Kredi Destekleri ve Bankacılık

TEB Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

20.03.2021
1.258
TEB Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

TEB müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmeler için 0850 200 0 666 iletişim hattı ile iletişime geçilmelidir. TEB müşteri hizmetlerine bağlanmak için yapılan aramalar günün her saatinde gerçekleşir.

TEB Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin Neler Yapılmalı?

TEB müşteri hizmetleri ile görüşmek isteyen müşteriler 0850 200 0 66 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramalıdır. Ardından 0’a tuşlanarak direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanılır. Burada hem kurumsal hem de bireysel olarak tüm işlemler müşteri temsilcisi ile birebir şekilde yapılır.

Bununla birlikte sesli yanıt sistemi ile de işlemler yapılabilir. Bunun için TEB çağrı merkezi numarası arandıktan sonra sisteme yapılmak istenilen işlem sesli bir şekilde söylenir. Ardından sistem tarafından otomatik olarak ilgili menüye aktarılır. İhtiyaç duyulan işleme göre kart numarası, kart şifresi, müşteri numarası ya da müşteri şifresi de istenebilir. Bu sebeple müşteriler bu bilgileri yanlarında hazır olarak bulundurmalıdır.

TEB Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin Şifre Nasıl Alınır?

teb musteri hizmetlerine baglanmak icin sifre nasil alinir

TEB müşterileri çağrı merkezinde işlemlerini yapabilmek için telefon bankacılığı şifresine ihtiyaç duyarlar. Şifresini bilmeyenler şubelerden ya da telefon bankacılığı ile müşteri temsilcisinden öğrenebilir. Şifresini değiştirmek isteyenler telefon ile işlemlerini halledebilir ya da bankanın mobil uygulaması üzerinden şifre değişikliklerini yapabilir.

Müşteri hizmetlerine bağlanmak için gerekli olan şifre aynı zamanda internet bankacılığı ile de yapılan işlemlerde istenir. Bu sayede müşteriler banka şubelerine gitmeye gerek duymadan hem telefon hem de internet bankacılığı ile bankacılık işlemlerini hem daha hızlı şekilde hem de yorulmadan gerçekleştirebilir. Telefon bankacılığı şifresi ile müşteri hizmetlerine bağlanıldığında yapılan görüşmeler 7/24 şekilde gerçekleşir. Banka şubeleri tatil olsa da telefon bankacılığı sistemi her zaman açıktır.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Müşteri Temsilcisi ile Nasıl Görüşebilirim?

Akbank müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılır?

TEB müşterilerinin çağrı merkezi ile yapabilecekleri işlemler şunlardır:

  • Şifre işlemleri yapılabilir. Müşteriler hem banka hem de kredi kartı şifrelerini telefon bankacılığı ile öğrenebilir. Ayrıca şifrelerini değiştirmek isteyenler de değişiklik taleplerini sesli yanıt sistemi ile yerine getirebilir.
  • Kredi kartı borcu ödenir. Banka müşterileri şubelere ya da ATM’lere gitmeden kredi kartı borçlarını kolay bir şekilde ödeyebilir. İster bağlı olan diğer TEB hesabından isterlerse de başka bankaların hesaplarından para çektirerek kredi kartı borçlarını ödeyebilir. Bununla birlikte kredi kartlarının aylık harcamasını takip etmek isteyenler dönem içi harcamaları ve ekstreyi maillerine alabilmek için de istekte bulunabilir. Bu sayede ne kadar borç olduğu varsa taksitli ödemelerin ödenme planları da görülür. Çağrı merkezinden kredi kartının son ödeme tarihi de tespit edilir. Bu şekilde son ödeme günü gelmeden ödenmiş olur.
  • Faturalar ödenir. Su, elektrik, doğalgaz, vb. gibi faturalar telefon bankacılığı ile kolay bir şekilde ödenebilir. Bunun için müşteri temsilcisi aranır ve ödenmek istenilen fatura ile ilgili otomatik ödeme talimatı verilir. Böylece faturaların son ödeme günü gelmeden ödenmiş olur. Otomatik ödeme talimatı verildiğinde hesap bakiyesinde yeterli miktarda para olması halinde faturalar için otomatik olarak para kesilir. Dönem sonu ekstrelerde kesilen bu miktarların özeti de görülür.
  • Bakiye sorgulanır. Hem vadeli hem de vadesiz hesapların bakiyeleri telefon bankacılığı ile sorgulanabilir. Bunun yanı sıra müşteriler farklı döviz türlerinde olan hesap bakiyelerini de kontrol edebilir.
  • Kampanyalar hakkında bilgi alınabilir. TEB belirli dönemlerde müşteriler için çeşitli kampanyalar düzenler. Müşteriler bu kampanyalar hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için çağrı merkezinden destek alabilir. Ayrıca mail adreslerine düzenli şekilde bilgi gelmesi için talepte de bulunabilirler. Bu şekilde kampanyaların son tarihi geçmeden yararlanma fırsatını elde ederler.
  • Kredi talebinde bulunulur. TEB’ten kredi almak isteyenler başvurularını banka şubelerine gitmeden yapabilir. Çağrı merkezi ile iletişime geçilerek kredi talebi iletilir. Kredi talebinin ardından değerlendirme süreci başlar. Onay alan müşteriler istenilen belgeleri şubelere götürerek işlemlerini tamamlayabilir.
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB Müşteri Hizmetleri İle Yapılan Görüşmeler Kaydedilir Mi?

TEB müşterileri çağrı merkezi ile yapılan görüşmelerini kaydeder. Bunun sebebi, müşterilere daha kaliteli hizmet verebilmektedir. İstenilen talepler dışında işlem yapılması halinde müşterilerin yasal olarak itiraz etme hakkı bulunur. Bunun dışında banka çalışanları da daha iyi hizmet verebilmek adına çalışır.

TEB Müşteri Hizmetlerine Ne Zaman Bağlanılır?

teb musteri hizmetlerine ne zaman baglanilir

TEB’ten hizmet alan müşteriler çağrı merkezi ile iletişime geçtiklerinde yaklaşık olarak 2 dakika ile 3 dakika arasında bağlanabilir. Burada bekleme süresi bankanın yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Müşteri hizmetlerine bağlanmak dini ve milli bayram tatillerinde de mümkündür. Banka şubelerinin kapalı olduğu günlerin tamamında müşteriler istedikleri işlemleri telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilir.

TEB Müşteri Hizmetlerine Mobil Uygulamadan Nasıl Bağlanılır?

Bankanın mobil uygulaması ile müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyenler öncelikli olarak uygulamayı cep telefonlarına indirmelidir. Ardından sisteme giriş yapabilmek için müşteri şifresi ve müşteri numarası gerekir. Her iki bilgi de banka şubelerinden ya da müşteri hizmetlerinden öğrenilebilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra “iletişim” sekmesine girilir. Ardından bankanın telefon numarasına tıklanır ve bağlanmak için beklenir. Müşteri hizmetlerine hem direkt olarak hem de sesli yanıt sistemi ile bağlanmak mümkündür. Bu sayede müşteriler bankacılık işlemlerini uygulamadan kolayca halledebilir.

Ayrıca QNB Finansbank müşteri hizmetleri bilgilerini inceleyebilirsiniz.

TEB Müşteri Hizmetlerine Kurumsal Müşteriler Nasıl Bağlanır?

TEB kurumsal müşterileri bireysel müşteriler ile aynı telefon numarasını arayabilir. Diğer bir ifade ile bireysel müşteriler için olan çağrı merkezi numarası 0850 200 0 666 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilir. Kurumsal müşteriler yönetici oldukları işletmeler ya da şirketler ile ilgili tüm bankacılık işlemlerini yapabilir. Kurumsal bankacılık hizmetleri kapsamında çalışanların maaşlarının ödenmesi de yer alır. İşletme sahipleri çalıştırdıkları kişilerin maaşlarını otomatik ödeme talimatı vererek ödeyebilir. Böylece maaş günleri gecikmez ve her ay aynı günde paralar hesaplara geçer. Hem işletmecilerin hem de çalışanların lehine olan bir hizmettir.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Ayrıca işletme sahipleri kredi almak istediklerinde kredi başvurularını da müşteri hizmetlerine iletebilir. Başvuru süreçlerini takip etmek isteyenler, kredilerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için bilgi de alabilir. Kurumsal müşteriler bireysel müşteriler gibi havale işlemlerini de gerçekleştirebilir. Banka hesapları arasında ya da başka birine para havalesinde bulunabilirler. Bireysel müşteriler daha düşük miktarlarda işlem yapsa da kurumsal müşterilerin yaptıkları işlemler de güvenli bir şekilde gerçekleşir.

TEB Müşteri Hizmetleri İle Yapılan İşlemler Güvenli Mi?

TEB müşterilerine sunulan telefon bankacılığı işlemleri güvenlidir. Müşteriler hem şifre ile sisteme giriş yapar hem de banka çalışanı tarafından gerekli teyit için sorular sorulur. Sistem ile paylaşmış oldukları kredi ya da banka kartı şifreleri 3. kişiler ile paylaşılmaz. Ayrıca kayıp ya da çalıntı kart olması halinde güvenliklerinin sağlanması için müşteri hizmetlerine bildirim yapmaları gerekir. Bildirimde bulunan kişilerin kartları iptal edilir. Adresine yeni kart talebinde bulunmak isteyenler de işlemlerini müşteri temsilcisiyle gerçekleştirir.

Yapılan her aşamada verilen bilgiler sistem tarafından korumalı bir şekilde saklanır. Kişisel verileri koruma kanunu kapsamında yer alan maddeler uygulanır ve müşterilerin bilgilerinin çalınması gibi durumlar söz konusu olmaz. Başvuruların her birinde istenen bilgiler de bankların arşivlerinde gizli bir şekilde saklanmaya devam eder.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.