Kredi Destekleri ve Bankacılık

Yapı Kredi Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

08.05.2021
2.474
Yapı Kredi Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Yapı Kredi Bankası kredi kartı sorgusu yapmak isteyen başvuru sahiplerine alternatif bankacılık kanalları ile hizmet veriyor. İnternet ve mobil bankacılık kanallarının yanı sıra müşteri iletişim merkezinden de Yapı Kredi kart sorgusu yapılmasına izin veriliyor. Yapı ve Krediler Bankası üzerinden yapılan kredi kartı başvurularının değerlendirilmesinin ardından başvuru sahiplerine sonuç bildirimi yapılır. Sonuçlar kısa mesaj ve / veya e- posta ile başvuru sahibine iletilir. Yapı Kredi Banaksı kredi kartının nerede olduğunu sorgulamak isteyen kullanıcılar yukarıda belirtilen kanalları kullanabilir. Sorgu işlemi banka şubesi üzerinden de yapılabilir ancak şubeye gitmeden telefon bankacılığı işlem yapılması daha kolaydır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu için kullanılan bankacılık kanalları bulunur. Bu kanallar üzerinden kredi kartı başvurusu yapılmasına izin verilir. Kredi kartı başvurularının yapılabilmesi için banka tarafından istenen bazı bilgilerin doldurulması gerekir. Hali hazırda banka müşterisi olan kişiler yeni kredi kartı başvurusu yaparken ek bilgi girişi olmaksızın kredi kartı başvurusu yapabilir. Ancak henüz Yapı ve Krediler Bankası müşterisi olmayan kişilerin gelir bilgilerine dair bilgileri bankaya sunması gerekir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu farklı bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirilir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Yapı Kredi kredi kartına başvurmak isteyen kişilerin banka tarafından belirlenen kanalları kullanması gerekir. Yapı Kredi tarafından belirlenen kredi kartı başvuru kanalları hem banka müşterisi olan kişiler hem henüz banka müşterisi olmayanlar tarafından kullanılabilir. Yapı Kredi Bankası tarafından kredi kartı başvurusu yapılmasına izin verilen platformlar şunlardır:

 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi
 • İnternet şubesi
 • İnternet sitesi
 • Mobil bankacılık uygulaması
İlginizi Çekebilir :  ING Bank Müşteri Temsilcisi ile Nasıl Görüşebilirim?

Üzerinden kredi kartı başvurusu yapılabilir. Aynı kanallar üzerinden başvuru takibi yapılmasına da izin verilir. Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu yapmak için kullanıcıların 18 yaşında olmaları gerekir.

Denizbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısını inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusunda Hangi Bilgiler İstenir?

yapi kredi basvurusunda istenilen evraklar

Yapı Kredi kart başvuru formu bankanın resmi internet sitesinde yer alan çevrim içi bir formdur. Başvuru yapılmak istenen kredi kartı seçildikten sonra hızlı başvuru butonunun seçilmesi gerekir. Hızlı başvuru esnasında kullanıcılar eğer banka müşterisi değil ise birtakım sorulara cevap vermelidir. Bu sorular arasında yer alan bazı bilgiler şunlardır:

 • Kişisel bilgiler
 • İletişim bilgileri (telefon numarası, e- posta adresi, iş adresi, ev adresi vd.)
 • Öğrenim bilgileri (mezun olunan seviye, okur – yazarlık seviyesi, öğrencilik durumu, öğrenim görülen okula dair bilgiler)
 • İş bilgileri (çalışılan sektör, aylık maaş)
 • Aylık gelir miktarı

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Gelir?

Yapı Kredi başvuru sonucu çevrim içi başvurularda gün içerisinde başvuru sahibine kısa mesaj ile haber verilir. Yapı ve Krediler Bankası kredi kartı başvurularını genellikle 1 ila 3 iş günü arasında müşterisine iletir. Yapı Krediler Bankası kredi kartı başvurularını internet sitesi üzerinden yapan kişilere aynı gün içerisinde dönüş yapabiliyor. Başvuru sonucu önce başvuru esnasında belirtilen telefon numarasına ve e- posta adresine mail ve kısa mesaj ile iletilir. Eğer başvuru sonucu olumlu olur ise müşteri hizmetleri tarafından başvuru sahibi telefon ile aranır ve başvuru süreci tamamlanır. Yapı Kredi kart sorgusu başvuru kanallarından yapılabileceği gibi müşteri hizmetleri üzerinden de yapılabilir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nereden Öğrenilir?

Yapı Kredi kart başvuru sonucu öğrenmek için kullanılan platformlar bulunur. Bu platformların hangisi olacağına banka karar verir. 2021 yılı içerisinde kredi kartı başvurusu yapan ve başvuru sonucunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanması gereken platformlar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri hizmetleri
 • Çağrı merkezi
 • Banka şubesi
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Adres Güncelleme Nasıl Yapılır?

Üzerinden başvuru sonucu öğrenilebilir. Eğer başvuru hala değerlendirme aşamasında ise sorgulama ekranında henüz sonuçlanmadığına dair ibare görülür. Başvuru sonucu eğer olumsuz ise başvurunun reddedildiğine dair kısa mesaj gönderilir. Banka başvuru sonuçları için genellikle telefon numarası üzerinden iletişim kurar bu neden ile başvuru esnasında telefon numarasının doğru verilmesi önemlidir.

Yapı Kredi Kart Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kart kargo takibi yapmak için banka tarafından gönderilen takip numarasının kullanılması gerekir. Yapı ve Krediler Bankasının anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından da kullanıcıya kargo takip numarası gönderilebilir. Bu kargo takip numarası kullanılarak kargonun nerede olduğunu, ne zaman adrese teslim edileceğini ve hangi merkeze gideceğini öğrenmek mümkündür. Yapı ve Kredi Bankası tarafından kredi kartı kargoya verildiği zaman e- posta adresine mail gönderilir. Ayrıca başvuru sahibinin telefon numarasına ise kısa mesaj gönderilerek bilgi verilir. Kargo takibi yapmak için kargo firmasının sitesine girerek kargo takip numarası ile takip yapmak mümkün. Ayrıca banka kanallarından başvuru sorgusu esnasında çıkan ekrandan kargo takibi de yapılabilir.

Yapı Kredi Kargo Takip Numarası Nereden Alınır?

Yapı Kredi kargo takip no öğrenmek için bankadan kısa mesaj gelmesi gerekir. Eğer kredi kartı kargoya verilmiş ise ve hala kargo takip numarası gönderilmemiş ise müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilir. Yapı ve Krediler Bankası tarafından kredi kartı kargoya verildiğinde kargo firması tarafından alıcıya bilgilendirme mesajı gönderilir. Kısa mesaj üzerinde kargo numarası ve kargo takip numarası yer alır. Kargo firmasının internet sitesine girerek kargo takibi yapmak için gereken tek numara kargo takip numarasıdır. İnternet bankacılığından veya müşteri iletişim merkezinden kredi kartının kargo takip numarası öğrenilebilir.

Yapı Kredi Kart Sorgusu Nasıl Yapılır?

yapi kredi kart sorgulama islemi

Kredi kartı sorgusu yapmak için Yapı ve Krediler Bankası tarafından belirlenen alternatif bankacılık kanallarının tercih edilmesi gerekir. Kredi kartı sorgusu yapmak isteyen kullanıcılar internet bankacılığını ve mobil bankacılık uygulamasını kullanabilir. Her iki platform üzerinden de işlem yapmak için kredi kartlarım sekmesinin açılması gerekir. Kredi kartlarım sekmesinde yer alan güncel başvurularım başlığı seçilmelidir. Yapı Kredi kredi kartı sorgusu güncel başvurularım ekranından hızlı bir şekilde yapılabilir. Eğer kredi kartı kargoya verilmiş ise aynı ekran üzerinden kredi kartı kargo takibini yapmak da mümkün. Yapı ve Krediler Bankası ayrıca müşteri hizmetleri aracılığı ile sorgu yapılmasına da izin veriyor. 444 0 448 numaralı çağrı merkezi üzerinden de sorgu yapılabilir. Bunun yanı sıra 0 850 222 04 48 numaralı müşteri iletişim merkezi üzerinden de banka ve / veya kredi kartı sorgusu gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir :  Denizbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Akbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısına da göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Kart Başvurusu Reddedilirse Tekrar Başvuru Yapılır Mı?

Yapı Kredi Bankası reddedilen kredi kartı başvurusu için tekrar kredi kartı başvurusu yapılmasına izin verir. Ancak yapılacak olan 2. Başvuru için ilk başvuru üzerinden zaman geçmesi gerekir. Bu süre genellikle 24 saat ile 48 saat arasında sınırlandırılmıştır. Başvuruyu takip eden ortalama 48 saat içerisinde reddedilen başvurunun ardından yeni bir başvuru yapılmasına izin verilmez. Yapı Kredi Bankası başvuruların üzerinden zaman geçmesini ister ve tüketicilerin birçok karta aynı anda başvurmalarını önlemek için süre sınırlaması getirmiştir. Yapı Kredi kart sorgusu sonucu eğer olumsuz ise başvuru sahipleri bir 48 saat sonra bankaya yeniden kredi kartı başvurusu yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.