Kredi Destekleri ve Bankacılık

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

10.05.2021
1.641
QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finans Bankası mevduat hesabı açmak için kullanıcıların bankanın internet ve telefon kanallarını kullanması tavsiye edilir. QNB Finansbank üzerinden vadeli mevduat hesabı açmak için internet sitesi, internet şubesi ve mobil bankacılık uygulaması kullanılır. İnternet kanallarının yanı sıra QNB Finansbank’ın müşteri iletişim merkezinden de başvuru gerçekleştirilebilir. QNB müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0 850 222 09 00 numaralı telefonun aranması gerekir. Müşteri temsilcisine bağlanarak QNB vadeli mevduat hesabı açmak için işlem yapılabilir. Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat aralıksız hizmet verir.

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Vadeli mevduat hesabı birikimlerinden kazanç elde etmek isteyen kişiler tarafından kullanılır. Bankanın vadeli mevduat hesabı üzerinden kar elde etmek mümkün iken kayıp oranı yüzde 0’dır. QNB Finansbank vadeli mevduat hesabı olan kişiler ana paralarında herhangi bir azalma veya kayıp olmadan faiz üzerinden kazanç elde edebilirler. Vadeli mevduat hesaplarının stratejisi faiz üzerinden kazanç sağlamak olarak belirlenmiştir. Yatırılan ana para üzerine, hesap açarken belirlenen vade uzunluğuna bağlı olarak faiz oranları eklenir. Eklenen faiz üzerinden ana para miktarında kayıp olmadan kazanç elde etmek için vade süresi devam ederken işlem yapmamak gerekir.

Vadeli Mevduat Hesabının Avantajları Nedir?

Vadeli mevduatın avantajı kullanıcıların ana para miktarlarına zarar gelmemesidir. En önemli avantajı ana parada kayıp yaşamadan kazanç elde etmektir. Kişiler birikim hesabı açarak birikim yapabilirler ve birikim esnasında bankada bekleyen paranın artması isteniyor ise vadeli mevduat hesapları devreye girer. QNB Finansbank üzerinden güven içerisinde saklanan ana paranın üzerine vadeden kazanılan faiz oranı eklenir. Kişiler birikim amacı ile bankada tuttukları paranın güvenle artmasını istiyor ise QNB’nin internet bankacılığından hesap açabilirler. Başlangıçta uygulanan faiz oranı, kişinin vadesi bitene kadar azaltılmaz ve en yüksek oran üzerinden faiz işlemeye devam eder.

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı başvurusu nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA KOBİ Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Vadeli Mevduat Hesabı Stopaj Oranı Kaç?

QNB mevduat stopajı vade uzunluğuna ve para birimine bağlı olarak farklılık gösterir. QNB Finansbank tarafından belirlenen stopaj oranları yüzde 0’dan yüzde 5’e kadar yükselir. Vade, ana para miktarı ve faiz oranları stopaj miktarını etkileyen unsurlardır. Vade uzunluğuna bağlı olarak stopaj oranında yükselme ve / veya azalmalar meydana gelebilir. QNB Finansbank’ın vadeli mevduat hesabı için belirlediği stopaj oranları Türk lirası ve diğer döviz (Dolar ve Euro) olarak açıklanır. Vade süresi 6 ay ve daha az olan Türk lirası için yüzde 5 stopaj oranı belirlenirken döviz için yüzde 20’dir. Vade süresi 6 – 12 ay olan mevduat hesaplarının stopajı Türk lirası için yüzde 3; dolar ve Euro için yüzde 20’dir. 12 aydan daha uzun bir vade ile açılan mevduat hesaplarında Türk lirası için stopaj oranı 0’a düşürülmüştür. Döviz (dolar ve Euro) için ise bu oran yüzde 18’dir.

Vadeli Mevduat Hesabı QNB Faiz Oranı Kaç?

QNB vadeli mevduat hesabının faiz oranları 2021 yılında güncellenmiş olup oldukça yüksek kar miktarına sahiptir. Vadeli mevduat hesabının faiz oranları banka tarafından belirlenir ve bazı dönemlerde daha avantajlı kampanyalar müşterilere sunulur. QNB Finansbank’ın vadeli mevduat hesabı için belirlediği faiz oranları vade uzunluğuna ve yatırılan ana para miktarına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Vadeli mevduat hesabı için belirlenen faiz oranları en düşük vade süresi (14 gün) için yüzde 2’dir. En yüksek faiz oranı ise 46 ila 60 günlük vade süresi için yüzde 16,15 olarak belirlendi. QNB Finansbank faiz oranları en uzun vade süresine en yüksek faiz oranı şeklinde işlemez.

Vadeli Mevduat Hesabı QNB Vade Uzunluğu Nedir?

qnb finansbank vadeli mevduat hesabi sure uzunlugu

QNB mevduat hesabı vadesi 14 günlük süre ile başlar ve 1100 güne kadar yükseltilebilir. Bankanın belirlediği en düşük mevduat vade süresi 14 gündür. 14 günden daha az vadeli mevduat hesabı açılmasına izin verilmez. QNB vadeli mevduat hesabı için belirlenen vade üst limiti 1100’dür. 1100 günden daha uzun süre için hesap açılamaz. Ancak vade süresi bittikten sonra tekrar 1100 gün veya yeni belirlenecek vade ile hesap açmak mümkündür. QNB Finansbank vadeli mevduat hesabı başvurusu esnasında yatırılacak ana para miktarına ve vade uzunluğuna hesap sahibi karar verir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

QNB Vadeli Mevduat Hesabına Nasıl Para Eklenir?

QNB vadeli mevduata para yatırmak isteyen kullanıcılar para transferi yapmadan önce vade süresinin bitmesini beklemelidir. QNB Finansbank’ın vadeli mevduat hesaplarına para yatırmak isteyen müşteriler eğer vadeleri bitmeden para yüklerler ise faiz oranlarından yararlanamaz. Başvuru yapılan miktar ve vade süresi üzerinden faiz işlemeye devam eder. QNB vadeli mevduat hesabının vadesi bittikten sonra para yatırılır ise yeni para miktarı ve vade uzunluğu baz alınarak faiz uygulanır. QNB vadeli mevduat hesabına para eklemek için internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden işlem yapılabilir. Ayrıca kişinin diğer hesaplarında paraları var ise müşteri hizmetleri aracılığı ile de para transferi gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra banka şubesinden işlem yapmak da mümkündür.

QNB Vadeli Mevduat Hesabından Nasıl Para Çekilir?

QNB vadeli hesaptan para çekmek isteyen müşteriler eğer vade süresi bitmeden işlem yaparlar ise o ayın faizinden yararlanamaz. Vadeli mevduat hesaplarının birçok avantajı bulunur ve bu avantajlardan arasında en önemlisi faizden ek kazanç elde edilmesidir. Güvenilir kar elde etmek yöntemlerinden biri olan vadeli mevduat hesabı aracılığı ile kişiler faizden kazanırlar. QNB Finansbank’ın mevduat hesabının vade süresi dolmadan para çekilir ise faiz kaybı yaşanır. Faizden kazanç sağlamaya devam etmek için vade bittikten sonra işlem yapmak gerekir. Mevduat hesabına para giriş ve çıkışı yapmak için vadenin bitmesi beklenmelidir. Vade süresi tamamlandıktan sonra faiz eklenen ana para hesaptan çekilebilir.

QNB Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

nasil baslatilir qnb finansbank vadeli mevduat hesabi

QNB Finansbank mevduat hesabı açmak için bankanın tüm kanalları üzerinden işlem yapmak mümkün. QNB Finansbank aracılığı ile vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişilerin kullanabileceği banka kanalları şunlardır:

  • İnternet bankacılığı
  • Mobil bankacılık şubesi
  • Bankanın resmi internet sitesi
  • Müşteri iletişim merkezi
  • Banka şubesi
  • Çağrı merkezi
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Mevduat Faiz Oranları 2019

Üzerinden vadeli mevduat hesabı açılabilir. Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişiler eğer banka müşterisi değil ise internet ve mobil bankacılık hariç diğer kanallardan işlem yapabilir. Banka şubesi hariç tüm platformlardan 7/24 işlem yapılabilir.

Denizbank vadeli mevduat hesabı başvurusu nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

QNB Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

QNB Finansbank vadeli mevduat kapatma işlemi için hesap açılan platformlar kullanılır. Vade süresi bittikten sonra QNB Finansbank’ın dijital bankacılık kanalları üzerinden işlem yapılır. Vadeli mevduat hesabını kapatmak için sıkça tercih edilen platformlardan biri internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı müşteri numarası ve şifre ile kullanılır ve sadece banka müşterileri tarafından giriş yapılabilir. Bir diğer bankacılık kanalı ise müşteri iletişim merkezidir. Müşteri iletişim merkezi 7 gün 24 sat boyunca kesintisiz hizmet verir. Müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0 850 222 09 00 numaralı telefon kullanılır. QNB vadeli mevduat hesabını kapatmak için banka şubesi de tercih edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.