Kredi Destekleri ve Bankacılık

Denizbank Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

30.05.2021
2.907
Denizbank Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Denizbank şifresi unutulduğunda, kredi kartının şifresi bankada kayıtlı telefon numarasından SIFRE boşluk, belirlenen 4 haneli şifre boşluk, kartın son dört hanesi ve arkasındaki son üç rakamı yazıp 3280’e SMS gönderilmelidir. Ayrıca, 0850 222 0800 iletişim merkezi veya İnternet Bankacılığı aracılığı ile Denizbank şifre alınabilir.

Şifre Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifre oluştururken önem verilmesi gerekenler, kredi kartının başka kimsenin kullanmasına izin verilmemelidir. Kişi güvenliği için, kişiye özel şifre kimseyle paylaşılmamalıdır, kuşku duyulduğu durumlarda şifre mutlaka değiştirilmelidir. Şifre kesinlikle yazılı olarak saklanmamalı, kart üzerine yazılmamalı ya da herhangi bir yere kaydedilmemelidir. Şifreni telefon numarasının bir kısmı, birbirini tekrar eden rakamlar ve doğum tarihi gibi kolay tahmin edilebilir rakamlar olmamasına dikkat edilmelidir. 9876 ya da 1234 veya 9999 gibi bilindik sayı dizileri olmamasına özen gösterilmelidir. Banka ya da işlem yapılan iş yeri satış görevlileri kişiden güvenlik bilgileri, şifre söylenmesi ya da e-posta yoluyla gönderilmesi talep edilmemektedir. Güvenlik için bu tip taleplere yanıt verilmemeli, şifre ve diğer güvenlik bilgileri satış görevlisi de dahil olmak üzere kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.

Denizbank Telefon Şubesi Nedir?

Denizbank telefon şubesi, Telefon Bankacılığı şifresi yoksa ya da unutulduysa Mobil Deniz, İnternet Bankacılığı, ATM’ ler, şubeler ya da Telefon Bankacılığı üzerinden alınabilir. Kart şifresi yoksa ya da unutulduysa Deniz Kartım, Mobil Deniz veya İnternet Bankacılığı aracılığı ile alınabilir. Tek kullanımlık mobil onay kodu işlem sırasında bankada kayıtlı cep telefon numarasına gönderilecektir. Onay kodu sorunsuz olarak kişiye ulaştırılabilmesi için bankada kayıtlı olan cep telefon numarasının güncel olması gerekmektedir. Cep telefonu banka sisteminde güncel olup olmadığını MobilDeniz ve İnternet Bankacılığı’ ndan kontrol edebilir; en yakın şubeden gerekli güncelleme yapılabilir. MobilDeniz ya da DenizKartım uygulaması kullanılıyorsa onay bildirimi uygulama üzerinden anlık mesaj bildirimi ile gönderilecek ve yine bu bildirim üzerinden onaylama istenecektir. Onay bildiriminin sorunsuz iletilebilmesi için mobil uygulamalardan bildirimlerin açık olması gerekmektedir. İhtiyaç duyulan işlemlerin daha kolay yapılabilmesi için bankada kayıtlı olan cep telefon numarası üzerinden aranabilir. Telefon bankacılığı şifresi, kart şifresi ve tek kullanımlık onay kodu sadece kişiye özel olup hesaptan para transferi dahil birçok işlem bu şifreler ile yapılmaktadır. Bu nedenle kişiye ait olan bu şifreler banka personeli dahil kimse ile paylaşılmamalıdır. Her türlü şüpheli durumda zaman kaybetmeden 0850 222 0 800 Telefon Bankacılığı hattı aranarak bilgi verilmelidir.

Akbank şifremi unuttum, ne yapmalıyım? Yazısını inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  TEB Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

Telefon Bankacılığı Şifresi Nedir?

denizbank telefon bankaciligi sifresi

Telefon Bankacılığı şifresi, iletişim merkezini arandığında daha hızlı işlem yapılmasını sağlayacak, 6 haneli rakamlardan oluşan bir güvenlik şifresidir. Telefon Bankacılığı şifresi ile hesaptan para çıkışı ile sonuçlanan işlemler yapılabilir. Bu sebeple şifre kimseyle paylaşılmamalıdır.

Denizbank İnternet Bankacılığı

Denizbank İnternet Bankacılığı kullanıcı oluşturma işlemini gerçekleştirdikten ve şifre sistemde kayıtlı cep telefonuna gönderildikten sonra Kullanıcı Adı, Kart Bilgileri veya TCKN ile olmak üzere üç şekilde DenizBank İnternet Bankacılığı’na giriş yapabilir ve bankacılık işlemleri gerçekleştirilir.

İnternet Bankacılığı Kullanıcı Oluşturma

İnternet Bankacılığı kullanıcı oluşturma ve şifre unuttum ekranları ile DenizBank bankamatik kartı, kredi kartı veya TCKN bilgileri kullanılarak, işlemler hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. DenizBank kartı yoksa “Kartım Yok” adımından T.C. Kimlik numarası ile giriş yaparak yeni şifre alınabilir. Kullanıcı Oluştur ve Şifremi Unuttum ekranlarından gerçekleşebilen işlemler şu şekildedir;

  • İnternet Bankacılığı kullanıcı kaydı oluşturabilir
  • İnternet Bankacılığına giriş için Denizbank şifre hatırlanmıyorsa, yeniden cep telefonuna şifre gönderilmesini sağlanabilir
  • İnternet Bankacılığı kullanıcı bilgileri bloke olması durumunda, blokeyi kaldırılabilir.

Denizbank Ek Güvenlik SMS Onayı

Denizbank ek güvenlik SMS, seçilecek tercihe göre müşterinin sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasına, Güvenlik Kodu, SMS olarak gönderilir. Güvenlik Kodu, tek kullanımlık olup, kullanıcı tarafından 180 saniye içerisinde ekrana girilerek SMS Doğrulaması gerçekleştirilir.

SMS Onayı Avantajları Nelerdir?

SMS onayı olumlu özellikleri kullanmak için ayrıca bir cihaz taşınmasına gerek duyulmamaktadır. Uygulamayı kullanabilmek için cep telefonu olması yeterlidir. Uygulama, kullanıcı bilgilerden bağımsız olup, Güvenlik Kodu kişinin cep telefonuna gönderileceği için belirlenmiş olan işlemler kişi dışında biri tarafından gerçekleştirilememektedir.

Kullanım Ayarları Değişikliğinde SMS Ayarı

Kullanım ayarları değişiminde SMS, Güvenlik ve Ayarlar menüsü altında ‘SMS Doğrulama’ / ‘Kullanım Ayarları’ adımından ya da 08502220800’ü aranarak değiştirilir. İnternet Bankacılığından değiştirmek istenirse Güvenlik Kodu cep telefon numarasına gönderilerek SMS Doğrulaması yapılması istenecektir. Güvenlik Kodu 3 kez hatalı girilirse kullanıcı bloke olur. Bloke süresi 1 saat olmakla birlikte yardım için 08502220800’den 5’i tuşlayarak İnternet Bankacılığı aranabilir.

İlginizi Çekebilir :  TEB Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

Denizbank Mobil İmza Nedir?

Denizbank mobil imza, elektronik ortamlarda kullanılan kimlik kartı nitelikli elektronik sertifika rahatça alınması ve kullanılmasını sağlayan bir servistir. Aynı zamanda, Mobil İmza, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununda tarif edilen ve Islak İmza ile eş değer Elektronik İmzanın GSM SİM kartları kullanılarak atılmasını sağlayan bir servis durumundadır.

İnternet Bankacılığı Kasam Nedir?

İnternet Bankacılığı kasam uygulaması, dijital fotoğraflar, değerli evraklar veya önemli dosyaları kişi için özel olarak ayrılmış depolama alanlarına güvenle yüklenebileceği İnternet Bankacılığı sistemidir.

İnternet Bankacılığı Kasam İle Neler Yapılır?

İnternet Bankacılığı kasam uygulaması ile, bilgisayar bozulduğunda veya kaybolduğunda dosyalar kaybedilmez. Dosya tiplerine göre klasörlere ayrılabilir, mevcut dosyalar tipine, adına veya tarihine göre listelenebilir, yüklenen dosyalar evden, ofisten veya internete bağlanılan her yerden ulaşılabilir. Aynı zamanda İnternet Bankacılığı Kasam uygulaması tüm İnternet Bankacılığı kullanıcılarına ücretsiz hizmet vermektedir.

İnternet Bankacılığı Kasam Çeşitleri

internet bankaciligi kasam turleri

İnternet Bankacılığı kasam türleri bulunmakta olup Genel Kasam, Evrak Kasam, Finansal Kasam, Fotoğraf Kasam ve Özel Kasam şeklindedir. Klasör adını seçildikten sonra dosya format tiplerinden istenen İnternet Bankacılığı Kasam’a yükleme yapılabilir. Toplam Kasa boyutu 1 GB’dır. Bir defada en fazla yüklenebilen dosya boyutu 4 MB’ı geçemez. Yükleme yapılabilen dosya uzantıları ise şu şekildedir; JPG, XLS, DOC, PDF, XLSX, DOCX, PPT, PPTX, PNG, TIF. Eklenen son 5 dosya ve kasa doluluk oranı gibi bilgileri İnternet Bankacılığı sağ üst menüsündeki İnternet Bankacılığı Kasam menüsüne tıklanarak görüntüleyebilir; “Yeni Ekleme” ve “İzleme” butonları ile dosyalara yenileri eklenebilir veya mevcut dosyalar görüntülenebilir.

Denizbank Skype Nedir?

Denizbank skype üzerinden Telefon Bankacılığına ulaşarak yurt dışında ya da yurt içinde bankaya “Denizbank Skype Destek “ hesabı üzerinden sesli arama yaparak ulaşılabilir; Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde hizmet alınabilir. Cep telefonu, tablet ya da bilgisayardan skypedestek.denizbank hesabı kullanılarak bankaya ulaşım sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Denizbank POS başvurusu nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Denizbank Asistanı Deniz

Denizbank asistanı deniz ile İletişim Merkezi arandığında ulaşılabilmektedir. Herhangi bir tuşlamaya gerek kalmadan, tek yapılması gereken talep edilen işlem ya da bilgiyi birkaç kelime ile söylemektir. Bilgi almak istenen konu ya da söylenecek işleme göre “Deniz” en doğru menüye yönlendirmektedir. Böylece işlemler daha hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde tamamlanmaktadır.

Deniz İle Yapılabilen İşlemler Nelerdir?

Deniz asistan ile yapılabilen işlemler, kredi kart işlemleri, hesap işlemleri, kredi işlemleri, kurtaran hesap işlemleri, ödeme işlemleri, yatırım işlemleri ve Denizbank şifre işlemleri asistan Deniz ile yapılabilen işlemlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.