Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

03.06.2021
1.875
İş Bankası Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

İş Bankası şifresi unutulursa Anında Şifre ile şifre belirlenemez ya da şifre değiştirilemez. İş Bankası şifre için 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubesinden sırasıyla 5.1.1 tuşlandıktan sonra müşteri şifresi alma menüsünden ya da Bankamatik cihazları aracılığıyla da yeni bir şifre belirlenebilir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri ile Adres Güncelleme

İş Bankası müşteri hizmetleri ile adres yenileme işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen müşterilerin 0 850 724 07 24 numaralı telefonu aramaları gerekmektedir. İlgili telefon numarası arandıktan sonra önce sesli yanıt sistemi ardından ise müşteri temsilcisi ile görüşülecektir. Müşteri temsilcisi ile yapılacak olan görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında kayıt altına alınmaktadır. Bu hem İş Bankasını hem de müşteriyi koruma amacı ile yapılan bir güvenlik önlemidir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Özellikleri Nedir?

İş Bankası internet bankacılığı nitelikleri, birçok farklı özelliği ile dikkat çekmekte olup şubeye gitmeye gerek kalmadan farklı işlemlerin yapılmasına izin vermektedir. İş Bankası internet şubesinden yapılan işlemler ise şu şekildedir:

 • Para transferi (EFT, havale, swift, virman)
 • Döviz işlemleri (alım, satım ve arbitraj)
 • Altın işlemleri
 • Fatura ödeme işlemleri
 • İletişim bilgileri revizesi
 • Çek ve senet işlemleri
 • Ödeme talimatı verme
 • Otomatik ödeme talimatı verme
 • Kredi kartı işlemleri (kart başvurusu, kredi kartı ekstresi, hesap dökümü, kredi kartı borcu ödeme, kredi kartı kapatma, kredi kartı limit arttırma)
 • Banka kartı işlemleri (hesap bağlama, hesap dökümü, işlem takibi)
 • Kredi işlemleri (kredi başvurusu, kredi başvuru takibi, kredi başvuru bilgi güncelleme)
 • Şifre işlemleri (şifre değiştirme, şifre hatırlatma)
 • Güvenlik işlemleri (güvenlik sorusu belirleme, yanıt değiştirme, güvenlik yöntemi seçme)
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

Olmak üzere birçok farklı işlem İş Bankasının internet bankacılığından yapılabilmektedir.

ING Bank şifremi unuttum, ne yapmalıyım? Yazısını inceleyebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi

İş Bankası internet bankacılığı parolası ile giriş yapılabilmesi için 8 haneli bir şifre belirlenmesini zorunlu tutmaktadır. Buna ek olarak müşteri numarası ya da TC kimlik numarasının da bilinmesi gerekmektedir. İş Bankası internet  bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından yalnızca cep telefonu numarası hesabına doğru şekilde tanımlanmış olan tüketiciler yararlanabilir. Bilgilerinde eksiklik ya da hata olan tüketicilerin en yakın şubeye giderek gerekli bilgi güncelleştirmelerini sağlaması gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı ile Şifre Almak

internet bankaciligi ile nasil sifre alinir

İnternet bankacılığı ile parola almak için öncelikle İş Bankası internet sitesine giriş yapan kişiler ekranın sağ üst kısmında bulunan internet bankacılığı çerçevesindeki Anında Şifre butonunu kullanarak şifre belirleyebileceği web sayfasına yönlenebilir. İlgili sayfada hesaba ve kişisel bilgilere ilişkin yalnızca hesap sahibinin bilebileceği çeşitli güvenlik soruları sorulacak ve doğru yanıt verilmesi halinde anında yeni şifre alınabilecektir.

Bankamatikten İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

Bankamatikten internet bankacılığı parolası almak için İş Bankası ATM’sine giden kişiler kendi adına tanımlı kredi ya da banka kartını hazneye yerleştirip Şifre Al butonuna tıklanması halinde geçici şifresini oluşturup internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanmaya başlayabilecektir.

Telefondan İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

Telefondan internet bankacılığı parolası almak için, İş Bankası’nın 0850 724 0 724 numaralı çağrı merkezini arayan kişiler Şifre İşlemleri menüsüne giriş yapması halinde internet bankacılığına giriş yapabileceği şifreyi telefonunun rakamları aracılığıyla belirleyebilecektir. Çok kısa süren bu prosedürün ardından internet şubeye yapılacak ilk girişte içerisinde harflerin de yer aldığı yeni ve kalıcı bir İş Bankası şifre belirlenmesi gerekecektir.

İş Bankası Şubeleri ile Şifre Almak

İş Bankası şubeleri ile parola almak için herhangi bir İş Bankası şubesine nüfus cüzdanıyla birlikte giden tüketiciler internet bankacılığı uygulamasına giriş yapabileceği geçici şifreyi temin edebilir. Şifre, algoritma tarafından otomatik olarak oluşturulacak ve cep telefonuna SMS olarak iletilecektir. Söz konusu şifre ile internet şubeye yapılan ilk girişin ardından kalıcı ve yeni bir şifrenin belirlenmesi de gerekecektir.

İlginizi Çekebilir :  Enpara Şirketim Nedir, Avantajları Nelerdir?

Telefondan Kredi Başvurusu Yapmak

Telefondan kredi başvurusu, İş Bankası müşterileri 25 bin TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçları için şubeye gitmek zorunda değildir. Düşük faiz oranlarıyla 48 ay vadelendirilebilen ihtiyaç kredisi için başvuru iletecek İş Bankası müşterileri Android ya da IOS işletim sistemine sahip akıllı telefonları için indirecekleri İŞCEP uygulamasına giriş yaptığında Krediler > Kredi Başvurusu adımlarını takip ederek talebini iletebilir. Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde yine şubeye gitmeden uygulama üzerinden tahsis gerçekleştirilebilir.

SMS ile Kredi Başvurusu Yapmak

SMS ile kredi başvurusu için  NAKIT boşluk TCKN boşluk Talep Edlen Kredi Miktarı boşluk Aylık Gelir yazıp 4402’ye SMS atmaktır. SMS ile iletilen kredi başvurusu 30 dakika içerisinde sonuçlanacak ve yine SMS ile sonuç tüketiciye bildirilecektir. Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde finansmanın tahsisi için en yakın İş Bankası şubesine gidilmesi gerekir.

ATM’den Kredi Başvurusu

ATM üzerinden kredi başvurusu için, değişim yapan İş Bankası müşterilere ATM’lerden kredi başvurusu iletilmesine olanak sağlamaktır. Bu kapsamda kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler başvuru kanalı olarak İş Bankası ATM’lerini de kullanabilir. Bunun için tek yapılması gereken Kartsız İşlemler Menüsü > Kredi  adımlarını takip etmektir. Açılan sayfada gerekli bilgilerin tuşlaması yapıldıktan sonra talep alınacak, olumlu sonuçlanması halinde tahsis için en yakın İş Bankası şubesine gidilmesi gerekecektir.

Çağrı Merkezi Üzerinden Kredi Başvurusu

Çağrı merkezi aracılığıyla kredi başvurusu Sesli Yanıt Sistemi ile yapılabilmektedir. Dolayısıyla tüketiciler müşteri temsilcisine bağlanmadan da çoğu bankacılık işlemini gerçekleştirilebilir. Yapılabilecek işlemler arasında kredi başvurusu iletmek de bulunur. Bunun için tek yapılması gereken 0 850 724 0 724 numaralı çağrı merkezini aramak ve önce 5 tuşuna basmalı Banka Ürün ve Hizmetleri daha sonra 4 tuşuna Hızlı Kredi Başvurusu tuşlamaları yapılmalıdır. Çağrı merkezi üzerinden konut kredisi, araba kredisi ve ihtiyaç kredisi için başvuru iletilebilir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Kimler Kredi Kartı Alabilir?

kredi karti alabilecek kisiler

Kredi kartı alabilmek için Maximum kredi kartına internet üzerinden başvuru ileten tüketicilerin yüksek kredi notuna sahip olması ve herhangi bir bankaya daha önceden gelir beyanında bulunmuş olması gerekir. Söz konusu kriterlere ek olarak 18 yaşından büyük olmak ve T.C. vatandaşı olmak da gerekir. Yaptığı kredi kartı başvurusu olumsuz yanıtlanan tüketicilerin öncelikle neden olumsuz yanıt aldığını öğrenmesi gerekir. Ret sebebine bağlı olarak gelir belgesi ibrazında bulunularak yeniden başvuru yapılabilir ya da talep edilen kredi kartı limiti kadar nakit para mevduat hesabına yatırıldıktan sonra bloke teminatlı kredi kartı için talepte bulunulabilir.

Yapı Kredi şifremi unuttum, ne yapmalıyım? Yazısına da göz atabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sorgulaması

İş Bankası kredi kartı başvuru durumunu öğrenmek isteyen kişiler Ana Sayfa > Bireysel > Kartlar > Kredi Kartı Başvuru Takip adımlarını takip ederek bu isteğini yerine getirebilir. Sorgulama yapabilmek için başvuru sonrasında tüketiciye iletilen referans numarası ya da kimlik numarası ve GSM bilgisi gerekecektir.

Tek Kullanımlık Şifre Nedir?

Tek kullanımlık parola, cep telefonuna İş Bankası tarafından oluşturulan Cep Anahtar uygulamasını indiren tüketiciler her seferinde giriş yapabileceği yeni bir İş Bankası şifre oluşturan ve güvenliği hat safhaya çıkaran tek kullanımlık şifre aracılığıyla internet bankacılığı uygulamasını kullanabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.