Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

09.05.2021
1.300
Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası vadeli mevduat hesabı açmak için kullanıcılar bankanın alternatif bankacılık kanallarını kullanabilir. Hali hazırda Garanti BBVA müşterisi olan kişiler internet şubesini ve mobil bankacılık uygulamasını kullanarak vadeli mevduat hesabı açabilir. Banka müşterisi olmayan kişiler ise müşteri iletişim merkezi, çağrı merkezi ve banka şubesi üzerinden işlem yapabilir. Garanti BBVA müşterisi olan kişiler bankanın tüm kanalları üzerinden vadeli mevduat hesabı için başvurularını gerçekleştirebilir. Garanti BBVA vadeli mevduat hesap başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar bankanın internet sitesi üzerinden de işlemlerini tamamlayabilir.

Garanti BBVA Müşterisi Nasıl Olunur?

Garanti BBVA’da hesap açmak banka müşterisi olunmasını sağlar. Garanti BBVA üzerinden vadeli ve / veya vadesiz hesap açıldığı takdirde herkes banka müşterisi olabilir. Banka müşterisi olmak için herhangi bir kısıtlama bulunmaz. 18 yaşının altındaki bireyler, hesap açma işlemleri esnasında ebeveynleri ile bankaya gitmeleri gerekir. 18 yaşından büyük olan kişiler ise tüm işlemlerini ebeveynleri olmaksızın bireysel olarak gerçekleştirebilir. Garanti BBVA müşterisi olmak isteyen kişiler bankadan vadeli hesap, mevduat hesabı, yatırım hesabı, vadesiz hesap ya da birikim hesabı açabilir. Garanti Bankası müşterisi olmak için yapılması gereken tek işlem hesap açmaktır. Kredi kartı başvurusu yapıldığında da otomatik olarak vadesiz normal hesap açılır ve kullanıcılar banka müşterisi olarak bu hesaplarını kullanabilir.

Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı açmak için bankanın alternatif kanallarının kullanılması gerekir. Korona virüs salgını nedeni ile birçok bankacılık işlemleri dijital platformlara taşındı. Müşterilerin, virüsten etkilenmemesi adına çoğu işlemini dijitale taşıyan Garanti BBVA, vade mevduat hesabı işlemlerinin de online yapılmasına izin verir. Vadeli mevduat hesabı açmak isteyen kişilerin kullanması gereken platformlar şunlardır:

  • İnternet şubesi
  • Resmi internet sitesi vadeli mevduat hesabı bölümü
  • Mobil bankacılık uygulaması
  • Müşteri iletişim merkezi
  • Çağrı merkezi
  • Banka şubesi
İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası 2019 Mevduat Hesabı Faiz Hesaplama

Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesabı Açma Şartları Nedir?

Garanti mevduat hesabı şartları içim banka tarafından herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir. 18 yaşından büyük olan herkes bireysel olarak vadeli mevduat hesabı açabilir. Ayrıca vadeli mevduat hesabı açmak için banka şubesine gitmeye gerek kalmadan e- vadeli mevduat hesabı açmak da mümkün. Bankanın internet sitesi üzerinden e- mevduat hesabına başvuru yapılır. Ayrıca internet şubesi, mobil bankacılık uygulaması ve müşteri iletişim merkezi üzerinden de e- vadeli mevduat hesabı açılabilir. 18 yaşından küçük kişilerin başvurularını ebeveynleri ile birlikte yapması gerekir. Vade süresinden önce hesaptan para çekilir ise o ayki faiz oranı hesaba yansıtılmaz.

Denizbank vadeli mevduat hesabı başvurusu nasıl yapılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Mevduat Faiz Oranları Ne Kadar?

garanti bbva mevduat faiz miktari

Garanti BBVA mevduat hesabı faizi en az yüzde 8 olarak belirlenmiştir. Kişilerin hesaplarına yatırdığı miktara bağlı olarak kar seviyeleri artış gösterir. Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı açıldığı zaman vade gün uzunluğu belirlenir. Yatırılan ana paranın üzerine eklenecek olan faiz oranı ise farklı etkenlere bağlı olarak hesaba yüklenir. Garanti BBVA mevduat faiz oranı bankanın kampanya türlerine göre de farklılık gösterir. 2021 mayıs ayı itibari ile e- vadeli mevduat hesabı açmak için kullanıcıların hesabına uygulanan faiz oranları farklılık gösterir. Vade süresi ve ana para üzerinden faiz miktarı hesaplanır ve bu miktar en az yüzde 8’dir. Garanti BBVA vadeli mevduat hesap başvurusu esnasında faiz oranı kullanıcıya sunulur.

32 Günlük Vadeli Hesap Ne Anlama Gelir?

Garanti 32 günlük vadeli mevduat hesabı ana para üzerine 32 günlük faiz eklenmesi anlamına gelir. Hesap açma işlemleri esnasında kullanıcıların vade süresini belirleme hakları bulunur. 32 günlük vade en alt limit olarak Garanti BBVA tarafından vadeli mevduat hesabı açacak müşterilerine önerilir. Vade süresi 32 günden başlayarak 300 güne kadar artış gösterebilir. 32 günlük vade kısa süreli bir vade süresi olmasına rağmen kar edilen faiz oranı genellikle yüksektir. 32 gün vade uzunluğu en kısa vade süreleri arasında yer alır. 21 günlük vade süresi bulunur ancak Garanti BBVA tarafından sunulan en düşük vade süresi 32’dir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Mevduat Vadeli Hesaba İstediğin Zaman Para Yatırılır Mı?

Garanti mevduat hesabına para yatırma için vade süresinin bitmesi beklenmelidir. Vade süresinin bitişinin ardından ana paraya ek olarak para yatırılabilir. Ancak vade süresi içerisinde para yatırıldığı takdirde yeni miktar üzerinden faizden yararlanılmaz. Garanti BBVA mevduat vadeli hesabın vadesi bitmeden para yatırıldığında ya da çekildiğinde faiz oranı o aya yansıtılmaz. Vade süresi bittikten sonra mevduat hesabından para çekilebilir veya para yatırılabilir. Faizden kar elde etmek içi vade süresi içerisinde işlem yapılmaması tavsiye edilir.

Vadeli Mevduat Hesabı Ne Demek?

Vadeli mevduat hesabı kişilerin faiz oranı üzerinden kar elde etmelerini sağlayan bir hesap türüdür. Her bankanın vadeli mevduat hesabı bulunur. Ayrıca korona virüsü döneminde e – mevduat hesapları da uygulamaya girmiştir. Mevduat hesapları üzerinden vadeli işlem yapılır ve ana para miktarına bağlı olarak hesap sahiplerine faizden ek kar elde etme şansı verilir. Vadeli mevduat hesabı açmak için Garanti BBVA tarafından belirlenen alternatif bankacılık kanalları kullanılabilir. Vadeli mevduat hesabı açarken vade süresinin seçilmesi gerekir ve para yatırma, çekme ve diğer işlemler için vade süresinin bitmesi beklenmelidir. Vade devam ederken yapılan işlemler o ayın kar payını negatif yönde etkiler.

Vadeli Mevduat Hesabının Avantajları Nedir?

vadeli mevduat hesabi getirileri

Garanti BBVA mevduat hesabı avantajları ile banka müşterileri ana paraları üzerinden kar elde edebilirler. Herhangi bir yatırım yapmadan veya birikimlerini riske atmadan kazanç elde etmek isteyenler vadeli mevduat hesabı açabilir. Vadeli mevduat hesabı üzerinden yapılan işlemler de belirli bir süre boyunca bankada bırakılan paranın üzerine faiz oranı eklenmesi baz alınır. Garanti BBVA e- mevduat hesabı da dahil olmak üzere vadeli hesapları oldukça kar sağlayan hesap türleridir. Kişiler birikimlerinde kayıp yaşamadan kazanç elde etmek için Garanti BBVA’da vadeli mevduat hesabı açarak işlem yapabilir.

İlginizi Çekebilir :  ING Bank Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Kullanılır?

Garanti BBVA vadeli e- mevduat hesabı açmak için öncelikle banka ile irtibat kurmak gerekir. Banka tarafından sunulan alternatif kanallar ile vadeli mevduat hesabı açılır. E- mevduat hesabı açıldıktan sonra vade süresi ve yatırılacak para miktarı belirlenir. Seçilen vade süresi boyunca hesapta işlem yapılmamalıdır. Kazanç elde etmek ve var olan birikimlerini arttırmak isteyen kişiler tarafından bir yatırım türü olarak vadeli mevduat hesapları tercih edilebilir. Garanti BBVA’dan mevduat hesabı açıldığı zaman tüm işlemler internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden yönetilir.

Akbank vadeli mevduat hesabı başvurusu nasıl yapılır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Garanti BBVA Vadeli Mevduat Hesap Süresi Ne Kadar?

Garanti BBVA mevduat vade süresi 32 günden başlar ve 370 güne kadar çıkar. Müşteriler vade uzunluğunun kaç gün olacağına ve uzunluğuna kendileri karar verebilir. Garanti BBVA vadeli mevduat hesap başvurusu esnasında vade süresinin uzunluğu seçilir. İlgili vade süresine bağlı olarak hesap üzerinden faiz işlemeye başlar. Garanti BBVA tarafından mevduat hesapları için belirlenen faiz oranları yüzde 8 ile 18 arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.