Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

05.07.2021
1.121
İş Bankası Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Türkiye İş Bankası cebe havale ile para çekme işlemi sırasında alıcı, para gönderme işleminin tamamlanması ardından cep telefonuna bir SMS alacaktır. Bu SMS alıcıya ulaştıktan sonra bir Türkiye İş Bankası ATM’sine giderek para çekme işlemi yapılabilmektedir. İş Bankası cebe havale işlemi için ise ATM ekranındaki “Kartsız İşlem” menüsüne tıklayın ve “Para Çekme” seçeneğini seçin. Sonrasında “Cebe Havale Para Çekme” menüsüne giriş yapılarak istenen bilgiler girilmelidir. Alıcı kendi cep telefon numarasını, T.C. kimlik numarasını ve gönderilen para tutarını doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Bilgiler son kez tekrar edildikten sonra gönderilen para tutarı çekilmiş olacaktır. Türkiye İş Bankası cebe havale işlemi için şu adımlar takip edilmelidir:

 • Herhangi bir İş Bankası ATM’sine gidin.
 • Ardından kartsız işlemler menüsüne giriş yapın.
 • Para transferleri ya da para çekme seçenekleri ile devam edin.
 • Cebe gelen havale çekme bölümünden istenilen bilgiler girildikten sonra ise bu işlem tamamlanmış olur.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Sonrası Para Çekilmezse Ne Olur?

Türkiye İş Bankası cebe havale yöntemi sonrasında para çekilmez ise gönderilen tutar, gönderen kişinin hesabına aynı şekilde iade edilmektedir. İade tutarı, gönderilen tutarları içerir. İşlem tutarı dahil değildir. Eğer gönderici, cebe havale işlemini gerçekleştirdikten sonra alıcı bu parayı 24 saat içerisinde çekmez ise iptal gerçekleşir. Hatalı yapılan para gönderimleri için ise göndericinin iptal etme işlemi söz konusu değildir. Yalnızca eğer hatalı para gönderimi mevcut ise 24 saat sonra paranın hesaba geri aktarılması beklenmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

İş Bankası Cebe Havale İşlem Masrafı Ne Kadardır?

Türkiye İş Bankası cebe havale işlemi için ücretler cebe havalenin hangi bankacılık kanalından yapıldığına göre değişiklik göstermez. Cebe havale işlem ücretleri şu şekilde verilmiştir:

 • İnternet şubesi üzerinden cebe havale işlemi için 7,5 TL işlem ücreti kesilmektedir.
 • İşCep uygulaması üzerinden cebe havale işlemi için 7,5 TL işlem ücreti alınmaktadır.
 • İş Bankası ATM’leri üzerinden cebe havale işlemi için 7,5 TL işlem ücreti kesilmektedir.

Aynı zamanda cebe havale işlemlerinde günde maksimum 2 kez 500 TL gönderilebilir. Haftalık ise 4 kez ve 1.000 TL gönderilirken aylık olarak 6 kez işlem yapılırken 1.500 TL gönderilir.

Yapı Kredi cebe havale nasıl çekilir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Nedir?

is bankasi cebe aktarim islemi nedir

Türkiye İş Bankası cebe havale yöntemi gün içerisinde pek çok banka müşterisinin havale – EFT gibi bankacılık işlemlerini yapmasından doğan fakat daha kolay bir sisteme sahip olan para transfer sistemidir. Havale – EFT işlemlerini yapabilmek için hem iki tarafın banka hesabına sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda ise işlemlerin saat 09.00 – 16.00 arasında yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gönderilen para, karşı tarafın hesabına ilk iş gününde geçer. Ayrıca hafta sonu ve resmî tatil günlerinde de para aktarma işlemi uzayabilir. İş Bankası cebe havale işlemi ise 7 / 24 yapılabilmektedir. Cebe havale işlemlerinde bir tek TL cinsi para birimi kabul edilmektedir. İşlemler için kullanılan cep telefon numarası ise bir tek Türkiye’de kullanılan +90 alan koduna sahip olmalıdır.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Nereden Yapılır?

Türkiye İş Bankası cebe havale işlemini yapmak için internet bankacılığı, İşCep uygulaması ya da İş Bankası ATM’leri kullanılabilmektedir.

İş Bankası İnternet Bankacılığıyla Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası internet şubesi ile cebe havale işlemi için şu adımlar uygulanmalıdır:

 • İlk olarak İş Bankası internet sayfası üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile bireysel hesaba giriş yapılmalıdır.
 • Daha sonra “Para Aktarma” seçeneğini seçtikten sonra “Havale ile Para Aktarma” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından para göndermek istenilen kişinin T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarası gerekli alanlara girilmelidir. İş Bankası cebe havale işlemi iptal edilemediğinden dolayı alıcı bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra ise para aktarmak istediğiniz tutarı ilgili alana girin ve devam tuşuna tıklayın.
 • Devam tuşuna tıkladıktan sonra girilen bilgiler ile alıcı adı ve soyadının baş harflerinin bulunduğu ekran karşınıza çıkacaktır. Bilgiler teyit edildikten sonra onay tuşuna basın. Bu şekilde İş Bankası cebe havale işleminiz kolay bir şekilde tamamlanmış olur.
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu

İşCep Uygulaması ile Cebe Havale İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

İş Bankası İşCep uygulaması üzerinden cebe havale işlemi yapmak için şu adımlar uygulanmalıdır:

 • İşCep ile cebe havale işlemi için ilk olarak cep telefonunuza Türkiye İş Bankası İşCep uygulamasını indirmeniz gerekir.
 • Uygulamayı indirdikten sonra İşCep’e giriş yapın.
 • Daha sonra ise Daha sonra “Para Aktarma” seçeneğini seçtikten sonra “Havale ile Para Aktarma” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından para göndermek istenilen kişinin T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarası gerekli alanlara girilmelidir. İş Bankası cebe havale işlemi iptal edilemediğinden dolayı alıcı bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmelidir. Bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra ise para aktarmak istediğiniz tutarı ilgili alana girin ve devam tuşuna tıklayın. Bu şekilde cebe havale işlemi farklı bankacılık kanalları üzerinden benzer şekillerde gerçekleşmektedir.

İş Bankası Havale İşlemi Yapılabilecek Bankacılık Kanalları Nelerdir?

Türkiye İş Bankası havale işleminin gerçekleştirme yöntemleri şu şekilde verilmiştir:

 • Türkiye İş Bankası ATM üzerinden
 • İş Bankası şubeleri üzerinden
 • İş Bankası telefon bankacılığı çağrı merkezi sistemi üzerinden
 • İş Bankası telefon bankacılığı sesli yanıt sistemi üzerinden
 • İş Bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden
 • İş Bankası internet bankacılığı üzerinden havale işlemleri gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda düzenli olarak havale işlemlerinin yapılabilmesi için “Düzenli Havale Talimatı” verilmelidir.

İş Bankası EFT İşlem Ücretleri Ne Kadardır?

is bankasi havale islem ucretleri

Türkiye İş Bankası EFT işlemi masrafları mobilden ve internet üzerinden EFT işlemi yapılmasına göre değişiklik gösterir ve şu şekildedir:

 • CepMobil üzerinden yapılan EFT işlemlerinde 3 TL işlem ücreti kesilmektedir. Havale işlemleri için ise 1 TL kesilmektedir.
 • İnternet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinde ise en az 3,5 TL işlem ücreti kesilmektedir.

İş Bankası Cebe Havale İşleminde Yaş Sınırlaması Nedir?

Türkiye İş Bankası cebe havale yapmak için yaş limiti yalnızca 18 yaşını doldurmuş herkes yapabilmektedir. 18 yaşından küçük bireyler cebe havale yöntemi kullanarak gönderen ya da alıcı olamaz.

İlginizi Çekebilir :   TEB Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

 TEB cebe havale nasıl çekilir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

İş Bankası Cebe Havale İşlemi Hafta Sonu Yapılabilir Mi?

Türkiye İş Bankası cebe havale hafta sonu yapılabilir. EFT – havale işlemlerinden ayrılan bu özelliği ve saat esnekliği imkânı sayesinde cebe havale işleminin bir kısıtlaması bulunmaz. Hafta sonu ve resmî tatil günleri dahil olmak üzere cebe havale işlemi gerçekleştirilebilir.

İş Bankası Cebe Havale İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası CepBank iptali gönderilen paranın alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmemesi durumunda kendiliğinden gerçekleşmektedir. Bu durumda ise yalnızca ana tutar hesabınıza aktarılır, işlem ücreti aktarımı gerçekleşmez. İade ücreti ise 3 saat içerisinde gönderici hesabına yatırılmaktadır. Aynı zamanda yanlışlıkla yapılan ya da vazgeçilen bir İş Bankası cebe havale işleminde müşteri hizmetleri aranarak iptal ettirme imkanınıza vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.