Kredi Destekleri ve Bankacılık

Yapı Kredi Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

01.06.2021
2.992
Yapı Kredi Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Yapı Kredi şifresi unutulursa Şifre Al/Şifremi Unuttum menüsünden Yapı Kredi Mobil, Bireysel İnternet Şubesi ve Müşteri İletişim Merkezi’nde geçerli olacak şifre alınabilir. Bilgiler girildikten sonra, şifre belirleme ekranında Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’ne girişte kullanılan Kullanıcı Kodu gösterilecektir. Yapı Kredi şifre belirledikten sonra T.C. Kimlik Numarası veya Kullanıcı Kodu ve şifreyle Yapı Kredi Mobil, Bireysel İnternet Şubesi ve Müşteri İletişim Merkezi’nden bankacılık işlemleri gerçekleştirmeye başlanabilir.

Yapı Kredi Mobil Şifresi

Yapı Kredi Mobil şifresi için Şifre Al/Şifremi Unuttum menüsünden kolayca şifre alınabilmektedir. Bilgiler girildikten sonra, şifre belirleme ekranında Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’ne girişte kullanılacak Kullanıcı Kodu gösterilecektir. Şifre belirlendikten sonra T.C. Kimlik Numarası veya Kullanıcı Kodu ve şifreyle Yapı Kredi Mobil, Bireysel İnternet Şubesi ve Müşteri İletişim Merkezi’nden bankacılık işlemleri gerçekleştirmeye başlanabilir.

ATM’den Şifre Nasıl Alınır?

ATM’den şifre almak için kart takıldıktan sonra Tüm İşlemler > Diğer İşlemler > Kullanıcı İşlemleri adımları uygulanır. Bu ekranda “Yapı Kredi Tek Şifre İşlemleri” seçeneğini işaretlenir. Başvuru sonucunda banka sistemlerinde kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilecek şifre ve T.C. Kimlik Numarası ile Yapı Kredi Mobil’e ya da Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yapılabilir ve yeni şifre belirlenebilir.

Yapı Kredi Şubesinden Şifre Almak

Yapı Kredi şubesinden şifre oluşturmak için müşteri temsilcisine Yapı Kredi Mobil, Bireysel İnternet Şubesi ya da Müşteri İletişim Merkezi’nde kullanmak üzere şifre almak istendiği belirtmek yeterlidir. Müşteri temsilcisi başvuruyu aldıktan sonra cep telefonuna gönderilecek şifre ve T.C. Kimlik Numarası ile Yapı Kredi Mobil’e ya da Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yapılabilir ve yeni şifre belirlenebilir.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Akıllı Şifre Kullanımı

akilli sifre nasil alinir

Akıllı şifre kullanımı için tek kullanımlık şifre başvuru sırasında belirtilen cep telefonuna gönderilecektir. Güvenlik için, Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yaparken kullanılan Akıllı Şifre bilgileri banka personeli dahil kimseyle paylaşılmamalıdır. Akıllı Şifrenin gönderildiği Akıllı SMS tanımlı cep telefonu numarası değişikliği işlemini Yapı Kredi Mobil’den gerçekleştirilebilir. Yapı Kredi Mobil’e giriş sırasında Akıllı Şifre girileceği ekranda bulunan “Telefon numaranızı değiştirmek için tıklayınız” adımından veya Ayarlar menüsünde bulunan Akıllı SMS Numara Değişikliği adımından işlem gerçekleştirilir. Diğer güvenlik ürünlerine başvurular Bireysel İnternet Şubesi’nden Ayarlarım > Akıllı Şifre işlemlerim menüsünden yapılabilir.

3 Boyutlu Güvenlik Sistemi

3 boyutlu güvenlik uygulaması, internetten güvenli alışveriş yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Kayıt için istenilen bilgileri girdikten sonra yönlendirilen sayfada kişisel güvenlik mesajı oluşturmak ve cep telefonu bilgileri tanımlanması gerekmektedir. İstenirse kişisel güvenlik mesajı kişinin belirleyeceği bir mesaj ile değiştirilebilir. Bankada hem bireysel kredi kartı hem World Business Kart’ı olan müşteriler, bireysel kredi kartları için oluşturulan 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi üyeliği, World Business Kart’ları için de kullanabilmektedir. Müşteriler, bireysel veya World Business Kart’larıyla 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi üyeliğini gerçekleştirebilirler.

Bireysel Tek Şifre Nedir?

Bireysel Tek Şifre, yapikredi.com.tr, Yapı Kredi Mobil ya da World Mobil uygulamasında yer alan Şifre Al/Şifremi unuttum adımından oluşturulur. İnternet/mobil şube şifresi unutulmuşsa ya da yeni bir şifre almak isteniyorsa, Şifre Al/Şifremi Unuttum menüsünden hemen şifre oluşturulabilir. İstenirse Yapı Kredi Şubeleri, 444 0 444 Müşteri İletişim Merkezi ya da ATM’lerden de şifre alınabilir ve Yapı Kredi İnternet Şubesi ya da Yapı Kredi Mobil’e bu şifre ile giriş yapılarak Tek Şifre oluşturulabilir. İlk kez üyelik halinde; Tek Şifre otomatik olarak Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil, World Mobil ve Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi kanallarında geçerli olmaktadır. Mevcutta bu kanallardan herhangi biri için kullanılan bir Yapı Kredi şifre bulunuyorsa, şifre değiştirirken kanal tercihi korunacaktır. Kanal kullanım tercihleri istenen zamanda internet mobil şube, Müşteri İletişim Merkezi ya da şubelerden de değiştirilebilir. Tek Şifre World Mobil uygulamasında da geçerlidir. Bireysel Müşteri Sözleşme yoksa Kart İşlemlerim şifresi alarak Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil ve World Mobil’de kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi 2019 Güncel Faiz Oranları

QNB Finansbank şifremi unuttum, ne yapmalıyım? Yazısını inceleyebilirsiniz.

SMS Başvuru Nedir?

SMS başvuru hattı sayesinde artık şubeye gitmeye gerek kalmadan mevcut kredi kartı başka bir ürüne çevirebilir veya kredi kartına eklenilmesi istenen özelliği SMS yoluyla talep edilebilir. Tercih edilen ürün veya hizmet için belirtilen ilgili kısaltmadan sonra bir boşluk bırakıp TC kimlik numarası yazarak, 4454’e SMS gönderilmektedir. Gönderim sonrası Müşteri Hizmetleri temsilcileri kişiyi arayarak ve işlemi gerçekleştirmektedir.

SIM Kart Blokesi Varken Kullanılmayan İşlemler

SIM kart blokesi bulunurken gerçekleştirilmeyen işlemler şu şekildedir:

  • Yapı Kredi İnternet ve Mobil Şube girişi
  • 3 Boyutlu Güvenlik ile internet alışverişleri
  • SMS ile kart şifresi belirleme
  • Anlaşmalı mağazalardan alışveriş kredisi başvurusu

Yapı Kredi WhatsApp nedir?

Yapı Kredi WhatsApp servisi ile WhatsApp platformu üzerinden banka ile ilgili ürün ve servisler hakkında bilgi alınabilir. Yapı Kredi WhatsApp servisi yapay zeka tabanlı BankacıBot ile çalışmakta olup kişiye anında bilgi vermektedir. Ayrıca, ihtiyaç duyulması durumunda gerçek bir çözüm yetkilisine hızla bağlanılabilir ve sorun çözme için süreç başlatılabilir.

Sınırsız Bankacılık Köşeleri Nelerdir?

Sınırsız Bankacılık Köşeleri, Müşteri İletişim Merkezi ünitelerinden ihtiyaçlara göre özelleştirilmiş sesli yanıtlama sistemi üzerinden, İnternet Şubesi ünitelerinden de güvenli PC’leri kullanarak tüm bankacılık işlemleri güvenle, zaman kaybetmeden ve ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir.

Kurumsal İnternet Şubesi ve Mobil Şifre

Kurumsal İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil üzerinden işlem yapılabilmesi için kullanılan şifredir. KOBİ müşterileri hemen şifre oluştur butonundan “Üyelik / Şifre İşlemleri“ kanalı ile şifre alabilir veya değiştirebilir. Müşteri temsilcisinden şifre alınabilir veya değiştirilebilir. Kurumsal İnternet Şubesini “Sistem Yöneticisi” olarak kullanılıyorsa, sistem yöneticisi ile irtibata geçerek şifre alınabilir.

Müşteri İletişim Merkezi Şifresi

Müşteri İletişim Merkezi şifresi finansal işlem yapılabilmesi için kullanılan şifredir. Şifrenin ön başvurusu ATM veya şubeden yapılabilir. Şifre alım süreci Müşteri İletişim Merkezinde tamamlanır. Kurumsal: 444 0 448’i arayıp, 5-3-1 tuşlayarak şifre alınabilir veya değiştirilebilir. Müşteri temsilcisine şifre talebi iletilebilir. KOBİ müşterileri “Kullanıcı İşlemleri / Müşteri İletişim Merkezi Başvurusu” menüsünden başvuruda bulunabilir.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Posnet Şifresi

posnet sifresi ne anlama gelir

Posnet Şifresi ile Posnet üzerinden Üye iş yeri / Pos ile ilgili işlemleri gerçekleştirilir. Müşteri temsilcisinden şifre talebinde bulunarak şifre alınabilir veya değiştirilebilir. Şifre iletildiği e-posta üzerinden cevaplayarak yeni şifre alınabilir.

Garanti BBVA şifremi unuttum, ne yapmalıyım? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Akıllı Asistan

Yapı Kredi Akıllı Asistan ile kredi kartları, hesaplar, yatırım ürünleri, krediler ve ödeme talimatları ile ilgili tüm bilgiler anında anlık bildirim, SMS ya da e-posta ile kişiye ulaşmaktadır. Akıllı Asistan’a Yapı Kredi Mobil ve İnternet Şubesi’nden başvurulabilir, Akıllı Asistan’ın sunduğu hizmetlerden kişiye uygun olanlar seçilerek kullanmaya başlanabilmekte olup Akıllı Asistan gönderimleri ücretsizdir.

Akıllı Asistan Başvurusu Nereden Yapılır?

Akıllı Asistan başvurusu için Yapı Kredi Mobil ya da İnternet Şubesinden ve alınmak istenen bildirimlerin tanımları yapılabilir. Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi şifre bulunmuyorsa ya da Yapı Kredi şifre unutulduysa Şifre Al / Şifremi Unuttum menüsünden şifre alınabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.