Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

03.04.2021
1.140
Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Uzun vadelerde değişebilecek faiz oranlarından etkilenmemek için en uygun vadeyi seçip vadeli mevduat hesabı açtırmak oldukça kazançlıdır. Vadeli mevduat hesabı Garanti BBVA müşterilerinin birikim yapmak için açtırdıkları yatırım hesaplarıdır. Vadeli mevduat hesapları ile yatırımcılar uzun vadede yüksek faiz oranları ile yüksek kazanç elde ederler.

Vadeli mevduat hesabı ile Garanti BBVA müşterileri riske girmeden yatırımlarını değerlendirme olanağına sahip olurlar. Değişen faiz oranları ve döviz kurları yatırımcılar için uzun vadede risk oluşturabilir. Bu risk oranı vadeli mevduat hesapları ile sıfıra iner. Vadeli mevduat hesabı ile Garanti BBVA müşterileri kendileri için en uygun vade seçeneğini ve faiz oranını seçerek güvenle birikim yaparlar.

Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

Vadeli mevduat hesabı özellikleri açmak isteyen yatırımcılar aşağıdaki gibidir:

 • Vadeli mevduat hesabı Türk Lirası veya döviz cinsinden açılabilir.
 • Hesap sahibi aksini belirtmediği sürece her ay vadeli mevduat hesabı, aynı vade ve güncel tabela faizleri ile otomatik güncellenir.
 • İsteyen müşteriler işleyen faizi hesabına aktarıp edindikleri getiriyi diledikleri gibi kullanabilirler.
 • Uzun vadeli hesap açtıran banka müşterileri cazip faiz oranları ve stopaj avantajlarından faydalanarak yüksek kar elde edebilirler.
 • İnternet Bankacılığı kullanarak vadeli mevduat hesabı açan müşterileri için Garanti BBVA bankası daha avantajlı hesap seçenekleri de sunar.
 • Faiz oranları brüttür.
 • Vadesinden önce bozulan vadeli mevduat hesaplarına faiz işlemi yapılamaz.
 • 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesap açılabilir. Bu seçeneklerin yanında 32 günden 400 güne kadar da vadeli mevduat hesabı açılması mümkündür.
 • Vadeli mevduat hesabı açmak için en alt tutar 500 TL, 1.000 USD/Euro/CHF veya 10.000 JPY tutarındadır.
 • Stopaj oranları hesaplara göre değişim gösterir.
İlginizi Çekebilir :  Akbank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

E-Vadeli Hesap

taksitli e hesap

E-Vadeli hesap ile Garanti BBVA müşterileri istedikleri zaman para çekseler bile vadeleri bozulmadan para kazanmaya devam edebilirler. E-Vadeli hesap İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık ile kolaylıkla açılabilen vadeli hesap türüdür.

E-Vadeli hesap müşterilerin banka şubelerine gitmelerine gerek kalmadan online platformda kendi açabildikleri hesap türüdür. Bu vadeli hesap türünde müşteriler kendilerine önerilen vade ve faiz seçeneklerinden uygun gördüklerini seçerler. Kendi hesaplarını ve hesap vade ve faizlerini kendileri oluştururlar.

Garanti BBVA bankası online platformlarında müşterilerine vadeli hesapları için hesaplama uygulaması kolaylığı sunar. Özellikle E-Vadeli hesap açmak isteyen yatırımcılar hesaplarını açmadan önce en karlı şekilde birikim yapabilecekleri yatırım tutarını, faiz oranını ve vade seçeneğini buradan hesaplayabilirler. E-Vadeli hesap ve önceden hesaplayabilme olanağı ile yatırım yapmak isteyen banka müşterileri en güvenli ve kazançlı şekilde birikim yaparlar.

Denizbank vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

E-Vadeli Hesap Özellikleri

E-Vadeli hesap özellikleri birikim yapmak isteyen yatırımcılar için aşağıdaki gibidir:

 • Uzan vadeli açılacak olan E-Vadeli hesap müşterileri stopaj avantajlarından faydalanabilirler.
 • E-Vadeli hesap açıldığı esnada banka müşterileri faiz getirilerini ve anaparalarının nasıl değerleneceğine karar verirler.
 • E-Vadeli hesap açılabilecek para birimleri; TL, USD, EUR, JPY, CHF, GBP, SEK, SAR, RUB, NOK, DKK, CAD, AUD şeklinde oldukça çeşitlidir.
 • E-Vadeli hesap açmak isteyen yatırımcılar için hesap açma minimum tutarları; 1.000 TL, 1.000 USD, 1.000 Euro, 1.000 GBP, 10.000 JPY ve diğer döviz hesapları için de 1.000 döviz cinsidir.
 • Faiz oranları brüttür.
 • Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Mobil Bankacılık için ayrıcalıklı olarak faiz oranları 28 günden 365 güne kadar kırık vadeler de dahil olmak üzere geçerlidir.
 • Vadesinden önce bozulan E-Vadeli hesap türlerine faiz işlemi yapılmaz.

Vade Sonu Seçenekleri

Vade sonu seçenekleri hesap açılışı esnasında seçilebilir. Bu seçenekler aşağıdaki gibidir:

 • Anapara ve faiz temdit seçeneği: Bu vade sonu seçeneğinde hesap sahibinin hesabı, vade sonlarında aynı vade ve güncel faiz ile otomatik olarak yenilenir.
 • Anapara temdit seçeneği: Bu veda sonu seçeneğinde hesap sahibinin hesabında sadece anapara yenilenir, faiz tutarı seçeneği seçilen hesaba aktarılır.
 • Koşullu temdit seçeneği: BU vade sonu seçeneğinde hesap sahibinin hesabı için belirlediği tutar seçtiği hesaba aktarılır, kalan tutar yenilenir.
 • Temdit etmesin seçeneği: Bu vade sonu seçeneğinde hesap sahibinin hesabındaki anaparası ve faiz tutarı seçtiği hesaba aktarılarak hesabı kapatılır.
İlginizi Çekebilir :  Akbank Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

Vadeli Mevduata Otomatik Para Yatırma

otomatik vadeli mevdua odeme

Vadeli mevduata otomatik para yatırma seçeneği banka müşterileri memnuniyeti odaklı bir hizmettir. Verilen vadeli mevduat hesabına otomatik para yatırma emri ile vade yenilenmelerinde vadeli hesaba otomatik olarak para yatar. Bu kolaylık ile vadeli mevduat hesap sahipleri hiç kaçırmadan vade yenilenmelerinde vadeli hesaplarına para yatırmış olurlar.

Vadeli mevduata otomatik para yatırma emri Garanti BBVA şubelerinde ve online banka platformlarından verilebilir. Müşteriler dilerse Garanti BBVA Mobil Bankacılık üzerinden komut vererek vadeli hesaplarına vade yenilenmesinde para yatışını otomatik olarak gerçekleşmesini sağlarlar. Dileyen müşteriler İnternet Bankacılığı üzerinden müşteri bilgilerini girerek otomatik para yatırma işlemini başlatabilirler.

İş Bankası yatırım hesapları nelerdir? Yazısına da göz atabilrisiniz.

Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı açmak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Vadeli mevduat hesabını Garanti BBVA bankasından açmak isteyen yatırımcılar bu işlemi aynı gün içerisinde birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirler. Vadeli mevduat hesabı açmak için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı, Garanti BBVA Mobil Bankacılık, 4440333 numaralı Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi veya Garanti BBVA şubelerinden faydalanılabilir.

Garanti BBVA İnternet Bankacılığı kullanarak vadeli mevduat hesabı açmak isteyen yatırımcılar internet erişiminin olduğu bütün online ortamlarda bu işlemi gerçekleştirebilirler. Garanti BBVA online platformunda banka sitesi üzerinden bankanın istediği bilgiler girilerek mevduat hesabı oluşturulup hemen birikim yapmaya başlanılabilir.

Garanti BBVA bankası birikim yapmak isteyen müşterileri için sitesi içerisinde faiz ve vade tercihlerine göre yatırılacak tutar ile kazanç miktarını hesaplama seçeneği de sunmuştur. Bu hesaplama seçeneği ile mevduat hesabı açmak isteyen müşteriler birikim için yatırmak istedikleri tutarı girerek hesaplamaya başlarlar. Bu işlem ardından faiz oranı ve vade seçeneklerinden kendilerine uygun olanları seçerler. Son olarak yatıracakları paranın birimini ve bireysel veya tüzel müşteri kimliklerini girerek elde edecekleri birikimi önceden hesaplarlar.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

Garanti BBVA Mobil Bankacılığı hizmetini kullanarak mevduat hesabı açmak diğer bir hesap açma seçeneğidir. Mobil ortamda Garanti BBVA mobil uygulamasını edinerek hesap açılabilir. Mobil uygulamaya kayıt olarak, zaten müşteri olan yatırımcılar ise sadece giriş yaparak mevduat hesabı açabilirler. Mobil uygulamanın yönlendirmesi ile uygulama içerisinde faiz oranları ve vade seçenekleri arasından yatırımcı kendine uygun olanları seçebilir. Minimum yatırılacak tutar da seçilip yatırılarak birikim yapmaya başlanabilir.

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı açmak için diğer bir yöntem banka şubeleri aracılığı ile gerçekleşir. Banka şubelerine gidip banka çalışanları ile danışmanlık alarak birikim yapmak isteyen yatırımcılar bu seçenek ile mevduat hesabı açarlar. Garanti BBVA bankası şubelerinden en yakın olanı seçerek mevduat hesabı açılabilir. Aynı zamanda gerekli olan minimum tutar yatırılarak birikim yapmaya başlanabilir.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık hizmetleri vadeli mevduat açma işlemlerinde oldukça hızlı ve güvenilirdir. En sık tercih edilen hesap açma şekli bu iki şekildir. Aynı zamanda bu şekilde vadeli mevduat hesabı açmanın daha avantajlı faiz oranlarından yararlanabilmek gibi getirileri de mevcuttur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.