Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

05.05.2021
2.565
Garanti BBVA Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Garanti kredi kartı sorgusu yapmak için bankanın internet sitesi üzerinden işlem yapılabilir. Ayrıca çevrim içi bankacılık kanalları olan mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı da kullanılabilir. Müşteri iletişim merkezi üzerinden kredi kartının nerede olduğunu sorgulamak da mümkün. Garanti BBVA kredi kartı sorgulaması yapmak için kargo takip numarasını bilmesi gerekebilir. Garanti BBVA tarafından kredi kartı kargoya verildiğinde müşteriye SMS ile bilgi verilir. Garanti Bankası kredi kartı sorgusu resmi internet sitesi kullanarak da yapılabilir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

Garanti kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler eğer banka müşterisi ise bankanın tüm platformlarını kullanabilir. Bankanın henüz müşterisi olmayan kişiler ise şifreli kanallar hariç hepsini kullanabilir. Garanti BBVA kredi kartı başvurusu yapılan platformlar şunlardır:

 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi
 • İnternet bankacılığı
 • İnternet sitesi
 • Mobil bankacılık
 • SMS

Aracılığı ile kredi kartı başvurusu yapmak mümkün. Banka müşterisi olmayan kişiler kredi kartı başvurusu yaparken gelir bilgilerini sisteme girmeleri gerekir. Ardından müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşmede gelir durumlarını onaylamaları istenir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Garanti kredi kartı başvuru sorgusunun sonucu banka tarafından SMS ile bildirilir. SMS veya e- posta ile yanıt almayan başvuru sahipleri müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir. Başvuru durumunu sorgulamak için müşteri temsilcisi ile görüşülür. Hızlı bağlanma seçeneğini kullanarak müşteri temsilcisine hızlı bağlanmak mümkündür. Garanti BBVA kredi kartı başvurusunu sorgulamak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması da kullanılabilir. Kredi kartı başvurusu sonuçları banka tarafından başvuru sahibine iletilir.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

İş Bankası mobil bankacılık uygulaması özellikleri 2021 Yazısını inceleyebiliriniz.

Garanti BBVA Kredi Kartı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

garanti bbva kredi karti nasil takip edilir

Garanti BBVA kredi kartı takibi yapmak için bankanın resmi internet sitesindeki sorgu ekranı tercih edilebilir. Bunun yanı sıra eğer kredi kartı kargoya verilmiş ise banka tarafından kullanıcıya SMS gönderilir. İletilen kısa mesajda, kredi kartının kargo takip numarası ve firması yer alır. Aynı mesaj kargo firması tarafından da kullanıcıya iletilir. Kargo takip numarası ile kargo firmasının sitesi üzerinden sorgu yapılabilir. Ayrıca kimlik numarası ile kredi kartının nerede olduğunu öğrenmek için internet sitesi, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri de kullanılabilir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Çeşitleri Nedir?

Garanti kredi kartları her kullanım amacına ve hedef kitleye göre farklı özelliklere sahiptir. Garanti BBVA kredi kartları şunlardır:

 • Bonus kredi kartı
 • Shop and Fly kredi kartı
 • Miles and Smiles kredi kartı
 • American Express kredi kartı
 • Flexi kredi kartı

Olmak üzere 5 farklı kategoride incelenir. Her kategorinin altında farklı özelliklere sahip kredi kartları yer alır. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için internet sitesinden hangi kredi kartına başvuru yapılacağı seçilmesi gerekir. Ardından hemen başvur butonu aracılığı ile kredi kartı başvuru yapılır.

Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı Özellikleri Nedir?

Garanti Bonus kart sıkça tercih edilen kredi kartları arasında yer alır. Para puan biriktirme, taksit erteleme, ekstre tarihi değiştirme ve limit artışı gibi özellikleri bulunur. Bonus kart ile taksitli alışveriş yapılmasına izin verilir ve her alışveriş için ek puanlar hediye edilir. Garanti BBVA tarafından sıkça indirim uygulanan ve birçok kampanyaya dahil edilen bir kredi kartıdır. Toplanan para puanlar ile herhangi bir ödeme gerçekleştirmeden, alışveriş yapmak mümkündür. Garanti BBVA kredi kartı sorgulama işlemleri Bonus kredi kartları için de geçerlidir. Bonus kredi kartını almak için 18 yaşından büyük olmak gerekir.

İlginizi Çekebilir :  QNB Finansbank Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Garanti Shop Fly Kart Özellikleri Nedir?

Garanti Shop & Fly kredi kartı alışveriş yaptıkça mil kazanılmasını sağlar. Genellikle Türk Hava Yolları ile birlikte çalışan Garanti Bankası, ücretsiz uçak bileti alınabilmesine de olanak tanır. Shop and Fly kredi kartı ile yapılan her alışverişte 1 Türk Lirası için 1 mil hesaba yüklenir. Garanti Bankasının sunduğu Shop and Fly kredi kartı gold, platinum ve standart olmak üzere 3 gruba ayrılır. Kredi kartına başvuru yapmak için internet sitesi ve internet bankacılığı kullanılır. Garanti BBVA Shop and Fly kredi kartı için ayrıca 444 03 33 numaralı çağrı merkezi üzerinden de işlem yapılmasına izin verilir.

Garanti Miles and Smiles Özellikleri Nedir?

Garanti Miles & Smiles gold, patinum ve prive olmak üzere Shop and Fly’da olduğu gibi 3 farklı kategori ile müşteriye sunulur. Her kartın özellikleri farklıdır ancak ortak avantajları da bulunur. Miles and Smiles kredi kartını almak için internet bankacılığı, mobil bankacılık, müşteri hizmetleri ve internet sitesi kullanılabilir. Miles and Smiles kredi kartı mil kazandırılmasını sağlar. Toplanan miller ile Türk Hava Yollarından alınacak biletlerde indirim uygulanır ve/veya mil karşılığında bilet satın alınır. Ayrıca Miles and Smiles kredi kartının avans mil özelliği bulunur. Avans mil, kişi mil toplamaya başlamadan önce verilen bir uçak biletidir.

Garanti American Express Özellikleri Nedir?

Garanti BBVA American Express kredi kartı platinum, gold ve normal kart olarak ayrılır. Başvuru sahiplerinin gelir durumlarına göre 3 karttan birini tercih etmeleri istenir. American Express kredi kartı ile birçok marka ve lokasyonda indirimli alışveriş yapmak mümkündür. İndirim oranları yüzde 3 ile başlar ve yüzde 30’a kadar yükselir. Garanti Bankasının en çok indirime sahip olan kredi kartlarından biridir. American Express kredi kartına hızlı başvuru yapmak için internet sitesi kullanılabilir. Bunun yanı sıra diğer bankacılık kanallarını kullanarak American Express’e başvurmak da mümkündür.

İlginizi Çekebilir :  Yurtdışı Pazar Araştırması Desteği Nedir? Başvurusu, Şartları

Garanti Flexi Kredi Kartı Özellikleri Nedir?

Garanti BBVA Flexi tek kart olarak sunulur ve alt kategorileri bulunmaz. Flexi kredi kartı Bonus kartlar arasında yer alır. Bonus kedi kartının özelliklerinden yararlanılmasına izin verilir. Kartın özelliklerinin ne olacağına başvuru sahipleri karar verebilir. Flexi kartı seçerken kişiler mesleklerine göre ek indirimlerden yararlanmaya da hak kazanabilir. Garanti BBVA flexi kredi kartına başvuru yapmak için internet sitesi tercih edilebilir. Başvuru takibi de başvurunun yapıldığı aynı ekran üzerinden gerçekleştirilir. Garanti BBVA müşteri hizmetleri aracılığı ile kart başvurusu, kart takibi ve kart güncelleme yapılmasına izin verilir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Ücretli Mi?

garanti bbca kredi karti aidati ne kadar

Garanti kart ücretleri kart tiplerine göre farklılık gösterir. Kredi kartlarının aylık ve / veya yıllık ödemeleri bulunur. Bu ödemelerin ne kadar olacağı, kartın özellikleri ile paralellik gösterir. Garanti Bankası tarafından sunulan birçok kredi kartının yıllık aidatı bulunur ve kullanıcıların ana hesapları üzerinden yıllık kullanım bedeli çekilir. Eğer kişiler yıllık veya aylık aidat ödemesi yapmak istemiyor ise aidatsız kredi kartlarını tercih edebilir.

Denizbank kredi kartım nerede? Sorgulama Yazısına da göz atabilirsiniz.

Garanti BBVA Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti kart şifresi değiştirmek için bankanın tüm platformları kullanılabilir. Kart şifre değişiklikleri ATM’den de yapılabilir. Garanti BBVA kredi kartı sorgulaması yapılan platformlar üzerinden kredi kartı ayarlarını değiştirmek de mümkün. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, müşteri iletişim merkezi ve ATM üzerinden şifre alınabilir. Ayrıca internet sitesinden de şifremi unuttum sekmesinden şifre değiştirilebilir veya sıfırdan yeni şifre talep edilebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.