Kredi Destekleri ve Bankacılık

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Çekilir?

03.07.2021
1.831
Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi Bankası cebe havale sonrası para çekme işlemi Yapı Kredi müşterisi olmasanız bile, Yapı Kredi ATM’lerinden kartsız para çekme işlemini seçerek gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak karşı tarafın size parayı göndermiş olması gerekmektedir. Karşı tarafın parayı gönderme esnasında alıcı kişinin cep telefon numarasının formda doğru bir şekilde girilmiş olması gerekmektedir. Parayı gönderen kişi, doğru bir şekilde para gönderme işlemini gerçekleştirdikten Yapı Kredi cebe havale para çekme işlemi adım adım şu şekilde verilmiştir:

 • Yapı Kredi Bankası ATM’lerine gidin ve ekrandaki menü kısmını açın.
 • Yapı Kredi Bankası ATM ekranındaki “Kartsız İşlemler” başlığını seçin.
 • C. kimlik numarası ve cep telefon numarası para çekme işlemi için doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir.
 • Aynı zamanda cep telefonuna para çekme işlemi için bir SMS ile gönderilmiş olan referans numarası ve gönderilen para tutarı da ATM’de gereken bölüme girilmelidir.
 • Sizden istenen bilgilerin girişini doğru bir şekilde yaptıktan sonra Yapı Kredi Bankası kartsız para çekme adımlarını tamamlayıp parayı çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası ATM’leri ile bankanın müşterisi olmanıza gerek kalmadan kolayca para çekebilme imkanına sahipsiniz. Gönderici, size parayı gönderdikten sonra cep telefonunuza gelen referans kodu kaybedilmemelidir. Bu kod ile kartsız para çekme işlemi tamamlanamaz ve gerçekleştiremezsiniz. Aksi takdirde parayı çekemezsiniz.

Aynı zamanda Yapı Kredi kartsız işlem ile cebe havale yöntemi kullanarak para çekmek için Yapı Kredi Bankası ATM’leri kullanılması gerekmektedir. Kartsız işlemler menüsü takip edilerek gönderilen para çekilebilmektedir. İşlem limiti ise Yapı Kredi cebe havale yöntemi için belirlenmiş olan limit 1.000 TL’dir ve bu yöntemde kullanılan para birimi ise TL’dir.

Yapı Kredi Cebe Havale İşlem Limitleri Nelerdir?

Yapı Kredi Bankası cebe havale yöntemi için belirlenmiş olan işlem sınırları şu şekilde verilmiştir:

 • Gönderici, haftalık 1.000 TL gönderebilir ve 4 kez işlem yapabilir. Gönderici, aylık olarak ise 1.500 TL gönderebilir. Yapı Kredi hesabınızdan kendi cep telefon numaranıza havale işlemini gerçekleştiremezsiniz. Cebe havale yöntemi 7 / 24 gerçekleştirebileceğiniz bir sistemdir.
 • Cebe havale işlemi için alıcı da sınırlı düzeyde para çekebilmektedir. Alıcı, cep telefon numarası üzerinden günlük olarak 500 TL çekebilir ve 2 kere işlem yapabilir. Haftalık ise 1.000 TL çekebilir ve 4 kere işlem yapabilir. Aylık olarak da 1.000 TL çekebilir ve 6 kere işlem yapabilmektedir. Ayrıca alıcı, ATM’den para çekerken istenilen bilgileri art arda 3 kere yanlış girerse gönderilen para, göndericinin hesabına işlem ücreti ile birlikte geri iade edilir.

Türkiye’deki tüm operatörlere para transferi yapılabilmektedir. Ancak yabancı operatörlerin numarasına havale yapılamaz.

TEB Cebe havale nasıl çekilir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Yapı Kredi Bankası cebe havale işlemi yapmak için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Yapı Kredi Bankası üzerinden cebe havale için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden giriş yapılması gerekmektedir.
 • Daha sonra menü üzerinden “Para Transferleri” seçeneğine tıklayın.
 • “Cebe Havale” menüsü üzerinden devam edin. Bu menüde alıcı kişinin cep telefon numarası, gönderilen para tutarı ve diğer bilgiler girilmelidir.
 • Yapılan bu işlemin ardından da alıcının cep telefon numarasına kısa bir mesaj gelecektir. Bu mesajın içerisinde bir referans kodu bulunmaktadır. Alıcı, bu referans kodunu ve gönderilen paranın tutarını girdikten sonra Yapı Kredi cebe havale yöntemi ile para çekme işlemini tamamlamış olur.

Yapı Kredi Cebe Havale İşleminin Saatleri Nedir?

yapi kredi cebe havale islem sureci

Yapı Kredi Bankası cebe havale işlem zamanları herhangi bir gün ya da saat kısıtlaması içermemektedir. Yapı Kredi Bankası üzerinden ya da diğer bankalar üzerinden yapılan cebe havale yöntemi ile para gönderme işlemi 7 / 24 yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Cebe Havale İşlemi Nedir?

Yapı Kredi Bankası cebe havale yöntemi, diğer bankalarda olduğu gibi banka hesabı bulunmayan kişilere cep telefon numarası üzerinden para gönderme işlemi yapılabilen bir sistemdir. Yapı Kredi Bankası bu işleme Para Cepte adını vermektedir. Yapı Kredi cebe havale yöntemi ile kişinin banka hesap numarası olmasa dahi para gönderebilir ve ATM’lerden çekebilir. Eğer banka hesabınız yoksa ve kullanmış olduğunuz cep telefonu, karşı tarafa ileterek size para gönderilmesini sağlayabilir. Daha sonrasında Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kartsız işlem menüsü ile kolay bir şekilde parayı çekebilirsiniz. Bu işlemleri için size SMS ile bilgi verilecek ve parayı çekmeniz için ise bir referans kodu gelecektir.

İlginizi Çekebilir :  Beni Kimin Aradığını Nasıl Öğrenebilirim?

Yapı Kredi Cebe Havale İptal İşlemi Sonrası Paraya Ne Olmaktadır?

Yapı Kredi Bankası cebe havale iptali sonrasında para, alıcının parayı 24 saat içerisinde çekmemesi sonucu ya da alıcının parayı çekme sırasında bilgileri 3 kere yanlış girmesi sonucu gerçekleşir ve para gönderici hesabına iade edilir. Gönderici ve alıcı cebe havale yöntemi sırasındaki işlem limitleri şu şekilde verilmiştir:

 • Günlük en fazla 2 işlem ve toplamda 500 TL,
 • Haftalık en fazla 4 işlem ve toplamda 1.000 TL,
 • Aylık en fazla 6 işlem ve toplamda 1.500 TL’lik işlem gerçekleştirilebilir.

Aynı zamanda cebe havale işlemleri sadece Türkiye operatörlerine ait GSM operatörleri ile yapılabilir. Yabancı operatörlere ait cep telefon numaralarına cebe havale yapılamaz.

Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

yapi kredi hesap isletim islem fiyati

Yapı Kredi Bankası hesap yönetim ücreti miktarı 118 TL olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi Bankası müşterilerden bu ücreti, hesabınız olduğu için almaktadır. Bankaların kredi kartları için aidat ücreti kesmeleri yasal değildir fakat hesap işletim ücreti kesmeleri yasal bir durumdur. Yapı Kredi Bankası’nda hesabınız olması sebebi ile internet bankacılığı, mobil bankacılık, havale işlemleri ve EFT işlemleri gibi birçok bankacılık işlemlerini şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemlerden banka kâr elde etmez. Bu nedenden dolayı da Yapı Kredi hesap işletim ücreti yardımıyla giderlerini karşılamaktadır.

Yapı Kredi Bankası hesap yönetim ücreti, yılda 2 kere 59 TL alınarak toplamda 118 TL tahsil edilir. Bankaların bu ücreti kesmemesi ve hesap içinde paradan kesinti olmaması içib birçok vatandaş otomatik fatura ödeme talimatı vermektedir. Otomatik ödemeler yardımıyla da banka, hesap işletim ücreti kesintisi yapmaz.

ING Bank cebe havale nasıl çekilir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Yapı Kredi Cebe Havale Masrafı Ne Kadardır?

Yapı Kredi Bankası cebe havale işlemi ücreti işlemin hangi bankacılık kanalından yapıldığına göre değişiklik göstermemektedir. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı para gönderim ücreti hepsinde 12 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücrete Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi de dahildir. Gönderilen para miktarının az ya da çok olması ise bu ücrette bir değişikliğe sebep olmamaktadır. Yani sabit olarak 12 TL ücret alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Yatırım Hesapları Nelerdir?

Yapı Kredi Cebe Havale İşlemi Neden İptal Olur?

Yapı Kredi Bankası cebe havale yönteminin iptal olması yollanan tutarın alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmemesi sonucu oluşmaktadır. Yollanan para miktarının 24 saat içerisinde çekilmemesi ya da alıcının bilgileri 3 kere hatalı durumunda göndericinin hesabına iade edilmektedir. Yapı Kredi cebe havale işlemi ile gönderilen tutar sadece Yapı Kredi ATM’lerinden çekilebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.