Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA IBAN ve Hesap No Sorgulama

25.11.2019
2.300
Garanti BBVA IBAN ve Hesap No Sorgulama

Garanti Bankası BBVA IBAN numarası sorgulama işlemleri, özellikle para transferi yapacak olan kişilerin mutlaka bilmeleri gereken numaralardır. Ülkemizde 1 Ocak 2009 tarihinde yasal olarak yürürlüğe giren IBAN numaraları, her banka tarafından kullanılması ve müşterilerine kullandırılması zorunlu olan numaralardır. Özellikle para transferi için Avrupa Birliği ülkelerinden rol model alınarak oluşturulan bu sistem sayesinde müşterilere ilişkin işlemlerin yapılması oldukça kolay bir hale gelmiştir. Bankanın müşterilerine özel olarak tahsis etmiş olduğu bu 26 hanelik numaralarla pek çok bankacılık işlemi kolaylıkla halledilebilmektedir. Bu numaların öğrenilmesi içinse aşağıda verilen sorgulamalar kullanılarak kişiye özel IBAN numaraları kolaylıkla öğrenebilirler.

Garanti Bankası BBVA IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Garanti Bankası müşterilerinin IBAN numarasını öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri birden fazla alternatif yol bulunmaktadır. Aşağıda sizin için verilen Garanti Bankası müşterileri IBAN numarasını öğrenme yollarından sizin için en uygun olanı kullanabilir ve size özel IBAN numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Banka Şubesine Giderek Garanti Bankası BBVA IBAN Numarası Öğrenme

Garanti Bankası BBVA IBAN numarasını öğrenmek isteyen kişiler bankanın en yakın şubesine giderek kendilerine ait IBAN numaralarını kolaylıkla öğrenebilirler. Garanti Bankası şubesinden IBAN numarası öğrenmek isteyen kişilerin bankanın en yakın şubesine T.C. kimlik numaraları ve kimlikleri ile gitmeleri yeterli olacaktır. Banka yetkilileri tarafından yapılacak olan IBAN sorgulamasının ardından kişiler, IBAN numaralarını kolaylıkla öğrenebilirler.

Garanti Bankası BBVA ATM ‘si Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama İşlemleri

Garanti Bankası BBVA IBAN numarasını ATM üzerinden öğrenmek isteyen kişilerin takip etmeleri gereken birkaç adım bulunmaktadır. Buna göre siz de bankaya ait ATM ‘ler üzerinden aşağıda verilen adımları uygulayarak IBAN numaralarınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Garanti Bankası BBVA ATM ‘si Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası BBVA IBAN numarasını ATM üzerinden öğrenmek isteyen kişilerin yapmaları gereken adımlar şunlardır;

 • Size en yakın Garanti Bankası BBVA ATM ‘sine giderek kartınızı ATM ‘ye yerleştiriniz.
 • Size ait olan 4 haneli şifreyi ekranda gelen kısma giriniz.
 • Açılan sayfa üzerinde “HESAPLAR” sekmesine tıklanır.
 • Gelen yeni sayfada yer alan bilgiler kısmından IBAN numaranızı öğrenmiş olursunuz.

Yukarıda verilen ATM ‘ler için IBAN numarası sorgulanırken kullanılacak olan yollardır. Siz de oldukça kolay olan bu yöntemle hem bankamatik üzerindeki işlerinizi halledebilir hem de IBAN numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası BBVA Müşteri Hizmetleri Üzerinden IBAN numarası Sorgulama

Garanti Bankası BBVA müşteri hizmetleri üzerinden IBAN sorgulama işlemleri diğer sorgulama işlemlerine göre daha kolay olan bir yöntemdir. Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333 numaralı iletişim hattı kullanılarak oldukça kolay bir şekilde IBAN numarası sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Güvenlik doğrulamasını yapan kişiler, müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra IBAN numaralarını öğrenme taleplerini doğrudan iletebilirler. Ancak burada önemli olan nokta IBAN numaralarının kişinin banka hesabıyla doğru orantılı olmasından dolayı sorgulama işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için güvenlik sorularına doğru cevap verilmesi gerektiğidir. Doğum tarihi, annenizin kızlık soyadı, gibi sorulara doğru yanıt verdiğiniz takdirde IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası BBVA Mobil Bankacılık Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama

Garanti Bankası BBVA IBAN numarası sorgulamalarını mobil bankacılık üzerinden yapmak isteyen kişilerin öncelikle cep telefonlarında Garanti Bankası mobil uygulamasının inmiş olması gerekmektedir. Aynı şekilde tabletlerde de kullanılabilen bu uygulama, Garanti Bankası müşterilerinin hem tüm bankacılık işlemlerini oldukça kısa sürede halletmelerine olanak sağlar, hem de IBAN numaralarını mobil bankacılık üzerinden sorgulamalarına imkân tanır. Android cihazlar için Google Play Store üzerinden rahatlıkla indirilebilen bu uygulama, Iphone gibi cihazlar için App Store üzerinden indirilebilmektedir. Garanti Bankası mobil uygulamasını indirirken olası bir problem yaşanması durumunda, kişiler cep telefonlarından “Garanti BBVA Mobil” yazarak 3342 ‘ye SMS gönderebilirler. Banka SMS gönderilmesi durumunda müşterilerine uygulamanın linkini kişilere mesaj yoluyla göndererek kişilerin siteye yönlendirilmelerini sağlamaktadır. Bankanın bu şekilde link yollayarak sizi mobil uygulamaya yönlendirmesinin en önemli amacı sizlerin güvenli bir şekilde uygulamaya erişiminizi sağlamaktır.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Garanti Bankası BBVA Mobil Bankacılık Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası BBVA IBAN numarası sorgulamalarını mobil bankacılık üzerinden yapmak isteyen kişilerin takip etmeleri gereken adımlar aşağıda sıra ile verilmiştir. Bu adımları takip ederek IBAN numaraları kolaylıkla öğrenilebilir. Buna göre Garanti Bankası BBVA IBAN numarası sorgulamalarını mobil bankacılık üzerinden yapmak isteyen kişilerin takip etmeleri gereken adımlar şunlardır;

 • Cihazınızın işletim sistemine göre Google Play Store’dan ya da App Store’dan Garanti Bankası uygulamasını telefona indirilir.
 • İndirilen uygulamanın ara yüzü açılır.
 • Sisteme giriş yapan kişiler öncelikle “bireysel ya da kurumsal” hesaplardan birisini seçer.
 • Sonrasında gelen sayfa üzerinden müşteriye ait T.C. kimlik numaralarının girilmesi ve parola kısmının doldurulması gerekmektedir. Tüm bu bilgiler doldurulduktan sonra girişe tıklanır.
 • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yapan kişiler ana sayfa ekranına ulaşacaklardır.
 • Kişiye ait hesap bilgilerine ulaşmak ve IBAN numarasını öğrenmek için gelen sayfanın en aşağısında yer alan “Hesap ve Kart” seçeneklerinin seçilmesi gerekmektedir.
 • Yeni açılan sayfada “Hesaplar” sekmesine dokunularak müşteri hesaplarına ait tüm bilgilere ulaşılabilmektedir.
 • Açılan sayfa üzerinde gelen ve TR ile başlayan 26 haneli numara sizin IBAN numaranızı öğrenmiş olacaksınız.

Yukarıda verilen adımlar IBAN numarasını mobil uygulama üzerinden öğrenmek isteyen kişilerin takip etmeleri gereken adımlardır. Söz konusu IBAN numarası ile kişiler daha pek çok detaya ulaşabilirler.

Garanti Bankası BBVA Internet Bankacılığı Üzerinden IBAN Numarası Sorgulama

Garanti Bankası BBVA IBAN numarası sorgulamalarını internet bankacılığı üzerinden yapmak isteyen kişiler, bankanın resmi internet sitesi üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Buna göre IBAN numaralarını internet bankacılığı üzerinden sorgularken takip edilmesi gereken adımlar şunlardır;

 • Garanti Bankası BBVA resmi internet hesabı açılır.
 • Gelen sorgulama sayfası üzerinden ilgili boşluklara şube kodu ve hesap numarası doğru ve eksiksiz bir şekilde girilir.
 • Boşluklar doldurulduktan sonra “Tamam” sekmesine tıklanır.
İlginizi Çekebilir :  TEB Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Yukarıda verilen adımlar Garanti Bankası BBVA IBAN numarası sorgulamalarını internet bankacılığı üzerinden yapmak isteyen kişilerin takip etmeleri gereken adımlardır. Ancak şube kodunu bilmeyen kişiler sistem üzerinden kolaylıkla şube kodu sorgulaması yapabilirler.

Yukarıda verilen şube kodu sorgulamaları sadece Garanti Bankası BBVA şubeleri için geçerli olan kodlardır.

Garanti Bankası BBVA Hesap Numarası Sorgulama İşlemleri

Garanti Bankası BBVA hesap numarası sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler, öncelikle banka kartlarında yer alan numaralardan yola çıkabilirler. Dört haneli rakamlardan oluşan numaralardan kişiye ait banka hesap numaralarına kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Bu numaraya ulaşabilmek için kişilerin kendi bankalarına ait şube kodlarını da bilmeleri gerekmektedir. Garanti Bankası BBVA hesap numarası sorgulaması yapmak isteyen kişilerin için en kolay sorgulama yapabilecekleri yollar ise şunlardır;

 • Garanti Bankası BBVA mobil uygulaması üzerinden yapılacak olan hesap numarası sorgulamaları,
 • Garanti Bankası BBVA internet bankacılığı üzerinden yapacakları hesap numarası sorgulamaları,
 • Garanti Bankası BBVA 444 0 333 numarası olan müşteri hizmetleri üzerinden yapacakları hesap numarası sorgulamaları,

Gibi pek çok yol kullanılabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.