Kredi Destekleri ve Bankacılık

TEB POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

22.05.2021
1.481
TEB POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB POS’a başvurmak için işletmeler TEB şubelerine gidebilir. Buradan başvuru yapılarak sözleşme imzalanır ve işlemler tamamlanır. TEB POS başvuru için bir başka yol ise internet üzerinden başvuru yapmaktır. TEB’in resmi web sitesine girildikten sonra Esnafa özel menüsüne tıklanır. TEB POS ve üye işyerleri sayfasına geçilir. Bu kısımdan sonra POS ürünlerinin yazdığı sayfadan POS cihazı seçilir. Açılan sayfada yer alan form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra başvuru işlemi tamamlanır.

Başvuru esnasında istenen belgeler ise şunlardır:

 • Şahıs firmaları:
 • Vergi levhası
 • İmza beyannamesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Nüfus cüzdanı
 • Ticari ortaklıklar:
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Firma ortaklarına ait nüfus cüzdanları
 • İmza sirküleri
 • Vergi levhası

TEB POS Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

TEB POS başvuru iptali için işletme sahibi banka ile iletişime geçebilir. TEB POS’a başvuruda bulunanlar vazgeçtiği takdirde iptal etme işlemi de yapabilir. TEB POS başvurusunu şubeden iptal etmek için işletme sahibi banka şubesine gitmeli ve iptal talebinde bulunmalıdır. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için bankanın söylediği işlemler yerine getirilmelidir.

TEB POS Arıza Bildirimi Nereye Yapılır?

TEB POS’un arızasının bildirileceği yer TEB POS destek hattıdır. Bu destek hattı, yalnızca üye satıcılara özeldir. POS cihazları ile ilgili tüm problemler için bu hattı arayarak canlı destek almak mümkündür. TEB POS cihazı destek hattından müşteri hizmetleri yetkilisi her türlü sorunuza yanıt verir. Ayrıca TEB’in resmi web sitesini ziyaret ederek de detaylı bilgi almak mümkündür.

İlginizi Çekebilir :  TEB Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

TEB POS destek hattı yalnızca problemlerinizi çözmekle kalmaz; aynı zamanda pos kağıdı ihtiyacınızı da karşılar. Pos kağıt rulolarını ücretsiz bir şekilde almak için destek hattını arayarak bildirebilirsiniz. En geç 24 saat içinde işyerinize kargo ile gönderimi yapılır.

TEB esnaf kredisi başvurusu ve şartları 2021 Yazısını inceleyebilirsiniz.

TEB POS Ürünleri Nelerdir?

teb pos urunleri hangileridir

TEB POS çeşitleri oldukça fazladır. Bu sayede farklı ihtiyaçlara hitap eder. Bunlar:

 • Ortak POS
 • DCC POS
 • Sanal POS
 • Doktor POS
 • POS Plus
 • Yasarkasa POS
 • Bonus POS
 • Döviz POS

Her biri farklı özelliklere sahip olan bu ürünler, aynı zamanda farklı avantajlara da sahiptir. Bu sayede işyeri sahipleri kendilerine en uygun olanı tercih ederek daha avantajlı kullanım imkanı elde edebilir.

TEB Sanal POS Nedir?

Türkiye Ekonomi Bankası’nın sanal pos uygulaması elektronik ticarette kullanılabilen bir ödeme sistemidir. Ürün veya hizmet internet üzerinden alınır veya satılır. Buradan elde edilen gelir yine internet üzerinden taraflara aktarılır. TEB POS ürünleri arasında yer alan bu hizmet sayesinde müşteriler daha hızlı bir şekilde yanıt alır ve para dengesi daha hızlı sağlanır. Firmalara sunduğu avantajlar ise şunlardır:

 • Aktif internet kullanımı gerektirdiği için daha iyi bir satış kanalı sunar.
 • Pazarı genişletir ve müşteri potansiyelini artırır.
 • 7/24 işlem yapma imkanı verir.
 • POS cihazının belli bir yere bağlı olmaması masrafı da azaltır.
 • Daha hızlı bir şekilde işlem yapma kapasitesine sahiptir.

TEB POS Plus Nedir?

TEB’in POS Plus uygulaması kartlar için fazladan hak tanıyan bir sistemdir. Mail order aracılığıyla kredi kartı ile satış yapan firmaların, müşteri memnuniyeti sağlamaları adına kartlarına bazı ek özellikler tanımlar. Peşin ya da taksitli olan yurtiçi tüm kartlara bu fırsat sunulur. Bu ürün sayesinde büyük firmalar kendi aralarındaki alışverişi sağlar.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

Bayilere satış yapan ana firmalar, bu uygulamayı kullanarak kartlarına ek özellikler tanımlayabilir. Düzenli taksit ile çalışan dershaneler de bu kart ile taksitli alışverişte pek çok avantaj elde edebilir. İşlem hacmi bakımından yoğun olan büyük firmalar, TEB POS makinelerinin özelliklerinden yararlanarak avantaj sahibi olabilir.

TEB DCC POS Nedir?

teb dcc pos tanimi

TEB DCC POS’un özelliği hedef kitlesi içinde yurtdışı misafirlerini de tutmasıdır. Bir kart ile birden fazla para biriminde işlem yapma imkanı verir. Diğer bir deyişle bir kur dönüşüm makinesidir. Bu POS, ödeme anında müşterinin ödeyeceği tutarı kendi para birimine dönüştürür ve ekstresine o şekilde yansıtır. 12 farklı para birimine tanımlıdır. Bu POS uygulaması, kart okutulduğunda onun hangi ülkeye ait olduğunu tespit eder ve o ülkenin para birimi ile çekim yapar. Para birimi DCC sistemine kayıtlı 12 birimden biriyse POS, girilen TL miktarını direkt çevirir ve işlemi ona göre yürütür. Müşterinin bu konuda bilgilendirilmesi önemlidir. Daha çok yabancı turistlerle iç içe olunan bölgelerde kullanıldığı için kur farkı da satının lehine çevrilmiş olur.

TEB POS Cihazı Ücretleri Ne Kadar?

TEB POS ücretleri ciro ile sınırlandırılmış ve aylık sabit ücret ile verilmektedir. Bu yüzden ciroya bağlı olarak sabit ücrette değişiklikler görülür. 1.500 TL için aylık sabit ücret 45 TL iken ÖKC POS (yazarkasa) için 77 TL’dir. 100 bin lira için aylık sabit ücret 1.722 TL iken ÖKC POS için 1.782 TL’dir. Yapılan harcamalara göre alınan POS cihazı için ödeme yapmak gerekir. 50 bin ciroya sahip işletmeler ise bu limit ile 0 komisyon ve 0 bloke ile çalışır. Sabit ücretli POS cihazı taahhüt ile alınabiliyor.

TEB satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısına da göz atın!

İlginizi Çekebilir :  Denizbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB POS Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

TEB POS alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar konusunda bankalar işyeri sahiplerini bilgilendirmektedir. Hangi kartlarla işlem yapılabildiği, kart üzerindeki numaraların düzeni, kullanma tarihlerinin uygunluğu, kart arkasındaki tüketici imzası gibi konulara dikkat etmek gerekir. Bu sayede işyeri sahipleri daha sorunsuz bir şekilde kullanım yapabilir. TEB POS sunmuş olduğu pek çok avantaj ile oldukça fazla işletmenin tercihi arasında yer alıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.