Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

05.05.2021
2.190
İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

İşCep mobil bankacılık uygulaması üzerinden tüm bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir. İş Bankası mobil bankacılık uygulaması olan İşCep; hesap ve kredi kartı işlemlerinin yapılmasına izin verir. Korona virüs pandemisi nedeni ile birçok bankacılık işlemi çevrim içi platforma taşınmıştır. İşCep mobil bankacılık uygulamasını telefonuna indiren herkes mobil özelliklerden yararlanabilir. Mobil bankacılık uygulamasının kullanılması için müşteri numarası ve internet bankacılığı şifresinin kullanılması gerekir. İş Bankası mobil uygulamasının indirilebilmesi için akıllı telefona sahip olunmalıdır.

İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Nedir?

İş Bankası mobil uygulaması, internet bankacılığının telefon uygulaması haline getirilmiş türüdür. İş Bankası mobil uygulaması aracılığı ile internet bankacılığından yapılan birçok işlem telefonda da gerçekleştirilebilir. Telefondaki tarayıcılar aracılığı ile internet bankacılığı sistemi kullanılmaya devam edilebilir. Ancak cep imza ve cep onay gibi özelliklerden yararlanabilmek için İş Cep uygulamasının kullanılması gerekir. İş Cep uygulaması üzerinden yapılan tüm işlemler internet bankacılığından da gerçekleştirilir. İş Bankası mobil bankacılık uygulaması akıllı cihazlara ücretsiz bir şekilde indirilebilir. İş Bankası mobil uygulamasının adı İşCep olarak belirlenmiştir.

Denizbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısını inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Nereden İndirilir?

İşCep indirmek için kullanıcıların bir akıllı cihazlarının bulunması gerekir. Türkiye İş Bankasının internet bankacılığı mobil uygulama üzerinden de kullanılabilir. Bunun için kullanıcıların akıllı telefon kullanması istenir. Mobil bankacılık uygulamasının telefona indirilebilmesi için iki farklı platform bulunur. Kişiler telefonlarının işlemci türüne göre belirlenen kanaldan İş Bankası mobil uygulaması olan İş Cep’i indirilebilir. İş Cep’in indirileceği yerler şunlardır:

 • Android kullanan kişiler Google Play
 • IOS kullanan kişiler App Store
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu

Kullanarak İş Bankası İş Cep’i indirebilir. İş Bankası mobil uygulamasını indirmek için bu iki kanaldan uygun olanının tercih edilmesi gerekir. Google Play ve App Store, telefonların içerisinde yüklü olarak bulunur.

İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Nasıl İndirilir?

is bankasi mobil bankacilik uygulamasi indirme islemi

İşbank mobil bankacılık uygulamasını indirmek için akıllı cihaz kullanmak gerekir. Android kullanıcıları Google Play; IOS kullanıcıları ise App Store üzerinden aplikasyonu indirebilir. Uygulamayı indirebilmek için aplikasyona üye olmak gerekir. Kullanıcılar Google Play veya App Store’ye kaydolduktan sonra ücretsiz bir şekilde uygulamayı indirebilir. Telefona indirmek için ayrıca internet bağlantısı gerekir. İnternet bağlantısı yok ise uygulama telefona inmeyecektir. İş Bankası mobil bankacılık uygulamasını indirmek isteyen kişiler wi-fi bağlantısını veya 3G internet bağlantısını tercih edebilir.

İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İşCep kullanmak için kullanıcıların öncelikle uygulamayı telefonlarına indirmesi gerekir. İşCep mobil uygulamasını kullanmak için öncelikle giriş yapmak gerekir. Giriş yaptıktan sonra birçok bankacılık işlemi uygulama üzerinden gerçekleştirilebilir. Uygulamayı kullanabilmek için banka müşterisi olmak gerekir. İşCep mobil bankacılık uygulaması ile para transferi, döviz ve yatırım işlemleri, kredi kartı ve kredi işlemleri olmak üzere birçok işlem gerçekleştirilebilir. İş Cep mobil uygulamasını kullanmak için telefonda yeterli hafıza boşluğunun bulunması ve internet bağlantısının sağlanması gerekir. Ardından tüm banka müşterileri mobil bankacılık uygulamasını kullanabilir.

İşbank Mobil Uygulamaya Nasıl Giriş Yapılır?

İşCep giriş işlemi için kullanıcıların müşteri numaralarını ve şifrelerini kullanmaları gerekir. Müşteri numarasını bilmeyen veya hatırlamayan kişiler Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını kullanarak da sisteme giriş yapabilir. Sisteme giriş yapmak için kullanın şifre ise internet bankacılığı giriş şifresi ile aynıdır. Bu neden ile mobil bankacılık için ek şifre alınmasına izin verilmez. Tek şifre ile hem internet bankacılığını hem de mobil bankacılık uygulamasını kullanmak mümkündür. Eğer akıllı telefonda parmak izi okuyucusu var ise İşCep uygulamasına giriş yaparken parmak izi de tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Trafik Sigortası Teklif Alma ve Ücretleri

İş Bankası Mobil Bankacılık Uygulamasını Kim Kullanabilir?

İş Bankası bankacılık kanalları banka müşterisi olan kişiler tarafından kullanılabilir. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanmak için bankanın müşterisi olmak gerekir. Banka müşterisi olmayan kişiler, işlemlerini diğer bankacılık kanalları üzerinden yapabilir. İş Bankası mobil bankacılık uygulamasını kullanmak için gereken tek şart banka müşterisi olunmasıdır. İşCep mobil uygulaması üzerinden birçok bankacılık işlemi gerçekleştirilebilir.

İşbank Mobil Uygulama Özellikleri Nedir?

İşCep özellikleri banka tarafından belirlenir ve kullanıcılara sunulur. İş Bankasının mobil bankacılık uygulaması tarafından sunulan özellikler şunlardır:

 • 7 gün 24 saat hizmet verir.
 • İnternet bağlantısı gerekir.
 • Çoğu bankacılık işlemi yapılabilir.
 • Hızlı işlem yapılmasını sağlar.
 • POS cihazı görevi görür.
 • Kare kod kullanarak işlem yapılmasını sağlar.
 • Kredi kartsız işlem yapılır.

İş Bankasının mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan işlemler internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirilebilir. İşCep uygulamasını kullanabilmek için öncelikle banka müşterisi olunması ve internet bankacılığı için şifre alınması gerekir.

İşbank Mobil Uygulamadan Yapılan Kredi Kartı Ayarları Nedir?

İşCep kredi kartı ayarlarının yapılmasına izin veren bir altyapıya sahiptir. Kredi kartına yönelik yapılabilecek tüm değişiklik ve revize işlemleri için İşCep kullanılabilir. İş Bankasının mobil bankacılık uygulamasından yapılan kredi kartı işlemleri şunlardır:

 • Şifre değişikliği
 • Limit arttırma ve / veya düşürme
 • Ekstre inceleme
 • Ekstre tarihi değiştirme
 • Borç ödeme
 • Borç erteleme
 • Taksit erteleme
 • Nakit avans talebi
 • Kredi kartı başvurusu
 • Kredi kartı başvuru takibi
 • Kredi kartı kapatma ve / veya açma
 • İnternet alışverişine kredi kartını kapatma veya açma
 • Ekstre adresi değiştirme
 • Kredi kartını geçici süre ile kapatma veya açma

İş Bankası mobil bankacılık uygulamasından yapılan bazı kredi kartı işlemleri bu şekildedir.

İş Bankası Mobil Bankacılık Çalışma Saatleri Var Mı?

is bankasi mobil bankacilik 7 24 calisir mi

İşCep mobil bankacılık saati için herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir. Ancak para transferi (EFT, havale, swift) gibi işlemler için kullanıcıların mesai saatlerinde işlem yapması gerekir. Eğer mesai saatleri içerisinde işlem yapılamayacak ise mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT, havale ve / veya SWIFT işlemi için transfer talimatı oluşturulabilir. İş Bankası mobil uygulaması üzerinden yapılan diğer işlemler için herhangi bir saat sınırlaması bulunmaz. Banka müşterisi olan herkes İşCep üzerinden bankacılık işlerini gerçekleştirebilir.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Müşteri Temsilcisi ile Nasıl Görüşebilirim?

İş Bankası Mobil Bankacılık Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İşCep şifre değişikliği yapmak için kullanıcıların giriş ekranında yer alan şifremi unuttum butonunu kullanması gerekir. Ayrıca bankanın diğer kanallarını kullanarak şifreyi değiştirmek de mümkündür. İş Bankası müşteri iletişim merkezi 0 850 724 07 24 numaralı telefon kullanılarak veya 444 02 02 numaralı çağrı merkezine bağlanarak şifre değiştirilebilir. Mobil bankacılık şifresini değiştirmek için ayrıca internet bankacılığı da kullanılabilir. İnternet bankacılığında yer alan şifre değiştir, şifre al veya şifremi unuttum seçeneklerinden biri seçilerek yeni şifre almak mümkündür.

Akbank kredi kartım nerede? Sogulama Yazısına da göz atabilirsiniz.

İş Bankası Mobil Bankacılık Blokesi Nasıl Kaldırılır?

İşCep bloke kaldırma işlemi için kullanıcıların müşteri iletişim merkezi ile irtibat kurması gerekir. İş Bankası mobil bankacılık sistemine giriş yaparken 3 kere hatalı şifre kullanılır ise uygulama otomatik olarak bloke olur. Blokeyi kaldırmak isteyen kişilerin 0 850 724 07 24 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşmesi gerekir. Doğrudan müşteri temsilcisine bağlanarak sorun çözülebilir. İşCep mobil bankacılık uygulamasının blokesini kaldırmak için müşteri bilgilerinin yanı sıra T.C. kimlik bilgilerinin de müşteri temsilcisi ile paylaşılması gerekebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.