Kredi Destekleri ve Bankacılık

İş Bankası Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

18.06.2021
1.526
İş Bankası Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi başvuru işlemi bireysel bankacılık üzerinden kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu için İş Bankası ana sayfası üzerinden bireysel bankacılık kısmına girin ve T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

İş Bankası BES Sistemine Kimler Katılabilir?

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemine katılabilecek kişiler 18 yaşını doldurmuş ve fiil ehliyetine sahip herkestir. Düzenli bir geliriniz olmasa bile bireysel emeklilik sistemine katılım göstererek geleceğiniz için birikim yapabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara yönelik oluşturulan bireysel emeklilik ürünleri arasında size en uygun olanı seçerek özel emeklilik avantajlarına ulaşabilirsiniz. Kendiniz yanı sıra ailenizi de güvence altına alabileceğiniz çeşitli hizmetlerden de herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Emekliliğe hak kazanabilmek için ise en az 10 yıl sistemde kalmak ve 56 yaşını doldurmuş olmaktır.

İş Bankası Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye İş Bankası online kredi başvuru işlemi şu şekilde gerçekleştirilmektedir:

 • Mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi başvurusu yapacak olan kişiler, “Anında Kredi” adı altında verilen ihtiyaç kredisine, uygulama üzerinden kolay bir şekilde başvurabilmektedir.
 • İş Bankası online kredi başvurusu işlemini internet şubesinden yapacak olan kişiler ise Yapı Kredi Bankası internet sitesinden kolay bir şekilde kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile giriş yapın, kredi başvurunuzu tamamlayın.

Aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu işlemleri de gerçekleştirilebilir.

İş Bankası Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

is bankasi kredi karti ozellikleri

Türkiye İş Bankası kredi kartı özellikleri şu şekilde verilmiştir:

 • Maximum Gold Kart: Yurt içi ve dışı fark etmeksizin VISA / MasterCard amblemi taşıyan büyün noktalarda geçerlidir. Kartınız için TL / USD, TL / EURO ya da TL / USD / EURO hesap özeti tercihinde bulunmanız halinde yurt dışında gerçekleştirilen alışveriş işlemleri, ilgili yabancı para biriminden kartlara borç kaydedilir. Maximum Kart’ınını yurt dışında kullandığınızda ve USD / EURO döviz cinsinden hesap özeti tercihinde bulunduğunuz alışverişleriniz ayrı bir hesap özeti ile tarafınıza bildirilir. Bu şekilde de yurt dışı alışverişlerinizi toplam döviz borcu üzerinden ödeme fırsatı yakalamış olursunuz.
 • Maximum Pati Kartı: Maximum Pati Kartı tüm İş Bankası kredi kartı olan Maximum özelliklerine sahiptir. Yani Maximum Kart’a sunulan tüm kampanyalar ve ayrıcalıklardan Maximum Pati Kartı sahipleri de yararlanır. Tüm alışverişlerinizde MaxiPuan kazanırken veteriner ve evcil hayvan mağazası alışverişlerinizde ilave %3 Pati MaxiPuan biriktirebilirsiniz. Kazandığınız MaxiPuanları ve Pati MaxiPuanları Maximum karta üye olan iş yerlerinde ve Maximum mobil uygulamasında kullanma şansınız vardır. Üstelik alışverişlerinizi taksitlendirebilir ve kolayca ödeyebilirsiniz. Maxi Pati Kart ile 50 TL ve üzeri peşin alışverişlerinizi hesap kesim tarihine kadar taksitlendirebilir ya da ödemesini erteleyebilirsiniz. Aynı zamanda da Maxi Pati Kartınızı yurt içi / yurt dışı fark etmeksizin kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Maximum kart: Bu kart, Maxipuan kazandıran ve alışverişlerde taksitlendirme imkânı sağlayarak kolay bir şekilde ödeme yapılmasını sağlayan bir kredi kartı çeşididir. Maxipuan kart; Gold, Platinium, aidatsız kart, Genç ve TEMA gibi çeşitler barındırır.
 • Maximiles kart: Bu kart ile de yapılan bütün alışverişlerde Maximil kazanma imkânı sunar.
İlginizi Çekebilir :  Enpara Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

TEB bireysel emeklilik başvurusu nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

İş Bankası kredi kartı başvurusu için taşınması gereken özellik yalnızca 18 yaşını doldurmuş olmak ve düzenli bir gelire sahip olmaktır. Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusunun olumlu bir sonuç alabilmesi ve değerlendirilebilmesi için kişinin mesleki durumu, gelir düzeyi ve de çalışma geçmişi oldukça önemlidir.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

İş Bankası başvuru sonucu süresi çoğunlukla 7 gün sürmektedir. Başvuru ardından sonraki 7 gün içerisinde kart hakkında onay ya da ret açıklamalarının bilgilendirmesi SMS ile sağlanmaktadır. Onay sonucunun SMS ile gönderilmesi kapsamında 7 iş günü içerisinde kredi kartı, müşterinin adresine kargo aracılığı ile gönderilmektedir.

Başvuru tarihi üzerinden 7 iş günü geçmesine rağmen Türkiye İş Bankası kredi kartı başvurusu sonucu hakkında SMS ya da telefon ile bildirimi almayan kişiler, internetten müşteri hizmetlerinden ya da Türkiye İş Bankası şubelerinden kart sonucu sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Aynı zamanda İş Bankası online kredi başvurusu sonucu ise dakikalar içerisinde telefonunuza gelen bir SMS ile belli olmaktadır.

 İş Bankası Kredi Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır?

is bankasi kredi karti takibi

Türkiye İş Bankası kredi kartı sorgulama işlemi için şu adımlar izlenmelidir:

 • Türkiye İş Bankası internet adresi ana sayfasına girin. Daha sonra bireysel butonuna basın ve kartlar bölümünü seçin. Kredi kartı başvuru butonuna tıkladıktan sonra kredi kartı başvuru sürecini bütün detayları ile birlikte takip edebilirsiniz.
 • İkinci bir yöntem ise Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 07 24’ü arayarak müşteri temsilcisinden, kredi kartı başvuru durumunu kolay ve pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Son olarak da size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine şahsen müracaat ederek müşteri temsilcisinden, kredi kartı başvurusu hakkında detaylı bilgiler alabilir, başvuru takibinizi banka şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Türkiye İş Bankası kredi kartı sorgulama işlemi ise şu şekilde gerçekleştirilir:

 • Türkiye İş Bankası internet sitesi üzerinden kredi kartı başvuru takip butonuna tıklanır.
 • Ekranda karşınıza çıkan “Referans ile Sorgula” ya da “Kimlik Numarası ve Başvurulan Telefon Numarası ile Sorgula” seçeneklerinden size uygun olan seçeneği seçin.
 • Kimlik numarası ile sorgulama seçeneğine tıkladıktan sonra ekranda karşınıza çıkan boşluklara T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarası yazılıp “Devam” butonuna tıklayın.
 • Bu işlemin ardından cep telefonunuza bir onay kodu SMS yardımı ile gönderilir.
 • Açılan yeni pencere üzerindeki boşluğa ise cep telefonunuza gelen SMS kodunu yazdıktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayın.
 • Yeni ekranda kredi kartının onaylandığı ya da onaylanmadığı ve kredi kartının durumuna ilişkin diğer tüm detaylı bilgiler ayrıntılı bir şekilde gözlemlenir.

QNB Finansbank bireysel emeklilik başvurusu nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

İş Bankası BES Sistemi Avantajları Nelerdir?

Türkiye İş Bankası bireysel emeklilik sistemi öne çıkan yönleri şu şekilde verilmiştir:

 • Devlet katkısının birikiminize eklenerek kümülatif bir artış sağlamasıdır. Kendi tasarruflarınız yanı sıra % 25 oranında BES devlet katkısı birikimlerinizin daha da büyümesine olanak sağlamaktadır.
 • BES birikim hesaplama ile yatırdığınız katkı paylarının ne kadar getiri sağlayacağını öğrenebilir ve yatırım danışmanlığı hizmetinden de ihtiyacınız olduğu her an yararlanma imkânınız vardır.
 • Finansal anlamda bilgi birikiminize güvenemeseniz bile portföy yöneticileri tarafından yönlendirilen birikimlerinizin hangi şekilde değerlendiğini her zaman takip edebilirsiniz. Anadolu Hayat Emeklilik adı altında adınıza açılacak olan bireysel emeklilik hesabınıza yapacağınız katkılar, tercih ettiğiniz emeklilik yatırım fonlarında İş Portföy Yönetimi’nin profesyonel portföy yöneticileri tarafından değerlendirilir.
 • Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katkı payı ödemekte zorlandığınızda istediğiniz zaman ödemelerinizi dondurarak ara verebilirsiniz.
 • İş Bankası bireysel emeklilik başvurusu sonrası bireysel emeklilik iptal işlemi ise sözleşmeden istediğiniz zaman cayma hakkınız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz fakat sistemden emekli olma hakkınızdan önce çıkmak isterseniz, sistemde kaldığınız süre göz önünde bulundurularak yatırım getirisi üzerinden hesaplanacak olan gelir vergisi kesintisini ödeyerek ayrılırsınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.