Kredi Destekleri ve Bankacılık

Akbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

15.03.2021
2.023
Akbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Akbank bireysel emeklilik iptali için 0 216 444 11 11 numaralı müşteri hizmetleri telefonunun aranması gerekir. Akbank bireysek emekliliğini iptal etmek isteyen müşterilerine müşteri hizmetleri ile yardımcı olur. Aynı zamanda Akbank’a ait internet sitesi, internet bankacılığı ve mobil bankacılık da kullanılabilir. Akbank emeklilik işlemleri için özel olarak açtığı ve sadece spesifik olarak emeklilere hizmet verdiği çağrı merkezinin kullanılmasını da önerir. Akbank bireysel emeklilik iptali ve başvurusu için Akbank şubesi de tercih edilebilir.

Akbank Bireysel Emeklilik Nedir?

Akbank BES Akbank müşterilerine sunulan bir emeklilik sistemidir. Türkiye Cumhuriyeti’nden emekli olan ve SGK ile bağlantısı bulunan tüm emeklilerin yararlanması için oluşturulan bir sistemdir. Bireysel emeklilik sisteminde, müşteri için bir yatırım planı hazırlanır ve bu yatırım planına uygun olarak faiz ödemeleri yapılır. Ayrıca, Akbank’ın bireysel emeklilik sisteminin yüzde 25’i Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından karşılanır.

Ayrıca Akbank kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur? Bilgilerine bakabilirsiniz.

Akbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nereden Yapılır?

akbank bireysel emeklilik basvurusu nereden yapilir

Akbank bireysel emeklilik sistemine başvuru yapmak isteyen kullanıcılara önerilen başvuru kanalları şunlardır:

 • Akbank resmi internet sitesi
 • Akbank şubeleri
 • Akbank müşteri iletişim merkezi
 • Akbank mobil bankacılık
 • Akbank internet bankacılığı

Kullanılarak Akbank bireysel emeklilik sistemine başvuru yapılır. Kullanıcılar seçeneklerden birini seçerek başvurularını tamamlayabilir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Altın Alış Satış İşlemi

Akbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank bireysel emeklilik sistemine başvuru yapmak için yukarıda belirtilen seçeneklerin kullanılması gerekir. Bu seçenekler Akbank tarafından hazırlanarak müşterilere sunulmuştur. Ayrıca Akbank’ın emeklilere özel hattı aranarak da bireysel emeklilik başvurusu yapılabilir. Mevcut Akbank müşterileri internet ve mobil bankacılık kanallarını kullanabilir. Ancak Akbank müşterisi olmayan kişilerin;

 • İnternet sitesi
 • Müşteri hizmetleri
 • Akbank şubesi

Seçeneklerini tercih etmesi gereklidir.

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi Otomatik Katılım Nedir?

Akbank BES otomatik katılım tasarruf sağlayan bir sistem olmayı hedefler. Bireysel emeklilik sisteminden yararlanmak için otomatik katılım tercih edilebilir. Otomatik katılımı kullanabilmek için Akbank müşterisi olunması gerekir. Uzun vadeli kazanç sağlamayı hedefleyen otomatik katılım henüz emekli olmamış kişiler için geçerlidir.

Akbank BES Otomatik Katılım Başvuru Şartları Nedir?

Akbank otomatik katılım şartları Akbank tarafından belirlenmiştir ve başvuru için belirlenen şartlar şunlardır:

 • Başvuru sahibinin 45 yaş ve 45 yaşından küçük olması
 • Kamu veya özel sektörde çalışmak veya çalışacak olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Belirlenen şartlardır.

Akbank Hızlı Emeklilik Planı Nedir?

Akbank hızlı emeklilik planı 18 yaşını dolduran tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açık bir fırsattır. Akbank müşterileri için geçerli olan bu planın 10 yıl bankada kalma şartı bulunur. 10 yıl boyunca Akbank hızlı emeklilik planında kalan müşteriler 56 yaşına geldikleri zaman tek seferde tüm birikimlerini çekebilir. Bunun için Akbank şubelerinden müşteri temsilcisi ile görüşülmesi ve Akbank bireysel emeklilik için hızlı emeklilik planını uygulamak istediklerini söylemeleri yeterlidir. Akbank müşteri hizmetleri aracılığı ile de hızlı emeklilik planına başvuru yapılabilir.

Akbank Bireysel Emeklilik Başvuru Belgeleri Nedir?

Akbank bireysel emeklilik başvuru evrakları talep edilmez. Hali hazırda Akbank müşterisi olan kişiler doğrudan başvuru yaparak emeklilik sistemine dahil olabilir. Akbank müşterisi olmayan kişiler ise bankada hesap açtıktan sonra bireysel emeklilik sistemine herhangi bir evrak gerekmeden başvuru yapabilir.

İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

Akbank Bireysel Emeklilik Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Akbank BES başvuru sonucu için müşterilerin beklemesine gerek bulunmaz. Başvuru yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde bireysel emeklilik sistemine dahil olunacaktır. Bireysel emeklilik sisteminde bekleme süresi yoktur ve işlemler tamamlandıktan sonra herkes bireysel emeklilik sisteminden yararlanabilir.

Akbank Bireysel Emeklilik İptali Nereden Yapılır?

Akbank BES iptali yapmak isteyen Akbank müşterileri 0 850 222 25 25 numaralı telefondan işlemi gerçekleştirebilir. Ayrıca 444 25 25 numaralı telefon kullanılarak da çağrı merkezine bağlanılabilir. Akbank bireysel emeklilik sisteminin iptal edilmesi için oluşturduğu kanallar şu şekildedir:

 • Banka şubesi
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Emeklilik hattı
 • İnternet ve mobil bankacılık

Akbank Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır?

Akbank BES iptal etmek için internet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanılabilir. Bunun için sisteme şifre ve müşteri numarası ile giriş yaparak bireysel emeklilik sistemini iptal edebilirler. Ayrıca Akbank şubesindeki temsilcileri ile görüşerek bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istediklerini beyan ederek sistem ile iş birliklerini kesebilirler.

Akbank Bireysel Emeklilik Hattı Nedir?

akbank bireysel emeklilik hatti nedir

Akbank BES hattı emekli müşteriler için oluşturulan bir telefon hattıdır. Bireysel emeklilik sistemi ile ilgili bilgi almak, başvuru yapmak ve bireysel emeklilik iptali için Akbank müşterileri tarafından kullanılır. Akbank bireysel emeklilik hattına bağlanarak sistemi iptal etmek için 0 216 444 11 11 numaralı telefon kullanılır. Akbank müşteri iletişim merkezi ve emeklilik hattı müşterilerin taleplerini dinleyerek hızlı bir şekilde yerine getirir.

Akbank Bireysel Emeklilik SMS ile İptal Edilir Mi?

Akbank bireysel emeklilik SMS ile iptal edilemiyor. Bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapmak isteyen kullanıcıların emekli hattını veya müşteri iletişim merkezini aramaları gerekir. Akbank tarafından bireysel emeklilik sistemi iptali için belirlenen alternatif kanallar bulunuyor. Bu kanallar arasında ise SMS ile iptal hizmeti yer almıyor. Akbank bireysel emeklilik iptali için banka şubesi aracılığı ile de işlem yapılabilir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Adres Güncelleme Nasıl Yapılır?

Akbank Bireysel Emeklilik Şubeden Nasıl İptal Edilir?

Akbank bireysel emeklilik şubeden iptal işlemi yapmak için herhangi bir Akbank şubesine gidilebileceği gibi müşteri kayıtlı olduğu bankayı da kullanabilir. Akbank bireysel emeklilik işlemleri şubeden kolaylık ile yapılabilir ve kısa süre içerisinde bireysel emeklilik iptali banka tarafından onaylanır. Akbank bireysel emeklilik iptali için şubeye gidildiğinde müşteri temsilcisi ile görüşülmesi gerekir. Müşteri temsilcisi tarafından emekliler için olan diğer promosyonların tanıtımı da Akbank şubesi içerisinde yapılır.

Akbank adres güncelleme nasıl yapılır? Ayrıntılarını da inceleyebilirsiniz.

Akbank Bireysel Emeklilik Fırsatları Nedir?

Akbank bireysel emeklilik sistemi fırsatları arasında vergiden muaf oluşu öne çıkar. Herhangi bir faiz kesintisi yaşamadan birikim yapılması sağlanır. Ek olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından Akbank bireysel emeklilik sistemine katılan yurttaşlara yüzde 25 ek katkı ödenir. Akbank bireysel emeklilik sisteminden yararlanmak için Akbank şubesine gidilmesi yeterli olacaktır. Bireysel emeklilik sistemi Akbank ve T.C. tarafından koruma altına alınarak zarar görmesi engellenir.

Akbank Bireysel Emeklilikten Kimler Yararlanabilir?

Akbank bireysel emeklilik yararlanıcılarının belirlenebilmesi için Akbank ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından bazı kurallar belirlendi. Akbank bireysel emeklilik sistemine başvurabilmek için uyulması gereken şartlar şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli olmak
 • Emekli maaşını Akbank’tan almak

Belirlenen kurallar arasında yer alır. 3 şartı yerine getiren her emekli yurttaş, Akbank ile taahhütname imzalayarak bireysel emeklilik sistemine dahil olabilir.

Akbank Bireysel Emeklilik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Akbank bireysel emeklilik hesaplama müşteri temsilcisi ile yatırım planı yapılırken birlikte hesaplanabilir. Bunun yanı sıra asgari katkı payı, emekli maaşı gibi gelirlerin hesaplanması gerekir. Ancak tek başına gelir hesabı yeterli olmuyor. Ek olarak toplam gelir miktarından kesintisi yapılacak giderlerin de hesaplanması ile Akbank bireysel emeklilik için gelir hesabı yapılabilir. Kullanıcılar yeterli bir gelir elde edemeyecekler ise Akbank bireysel emeklilik sisteminin iptalini de isteyebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.