Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller 2019

27.11.2019
2.021
Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller 2019

Garanti Bankası BBVA satılık gayrimenkul alımları bankanın resmi internet sayfası üzerinden gerçekleşmektedir. Garanti Bankası da tıpkı diğer bankalar gibi ipotekle kredi veren bankalardan bir tanesidir. Özellikle ipotekle vermiş olduğu kredilerde teminat olarak almış olduğu gayrimenkulleri krediyi alan kişinin ödeyememesi durumunda gayrimenkul satışlarını gerçekleştirmektedir. Taşıt, konut, bireysel ya da kurumsal olarak almış olduğu kredileri herhangi bir sebeple ödeyemeyen kişiler için uygulanan ipotek uygulaması, müşterilerin bu borçlarına karşılık banka tarafından satılmaktadır. Bankanın resmi internet sayfası üzerinden yapılan açık arttırmayla satılan gayrimenkuller, oldukça uygun fiyatlardan işlem görmektedir. Özellikle verilen tekliflere göre gayrimenkulün değeri şekillendiği için piyasa değeri oldukça yüksek olan bir gayrimenkulü Garanti Bankası BBVA üzerinden açık arttırmayla almak daha uygun bir fiyata mal olabilir. Bunun için bankanın kişiden beklediği gerekli şartları yerine getirmek ve gayrimenkullerin site üzerinden takibini yapmak gerekmektedir.

Garanti Bankası Gayrimenkul Uygulaması

Garanti Bankası BBVA gayrimenkul uygulaması, diğer bankalara nazaran oldukça fazla tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Bunda bankanın yeni bir yüzle müşterilerinin karşısına çıkması ve oldukça avantajlı ürünlere sahip olması büyük rol oynamaktadır. Garanti bankasının sunmuş olduğu bu uygulama diğer bankalarla her ne kadar benzerlik gösterse de bazı konularda bankanın kendi kuralları çerçevesinde oldukça farklıdır. Bu yüzden Garanti Bankası BBVA üzerinden gayrimenkul satın almak isteyen kişilerin belirli kuralları bankadan öğrenmesi ve gayrimenkul alımlarını buna göre yapması gerekmektedir.

Garanti Bankası Gayrimenkul Satın Alımları Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası gayrimenkul satın alımları yapılırken bankanın resmi internet hesabı kullanılmaktadır. Banka belirli dönemlerde gayrimenkul satımı için kendi sitesi üzerinden ilana çıkar. İlana çıktığı gayrimenkuller için belirli bir taban fiyatı site üzerinde yer alır. Belirlenen bu taban fiyatı Garanti Bankasının ilgili gayrimenkuller için koyduğu piyasanın biraz daha aşağısında yer alan gayrimenkul fiyatıdır. Bunun sebebi gayrimenkulü satın alacak olan kişilerin ilana teklif vermeleridir. İcralık gayrimenkuller için banka site üzerinden teklifleri kabul eder ve değerlendirir. Gereken adımlar takip edilerek yapılan bu işlemde en önemli olan durum her zaman bir yüksek fiyatı vermeniz gerektiğidir. Çünkü banka gelen teklifler arasından en yüksek olana gayrimenkul satışını yapacaktır. Gerekli teklif verildikten sonra bankanın resmi internet sayfası üzerinde yer alan teklif ver butonuna basılarak bankaya teklifinizi iletmiş olursunuz. Garanti Bankasının borcunu ödeyemeyen kişilerin icralık malları üzerinden yapmış olduğu bu satışlar tamamen yasal olup bahsi geçen gayrimenkulün satın alan kişi için herhangi bir sıkıntılı durum içermemektedir. Tamamen yasal olarak yapılan bu satışlarda kişiler dilerlerse gayrimenkulü yerinde inceleyebilirler. Bunun için banka yetkilileri ile görüşülerek adı geçen gayrimenkul için randevu alınmalıdır. Kişiye uygun olan zamanda gayrimenkullerin gösterimleri banka tarafından sağlanır.

Garanti Bankası Üzerinden Gayrimenkul Satın Alımı Yapacak Olan Kişilerin Dikkat Etmeleri Gereken Hususlar Nelerdir?

Garanti Bankası BBVA üzerinden gayrimenkul alacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken birkaç hayati mevzu bulunmaktadır. Özellikle satın alan kişinin ileride zor bir süreç yaşamaması için bu hususlara bilhassa dikkat edilmesi gerekmektedir. Garanti Bankası BBVA üzerinden gayrimenkul alacak olan kişilerin dikkat etmeler gereken durumlar şunlardır;

 • Öncelikle bankadan gayrimenkul satın alımı yapacak olan kişiler bankanın resmi internet sayfası üzerinde yer alan gayrimenkul satışlarını sürekli olarak takip etmelidir. Bunun sebebi bankanın güncel olarak sitesinde yer alan gayrimekul ilanlarını güncellemesidir.
 • Garanti Bankası BBVA üzerinden gayrimenkul satın alacak olan kişilerin herhangi bir şekilde üyelik oluşturmaları gerekmemektedir. Banka tüm satış ilanlarını resmi internet sitesi üzerinden yapar ve bunun için teklifler de bu site üzerinden verilir. Bu yüzden bankanın şubesine teklif vermek için gidilmez.
 • Gayrimenkul satın almak isteyen kişiler birden fazla teklif sunma hakkına sahiptirler.
 • Bankanın gayrimenkul satışını kazanan kişiden ihaleye ait tüm masraflar, resim, harç ve vergi giderlerini karşılaması beklenir. Satın alımı yapacak olan kişiler, bu masrafları karşılamakla yükümlüdürler.
 • Banka tapu harç bedelini satın alımı yapan kişiyle birlikte öder. Tapu harcı taşınmaz bedelinin binde kırkını oluşturmaktadır.
 • Garanti Bankası BBVA sitesinde yer alan gayrimenkul ilanları her gün yenilenmektedir.
 • Banka satışını yapmak üzere olduğu gayrimenkulü herhangi bir sebepten dolayı iptal etme hakkına sahiptir.
 • İhale esnasında en yüksek teklifi veren kişinin teklifi kabul edilir.
İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Adres Güncelleme Nasıl Yapılır?

Yukarıda verilen durumlar Garanti Bankası BBVA ‘dan gayrimenkul satın alacak olan kişilerin dikkat etmeleri gereken oldukça önemli durumlardır. Gayrimenkul satın alımları için gereken her türlü destek bankanın müşteri hizmetlerinden her zaman kolaylıkla alınabilmektedir.

Garanti Bankası BBVA Teminat İadesi

Garanti Bankasından teminat iadesi almak isteyen kişiler, bazı durumlarda bu bedelleri bankadan kolaylıkla alabilmektedirler. Banka kendisine verilen teminat bedellerini belirli şartlara bağlı olarak geri ödeyebilir ancak teminat ödemesi almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta bu bedelleri alabilmek için bankanın beklemiş olduğu durumlardan en az birine sahip olmaları gerektiğidir. Garanti Bankası BBVA ‘nın beklemiş olduğu teminat iadesi şartlarını sağlayamayan kişiler bankadan ihaleye çıkarken ödemiş oldukları teminatları geri alamamaktadır. Bu durum kişilerin mağdur olmamaları için oldukça dikkat edilmesi gereken önemli durumlardan bir tanesidir.

Garanti Bankası BBVA Teminat İadesi Şartları Nelerdir?

Garanti Bankası BBVA, teminat iadesi almak isteyen kişilerden belirli şartları yerine getirmelerini beklemektedir. Bankanın teminat iadesi yapabilmesi için kişilerin içinde bulunmaları gereken durumlar şunlardır;

 • Garanti Bankasına yapılan ihale tekliflerinde bankanın kişinin teklifini kabul etmemesi,
 • İhalenin banka tarafından kapatılması,
 • Bankanın açmış olduğu ihaleye başka hiçbir kimsenin teklif vermemesi,

Gibi durumlardır. Eğer gayrimenkul satın alımı için bankaya teminat yatırmış olan kişiler, bu durumun içerisinde yer alıyorlarsa, Garanti Bankası BBVA kendisine teminat yatıran bu kişilere teminat iadelerini yapacaktır. Ancak bankadan teminat iadesi almak isteyen kişilerin bu taleplerini bankaya yazılı olarak sunması gerekmektedir. Bankaya yazılı olarak sunulan dilekçe üzerinde mutlaka kişilerin teminat iadesi alma sebeplerini de belirtmeleri gerekmektedir. Banka teminat iadesi almak isteyen kişilerin ödemiş oldukları teminat bedellerini değerlendirdikten sonra yatıracaktır.

Garanti Bankası BBVA İhale Devam Ederken Kişilerden Başka Bir Bedel Ödemesi Bekler Mi?

Garanti Bankası, gayrimenkul satışları yaparken açılan ihaleler için teminat bedelinin yanı sıra başka herhangi bir masraf talebinde bulunmamaktadır. Gayrimenkul satın alımı için teklif veren kişi, teklifini verdikten sonra onayın gelmesini beklemeli ve onay geldikten sonra bankadan icralık gayrimenkul alımları için gereken satın alım işlemlerini yapmalıdır. Özellikle teklifleri onaylanan kişilerle banka doğrudan iletişime geçeceği için herhangi bir şekilde bankayla görüşmeden bankanın sizi aramasını bekleyebilirsiniz. Garanti Bankasının sahip olmuş olduğu diğer önemli bir ayrıcalık ise kendi bünyesinde sattığı gayrimenkuller için aynı zamanda müşterilerine kredi de kullandırmaktadır. Garanti Bankası BBVA üzerinden gayrimenkul satı alımı yapacak olan kişiler, bankanın resmi internet sitesi olan https://www.garantibbva.com.tr/tr/garanti_hakkinda/garantiyi_taniyin/gayrimenkuller/gayrimenkul_arama.page#calcContent=UID4a6c587 internet adresi üzerinden satın alacakları gayrimenkulü belirleyip özelliklerini rahatlıkla inceleyebilirler. Banka aynı zamanda gayrimenkulleri görmek isteyen kişilere randevular vererek onların ilgili taşınmazı daha yakından görmelerine de olanak sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.