Kredi Destekleri ve Bankacılık

Akbank Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

04.05.2021
2.807
Akbank Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Akbank kart sorgusu yapmak isteyen kişiler Akbank’ın resmi internet sitesini kullanabilir. Akbank’ın internet sitesinden birçok takip ve sorgulama işlemi yapılabiliyor. Bu işlemler arasında yer alan kredi kartı başvuru takibi ve kredi kartı kargo takibi gibi işlemlerse kullanıcılar tarafından sıkça kullanılır. Akbank kredi kartı sorgusu yapmak için kullanıcıların Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileri ile işlem yapmaları mümkündür. Bunun için öncelikle resmi internet sitesine girilmesi ve başvuru takibi kanalının seçilmesi gerekir. Ardından kredi kartı başvurusunun ne durumda olduğu ve / veya kredi kartının nerede olduğuna dair sorgulama yapılabilir.

Akbank Kredi Kartı Takibi Nereden Yapılır?

Akbank kredi kartını takip etmek isteyen başvuru sahiplerinin kullanabileceği birçok farklı platform bulunur. Bu platformlar Akbank tarafından belirlenerek çevrim içi bankacılık ve telefon bankacılığı gibi kanallara entegre edilir. Akbank kredi kartı takibi yapmak isteyen kullanıcıların tercih edebileceği kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Banka şubesi
 • ATM
 • Akbank resmi internet sitesi

Kullanarak kredi kartı takibi yapmak mümkündür.

Akbank Kredi Kartı Sorgusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartını sorgulamak için kullanıcıların yukarıda belirtilen takip kanallarını kullanması gerekir. Bu kanallar Akbank tarafından belirlenir ve başvuru sahiplerinin kullanımına sunulur. Akbank kredi kartı sorgusu yapmak için internet ve mobil bankacılık şubeleri tercih edilebilir. Her ikisine de şifre ile giriş yapmak ve ardından kredi kartlarım sekmesini kullanmak gerekir. Müşteri hizmetleri üzerinden kredi kartı takibi yapmak için ise herhangi bir şifre bilgisine gerek yoktur. Akbank müşteri hizmetleri numarası aranarak 7 gün 24 saat boyunca kredi kartı sorgusu yapmak mümkündür. Akbank kredi kartı sorgusu yapmak için ATM, SMS ve şube gibi diğer kanallar da tercih edilebilir. Genellikle çevrim içi kanallar ve telefon bankacılığı kullanılır.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak için kullanılan belirli kanallar vardır. Akbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kullanıcıların kullanabileceği platformlar şunlardır:

 • Akbank internet sitesi
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • ATM
 • SMS
 • Müşteri iletişim merkezi

Yukarıda belirtilen platformlar üzerinden kredi kartı başvurusu yapılabilir. Henüz banka müşterisi olmayan kişiler için genellikle Akbank’ın resmi internet sitesi tavsiye edilir. Akbank’ın resmi internet sitesi aracılığı ile seçilen kredi kartına başvuru yapmak mümkündür. Ayrıca SMS ile de kredi kartı başvurusu alınır.

Yapı kredi mobil bankacılık uygulaması özellikleri Yazısını inceleyebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

akbank kredi karti basvurusu sureci

Akbank internetten kredi kartı başvurusu yapılmasına izin verir. Bunun için de online kanalları üzerinden işlem yapılmasını sağlar. Akbank, korona virüsü önlemleri nedeni ile şubeden işlem yapılması yerine kullanıcılarının çevrim içi ve telefon bankacılığı kanallarını kullanmasını önerir. Akbank müşterisi olan kişiler internet bankacılığını kullanabilir. Şifre ile giriş yaptıktan sonra kredi kartlarım sekmesinden yeni kredi kartı başvurusu yazısına basabilirler. Akbank kredi kartı sorgusu yapmak için de aynı sekmenin kullanılması gerekir.

Akbank Mobil Bankacılıktan Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank mobil bankacılık uygulaması kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Mobil bankacılık uygulamasında birçok farklı özellik bulunur. Bu özelliklerden biri de kredi kartı başvuru yapmak ve başvuruyu takip etmek. Akbank mobil bankacılık uygulamasından kredi kartı sorgusu yapmak için internet bankacılığı şifresi ile giriş yapmak gerekiyor. Sisteme giriş yapıldıktan sonra kredi kartlarım bölümünden başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Daha önce başvuru yapan kişiler sorgularını yine aynı bölüm üzerinden yapabilirler. Akbank mobil bankacılık uygulamasını sadece banka müşterileri kullanabilir.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank müşteri hizmetleri 0 850 222 25 25 numaralı telefonu kullanır. Akbank müşterisi olmayan kişiler ve banka müşterileri tarafından müşteri hizmetleri ile sorgu yapılması mümkündür. Akbank müşteri iletişim merkezi aracılığı ile kredi kartı ayarları değiştirilebilir ve yeni kredi kartı başvurusu yapılabilir. Bunun yanı sıra hali hazırda yapılan kredi kartı başvurusunun takibi için de müşteri iletişim merkezi kullanılabilir. Müşteri iletişim merkezine ulaşmak için kullanıcıların 0 850 222 25 25’i veya 444 25 25’i araması gerekir. Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vererek müşterilerin sorunlarını çözmeye çalışır. Akbank kredi kartı takibi ve limit değişikliği gibi işlemler için de müşteri iletişim merkezine bağlanılması gerekir.

İlginizi Çekebilir :  Enpara Şirketim Nedir, Avantajları Nelerdir?

Akbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu Yapılır Mı?

Akbank kredi kartı SMS ile başvuru alabilen bir altyapıya sahiptir. Akbank müşterisi olup olmadığı fark etmeksizin tüm kullanıcılar SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilir. SMS ile yapılan kredi kartı başvurularının sonucu hızlı bir şekilde değerlendirilir. Müşteri temsilcileri tarafından yapılan değerlendirmenin ardından başvuru sonucu SMS ile kullanıcıya bildirilir. Akbank kredi kartı almak isteyen kişiler SMS özelliğini kullanarak başvurularını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Bunun için kullanılması gereken numara 4425’tir. Başvuru sahiplerinin kredi kartı yazıp boşluk bırakarak kimlik numaralarını yazmalıdır. Ardından kısa mesajı 4425’e göndermeleri gerekir.

Akbank ATM’den Kredi Kartı Başvurusu Yapılır Mı?

Akbank kredi kartı yenileme ATM’den yapılabilen bir işlemdir. Yeni kredi kartı başvurusu için değil ancak kartını yenilemek isteyen kişilerin kullanabileceği bir özelliktir. Akbank’ın kendi ATM’leri üzerinden kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak kart talebinde bulunmak mümkündür. Eğer kullanıcıların bulunduğu konumda Akbank’ın kendi ATM’si yok ise ortak ATM’ler kullanılarak da işlem yapılabilir. Yeni bir kart başvurusu yapmak isteyen kişiler ATM yerine internet ve mobil bankacılığı tercih etmelidir.

Akbank İnternet Sitesinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu internetten, internet bankacılığından ve mobil bankacılıktan yapılabilir. Akbank kredi kartı başvurusunu internet sitesi üzerinden yapmak isteyen kişilerin, başvuru yapmak istediği kredi kartını seçmesi gerekir. Seçilen kredi kartına internet sitesi üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Kredi kartını seçen kişiler, devam tuşunu kullanarak istenen bilgilerin girişini yapmalıdır. Bu bilgiler arasında aylık gelir durumu, öğrenim durumu, yaş ve meslek gibi bilgiler yer alır. Tüm bilgilerin yanıtı verildikten sonra kredi kartı başvurusunun onaylanması gerekir. Akbank internet sitesi aracılığı ile daha önce yapılan kredi kartı başvurularının sorgulamasını yapmak da mümkündür.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Şifre Değişikliği Nasıl Yapılır?

akbank kredi karti sifre degistirme

Akbank kart şifresini değiştirmek isteyen kişilerin kullanabileceği bazı bankacılık kanalları bulunur. Bu kanalları kullanarak işlem yapılabilir. Akbank kredi kartı şifresini değiştirmek için banka ile iletişime geçmek gerekir. Bankanın mobil ve internet bankacılık kanallarına şifre ile giriş yaparak kart şifresini değiştirmek mümkündür. Akbank kredi kartı şifresini unutan veya değiştirmek isteyen kişilerin müşteri temsilcisine bağlanması gerekir.

TEB mobil bankacılık uygulaması özellikleri Yazısına da göz atabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Şifre Değişikliği Nereden Yapılır?

Akbank kredi kartı şifre işlemlerinin yapılabileceği birçok farklı platform bulunur. Akbank’ın belirlediği kart şifresi değiştirme kanalları şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi
 • İnternet sitesi

Yukarıda belirtilen bankacılık kanalları kullanılarak kredi kartı şifresi değiştirilebilir. Aynı kanallar üzerinden Akbank kredi kartı sorgusu yapılmasına da izin verilir. Kredi kartına yönelik tüm işlemler yukarıda belirtilen kanallar üzerinden yapılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.