Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

20.05.2021
2.337
İş Bankası Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

İşbank esnaf kredisi almak isteyen herkese destek oluyor ve alternatif bankacılık kanalları üzerinden başvuru yapılmasına izin veriyor. Türkiye İş Bankası üzerinden esnaf kredisi almak isteyen kişilerin, bankanın belirlediği şartları yerine getirmesi gerekir. Ön başvuru sonucu onaylandıktan sonra gerekli belgeler ile banka şubesine gidilmelidir. İş Bankası esnaf kredisi başvurusunda vergi levhasının mutlaka sunulması gerekir. Esnaf kredisi almak için önemli şartlardan biri de vergi levhasıdır.

Esnafa Destek Kredisi Nedir?

Esnafa destek kredisi İş Bankası tarafından verilen bir kredidir ve birçok farklı alt kategorisi bulunur. Esnafa destek kredisi uygun faiz oranlarına sahiptir ve esnek geri ödeme seçeneği ile başvuru yapılabilir. Ön başvurular bankanın belirlediği kanallar üzerinden gerçekleşir. İş Bankası özellikle korona virüsü önlemleri nedeni ile başvuruları dijital kanallardan almaya başlamıştır.

Esnaf Kredisini Kimler Alabilir?

Esnaf kredisi alanlar bankanın başvuru koşullarını yerine getirerek istenen belgeler ile başvurularını tamamlayan kişilerdir. İş Bankasından esnaf kredisi almak isteyen kişilerin başvuru esnasında verdikleri bilgilerin doğru olması da gerekir. Başvuru onaylanır ise banka müşterisi tarafından tüm bilgiler teyit edilecektir. Esnaf olan ve vergi levhası bulunan herkes İş Bankası üzerinden esnaf kredisine başvuru yapabilir.

Yapı Kredi esnaf kredisi başvurusu ve şartları 2021 Yazısını inceleyebilirsiniz.

Esnaf Kredisine Nereden Başvuru Yapılır?

esnaf kredisine basvurma yollari

İş Bankası esnaf kredisi başvuru kanalı bankanın belirlediği kanallardır. Dijital platformları üzerinden ve telefon bankacılığından yapılan başvurular da kabul edilir. İş Bankası esnaf kredisine başvuru yapmak için kullanılan kanallar şunlardır:

  • İnternet sitesi
  • İnternet şubesi
  • Cep şube
  • Müşteri iletişim merkezi
  • Banka şubesi
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Yukarıdaki kanallar aracılığı ile esnaf kredisine başvurmak mümkün. Banka dönem dönem kısa mesaj ile de kredi başvurularını kabul eder.

Esnaf Kredisi Vade Seçenekleri Nedir?

İş Bankası esnaf kredisi vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. İş Bankası, müşterilerine sunduğu kredi seçenekleri için vade belirler. Bu vade uzunluğunun hem alt hem de üst limiti vardır. İş Bankası 3 ila 36 ay arasında vade seçeneği sunar. Ayrıca İş Bankası esnaf kredisi için geri ödeme 6 ay sonra başlatılabilir. Geri ödeme planı müşteri temsilcisi ile yapılır ve dileyen müşteriler periyotlar halinde de geri ödeme yapabilirler. Aylık, 3 aylık ve 6 aylık periyotlarda ödeme yapılmasına da izin verilir.

İş Bankasının Verdiği Esnaf Kredisi Ne Kadar?

İş Bankası esnaf kredisi miktarı 100 bin Türk lirasına kadar artış gösterebilir. Banka sunduğu krediler için hem alt hem de üst limit belirlemiştir. Esnaf kredisi için belirlenen alt limit bin Türk lirasıdır. Bankadan esnaf kredisi alacak olan kişiler en az bin Türk lirası için başvuru yapabilir. Esnaf kredisi için belirlenen üst limit ise 100 bin Türk lirasıdır. Bankadan en fazla 100 bin Türk lirasına kadar olan başvurular kabul edilir. Belirlenen üst limiti aşan başvuruların sonucu çoğunlukla olumsuz olur.

İş Bankasının Esnaf Kredileri Nedir?

İş Bankası esnaf kredisi çeşitleri farklı kategorilere ayrılır. İçerisinde pos cihazı desteğinden kurumsal kredi kartı başvurusuna kadar birçok farklı unsur yer alır. İş Bankasının sunduğu diğer esnaf özel krediler şunlardır:

  • Esnaf deste kredisi
  • Şehir içi yolcu taşımacılığı kredisi
  • Anında ticari kredi
  • Taksitli ticari kredi
  • Nakit kredi

Kredi çeşitlerinin yanı sıra İş Bankası esnaf kredisi altında taksitli nakit avans, ek hesap ve borçlandırma sistemi de yer alır.

İlginizi Çekebilir :  TEB Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası Anında Ticari Kredi Nedir?

İşbank ticari kredi kurumsal firmaların ve esnafların başvurabileceği bir kredi türüdür. Bayram özel kredi olarak da bilinen anında ticari kredi ile 100 bin Türk lirasına kadar başvuru yapmak mümkün. 36 aylık vade ile başvuru yapılmasına izin verilir ve İş Bankasının mobil uygulaması üzerinden başvuru yapılabilir. Ayrıca internet bankacılığı ve banka şubesi üzerinden de anında ticari kredi başvuru gerçekleştirilir. Dileyen müşteriler ilk 3 ayın ardından geri ödeme başlatabilir.

İş Bankası Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Kredisi Nedir?

İş Bankası taşımacılık kredisi özel bir kredidir ve şehir içi yolcu taşımacılığı ile uğraşan esnaflara özeldir. Halk otobüsü, minibüs, servis, taksi ve diğer ticari araç sahiplerinin şehir içi yolcu taşımacılığı kredisinden yararlanabilir. 2 milyon Türk lirasına kadar olan başvuruları kabul eden İş Bankası, taşımacılık kredisi için 60 ay vade sunar. Ticari bir amaç için taşımacılık kredisi almak isteyen kişiler başvurularını banka şubesinden gerçekleştirebilir.

İş Bankası Taksitli Nakit Avans Nedir?

İşbank taksitli avans almak için başvuruların internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM ve banka şubesinden yapılması istenir. İş Bankası taksitli nakit avans almak için öncelikle bankanın sunduğu ticari kartın alınması gerekir. Nakit avans, sanal kart kullanarak da alınabilir. Taksitli nakit avanslar 2 ay ila 18 ay arasında vade uzunluğuna sahiptir. İşlem sayısına bağlı olarak kullanılabilecek nakit avans miktarı 300 Türk lirasından başlar. Esnafların yararlanabilmesi için bireysel kredi kartlarından değil ticari ya da esnaf kredi kartlarını kullanmaları gerekir. Bireysel kredi kartlarında, esnaflar için olan ek özellikler yer almaz.

İş Bankası Ticari Ek Hesap Nedir?

is bankasi ek hesap tanimi

İşbank esnaflar için ek hesap açılmasını sağlayan bir bankadır ve çek, vergi ve diğer ödemeler için ek hesap açılmasına izin verir. Esnafların, günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için açabilecekler ticari ek hesap üzerinden işlem yapmalarını kolaylaştıran bir hesap çeşididir. Ticari ek hesap sahipleri vadeli ya ve / veya vadesiz olarak ticari ek hesap açabilir. Hesabı açmak için internet bankacılığı, cep şube uygulaması, telefon bankacılığı ve banka şubesi kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Mobil Uygulama ve Bankacılık İşlemleri

İş Bankasının Doğrudan Borçlandırma Sistemi Nedir?

İşbank esnaflar için borçlandırma sistemi birçok avantajı bulunduran bir bankacılık hizmetidir. Sadece bayilik sistemi üzerinden çalışan esnafların yararlanabileceği bir sistemdir. Ertelemeden tahsilat alınmasını sağlar, 7 gün 24 saat hizmet verilir ve tüm işlemler kayıt altına alır. Özellikle nakit ya da taksitli işlem yerine çek ve / veya senet gibi yöntemler kullananlar tarafından sıkça tercih edilir.

TEB esnaf kredisi başvurusu ve şartları 2021 Yazısına da göz atabilirsiniz.

Kadın Girişimci Destek Kredisi Nedir?

İş Bankası esnaf kadınlara kredi veren bir bankadır ve bu kredinin birçok avantajı bulunur. Uzun zamandır esnaf olarak çalışan ve / veya yeni girişimci olan kadınların başvuru yapabileceği bir kredi türüdür. Kadınların ekonomide aktif rol almasını sağlamak, onların güçlenmesine destek olmak ve cinsiyet eşitliğini sağlamak adına sunulan bir kredidir. 500 bin Türk lirasına kadar kredi imkanı sunulur ve en fazla 36 aylık vade yapılır. İlk 6 ay geri ödeme istemeyen İş Bankası ayrıca ilk 6 ay boyunca sıfır faiz avantajından yararlanılmasını sağlar.

Tarım ve Hayvancılık Kredisi Nedir?

İş Bankası tarım kredisi yem, hayvancılık ve ekipman giderleri için verilen bir kredidir. İş Bankası esnaf kredisi altında sunulan tarım ve hayvancılık kredisi türüne bağlı olarak 100 bin ila 3 milyon arasında değişir. Esnaf kredisine başvurular internet sitesinden, internet bankacılığından ve banka şubesinden yapılır. İş Bankası tarım ve hayvancılık kredisi için 36 ay vade uygular.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.