Kredi Destekleri ve Bankacılık

ING Bank Yatırım Hesapları Nelerdir?

04.04.2021
2.370
ING Bank Yatırım Hesapları Nelerdir?

ING Bank yatırım hesapları ile bireysel olarak ya da tüzel olarak yatırım faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. ING Bank yatırım hesapları aşağıda verildiği gibidir:

 • ING Menkul Hesap
 • Hisse senedi
 • VIOP işlemleri
 • ING Yatırım Fonları
 • TEFAS Anlaşmalı Kurumlar Yatırım Fonları
 • ING Vadesiz Altın Hesap
 • Eurobond
 • Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili
 • DCD İşlemleriyle Yüksek Getiri İmkânı

ING Bank yukarıda verilen geniş yatırım yelpazesi ile doğru ve kazançlı yatırımlar yapmanıza fayda sağlayacaktır.

ING Bank Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bank yatırım hesabı açmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birine başvurmadan önce ING Bank üzerinde mevcut bir mevduat hesabınız olması gerekmektedir. Eğer mevcut bir mevduat hesabınız yok ise en yakın ING Bank şubesi üzerinden mevduat hesabı açtırmanız gerekmektedir.

Mevduat hesabınız var ya da açtırdıysanız ING Bank yatırım hesabı açmak için banka şubesi, internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden hesap açabilirsiniz. ING Bank şubeleri üzerinden açılan yatırım hesaplarında kişi bizzat kendisi giderek yatırım hesabı açma talebinde bulunmaktadır. Yatırım hesabı açma talebinde bulunduğu gün içerinde yatırım hesabı açılarak yatırım faaliyetleri gerçekleştirilebilmektedir.

İnternet şubesi üzerinden yapılan yatırım hesabı açma işlemi için “İnternet Şubesi Başvuru” menüsüne tıklanır. Menü üzerinde yer alan yatırım hesaplarından biri seçilir. Seçilen yerde karşınıza çıkan sayfada istenen bilgiler doldurulup onaylandıktan sonra yatırım hesabınız aktifleşecektir. Ortalama 20 dakika sürmektedir.

ING Bank Hisse Senedi Nedir?

ing bank hisse senedi tanimi

ING Bank hisse senedi, BİST’e işlem gören şirketlerden hisse alıp satma işlemidir. Borsa işlemleri arasında yer alan hisse senedi alım satım işlemleri hissedar olarak işlem yapabilirsiniz. Aşağıda hisse senedinin özellikleri yer almaktadır:

 • Hisse senedi ING Bank bünyesinde yer alan diğer yatırım ürünleri ile karşılaştırıldığına daha yüksek getiri sağlamaktadır.
 • Hisse senedi işlemleri aynı zamanda yüksek risk seviyesine sahiptir. Risk seven yatırımcılar için oldukça uygun bir yatırım aracıdır.
İlginizi Çekebilir :  ING Bank POS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hisse senedi işlemlerinizi ING Trader uygulaması üzerinden takip edebilir ve kolay bir şekilde hisse alım satım işleminde bulunabilirsiniz. Hisse senedi işlemleri saat 09.55 ile 18.10 arasında yapılmaktadır. Yapılan alım satım ya da takas işlemleri ile para hesaba 2 iş günü içerisinde geçmektedir.

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

 

ING Bank Hisse Senedi Komisyon Oranları Ne Kadardır?

ING Bank hisse senedi komisyon oranları yapılan işlem boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Bu komisyon oranları aylık olarak hesap bakiyesinden kesilmektedir. Hisse senedi komisyon oranları aşağıda verildiği gibi düzenlenmiştir:

 • 0 TL ile 25 bin TL arasındaki hisse alım ya da satımları için uygulanan komisyon oranı binde 2 oranındadır. Yapılan işlem iptallerinde komisyon kesimi iade oranı %0’dır. Alınan komisyon oranına ek olarak BSMV oranı da alınmaktadır.
 • 25 bin TL ile 50 bin TL arasındaki hisse alım ya da satımları için uygulanan komisyon oranı binde 1,8 oranındadır. Yapılan işlem iptallerinde komisyon kesimi iade oranı %10’dır. Alınan komisyon oranına ek olarak BSMV oranı da alınmaktadır.
 • 50 bin TL ile 100 bin TL arasındaki hisse alım ya da satımları için uygulanan komisyon oranı binde 1,6 oranındadır. Yapılan işlem iptallerinde komisyon kesimi iade oranı %20’dır. Alınan komisyon oranına ek olarak BSMV oranı da alınmaktadır.
 • 100 TL ile 250 bin TL arasındaki hisse alım ya da satımları için uygulanan komisyon oranı binde 1,4 oranındadır. Yapılan işlem iptallerinde komisyon kesimi iade oranı %30’dır. Alınan komisyon oranına ek olarak BSMV oranı da alınmaktadır.
 • 250 TL ile 500 bin TL arasındaki hisse alım ya da satımları için uygulanan komisyon oranı binde 1,2 oranındadır. Yapılan işlem iptallerinde komisyon kesimi iade oranı %40’dır. Alınan komisyon oranına ek olarak BSMV oranı da alınmaktadır.
 • 500 TL ve üstü hisse alım ya da satımları için uygulanan komisyon oranı binde 1 oranındadır. Yapılan işlem iptallerinde komisyon kesimi iade oranı %50’dır. Alınan komisyon oranına ek olarak BSMV oranı da alınmaktadır.
İlginizi Çekebilir :  ING Bank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir?

Yukarıda verilen bu işlemler için belirlenen sabit komisyon oranı ise binde 2’dir. Alınan bu sabit komisyon ilk hisse alım satım işleminde uygulanmaktadır. Daha sonraki hisse alım satımlarında işlem hacmine göre oran değişmektedir.

ING Bank Altın Hesabı Faiz Oranları Ne Kadar?

ing bank faiz orani altin hesabi miktari

ING Bank altın hesabı faiz oranları e-turuncu altın hesap bünyesinde birikmektedir. E- turuncu altın hesap ile yapılan yatırımlar gram altın cinsinden yapılmaktadır. Hesap açılışı hoş geldin faizi olarak %0,50 hoş geldin faiz oranı uygulanmaktadır. Hesapta altınlar durdukça her geçen ay daha da değerlenmektedir.

 • %0,50 oranında hoş geldin faizi işleyebilmesi için e- turuncu altın yatırım hesabında en az 366 gram altın yatırılmış olması gerekir.
 • Hoş geldin faizi dönemi ardından uygulanan faiz oranı %0,25 olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu faizin uygulanması için de hesapta en az 732 gram altın olması gerekir.

ING Bank Yatırım Fonu Nedir?

ING Bak yatırım fonu, ING Bank hesapları üzerinde biriken paraları ile sermaye piyasası araçları, ulusal ya da uluslararası borsa, döviz ürünleri ile istedikleri yatırım alanlarındaki sermayelerini işletme amacı ile oluşturulmuş yatırım hesabıdır. INF Bank yatırım fonu ile fon iç tüzüklerinde belirtilen aylık %25 oranındaki mevzuatlara göre Kamu İktisadi Teşebbüsleri dahil olmak üzere hisse senedine yatırılan fon tipi A ve B olarak iki şekilde adlandırılmaktadır. Belirtilen fon tipleri fon türlerine göre değişiklik gösterebilir.

 

 

ING Bank Yatırım Fonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

ING Bank yatırım fonlarında dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda verilmiştir:

 • ING Bank yatırım fonu yatırımcıları herhangi bir fona yatırım yapmadan önce yatırım yapmayı düşündükleri fona yönelik stratejileri, alım satım işlemleri hakkında araştırma yapmaları gerekmektedir.
 • Yatırım fonları ile işlem yapan yatırımcıları günlük ya da anlık dalgalanmalar yapacakları yatırımları etkilemektedir. Bu nedenle likit fon yatırımları dışındaki fonları uzun ya da orta vadede yatırımlar yaparak işleme konulması gerekmektedir.
 • Herhangi bir yere yatırım yapmadan önce yatırım fonlarının geçmiş ödemelerine ve performans yapısına bakılarak alternatif yatırım araçları ile kıyaslama yapılmalıdır. Yapılan bu kıyaslama ile geçmiş dönemlerde yer alan fon getirisine yönelik gelecek olan fon getirisi analizi yapılır. Böylece daha sağlıklı yatırımlar yapılmış olacaktır.
İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Güncel Konut Kredisi Hesaplama

Denizbank vadeli mevduat hesabı nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıda verilmiştir:

 • Hangi yatırım alanından yatırım yapılıyor olursa olsun risk ve getiri miktarlarının farklı olduğu gözden kaçmamalıdır. Bu yüzden aynı işlem özelliklerini uygulanmamasına dikkat edilmelidir.
 • ING Bank yatırım hesapları kapsamında yapılan yatırımlar kişilerin kendi beklenti ve tercihlerine yönelik olacağından alacakları risklere kendileri karar vermelidirler.
 • İhtiyaç olmayan miktarlarda uzun vadede yatırımlar yapılmalıdır. Bu konu ile ilgili ING Bank yatırım uzmanları tarafından danışmanlık alınabilir.
 • Birikmiş paranızı tek yatırım aracına değil farklı yatırım araçlarına da yatırım yaparak olası risklerin önüne geçilmeye çalışılmalıdır.

ING Bank Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

ING Bank yatırım hesabı kapatmak için başvurulacak yollar birden fazladır. İster ING Bank şubesine giderip dilekçe vererek ister internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden veya müşteri temsilcileri yardımı ile ING Bank yatırım hesabı kolay bir şekilde kapatılabilmektedir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.