Kredi Destekleri ve Bankacılık

TEB Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

06.05.2021
3.870
TEB Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

TEB kredi kartı sorgulama internet sitesinde yer alan başvurum nerede ekranı üzerinden yapılır. Başvurum nerede ekranında yer alan boşlukların doldurulması gerekir. Bu bilgiler arasında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı numarası ve telefon numarası bulunur. Kişilerin ilgili yerleri doldurması ve sorgulama tuşuna basması gerekir. Ardından kredi kartının başvuru durumunu gösteren yeni ekran açılır. TEB kredi kartı başvurusu sorgulamak için bankanın diğer kanalları da tercih edilebilir. Eğer banka müşterisi olan kişiler kart başvurusu yapmış ise internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanarak sorgulama yapabilir.

TEB Kredi Kartı Kargo Takip Numarası Nasıl Alınır?

TEB kart takibi yapmak için banka tarafından gönderilen kargo takip numarası kullanılabilir. Ayrıca bankanın çevrim içi kanalları kullanılarak da otomatik sorgu yapılabilir. İnternet şubesinde ve mobil bankacılık uygulamasında yer alan kredi kartlarım bölümünden kargo takibi yapmak mümkün. Kargo takip numarası, banka tarafından başvuru sahibine SMS ve e- posta aracılığı ile iletilir. Başvuru esnasında iletişim bilgilerinin doğru verildiğine emin olmak gerekir. E- posta üzerinden gönderilen maillerin sorgusunu yapmak için diğer ve / veya spam klasörüne de bakılmalıdır. Bankalardan gönderilen bilgilendirme mailleri sıklıkla spam klasörüne düşer. Kargo takip numarasını müşteri iletişim merkezinden de öğrenmek mümkün.

TEB Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

TEB kredi kartı başvuru sonucu sorgulama için banka tarafından belirlenen kanallar kullanılabilir. Bu kanallar şunlardır:

 • İnternet şubesi
 • Türkiye Ekonomi Bankası resmi internet sitesi
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi / çağrı merkezi
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

Üzerinden kredi kartı başvuru sonucu öğrenilir. Ayrıca kredi kartı başvuru sonucu banka tarafından kısa mesaj ile başvuru sahibine iletiliyor. Türkiye Ekonomi Bankasının internet sitesi üzerinden yapılan kredi kartı başvurularının değerlendirme sonuçları SMS ile gönderilir. Ayrıca başvuru esnasında verilen e- mail adresine de mail gönderilir. Başvuru sahiplerinin telefonlarını ve e- posta adreslerini kontrol etmesi gerekir.

İş Bankası borsa hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Başvurusu Sorgusu Nasıl Yapılır?

teb kredi karti basvuru sorgusu

Türkiye Ekonomi Bankası kredi kartı sorgusu yapmak için bankanın belirlediği platformlar kullanılır. Başvuru sahipleri eğer banka müşterisi ise internet şubesini ve mobil bankacılık şubesini kullanabilir. Ancak banka müşterisi olanlar internet ve mobil şubeyi kullanamaz. Müşteri hizmetleri üzerinden temsilci ile görüşerek kredi kartı başvurusunun hangi aşamada olduğu öğrenilir. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için banka tarafından belirlenen telefon numarası aranmalıdır. TEB müşteri hizmetleri 0 850 200 06 66 numaralı telefonu kullanır. Müşteri hizmetlerine 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilir.

TEB Kredi Kartı Çeşitleri Nedir?

Ekonomi Bankası kartları internet sitesinde belirtilen kartlardan oluşur. Oldukça çeşitli ve kapsayıcı kredi kartlarına sahip olan TEB, müşterilerin ihtiyaçlarına göre yeni kredi kartları hazırlar. Bu kartlar arasında Bonus kredi kartları sıkça tercih edilir. TEB kredi kartı çeşitleri şunlardır:

 • Bonus kredi kartı
 • She kredi kartı
 • CEPTETEB kredi kartı
 • Platinum kredi kartı
 • Yıldız Priority kredi kartı
 • Özel Infinite kredi kartı
 • Word Elite kredi kartı
 • Sade kredi kartı
 • Sanal kredi kartı

TEB Bonus Kart Nedir?

TEB Bonus kredi kartı birçok farklı özelliğe sahip bir kredi kartıdır ve TEB’in sıkça tercih edilen kartları arasında yer alır. Harcama yaparken para puan biriktirilmesini sağlayan ve bu hediye puanların daha sonra kullanılmasını sağlayan bir yapısı bulunur. TEB kredi kartı başvurusu sorgulama ekranı başvurunun yapıldığı ekranda yer alır. Yeşil ile renklendirilmiş başvurum nerede butonu üzerinden kimlik numarası ve cep telefonu ile sorgu yapılmasına izin verilir. Güvenlik kodunun da mutlaka ekrandaki boş kutucuğa girilmesi gerekir. Başvurunun hangi aşamada olduğunu ve kargoda ise nerede olduğunu sorgulamak için başvurum nerede yazısı kullanılır.

İlginizi Çekebilir :  TEB Adres Güncelleme Nasıl Yapılır?

TEB She Card Nedir?

TEB she kart başvuru sonucunu öğrenmek için internet sitesi ve müşteri hizmetleri kullanılabilir. She kart başvuruları internet sitesinde yer alan bireysel kredi kartları bölümünden yapılabilir. TEB She kredi kartı, kadınlara özel bir kredi kartıdır ve birçok marka ile anlaşması bulunur. Özellikle cilt bakımı, kişisel bakım, kuaför ve güzellik harcamalarında ek taksit imkanı sunuluyor. Normal taksit miktarına ek 3 taksit seçeneği daha müşteriye verilir. Harcama yapılmadan önce SMS ile taksit talebinde bulunulması gerekir. Giyim ve kozmetik harcamalarında da ekstra 100 Türk lirasına kadar para puan hediye edilir.

Enpara döviz hesabı nasıl açılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

TEB Platinum Kredi Kartı Nedir?

TEB platinum card ile yapılan harcamalara ekstra mil veriliyor. Bu neden ile de sık sık seyahat eden kişiler tarafından Türkiye Ekonomi Bankasının Platinum kredi kartı tercih edilir. Restoran ve yemek ücretlerinde eğer 150 Türk lirasının üzerinde bir ödeme yapılacak ise yüzde 10 daha fazla bonus para veriliyor. Ayrıca motor kuryeler ile yapılan vale hizmetinden de ücretsiz olarak yararlanılması sağlanıyor. İstanbul’daki havalimanlarının otoparkını kullanmak isteyen platinum kredi kartı sahiplerine ise yüzde 50 indirim yapılıyor. TEB platinum kredi kartı özellikleri arasında ekstra para puan kazanma ve ek indirimler yer alır.

TEB Yıldız Priority Kredi Kartı Özellikleri Nedir?

Yıldız Priority kart Türkiye Ekonomi Bankasının önemli kredi kartları arasında yer alır. Priority kart sadece Türkiye sınırları içerisinde değil aynı zamanda yurt dışında da birçok avantaj sağlar. Sinema, tiyatro ve konser gibi sahne sanatlarına yönelik yüzde 50 indirim imkanı sağlar. Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden yıldız Priority kredi kartı başvurusu yapmak için internet sitesi kullanılabilir. Bireysel kredi kartları bölümünden yıldız kart başvurusu ve kart başvuru takibi yapılabilir. Yıldız kart için belirlenen tüm kampanyalar bir sene geçerlidir ve her sene kampanya ve avantajlar müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda yenilenir.

İlginizi Çekebilir :  TEB Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

TEB Özel Infinite Kredi Kartının Özellikleri Nedir?

TEB infinite kart diğer kartlara nazaran daha çok indirim ve kampanya bulunduran bir kredi kartı çeşididir. Başvurusu ve takibi Türkiye Ekonomi Bankasının resmi internet sitesi üzerinden yapılır. TEB infinite kredi kartını almak için 18 yaşından büyük olmak ve yüksek bir gelir seviyesine sahip olmak gerekir. TEB özel inifinite kart birçok banka ile anlaşmalıdır ve her alışverişten bonus para puan kazanılmasını sağlar. TEB özel infinite kredi kartına ayrıca müşteri hizmetlerinden başvuru yapmak da mümkün. Kart takibi için internet bankacılığı ve mobil bankacılık 7/24 kullanılabilir.

TEB Özel Word Elite Kart Nedir?

teb world ozel elit kart kimler alabilir

TEB World elite kredi kartı banka müşterilerine sunulan bir kredi kartıdır. Yurt içi ve yurt dışında aktif olarak kullanılabilen kartlar arasında yer alır. Yaklaşık 140 ülkede geçerli olan özel Word elite kredi kartının birçok avantajı bulunur. Kredi kartının avantajlarından yararlanmak ve başvuru sürecini takip etmek için internet sitesi kullanılabilir. Ayrıca müşteri hizmetleri, internet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden de takip işlemi yapılabilir.

TEB Sade Kart Nedir?

TEB sade kredi kartı, aidat ücreti bulunmayan bir karttır. Diğer kartlara göre daha az avantaja ve kampanyaya sahiptir. TEB kredi kartı başvurusu sorgulama ekranından sade kartın hangi aşamada olduğu öğrenilebilir. Sade kart için 18 yaşından büyük olmak yeterlidir. Öğrenciler de sade kart için başvuru yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.