Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

11.06.2021
1.598
İş Bankası Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

Türkiye İş Bankası kredi kartı özellikleri şu şekilde verilmiştir:

 • Maximum Gold Kart: Yurt içi ve dışı fark etmeksizin VISA / MasterCard amblemi taşıyan büyün noktalarda geçerlidir. Kartınız için TL / USD, TL / EURO ya da TL / USD / EURO hesap özeti tercihinde bulunmanız halinde yurt dışında gerçekleştirilen alışveriş işlemleri, ilgili yabancı para biriminden kartlara borç kaydedilir. Maximum Kart’ınını yurt dışında kullandığınızda ve USD / EURO döviz cinsinden hesap özeti tercihinde bulunduğunuz alışverişleriniz ayrı bir hesap özeti ile tarafınıza bildirilir. Bu şekilde de yurt dışı alışverişlerinizi toplam döviz borcu üzerinden ödeme fırsatı yakalamış olursunuz.
 • Maximum Pati Kartı: Maximum Pati Kartı tüm İş Bankası kredi kartı olan Maximum özelliklerine sahiptir. Yani Maximum Kart’a sunulan tüm kampanyalar ve ayrıcalıklardan Maximum Pati Kartı sahipleri de yararlanır. Tüm alışverişlerinizde MaxiPuan kazanırken veteriner ve evcil hayvan mağazası alışverişlerinizde ilave % 3 Pati MaxiPuan biriktirebilirsiniz. Kazandığınız MaxiPuanları ve Pati MaxiPuanları Maximum karta üye olan iş yerlerinde ve Maximum mobil uygulamasında kullanma şansınız vardır. Üstelik alışverişlerinizi taksitlendirebilir ve kolayca ödeyebilirsiniz. Maxi Pati Kart ile 50 TL ve üzeri peşin alışverişlerinizi hesap kesim tarihine kadar taksitlendirebilir ya da ödemesini erteleyebilirsiniz. Aynı zamanda da Maxi Pati Kartınızı yurt içi / yurt dışı fark etmeksizin kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Maximum kart: Bu kart, Maxipuan kazandıran ve alışverişlerde taksitlendirme imkânı sağlayarak kolay bir şekilde ödeme yapılmasını sağlayan bir kredi kartı çeşididir. Maxipuan kart; Gold, Platinium, aidatsız kart, Genç ve TEMA gibi çeşitler barındırır.
 • Maximiles kart: Bu kart ile de yapılan bütün alışverişlerde Maximil kazanma imkânı sunar.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

İş Bankası kredi kartı başvurusu için taşınması gereken özellik yalnızca 18 yaşını doldurmuş olmak ve düzenli bir gelire sahip olmaktır. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusunun olumlu bir sonuç alabilmesi ve değerlendirilebilmesi için kişinin mesleki durumu, gelir düzeyi ve de çalışma geçmişi oldukça önemlidir.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

is bankasi kredi karti gereken belgeler

İş Bankası kredi kartı için istenen belgeler şu şekilde verilmiştir:

 • Ücretli çalışan müşteriler için maaş bordrosu ya da e-devlet SGK kayıt dökümü
 • Emekli müşteriler için emekli maaşını gösteren belge
 • Serbest meslek erbabı müşteriler için ise gelir vergi levhası, Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusunda istenen belgeler arasındadır.

Yapı Kredi kredi kartı nedir, özellikleri nelerdir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

İş Bankası başvuru sonucu süresi çoğunlukla 7 gün sürmektedir. Başvuru ardından sonraki 7 gün içerisinde kart hakkında onay ya da ret açıklamalarının bilgilendirmesi SMS ile sağlanmaktadır. Onay sonucunun SMS ile gönderilmesi kapsamında 7 iş günü içerisinde kredi kartı, müşterinin adresine kargo aracılığı ile gönderilmektedir.

Başvuru tarihi üzerinden 7 iş günü geçmesine rağmen Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu sonucu hakkında SMS ya da telefon ile bildirimi almayan kişiler, internetten müşteri hizmetlerinden ya da Türkiye İş Bankası şubelerinden kart sonucu sorgulama işlemini gerçekleştirebilir.

Türkiye İş Bankası Borsa İşlem Platformu Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası borsa sistemi özellikleri gelişmiş ve müşteri memnuniyetine yönelik olan birtakım şunlardır:

 • Oturum süresi seçim özelliği ile Türkiye İş Bankası internet şubesi oturumu kapansa bile borsa işlem platformu kullanılmaya devam edilebilir. Bu özellik Türkiye İş Bankası internet bankacılığına yeni dâhil olan ‘Tüm Gün’ seçeneği ile sağlanabilir. Bu özellik kullanılarak herhangi bir kesintiye uğramadan borsa hesabının sürdürülmesini sağlar.
 • Teknik analiz özelliği, haberler özelliği, kademe analizi, derinlik, şirket profili özelliği, bilanço özellikleri ve takas saklama özellikleri gibi Türkiye İş Bankası’nı öne çıkaran nitelikler sayesinde yatırımcıların alım – satım işlemleri için kolaylık sağlar ve yardımcı olur.
 • İş Bankası borsa hesabı için geliştirilen ve yenilenen borsa işlem platformunda hesabın ana sayfasını kişiselleştirme imkânı mevcuttur. Bu sayede müşteri bir boş ekran oluşturup o sayfaya istediği özellikleri ya da parçaları ekleyip çıkarabilir. Bu sayede kişiye özel tasarımlar yapmak mevcuttur.
 • Türkiye İş Bankası borsa hesabında, Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan hisse senedi ve varantlar ile ilgili anlık fiyat bilgilerine hiçbir ücret ödemeden ulaşma imkânı mevcuttur. Aynı zamanda istenir ise Borsa İstanbul’dan alınacak lisans bilgi paketleri ile derinlik ya da hacim gibi detaylı verilere de ulaşılması mümkündür.
 • Gerçekleşen, iptal edilen, beklenen ya da gerçekleşmeyen işlemleri anında Türkiye İş Bankası borsa işlem platformu aracılığı ile inceleyip takip edebilirsiniz.
 • Yatırım hesaplarındaki kıymetlere dair adet, maliyet, zarar ya da kazanç gibi portföy verilerine ulaşılabilir.
İlginizi Çekebilir :  Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Ne Kadar?

İş Bankası Kredi Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır?

is bankasi kredi karti sorgulama islemleri

Türkiye İş Bankası kredi kartı sorgulama işlemi için şu adımlar izlenmelidir:

 • Türkiye İş Bankası internet adresi ana sayfasına girin. Daha sonra bireysel butonuna basın ve kartlar bölümünü seçin. Kredi kartı başvuru butonuna tıkladıktan sonra kredi kartı başvuru sürecini bütün detayları ile birlikte takip edebilirsiniz.
 • İkinci bir yöntem ise Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 07 24’ü arayarak müşteri temsilcisinden, kredi kartı başvuru durumunu kolay ve pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Son olarak da size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine şahsen müracaat ederek müşteri temsilcisinden, kredi kartı başvurusu hakkında detaylı bilgiler alabilir, başvuru takibinizi banka şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası kredi kartı sorgulama işlemi ise şu şekilde gerçekleştirilir:

 • Türkiye İş Bankası internet sitesi üzerinden kredi kartı başvuru takip butonuna tıklanır.
 • Ekranda karşınıza çıkan “Referans ile Sorgula” ya da “Kimlik Numarası ve Başvurulan Telefon Numarası ile Sorgula” seçeneklerinden size uygun olan seçeneği seçin.
 • Kimlik numarası ile sorgulama seçeneğine tıkladıktan sonra ekranda karşınıza çıkan boşluklara T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarası yazılıp “Devam” butonuna tıklayın.
 • Bu işlemin ardından cep telefonunuza bir onay kodu SMS yardımı ile gönderilir.
 • Açılan yeni pencere üzerindeki boşluğa ise cep telefonunuza gelen SMS kodunu yazdıktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayın.
 • Yeni ekranda kredi kartının onaylandığı ya da onaylanmadığı ve kredi kartının durumuna ilişkin diğer tüm detaylı bilgiler ayrıntılı bir şekilde gözlemlenir.

TEB kredi kartı nedir, özellikleri nelerdir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Telefon ile İş Bankası Kredi Kartı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası kredi kartı sorgulama işlemi telefon ile şu şekilde yapılmaktadır:

 • Cep telefonunuz aracılığıyla Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 07 24 numarasını arayın.
 • Sesli yanıt sisteminin talep ettiği T.C. kimlik numarası ve telefon numarası, cep telefonunuzun klavyesi ile tuşlayın.
 • Daha sonra sesli yanıt sistemine müşteri temsilcisi ile görüşmek istediğinizi sözlü olarak belirtmeniz gerekir.
 • Müşteri temsilcisi ile yapılan bağlantıda adı, soyadı ve T.C. kimlik numarası tekrar verildikten sonra kredi kartı başvuru sonucunu sorgulamak istediğinizi belirtin.
 • Müşteri temsilcisi bul bilgilerden ve talebinizden sonra Türkiye İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu, kart limiti ve güncel bakiye bilgileri hakkında tüm detayları paylaşır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.