Kredi Destekleri ve Bankacılık

ING Bank Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

07.05.2021
1.132
ING Bank Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

ING Bank kredi kartı takibi yapmak için bankanın internet sitesi, internet şubesi ve müşteri hizmetleri kullanılabilir. Her bir platformun ayrı sorgu ekranları bulunur. Bu sorgu ekranlarından kimlik numarası ve telefon numarasının sisteme girilmesi ile kredi kartının nerede olduğu öğrenilebilir. ING Bank kredi kartı sorgusu için banka müşterisi olmayan kişiler internet sitesini ve müşteri hizmetlerini tercih edebilir. Banka müşterisi olan kişiler ise diğer platformlara ek olarak internet şubesini ve mobil bankacılık uygulamasını kullanabilir. Banka müşterileri ayrıca başvurularını internet şubesi ve mobil şube kullanarak da yapabilir. ING Bank kredi kartı sorgusu için çağrı merkezi üzerinden müşteri temsilcisine bağlanılarak kartın son durumunu öğrenmek de mümkün.

ING Bank Kredi Kartı Takibi Nasıl Yapılır?

ING Bank kart başvuru takibi için kullanılması gereken bazı platformlar bulunur. Bu platformların hangi bankacılık kanalı olacağına ING Bank karar verir. ING Bank tarafından belirlenen alternatif bankacılık kanalları üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve telefon numarası ile sorgu yapmak mümkündür. ING Bank kart başvurusunun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için ayrıca internet bankacılığı da tercih edilebilir. İnternet bankacılığında yer alan kredi kartlarım bölümünden yeni başvuru veya başvurularım sekmesini kullanarak işlem yapılır.

ING Bank Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

ING Bank kredi kartı başvurusu bankanın internet ve telefon kanalları üzerinden gerçekleştirilir. ING Bank kredi kartı başvurusu yapmak için kullanılabilecek alternatif bankacılık kanalları şunlardır:

 • İnternet şubesi
 • Mobil şube
 • Banka şubesi
 • Bankanın internet sitesi
 • Müşteri hizmetleri
İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Mobil Bankacılık Uygulaması Özellikleri 2021

Üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak mümkün. Tüm kredi kartları bankanın resmi internet sitesinde detaylı bilgileri ile yer alır. Kredi kartlarını inceleyerek, karşılaştırma yapmak isteyen kullanıcılar internet sitesinde yer alan kartları karşılaştır sekmesini kullanabilir.

Müşteri Hizmetlerinden ING Bank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

musteri hizmetlerinden kredi karti basvurusu yapma ing bank

ING Bank müşteri iletişim merkezi üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak mümkün. Yaşanan korona virüsü salgını nedeni ile birçok bankacılık işlemi alternatif kanallara taşındı. Bu işlemler arasında kredi kartı işlemleri de yer alıyor. Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler bankanın müşteri hizmetleri ve / veya çağrı merkezi ile iletişime geçebilir. Kredi kartı başvurusu için aranması gereken müşteri hizmetleri numarası 0 850 222 06 00’dır. Çağrı merkezine ulaşmak için ise müşterilerin 444 06 00 numaralı telefonu araması gerekir.

TEB kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısını inceleyebilirsiniz.

ING Bank İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank internet şubesi aracılığı ile kredi kartı başvurusu ve başvuru takibi yapılabilir. Başvuru takibi yapmak isteyen kullanıcıların kredi kartlarım sekmesinden başvurularım adlı alt kategoriyi seçmelidir. Kredi kartı başvurusu yapmak için ise yine kredi kartlarım sekmesinin kullanılması ancak alt kategori olarak yeni başvuru yazısının seçilmesi gerekir. ING Bank internet şubesini ve mobil şubenin uygulamasını sadece banka müşterisi olan kişiler kullanabilir. Henüz banka müşterisi olmayan kişiler bankanın diğer kanallarını kullanarak kredi kartı başvurusu yapabilir.

ING Bank İnternet Sitesinden Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

ING Bank kart başvurusu internet sitesinden yapılabilen bir işlemdir. Özellikle banka müşterisi olmayan kişiler kredi kartı başvurusu için internet sitesini kullanabilir. ING Bank kredi kartı başvurusunu internetten yapmak için sırası ile şu adımların izlenmesi gerekir:

 • Bankanın resmi internet sitesine girilmeli
 • Kredi kartları sekmesinden bireysel kartların seçilmeli
 • Başvuru yapılacak kredi kartı belirlenmeli
 • Hemen başvur yazısına tıklanmalı
İlginizi Çekebilir :  Ölüm Yardımı Ne Kadar, Nasıl Alınır?

Bu aşamaların ardından bilgi formunun doldurulması gerekir. Tüm işlemler bittiğinde kredi kartı başvuru sonucu başvuru sahibine kısa mesaj ile bildirilir. ING Bank kredi kartı sorgusu da aynı sıra ile yapılır. Tek fark hemen başvur yazısının değil başvurum nerede sekmesinin tercih edilmesidir.

ING Bank Kredi Kartı Sorgusu Nasıl Yapılır?

ING Bank kart başvurularını sorgulamak için bankanın belirlediği platformlar kullanılır. Kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra kartın şubeden mi yoksa adrese teslim şeklinde mi alınacağının seçilmesi gerekir. Bazı bankalar sadece adrese kargo ile göndermeyi tercih ederken bazı bankalar ise şubeden alınmasını ister. Eğer banka adrese kargo ile gönderecek ise müşteri temsilcisine adresin doğru bir şekilde verilmesi gerekir. ING Bank kredi kartı kargoya verildiğinde banka ve kargo firması tarafından alıcıya kısa mesaj ve e- posta ile bilgilendirme yazısı gönderilir. Mesajda yer alan kargo takip numarası ile kargo takibi yapılabilir.

ING Bank Kredi Kartı Türleri Nedir?

ING Bank kart çeşitleri farklı hedef kitlelere ve ihtiyaçlara göre belirlenen kartlardır. Sık sık seyahat edenler için Pegasus ile anlaşmalı olan Bol Bol kredi kartları hazırlanmıştır. Sıkça alışveriş yapanlar için turuncu kredi kartı kullanılabilir. Her kredi kartının avantajları ve kampanyaları farklılık gösterir. ING Bank kredi kartı çeşitleri şunlardır:

 • ING Pegasus kredi kartlar (Premium, klasik)
 • Bonus Kart
 • Turuncu Ekstra
 • Light kart
 • Anında kredi kartı
 • Sanal kredi kartı
 • Ek kredi kartı

ING Bank tarafından müşterilerine sunulan kredi kartları arasında yer alır.

ING Bank Kredi Kartı Alma Şartları Nedir?

ing bank kredi karti alma kosullari

ING Bank kart başvuru şartları arasında kullanıcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları yer alır. Yaş şartını yerine getiren herkes ING Bank’a kredi kartı için başvuru yapabilir. Kredi kartı kullanmak için 18 yaşından büyük olmak gerekir ancak ebeveyn kontrolünde kredi kartı kullanılabilir. Ebeveynler çocukları için ek kart da talep edebilirler. ING Bank kredi kartı başvurularında ayrıca aylık gelir durumunun da bildirilmesi gerekir. Aylık düzenli gelir sahibi olan kişiler sorunsuz bir şekilde kredi kartı başvurusu yapabilir. Üniversite öğrencilerine ve gençlere yönelik avantajlı kredi kartları bulunan ING, genç kartları için öğrencilerden kimlik fotokopisi ve öğrenci belgesi ister.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

ING Bank Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

ING kredi kartı limit değişikliği yapmak için bankanın belirlediği platformlar kullanabilir. Kredi kartı limiti yükseltmek veya düşürmek için kullanılabilecek alternatif bankacılık kanalları şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi

Kullanılarak ING kredi kartı limit değişikliği yapılabilir. Kart başvurusu esnasında otomatik limit artırma seçeneği de tercih edilebilir. Kredi kartı kullanım durumuna ve borçların düzenli ödenmesine göre banka tarafından otomatik bir şekilde limit artışı yapılabilir.

QNB Finansbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısına da göz atabilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

ING Bank kart şifresi güncelleme işlemi için müşteri iletişim merkezi tercih edilebilir. Müşteri iletişim merkezine ulaşmak için 0 850 222 06 00 numaralı telefonun aranması gerekir. ING Bank müşteri iletişim merkezinden birçok kredi kartı işlemi yapılabilir. Müşteri hizmetlerinden yapılan diğer kredi kartı ayarları şunlardır:

 • Ekstre tarihi değiştirme
 • Borç erteleme
 • Kart şifresi değiştirme
 • Limit değiştirme
 • İnternet ayarlarını değiştirme
 • Alışveriş için sınırlama getirme

ING Bank Kredi Kartı Kaybolunca Ne Yapılmalı?

ING Bank kayıp kredi kartı ve çalıntı kredi kartı ihbarında bulunmak için çağrı merkezi veya müşteri hizmetleri aranmalıdır. Kredi kartını kapatmak için 0 850 222 06 00 numaralı müşteri hizmetlerinin aranması gerekir. ING Bank kredi kartı sorgusu yapmak için de müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek müşteri temsilcisine bağlanılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.