çeşitlerinden biri olan çekmece hesap açmak için bankanın internet sitesinin kullanılması gerekir. İnternet sitesinin yanı sıra müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil şube de müşteriler tarafından kullanılabilir. TEB çekmece hesap sadece gerçek kişiler tarafından açılabileceği gibi tüzel kişiliği bulunanlar tarafından da açılabilen bir birikim hesabıdır. TEB vadeli hesap içerisinden vade bitimine kadar işlem yapılması müşterinin zarara uğramasına neden olur. Ancak çekmece hesap üzerinden kullanıcıların ana para miktarının yüzde 50’sine kadar zarara uğramadan işlem yapmalarına izin verilir.

İlginizi Çekebilir :  2019 Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı başvurusu nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

TEB Mevdufon Hesabı Nedir?

TEB mevdufon hesabı vadeli mevduat hesapları arasında yer alır ve çift yatırım sistemi bulunur. Hem ana para üzerinden faiz eklenerek birikim yapılmasına izin verilir hem de diğer yatırım türlerinden kazanç sağlanmasını hedeflenir. TEB vadeli mevduat hesabı kategorisinde müşterilere en çok kazandıran mevduat çeşitleri arasında yer alan mevdufon hesabını herkes açabilir. Bana müşterisi olan kişiler internet bankacılığını kullanarak ve / veya banka şubesine giderek işlem yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.