Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları 2019

27.11.2019
1.732
Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları 2019

Garanti BBVA taksitli nakit avans seçeneği sayesinde nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman kredi kartınızın limiti üzerinden bankamatiklerden nakit para çekebilir, çektiğiniz parayı taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Taksitli nakit avans, farklı faiz oranlarıyla müşterilere sunulmaktadır. Garanti BBVA taksitli nakit avans çekeceğiniz zaman kredi kartınızda limit olması durumunda yalnızca Garanti BBVA değil, birçok bankanın bankamatiğinden para çekebilirsiniz. Nakit avans miktarınızı ticari kartlarda en az 2 en fazla 18, bireysel kartlarda en az 5 en fazla 12 aya kadar faizlendirme şansınız bulunmaktadır.

Bireysel Kredi Kartlarla Taksitli Nakit Avans

Garanti BBVA bireysel taksitli nakit avans, bankadan sahip olduğunuz bireysel kredi kartları ile yapacağınız taksitli nakit avans çekme işlemleridir. Bireysel kredi kartları ile yapacağınız en az 500 TL’lik nakit avans işlemleri taksitlendirilebilmektedir. Bireysel kartlarda taksit sayıları en az 5 en fazla 12 aya kadar sunulmaktadır.

Taksitli Avans seçeneğinden yararlanmak isterseniz aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz:

 • İnternet Bankacılığı
 • Mobil Bankacılık
 • Bonus Flaş
 • Müşteri İletişim Merkezi
 • ATM’ler

Bireysel kartlarla yapılacak Taksitli Nakit Avans işlemlerinin limitleri en az 500 TL en fazla 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Bankamatiklerde yapılacak olan Taksitli Nakit Avans işlemleri ile 10.000 TL ile sınırlandırılmıştır.

Ticari Kredi Kartlarda Taksitli Nakit Avans

Garanti BBVA ticari taksitli nakit avans işlemleri, Garanti’ye ait ticari kredi kartları ile yapılan nakit çekim işlemleridir. Ticari kartınızla yapacağınız minimum 500 TL’lik nakit avans çekimleri 2 aydan 18 aya kadar taksitlendirilebilmektedir. Ticari kartlarla aşağıdaki kanallarda taksitli nakit avans işlemi yapılabilmektedir:

 • Müşteri İletişim Merkezi
 • ATM
 • İnternet Bankacılığı
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Garanti BBVA ATM’lerinde Taksitli Nakit Avans için 4000 TL limit bulunmaktadır. Bunun haricinde bankadan alınabilecek Taksitli Nakit Avans limiti en az 500 TL en fazla 30.000 TL’dir.

Taksitli Nakit Avans Faiz Oranları

Garanti BBVA taksitli nakit avans faizleri, kredi kartlarına göre değişiklik göstermemektedir. Tüm bireysel ve ticari kredi kartları için tüm taksitlerde %1,60 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu faiz oranına Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve Bankacılık ve Sigorta Muamele Vergisi de eklenmektedir. Taksitli nakit avans işlemlerinde faiz oranına BSMV ve KKDF eklenmemiş olup ticari kartlarda taksitli nakit avans işlemlerinde BSMV ana para tutarının %5’i oranında eklenmektedir. Bireysel kredi kartlarında ise KKDF %15, BSMV ise yine %5 oranında tutara yansıtılır. Tüm ödenmesi gereken tutar faiz oranlarının yansıtılmış haliyle birlikte ekstrede yer almaktadır.

Garanti BBVA’da taksitli nakit avans çekildiğinde son ödeme tarihinde herhangi bir ödeme yapılmamışsa çekilen ana para üzerinden faiz uygulanmaktadır. Bu faizler günlük olarak işlenmektedir.

Örnek verecek olursak 1000 TL’lik bir Taksitli Nakit Avans işleminde 5 aylık taksit tercih edildiği zaman %1,60 faiz oranı ile 48,51 faiz tutarı tarafınıza yansıtılır, taksit tutarı da 211,67 TL olur ve toplam faiz oranıyla birlikte ödenecek tutar 1.058,33 TL’dir.

Taksitli Nakit Avans Ücretleri

Garanti BBVA taksitli nakit avans ücreti, tüm bireysel ve ticari kredi kartlarında çekilen tutar üzerinden %4,49 olarak uygulanır, bu orana Bankacılık ve Sigortacılık Muamele Vergisi dahil edilmemektedir. Tüm taksit sayıları için uygulanan ücret oranı aynıdır.

 • Yurtiçinde Garanti BBVA’dan yapılan Nakit Avans işlemlerinde 9 TL ücret alınmaktadır. Bu ücret için sabit olarak %3,75 oran uygulanır. Bu tutara daha sonra BSMV de eklenmektedir.
 • Diğer bankalardan yapılan Nakit Avans işlemlerinde alınan tutar ise 9,10 TL’dir ve uygulanan oran yine %3,75’tir.
İlginizi Çekebilir :  Akbank Müşteri Temsilcisi ile Nasıl Görüşebilirim?

Yurtdışı Taksitli Nakit Avans İşlemleri

Garanti BBVA yurtdışı taksitli avans hizmeti de sunmaktadır. Bankaya ait tüm yurtdışı alışverişlerine açık olan kredi kartlarıyla, yurtdışındaki bankamatiklerden taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Yurtdışında acil nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz zaman Garanti BBVA taksitli nakit avans hizmetinden %3,75 oranla yararlanabilirsiniz. Türkiye dışında yapacağınız taksitli nakit avans işlemlerinde 3,60 Dolar ücret alınmaktadır. Bu tutara ayrıca BSMV de eklenmektedir. Nakit avans ücreti oran artı tutar şeklinde uygulanmaktadır.

Taksitli Nakit Avans Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Taksitli Nakit Avans katılım koşulları, Garanti BBVA’nın internet sitesinde verilmektedir. Garanti BBVA’ya ait tüm kredi kartlarında Taksitli Nakit Avans hizmeti bulunmaktadır. Nakit Avans çekmek için banka ekstra bir limit belirtmemektedir. Kredi kartı limitiniz üzerinden sizlere nakit avans fırsatı sunulur.

 • En az 500 TL’lik nakit avans çektiğiniz zaman taksit ve uygun faiz imkânlarından yararlanabilirsiniz.
 • Nakit Avans limit işlemleri banka şubeleri, ATM’ler, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık kanallarından yapılabilmektedir.
 • Taksitli Nakit Avans için verilen son ödeme gününde ödeme yapılmadığında ya da istenilen tutardan daha az ödeme yapıldığında çekilen ana para üzerinden günlük faiz uygulanmaktadır.
 • Borcu erken kapatma ya da kısmi kapatma gibi durumlarda da günlük faiz işletimi olmaktadır.
 • Taksitli Nakit Avans kapatma işlemleri yalnızca Garanti BBVA Müşteri Hizmetleri tarafından yapılmaktadır.
 • Dilerseniz nakit avansı taksitsiz olarak da çekebilirsiniz.

Taksitli Avans Hesap

Garanti BBVA Taksitli Avans Hesap, acil nakit ihtiyacı duyduğunuz zamanda nakit avans gibi size nakit çözümü sunan bir hesaptır. Bu hesap ayrıca Taksitli Kredili Mevduat Hesabı olarak da bilinmektedir. Kredili Mevduat Hesabına tanımlı olan Taksitli Avans özelliği, bütçeyi bozmadan uygun taksitlerle nakit para çekebileceğiniz bir özelliktir. Ödemeler, faturalar gibi her türlü nakit ihtiyaç için bu hesaptan yararlanılabilir.

 • Taksitli Avans Hesap’ta geri ödemeler minimum 3 ay maksimum 12 aya kadar taksitle yapılabilmektedir.
 • Taksitli Avans Hesap’ta alacağınız taksit hizmetleri için herhangi bir ek ücret ya da komisyon uygulanmaz.
 • Taksitli Avans Hesabı bir kredili mevduat hesabıdır.
 • Bu hesabı Vadesiz TL hesabınızdaki parayı hiç ellemeden kullanabilirsiniz. Ayrıca eğer hesabınızda hiç para yoksa da bu hesabı kullanabilirsiniz.
 • Taksitli Avans Hesap limiti, müşterinin Avans Hesap limitinin %80’i kadar hizmet vermektedir.
 • Hesaptan en az taksitli kullanım limiti 100 TL’dir.
 • Taksitli Avans hesabınızdan 7 gün 24 saat Paracard’ı kullanarak ATM’lerden para çekebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Avans Hesap ve Taksitli Avans Hesap Başvurusu

Avans Hesap Başvurusu ve Taksitli Avans Hesap başvurusu İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ve ATM’ler üzerinden yapılabilmektedir. Bu dijital kanallarda yalnızca bankanın müşterisi olanlar başvuru yapabilmektedir. Eğer Garanti BBVA müşterisi değilseniz öncelikle size en yakın banka şubesini ziyaret etmeli ve bir hesap açtırmalısınız. Daha sonra ‘Başvurular’ bölümünden bankadaki bilgilerinizle başvuru yapabilirsiniz.

Taksitli Para Hizmeti

Taksitli Para, Garanti BBVA Taksitli Nakit Avans gibi acil para ihtiyacı duyduğunuz durumlarda imdadınıza koşan bir hizmettir. Bu hizmeti Garanti bankasına ait tüm kredi kartlarınızla kullanabilirsiniz. Kullanılabilecek taksitli para miktarı en az 400 TL ve en fazla 20.000 TL’dir. Bu tutarlar 5 ve 12 ay arasında taksitlendirilmektedir. Taksitli Para Hizmeti için herhangi bir ücret ya da masraf bulunmamaktadır, yalnızca %1,60 aylık faiz oranı bulunur.

Taksitli Para’ya başvurmak isterseniz İnternet Bankacılığı üzerinden Kredi Kartları bölümünden hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca ATM’lerden, Mobil Şube’den, Garanti BBVA şubelerinden ve 444 0 333 Telefon Şubesi’nden de başvuru yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.