Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

25.03.2021
1.363
İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

İş Bankası çağrı merkezine bağlanmak için İş Bankası müşterilerinin doğru müşteri hizmetleri numarasını araması gerekir İş Bankası Türkiye’de kurulmuş ilk özel bankadır. 26 Ağustos 1914 yılında büyük bir sermaye ile kurulan İş Bankası bu kadar köklü olmasından dolayı fazla müşteri potansiyeline sahiptir. Öyle ki banka sadece banka görevi yapmakla kalmaz aynı zamanda Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları adlı bir yayınevinin de sahibidir. Haliyle İş Bankası Müşteri Hizmetleri, müşterileri için en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. İş Bankası günümüzdeki gelişen teknolojiye ayak uydurmuş ve müşterileri için hem internet bankacılığı hem de 7/24 aktif olan müşteri hizmetleri ile hizmet vermektedir.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

İş Bankası çağrı merkezine ait telefon numarası ile İş Bankası müşterileri bankaya gitmeden çoğu işlemlerini telefondan gerçekleştirebilmektedir. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerinin numarası diğer bütün resmi kurumlarda olduğu gibi yeni kanunlara uygun olarak 0 850 ile başlamaktadır müşterilerin 0 850 ile başlamayan numaralara itibar etmemesi gerekmektedir.

7 gün 24 saat ulaşım sağlama olanağı bulunan Türkiye İş Bankası çağrı merkezinin numarası 0850 724 07 24 şeklindedir. İş Bankası bünyesinde kredi kartı, banka kartı ya da maaş kartı bulunan bütün müşteriler bu numarayı kullanarak işlemlerini kolayca gerçekleştirebilir.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanmak

is bankasi musteri hizmetlerine hemen baglanmak

İş Bankası müşteri temsilcisi ile görüşmek için müşteriler Öncelikle İş Bankası’nın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramalıdır. İş Bankası müşterisi olan veya olmayan bütün kişiler müşteri temsilcisi ile görüşüp yapmak veya gerçekleştirmek istedikleri her işlemi halledebilirler. Müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanmak için iki yöntem bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası 2019 Mevduat Hesabı Faiz Hesaplama

Gelişen Teknoloji sayesinde İş Bankası müşteri temsilcisini arayan müşteriler sesli kayıt sistemi ile karşılaşacaklardır. Sesli kayıt sistemine gerçekleştirmek istedikleri işlemi sesli bir şekilde söylemeleri gerekir. Ardından müşterilerin karşılarına çıkacak olan menüde sıfırı tuşlamaları gerekir. Bu işlemler, direkt olarak müşteri temsilcisi ile konuşmanın en kolay yoludur.

İş Bankası bireysel emeklilik nasıl iptal edilir? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Temsilcisi ile Görüşmek

Türkiye İş Bankası’nın çağrı merkezine bağlanmak bazı durumlarda kolay olmayabilir. İş Bankası Türkiye genelinde en çok tercih edilen bankalardan biridir. Bu sebepten dolayı bankanın müşteri hizmetlerinin telefon trafiği oldukça yoğun geçmektedir. Bu yoğunluk çoğu zaman müşterilerin çağrı merkezine ulaşmalarında sorun yaratabilmektedir. Ancak bahsedilen ikinci yöntem ile müşteri temsilcisi ile konuşmak kolay bir hale gelebilir.

İş Bankası’nın müşterisi olup olmamasına bakılmaksızın müşteri temsilcisi ile görüşebilmek için önce geçerli telefon numarası aranmalıdır. Ardından sırası ile önce “5” daha sonra “9”, tekrar “5” ve son olarak “2” rakamları tuşlanır. Bu işlem de Türkiye İş Bankası müşteri temsilcisi ile görüşmek için geçerli olan yöntemlerden biridir.

İş Bankası Müşteri Tanıma Yolları

İş Bankası’nın müşterisini tanıması için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler İş Bankası müşteri hizmetleri arandığında kişilerin karşısına çıkacak olan yöntemlerdir. Müşteri hizmetleri sesli kayıt sistemi, arayan kişiyi tanıdığında işlemler çok daha kolay yoldan gerçekleştirilebilmektedir. İş Bankası’nın müşteriyi tanıması için oluşturmuş olduğu yöntemler aynı zamanda İş Bankası internet bankacılığı yani İş Bankası mobil uygulaması bir diğer adıyla İşCep uygulaması için de geçerli olacaktır. Bu yöntemler bankanın halihazırdaki müşterisini veya müşterisi olabilecek kişileri tanımasını sağlar. Böylece İş Bankası hem kendisini hem de müşterilerini güvence altına almış olur.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Kariyer İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Müşteriyi Tanıma Yolları Nelerdir?

İş Bankası müşteri tanıma yöntemleri dört tanedir. Müşteri tanıma yöntemleri sayesinde müşteriler, Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerini aradıklarında sesli kayıt sistemi tarafından doğru bir şekilde yönlendirilebilir ve işlemlerini çok daha kolay yoldan gerçekleştirebilirler. Bu 4 yöntem şu şekildedir:

 • İş Bankası müşterilerinin müşteri numarası, müşteri şifresi ya da ticari şifreleri ile giriş sağlamak.
 • Müşterilerin İş Bankası’na ait bankamatik kart numaraları ve kart şifreleri ile giriş sağlamak.
 • Müşterilerin İş Bankası’na ait olan kredi kartı numaraları ve kredi kartı şifreleri ile giriş sağlamak.
 • Müşterilerin hesap numaraları ve hesaba ait olan kartın numarası ile giriş sağlamak.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri Nelerdir?

İş Bankası çağrı merkezinin çalışma saatlerinde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Türkiye İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyen bütün müşteriler 7 gün ve 24 saat istedikleri an müşteri hizmetlerini aramakta özgürdürler. İş Bankası müşteri hizmetlerini arayan müşteriler, işlemlerini sesli kayıt sistemi ile kolayca gerçekleştirebilmenin yanı sıra sesli kayıt sisteminin çözemeyeceği durumlarda ise İş Bankası müşteri temsilcisi ile görüşebilirler. Sadece İş Bankası müşteri hizmetleri sesli kayıt sistemi değil; aynı zamanda İş Bankası müşteri temsilcisi ile görüşmek de haftanın 7 günü ve 24 saat mümkün olmaktadır.

Müşteriler istedikleri an Türkiye İş Bankası müşteri temsilcileri ile görüşme imkânına sahiptirler. Bu görüşmeler hem arayan kişinin güvenliği hem de bankanın güvenliği açısından kayıt altına alınmaktadır.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Yurt Dışından Bağlanmak

Türkiye İş Bankası çağrı merkezine yurt dışından ulaşım sağlamak da oldukça kolaydır. Yurt dışına giden ya da yurt dışında yaşayan İş Bankası müşterileri istedikleri an İş Bankası müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilmektedir. Bu görüşmeler için aranacak olan numara İş Bankası müşteri hizmetleri numarası ile aynıdır herhangi bir değişiklik yoktur.

İlginizi Çekebilir :  Enpara Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Yurt dışına seyahat eden veya yurt dışında yaşayan İş Bankası müşterileri müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilmek için 0 850 724 07 24 numarasını arayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yurt dışındaki İş Bankası müşterileri için yurt dışı tarifelerine uygun olarak arama ücretlerinin yurtiçinde olduğundan farklı olacağı bilinmelidir. İş Bankası Müşteri Hizmetlerine yapılan yurt içinden aramalar tamamen ücretsizdir.

İş Bankası Alternatif İletişim Kanalları Nelerdir?

is bankasi alternatif iletisim kanallari

İş Bankası alternatif iletişim araçları aşağıdaki gibidir:

 • İş Bankası internet sitesi üzerinden soru/istek, öneri/görüş ya da sorun/itiraz seçenekleri belirtilerek iletişim formu doldurulur ve gönderilir. Banka bu formların hepsini inceler ve gerekli gördüğü alanlarda geri dönüş sağlar.
 • İş bankası BES müşteri hizmetleri hattı 0850 724 55 00’dır ve bu numara aranabilir.
 • Genel müdürlük adresi İş Kuleleri Levent Beşiktaş/İstanbul adresidir. Posta kodu ise 34330 şeklindedir.
 • Tebligata elverişli KEP mail adresi [email protected] şeklindedir.
 • İş bankası mobil uygulaması olan İşCep üzerinden kolay bir şekilde iletişim sağlanabilir.

İş Bankası kredi kartı başvuru sonucu detaylarına da bakabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri ile Gerçekleştirilen İşlemler

Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri sayesinde yapılan işlemler şu şekildedir:

 • Kredi kartı hesap özetini öğrenme ve kredi kartı borç ödeme;
 • Maaş kartı ya da banka kartı bakiyesi sorgulama;
 • Kredi kartı, maaş kartı veya banka kartı şifre belirleme ve şifre yenileme işlemleri;
 • Yeni banka kartı ya da yeni kredi kartı talebinde bulunma;
 • Bireysel kredi talebinde bulunma;
 • Uçak bileti satın alma;
 • Kart puanları ve karta özel hizmetlerden yararlanma;
 • Havale, EFT ve diğer para transfer işlemleri;
 • Her türlü fatura ödeme işlemleri;
 • Kayıp veya çalıntı kart ihbarında bulunma ve yeni kart talep etme;
 • Döviz, son, pay senedi gibi yatırım işlemlerini gerçekleştirme;

İş Bankası müşterileri, İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak yukarıda verilen işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.