Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

07.05.2021
2.512
İş Bankası Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

İş Bankası kredi kartı sorgulama bankanın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Başvuru yapılan ekrandan başvurum nerede yazısına tıklayarak kredi kartı sorgusu yapmak mümkün. Başvuru sahipleri ayrıca kendilerine kısa mesaj ile gönderilen bilgileri kullanarak da kredi kartı sorgusu yapabilir. İş Bankası kredi kartı başvuru sorgusu yapmak için müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık seçenekleri de kullanılabilir. İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için banka şubesine de gidilebilir ve hızlıca kredi kartı teslim alınabilir. Ancak korona virüsü önlemleri nedeni ile müşterilerin tüm işlemlerini alternatif bankacılık kanallarını kullanarak gerçekleştirmeleri tavsiye edilir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

İşbank kart başvurusu yapmak isteyen kişilerin bireysel ve kurumsal tercihi yapması gerekir. Kurumsal kredi kartları daha farklıdır ve sadece tüzel kişilikler kurumsal kredi kartına başvuru yapabilir. Bireysel kredi kartına ise herkes başvuru yapabilir. İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlerin kullanması gereken kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil şube uygulaması
 • Müşteri hizmetleri
 • Çağrı merkezi
 • Banka şubesi

Üzerinden kredi kartı başvurusu yapılabilir. Ayrıca bankanın internet sitesini kullanarak hızlı kredi kartı başvurusu yapmak da mümkün. Online yapılan kart başvurularının sonucu, başvuru sahibine kısa mesaj ile gönderilir.

İş Bankası Kredi Kartı Sorgusu Nereden Yapılır?

İş Bankası kredi kartı sorgulama kanalları bankanın kredi kartı başvuru kanalları ile aynıdır. Korona virüsü pandemi nedeni ile alınan birtakım önlemler bulunur. Bu önlemler nedeni ile işlemlerin banka şubesinden değil alternatif kanallar üzerinden gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. İş Bankası kredi kartı sorgusu yapılabilen kanallar şunlardır:

 • İnternet şubesi
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi
 • Bankanın resmi internet sitesi
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Yukarıdaki 5 platform üzerinden sorgulama yapılmasına izin verilir. Ayrıca ATM ve SMS gibi ek seçenekler de kullanılabilir. ATM’den yapılan kredi kartı başvuruları sadece kart yenileme için geçerlidir ve müşteri hizmetlerine bağlanılması gerekir.

Garanti BBVA kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısını inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetlerinden Kart Sorgusu Nasıl Yapılır?

ing bank kredi kartini musteri hizmetlerinden sorgulama

İşbank müşteri hizmetleri kredi kartı sorgusunun yapılabildiği platformlar arasında yer alır. Bankanın telefon şubesi olan müşteri iletişim merkezi ve çağrı merkezi üzerinden birçok kredi kartı işlemi gerçekleştirilebilir. İş Bankası kredi kartı sorgusu yapmak için 444 02 02 numaralı çağrı merkezi aranabilir. Çağrı merkezi yerine müşteri hizmetleri aranmak isteniyor ise 0 850 724 07 24 numaralı telefonun kullanılması gerekir. Müşteri iletişim merkezinden kredi kartı başvurusu, kredi kartı başvuru takibi, kredi kartı kargo takibi ve diğer kart ayarları yapılabilir. İş Bankası kredi kartı işlemleri için müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca aralıksız hizmet verir. Ayrıca özel gün, bayram ve resmi tatillerde de müşteri hizmetleri kesintisiz hizmet sunar.

İşbank İnternet Bankacılığından Kart Sorgusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası internet şubesinden kredi kartı başvurusu ve sorgusu yapılabilir. Bankanın internet şubesini sadece hali hazırda banka müşterisi olan kişiler kullanabilir. İnternet bankacılığına giriş yapmak için müşteri numarası ve şifre ile sisteme giriş yapmak gerekir. Eğer müşteri numarası bilinmiyor ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmasına da izin verilir. Türk vatandaşı olmayan kişiler ise sistem üzerinden bunu belirterek farklı giriş seçeneklerini değerlendirebilir. İş Bankası kredi kartı başvuru sorgusu yapmak için internet bankacılığında yer alan kredi kartlarım bölümünün kullanılması gerekir. Burada yer alan başvurularım sekmesinden kredi kartı başvuru durumu ve kargo takibi yapılabilir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

İşbank Mobil Bankacılıktan Kart Sorgusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası mobil şube kredi kartı sorgusu için kullanılabilen platformlar arasında yer alır. İnternet bankacılığında olduğu gibi mobil şubeyi kullanmak için de bankanın müşterisi olmak gerekir. Mobil bankacılığa giriş yaparken internet bankacılığı şifresi kullanılır. Her iki platformu tek şifreyle kullanmak mümkün bir hale getirilmiştir. Mobil bankacılık için çift doğrulama sistemi de tercih edilebilir. Mobil bankacılık üzerinden kredi kartı sorgusu yaparken kredi kartlarım bölümünün kullanılması gerekir. Başvuru takibi ve / veya güncel başvurularım ekranından kredi kartının nerede ve hangi aşamada olduğu öğrenilir.

İşbank İnternetten Kart Sorgusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası internet sitesi kredi kartı başvurusunun hızlı yapılabildiği alternatif bankacılık kanalları arasında bulunur. İş Bankasının resmi internet sitesi üzerinden tüm kredi kartlarının incelemesi yapılabilir. İncelemenin ardından hızlı başvuru ve başvuru takibi yapmak içim de internet sitesi kullanılır. Başvurusu yapılan ilgili kredi kartı seçildikten sonra başvuru durumunu sorgula butonu üzerinden işlem yapılabilir. Sorgu ekranına gelindiğinde kişilerin kimlik ve telefon numaralarını sisteme girmesi ve doğrulama kodunu onaylamaları gerekir. Ardından kredi kartı sorgusu bankanın internet sitesi üzerinden yapılabilir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusunda İstenen Bilgiler Nedir?

İşbank kredi kartı başvuru bilgileri başvuru esnasında istenen bilgileri içerir. Bu bilgiler arasında başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, kimlik ve iletişim bilgileri, iş – kariyer ve öğrenim bilgileri yer alır. Başvuru sahiplerinin başvuru formunda yer alan soruları doğru ve eksiksiz yanıtlaması önem taşır. Aylık düzenli geliri olmayan kişilere banka tarafından kredi kartı verilmez veya düşük limiti olan kredi kartları önerilir. İş Bankası kredi kartı başvurusunda istenen bilgiler şunlardır:

 • Telefon numarası
 • Kimlik numarası
 • Ev adresi, iş adresi
 • E- posta adresi
 • Öğrenim durumu
 • Aylık gelir miktarı
 • Çalışılan sektör
 • Diğer iş bilgileri
 • Doğum tarihi
 • Kişisel malvarlığı
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Başka kredi kartı olup olmadığı gibi bilgilerin girişinin yapılması gerekir. Başvuru onaylanır ise müşteri hizmetleri tarafından başvuru sahibi aranacak ve verilen bilgilerin teyit edilmesi istenecektir.

İş Bankası Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

İşbank limit değişikliği yapmak isteyen kredi kartı kullanıcıları bunun için bankanın müşteri iletişim merkezini tercih edebilir. Ayrıca mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden de limit değişikliği yapılabilir. Genellikle müşteri hizmetleri aranarak müşteri temsilcisi ile görüşülür. İnternet ve mobil bankacılık hizmetleri limit arttırma noktasında yetersiz kalabiliyor bunun için de daha çok müşteri iletişim merkezi tercih ediliyor. Müşteri iletişim merkezine ulaşmak ve kredi kartı limit artışı talebini iletmek için 0 850 724 07 24 numaralı telefonun aranması gerekir. Eğer kişinin aylık geliri yeterli bulunur ise kredi kartı limit arttırma talebi onaylanır.

İşbank Kredi Kartı Adrese Teslim Edilir Mi?

isbank kredi kartinin adrese teslimi

İş Bankası adrese teslim kredi kartı işlemini korona virüsü önlemleri nedeni ile gerçekleştirir. Ancak sıklıkla başvuru esnasında seçilen merkez bankaya teslim yapılır. Kullanıcıların belirlenen banka şubesi üzerinden kredi kartını teslim almaları istenir. Müşteri hizmetlerine adrese teslim yapılmasının istendiğinin başvuru esnasında belirtilmesi gerekir. Kişiler adreslerinde bulunamamışlar ise kartlarını banka şubesinden teslim alabilirler.

İş Bankası mobil bankacılık uygulaması özellikleri 2021 Yazısına da göz atabilirsiniz.

İşbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Kapatılır?

İşbank internet alışverişini kapatmak isteyen kullanıcılar işlemlerini müşteri hizmetleri, internet şubesi ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapabilir. Müşteri hizmetlerinden birçok kredi kartı işlemi gerçekleştirilebilir. İş Bankası kredi kartı başvuru sorgusu başta olmak üzere

 • Limit
 • Adres
 • Ekstre
 • Alışveriş
 • Şifre

seçeneklerinin değiştirilmesi için müşteri iletişim merkezine bağlanmak yeterli olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.