Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

27.03.2021
1.394
İş Bankası Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye İş Bankası ile mevduat hesabı oluşturmak isteyen müşteriler bankanın müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgiyi öğrenebilir ya da şubeye giderek kolaylıkla mevduat hesaplarının açabilirler. Türkiye’nin en köklü özel bankalarının başında gelen İş Bankası yeni müşterileri için her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurarak kolaylıklar sağlamaktadır. İş Bankası mevduat hesabı açma işlemleri bu gelişen Teknoloji sayesinde internet üzerinden de yapılabilmektedir. Müşteriler İş Bankası internet bankacılığı, İş Bankası mobil uygulaması yani İşCep ile mevduat hesaplarını oluşturabilirler.

İş Bankası Vadesiz Mevduat Hesabı Açma

İş Bankası ile vadesiz hesap açma işleminin birçok yolu vardır. Bu Yollar; İş Bankası şubesine gitmek, İş Bankası internet bankacılığını kullanmak, İş Bankası müşteri hizmetlerini aramak ya da İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşCep uygulamasını kullanmaktır. Müşteriler bu yollardan herhangi birini seçerek kolaylıkla vadesiz mevduat hesabı açabilirler.

İş Bankası müşterisi olan bireyler vadesiz hesap açabilmek için istedikleri yöntemi seçmiş olsalar bile vadesiz mevduat hesabı talebinin ardından İş Bankası şubesine giderek imza atmaları gerekmektedir. İş Bankası müşterisi olmayan bireyler ise müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alabilir ve hesap açma işlemi için şubeye gidebilirler. Aynı zamanda bu müşteriler, İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden “müşteri olmak istiyorum” butonuna tıklayarak ilk adımı atmış olacaklardır.

Ayrıca İş Bankası müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? Bilgilerini inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Vadesiz TL Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

is bankasi vadesiz tl mevduat ozellikleri

İş Bankası vadesiz mevduat hesabının nitelikleri aşağıdaki gibidir:

 • Bireyler Türk Lirası tasarruflarını, İş Bankası bünyesinde açtıracakları vadesiz TL mevduat hesaplarında biriktirmek diledikleri zaman kullanabilirler.
 • İş Bankası’nın yurt içerisindeki yaygın Bankamatik yani ATM ağı sayesinde müşteriler, hesaplarından istedikleri an para çekebilme özgürlüğüne sahiptirler.
 • Müşteriler, bankamatik kartları sayesinde yanlarında nakit para taşımak zorunda olmazlar. Banka kartı hesaplarındaki tutar kadar alışveriş yapabilir ve MaxiPuan kazanarak alışverişlerini daha avantajlı ve kolay bir hale getirebilirler.
 • Bireyler, İş Bankası bankamatiklerini yani ATM’leri kullanarak şubeye gitmeden de hesaplarına kolaylıkla para yatırabilirler.
 • Müşteriler, faturalarını ve diğer ödemelerini düzenli olarak yapabilmeleri için otomatik ödeme talimatı verebilirler.
 • Müşteriler vadesiz TL hesaplarına bağlı ek hesap açtırabilmektedirler. Hesap bakiyeleri yeterli olmadığında ya da bittiğinde ek hesaplarını kullanarak her türlü ödemelerini gerçekleştirme imkanına sahip olurlar.
 • Bireyler, vadesiz TL hesapları üzerinden başka hesaplara havale ya da EFT gönderebilirler.
 • Müşteriler vadesiz TL mevduat hesaplarına İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşCep uygulaması, İş Bankası internet şubesi, bankamatikler (ATM) ya da telefon şubesi (İş Bankası müşteri hizmetleri) aracılığı ile işlem yapabilirler.
İlginizi Çekebilir :  Enpara Makas Aralığı Ne Kadar?

İş Bankası Ek Hesap Açma İşlemleri

İş Bankası üzerinden ek hesap oluşturma işlemleri oldukça basittir. İş Bankası bünyesinden ek hesap açmak isteyen bireylerin öncelikle İş Bankası’na ait banka kartlarının bulunması gerekir. Yani hali hazırda İş Bankası müşterisi olan kişiler ek hesap oluşturabileceklerdir. Sürekli olarak banka kartlarına para yatıramayan kişiler fatura ödemelerinde ya da banka kartları üzerinden yapacakları alışverişlerde bakiye yetersizliği durumu ile karşılaşabilirler. Bu durumlar ile karşılaşmamak için müşteriler kartlarına ek olarak yeni bir İş Bankası mevduat hesabı açabilirler. Bu ek hesap sayesinde müşteriler yetersiz bakiye durumları ile karşılaşmadan ödemelerini kolaylıkla sağlayabileceklerdir.

İş Bankası Ek Hesap Açma Adımları Nelerdir?

İş Bankası ek mevduat hesabı açma işlemleri, İş Bankası Müşteri Hizmetleri, İş Bankası internet bankacılığı, İşCep mobil uygulaması, İş Bankası bankamatikleri (ATM) ya da İş Bankası şubeleri aracılığı ile yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı, İşCep uygulaması ya da İş Bankası bankamatikleri (ATM) üzerinden ek hesap açma adımları aynıdır ve şu şekildedir:

 • Uygulama, internet bankacılığı ya da bankamatik üzerinden kişi öncelikle kendi hesabına giriş yapmalıdır.
 • Başarılı girişlerin ardından müşteriler “kredilerim” alanına girmelidir.
 • Burada müşteriler “ek hesap” butonuna tıklamalı ve açılan sayfayı beklemelidir.
 • Son olarak müşteriler “başvur” butonuna basmalı ve işlemlerini sonlandırılmalıdır.

Bu işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştiren müşteriler ek hesap için başvuruda bulunmuş olurlar ve başvurularının değerlendirilmesinin ardından müşterilerin ek hesapları tanımlanacaktır.

İş Bankası Vadeli TL Hesabı Nedir?

İş Bankası vadeli TL hesabı, İş bankası müşterileri için sabit faiz ile getiri sahibi olmayı sağlayan ve en güvenli yatırım hesabı olarak bilinen hesaplardan biridir. Vade süresi müşteriler tarafından belirlenir ve bireylerin birikimleri vade süresi boyunca cazip faiz oranlarından gelir getirmeye devam eder. Böylece müşteriler birikimlerini katlar ve fazla gelir elde eder. Gerekli şartları yerine getiren bireyler İş Bankası ile kolaylıkla vadeli mevduat hesabı açabilirler.

İlginizi Çekebilir :  TEB Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası Vadeli TL Hesabı Nasıl Açılır?

is bankasi vadeli tl ozellikleri

İş Bankası vadeli mevduat hesabı açmak için müşteriler aşağıdaki yöntemleri kullanabilirler:

 • Türkiye İş Bankası şubesine giderek vadeli mevduat hesabı açmak.
 • İş Bankası intern
 • et bankacılığı üzerinden vadeli mevduat hesabı açmak.
 • İş Bankası mobil uygulaması olan İşCep ile vadeli mevduat hesabı açmak.
 • İş Bankası müşteri hizmetlerini arayarak vadeli mevduat hesabı açmak.

İş Bankası internet bankacılığı ya da İş Bankası mobil uygulamasını tercih eden müşteriler giriş yaptıktan sonra “hesaplar” butonuna tıklamalıdır. Ardından “yeni hesap oluştur” bölümünden vadeli mevduat hesabı seçeneğini seçmeliler.

İş Bankası bireysel emeklilik bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir?

İş Bankası çağrı merkezi telefon numarası 0850 724 07 24 şeklindedir.  Müşteriler bu numarayı cep telefonlarından aramalı ve yeni hesap açma taleplerini bildirirler. Müşteri temsilcisi bireyin kişisel bilgilerini alacağı için müşteri hizmetlerini hesap açmak isteyen kişi aramalıdır. Ardından talep işlenir ve müşteri temsilcisi bireyi yönlendirir.

İş Bankası Vadeli TL Hesabı Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası vadeli mevduat hesabının özellikleri Banka tarafından şu şekilde belirtilmiştir:

 • Müşteriler, standart olarak banka tarafından belirlenen vade sürelerinden birini seçmekte özgürdür.
 • İş Bankası tarafından belirlenen vade süreleri 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 2 yıl ve 3 yıl şeklindedir.
 • Bu vadelerde açılabilen Vadeli TL Mevduat Hesabı müşterin istekleri doğrultusunda farklı vadelerde de açılabilir. Bunun için banka ile görüşmek gerekmektedir.
 • İş Bankası ile vadeli mevduat hesabı açmak için minimum yatırım miktarı 1.000 TL olarak belirlenmiştir. En az 1.000 Türk Lirası ile hesap açmak isteyen müşteriler hızlı, güvenli ve sabit faiz getirisi imkanlarından yararlanabilecektir.
 • Müşteriler, vadeli TL mevduat hesaplarından kazanılan faiz getirileri bankamatiklerden (ATM), İşCep uygulamasından ya da İş Bankası internet bankacılığı üzerinden istedileri zaman çekebilirler.
 • Müşteriler vadelerinin sonuna geldiğinde hesaplarını kapatmadıkları takdirde ya da başka bir talimat vermedikleri sürece hesapları, ilk seçtikleri vadede ve o döneme özel faiz oranlarından yenilenecektir. Yani müşterilerin birikimleri faiz getirisi kazandırmaya devam eder.
İlginizi Çekebilir :  ING Bank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

İş Bankası Mevduat Hesabı Açmak için Gerekli Belgeler

İş Bankası ile mevduat hesabı oluşturmak için istenen belgeler şu şekildedir:

 • İş Bankası mevduat hesabı açacak olan kişinin kimlik fotokopisi;
 • Bu kişinin adres bilgileri;
 • Son olarak bu kişinin iletişim numarası şeklindedir.

Bu belgeler sadece İş Bankası şubelerine giderek mevduat hesabı açacak olan müşterilerden istenmektedir. İnternet bankacılığı, İşCep uygulaması, müşteri hizmetleri ya da bankamatik üzerinden başvuru yapan kişiler belge vermek yerine kişisel bilgilerini tanımlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.