Kredi Destekleri ve Bankacılık

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma, Şifre Alma

19.10.2019
3.918
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma, Şifre Alma

Ziraat Bankası İnternet Şubesi hesabı açma ve şifre alma işlemleri, Türkiye’nin en fazla müşterisi sayısına sahip kamu bankalarından olan Ziraat Bankası’nın müşterileri tarafından en çok merak edilen işlemler arasında yer almaktadır. Teknolojinin giderek gelişmesinin ardından tüm iş sektörlerinde olduğu gibi bankacılık sektöründe de dijitalleşme hareketlerinin bir sonucu olarak pek çok banka internet şubesini hizmete açmıştır. Banka müşterileri için pek çok kolaylığın sağlandığı internet şubeleri arasında Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı da yer almaktadır.

Ziraat Bankası’nın müşterilerinin kullanımına sunduğu avantajlardan yararlanmak için öncelikle Ziraat Bankası internet şubesinde hesap açılması gerekmektedir. Pek çok kişinin merak ettiği Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hesap açma işlemleri için banka şubesine gitmeye gerek yoktur.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Hesap Açma

Ziraat Bankası internet şubesi hesap almak için tüm yapmanız gereken işlemler banka şubesine gitme gereği olmadan internet üzerinden tamamlanabilmektedir. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hesabı açmak için banka sistemine kayıtlı olan kişisel telefon numaranızın güncel olmasına dikkat etmeniz yeterlidir. Ziraat Bankası’nın internet şubesinde hesap açmak için başvuru işlemlerinizi

 • https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Online/Default.aspx?txns=OnlineApp&customerType=rtl

Bu adresi bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda tarayıcıda açtıktan sonra ekranda yer alan kişisel bilgileri doldurmanız talep edilmektedir. Bu alanda bankanın sizden doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmanızı talep ettiği bilgiler şunlardan oluşmaktadır:

 • Banka müşterisine ait T.C kimlik numarası veya yabancı kimlik numarası
 • Banka sisteminde kayıtlı bulunan güncel telefon numarası
 • Ekranda yer alan güvenlik kodu

Bu alandaki bilgilerin doğru ve eksiksiz bir biçimde girilmesine özen gösteriniz. Örneğin banka müşterisine ait, sistemde kayıtlı olan güncel telefon numarasını girerken, başvuru formunda belirtilen formata uygun olarak, numaranızın başına “0” koymadan, direkt “5” ile başlayacak şekilde yazmaya özen gösteriniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde girdiğinizi kontrol ettikten sonra ekranın sağ alt kısmında bulunan “Devam” butonuna tıklayarak bir sonraki aşama olan SMS şifre bölümüne geçiş yapabilrisiniz.

İlginizi Çekebilir :  2019 Ziraat Bankası EFT Saatleri ve Ücretleri

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemleri esnasında ikinci aşamaya geçtikten sonra formda belirtmiş olduğunuz Ziraat Bankası sistemine kayıtlı müşteriye ait olan güncel telefon numarasına “şifre” gönderilecektir. Cep telefonunuza gelen bilgilendirme SMS’inde bir sonraki adıma devam edebilmek için şifrenizi ekranda sizden istenen alana girmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı şifre alma işlemlerinde bu aşamada bankadan cep telefonunuza gönderilen şifre, sizin dijital bankacılık şifreniz değildir. Bu şifre sadece bir sonraki aşamaya geçiş yapabilmek için güvenlik amacıyla gönderilen doğrulama kodudur.

Ziraat Bankası internet şubesi hesap oluşturma ve şifre alma işlemlerinde bir sonraki aşamaya geçmek için bu bilgileri doğru bir şekilde ilgili alanlara kaydetmeniz şarttır. Dolayısıyla telefonunuza gelen SMS şifrede yer alan rakamları, ekrandaki ilgili kutucuğa doğru bir şekilde girdikten sonra 3. adıma geçiş yapabilirsiniz. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan “Devam” butonuna tıkladıktan sonra şifre onaylama işlemlerine geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Onaylama

Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabı şifre onaylama işlemlerinde bir sonraki aşama olan kart bilgileri kısmında, sahip olduğunuz Ziraat Bankası banka kartı numaralarının doğruluğunu kontrol ettikten sonra işlemleri onaylayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra yine bankaya kayıtlı olan cep telefonunuza Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi gönderilecektir. Bu şifre ile Ziraat Bankası internet şubesine dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerden giriş yapabilir pek çok avantajdan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Ziraat Bankası internet şubesi şifremi unuttum şeklinde internet üzerinde araştırma yapmaktadır. Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabını aktif bir şekilde kullanmak isteyen ancak hesap şifresini unuttuğu için sisteme giriş yapamayan Ziraat Bankası müşterilerinin yapması gereken işlemler bulunmaktadır. Özellikle bilgisayar ve akıllı telefondan sisteme giriş yapan banka müşterilerinin kimlik bilgilerini hatırlama yapmaması ve şifrelerini de günlük yaşamın olağan akışı içinde unutmaları durumunda şifrelerini yeniden tahsis etmekeleri gerekmektedir. Aksi halde Ziraat Bankası internet bankacılığı sistemine giriş yapmaları ve bankacılık işlemlerini bu kanal aracılığıyla tamamalamaları mümkün olmamaktadır. Ziraat Bankası şifremi unuttum işlemlerinde yapılması gerekenler aynı zamanda Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı şifre yenileme işlemleri olduğu için bu aşamada yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Yenileme

Ziraat Bankası internet şubesi şifre yenileme işlemleri için uygulanması gereken birtakım yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki banka şubesine giderek kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra internet bankacılığında kullanabileceğiniz şifrenizi cep telefonunuza gönderebileceğiniz gibi hiçbir banka şubesine gitmeden bütün işlemlerinizi online platform üzerinden tamamlayarak da Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre yenileme işlemlerini başarılı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmenizi tavsiye ederiz:

 • https://bireysel.ziraatbank.com.tr/Transactions/Login/FirstLogin.aspx?customertype=rtl
 • Bu bağlantı adresini tarayıcınızda açtıktan sonra ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayınız.
 • Açılan sayfada T.C kimlik numarası veya yabancı kimlik numarası bilgilerinin yanında ülke kodunuz ve bankada sisteme kayıtlı cep telefonu numaranızı ilgili kutucuklara girdikten sonra “Devam” butonuna tıklayınız.
 • İkinci aşamada güvenlik bilgileri, bankaya kayıtlı olan cep telefonu numarasına gönderilen doğrulama şifresi ile tanımlanmaktadır.
 • Güvenlik bilgilerini doğru ve eksiksiz bir biçimde ilgili alanlara girdikten sonra bankaya kayıtlı telefon numaranıza gönderilen doğrulama şifresini de 3. aşamada ekrandaki belirtilen bölüme doğru bir şekilde yazınız.
 • Son olarak sizden yeni şifrenizi oluşturmanız talep edilmektedir. Bu alanda Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı işlemlerinizde hesabınıza giriş için hangi şifreyi tercih etmek istiyorsanız karşınıza çıkan kutucuğa bu şifreyi giriniz. Daha sonra girdiğiniz şifreyi yeniden ilgili alana yazdıktan sonra şifrenizi doğrulama işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Giriş Yapma

Ziraat Bankası İnternet bankacılığı hesap girişi yapma işlemlerini Ziraat Bankası’nın kurumsal web sitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası resmi internet sitesinin sağ üst bölümünde yer alan “İnternet Bankacılığı” butonuna tıklayıp “Bireysel” müşteri olduğunuzu seçtikten sonra Ziraat Bankası internet şubesi giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu alanda isterseniz T.C kimlik numaranız, isterseniz de Ziraat Bankası müşteri numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Doğal olarak bu bilgilerin dışında Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hesap şifrenizi de ilgili alana yazmanız gerekecektir. Tüm bu bilgileri girdikten sonra “devam” butonuna tıklayarak, Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Avantajları                                

Ziraat Bankası internet şubesinin özellikleri ve avantajları, banka müşterilerinin pek çok işlemini çok kolay bir şekilde yerine getirmesini sağlamaktadır. Türkiye’nin en fazla müşteriye sahip kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası İnternet Şubesi ile dijital bankacılık alanında bir bankadan beklenen tüm hizmetleri sunmaktadır. Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabınız ile sisteme giriş yaparak, herhangi bir banka şubesine gitmeye ve müracaat etmeye gerek kalmadan şu işlemleri yerine getirebilirsiniz:

 • Banka hesap hareketleri,
 • Banka kartı ve kredi kartı başvurusu, başvuru sonucu öğrenme
 • Havale ve EFT işlemleri
 • Kredi taksitlerini ödeme
 • Fatura ödemeleri
 • SGK işlemleri
 • Cebe TL yükleme ve OGS işlemleri

Ziraat müşteri hizmetlerine direk bağlanmanız için açıkladığımız içeriğimiz: buradan inceleyiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.