Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

Garanti BBVA Kredi Kartı Nedir? Özellikleri Neler?

Garanti BBVA kredi kartı çeşitleri bulunmakta olup Bonus Ailesi, Shop&Fly, American Express Card, Miles&Smiles Card, Bonus Ailesi kartları arasında Bonus, Bonus Gold, Bonus Platinum, Bonus Gen, Bonus Trink Bonus American Express kartları yer alıyor. Bonus kartlar ile taksitli alışveriş yapabilir, kartınızı kullandıkça bonus kazanıp bedava alışveriş yapılabilir. Shop&Fly kartları arasında Shop&Fly Gold ve Shop&Fly Platinum kartları var. Shop&Fly kartınız ile daha fazla mil kazanıp bol seyahat edilebilir. American Express Card’ı dünyanın her yerinde kullanabilir, indirim ve ayrıcalıklardan yararlanılabilir. Miles&Smiles 2000 yılından itibaren Türk Hava Yolları’nın resmi kredi kartıdır. Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartı ile tüm alışverişlerden, sektörlere göre değişen oranlarda mil kazanılabilir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

Garanti BBVA kredi kartı başvuru koşulları şu şekildedir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Yeterli kredi notuna sahip olmak
 • Belgenelebilir gelire sahip olmak

Kart başvurusunun olumlu değerlendirilebilmesi açısından kişinin mesleki durumu, gelir düzeyi ve çalışma geçmişi de oldukça önemlidir.

Garanti Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Garanti kredi kartları başvurusu için gerekli evraklar genelde istenmez. Sistemde geliri tespit edilemeyen kişilerden ücretli çalışan için maaş bordrosu ya da e-Devlet SGK dökümü, serbest meslek sahipleri için gelir vergisi levhası ve emekliler için emekli maaşını gösterir belge istenebilir.

İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Garanti Kredi Kartı Başvurusu Adımları

Garanti kredi kartı başvuru yolları şu şekildedir:

SMS ile Bonus Başvurusu: En kolay ve pratik yol SMS ile kart başvuru yapmak olup telefonun mesajlar bölümüne BONUS yazarak boşluk bırakıp ve TC kimlik numarası yazılarak 3340’a mesaj gönderilir.

Mobil Uygulama Üzerinden Başvuru: Garanti BBVA müşterileri mobil uygulama üzerinden de başvurular bölümünden kart başvurusu gönderebilir.

Müşteri Hizmetlerinden Başvuru: Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi üzerinden kart başvurusu göndermek mümkün olmaktadır. Müşteri temsilcisi ile görüşerek ya da “Kredi Kartları” menüsünden başvuru gönderilebilir.

İnternet Şubesinden Kart Başvurusu: İnternet şubesine giriş yapılarak başvuru yapılmasıda mümkündür. Banka müşterisi olmayanlar buradaki başvuru sayfası üzerinden de 30 saniyede başvurularını gönderebilirler.

Garanti ATM’den Kredi Kartı Başvurusu: ATM’ler üzerinden kart başvurusunu da menüler üzerinden yapmak mümkün olmaktadır.

Banka Şubelerinden Kart Başvurusu: En yakın Garanti BBVA şubesine gidilerek bireysel müşteri temsilcisi ile görüşülerek başvuru yapılabilir.

Garanti Bonus Gold Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

garanti bonus gold kredi karti nitelikleri

Garanti Bonus Gold kredi kartı nitelikleri şu şekildedir:

 • Taksitli alışveriş yapma imkanı bulunur ve bu alışverişlerden ekstra Bonus puan kazanabilir ve bu puanları tüm Türkiye’deki üye işyerlerinde kullanılabilir.
 • Bu karttan kazanılan her bir Bonus 1 puan değerindedir ve 1 TL’ye denk gelir.
 • Aylık harcama tutarı 2.000 TL’yi geçtiğinde bu kartla %25 daha fazla Bonus kazanma avantajı vardır.
 • Bonus Gold kredi kartında bulunan Trink özelliği sayesinde 50 TL ve altında olan alışverişleri temassız ödeme noktalarında kullanarak ödemeler yapılabilir ve şifre ya da imzaya gerek kalmadan, kart ödemeleri için kullanılabilir.
 • Bu kartı kullanarak ücretsiz taksitli nakit avans çekebilir, masraf ya da evrak gibi sorunlar olmadan, sabit faiz oranı ve sabit taksit tutarları ile nakit ihtiyacı karşılanabilir.
 • Bu kredi kartı kullanılarak yapmış olunan peşin alışverişler, işlem taksitlendir özelliğini kullanılarak taksitlendirilebilir.
 • Kredi kartının ekstresini, istenen zaman ekstre atlat özelliğini kullanarak 1 ay sonra ödenebilir.
 • Alışverişler Garanti Bonus Gold kartla yapıldığında, işlem erteleme özelliğinden de yararlanılır ve ekstrede olan bir işlemi atlatarak, 1 ay sonra ödenebilir.
İlginizi Çekebilir :  ING Bank KOBİ Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Garanti BBVA Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Açma

Garanti BBVA Bonus Kart temassız ödeme niteliği açılmak istendiği durumlarda temassız ödeme özelliğini açmak için müşteri hizmetleri aranabilir. Müşteri temsilcisine bağlanıldığında temassız özelliği açma talebinde bulunabilir. Aynı zamanda Garanti BBVA kredi kartı için temassız özelliğinin açılma işlemi internet şubesinden yapılabilir, bu özellik rahatça kullanılmaya başlanabilir. Ayrıca işlem gerçekleştirmek için banka şubesine giderek banka çalışanları sayesinde temassız ödeme özelliğini aktif hale getirilebilir.

Garanti BBVA Bonus Kart Temassız Ödeme Özelliği Kapama

Garanti BBVA Bonus Kart temassız ödeme özelliğinin birçok özelliği olmasına rağmen bu özelliklerden kuşkulanan tüketicilerin sayısı da  bir hayli yüksek olduğundan bunların başında temassız ödeme özelliğinin kolaylık sağlama amacıyla şifre istemeden alışveriş yapma imkanı sağlıyor olması geliyor. Tüketiciler bu durumun dolandırıcılığa yol açabileceğini düşünerek kartlarında tanımlı olan temassız ödeme özelliğini kapatma gereği duyabiliyorlar. Garanti BBVA Bonus Kart temassız ödeme özelliğini kapatabilmek için Müşteri Hizmetlerini aranarak, iletişim kurulan müşteri temsilcisinden karta tanımlı olan temassız ödeme özelliğinin kapatılması talep edilebilir. Ayrıca yine Garanti BBVA Banka şubesine gidilerek banka çalışanlarına temassız ödeme özelliği kapatma talebi iletilebilir.

Garanti BBVA Bonus Kart Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus Kart ekstre borcu ertelenmek isteniyorsa, Garanti Bankası şubesine gidilmesine gerek yoktur. Garanti BBVA internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Ayrıca çağrı merkezi üzerinden kredi kartı borcu erteleme işlemleri yapılabilir. Garanti BBVA Bonus Kart borcu erteleme için, kredi kartı borcu ertelemesi internet bankacılığı ya da çağrı merkezi üzerinden yapılmakta olup kredi notu genel olarak dikkate alınmamakta olup genel piyasa faiz oranlarında daha yüksek bir faiz uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Akbank Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Garanti BBVA Bonus Sanal Kart Nedir?

garanti bbva bonus sanal kart tanimi

Garanti BBVA Bonus sanal kart limitini kişinin belirlediği ve limit doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilen, fiziksel değeri olmayan elde tutulur bir kart olarak belirlenmeyen bir karttır. Bu kart 16 haneli kart bilgisi ve güvenlik kodunun yazdığı sanal bilgilerden oluşan kredi kartına sanal ön ödemeli kredi kartı denilmektedir. Garanti bankası Bonus kartına sahip kişiler rahatlıkla sanal kart oluşturabilir ve rahatlıkla internet üzerinden kullanım sağlayabilirler.

Garanti BBVA Bonus Sanal Kart Oluşturma

Garanti BBVA Bonus sanal kart oluşturmak için ihtiyaç olan Garanti BBVA Mobil uygulamasıdır. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ana ekrana gelinir ve altta bulunan menüden Başvurular bölümü seçilir ve daha sonra Kart sekmesine girilir. Açılan ekranda en aşağı gelinir ve Tüm Kartlar seçeneği seçilir. Daha sonra Sanal Kart menüsü seçilerek Sanal kart alanı seçildikten sonra bilgilendirme ekranı gelecek en altındaki Başvur butonuna tıklanır ve sonraki adımlarda onayı da verdikten sonra sanal kart hazır hale gelmektedir.

Garanti BBVA Bonus Sanal Kart Limit Belirleme

Garanti BBVA Bonus Sanal kart limiti belirlemek için online işlemlere girerek sanal kart kısmına tıklanmalıdır. Daha sonra limiti bu sekmede belirleyerek limit kadar alışverişlerde kullanılmaya devam edilebilir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvuru Takip

Garanti BBVA kredi kartı takibi için, Garanti BBVA web sitesi üzerinden bireysel kartlar sekmesinde “Başvuru Takibi” kısmından bilgilerinizi girerek kredi kartı sonucunu görülebilir ve kartın nerede olduğunu takip edilebilir. Garanti BBVA kredi kartı başvurusu genellikle 1-2 gün içerisinde, en fazla ise 1 hafta içinde sonuçlanır. Aynı zamanda kredi kartı onaylandıktan sonra başvuruyu takip eden 2 hafta içerisinde kişiye ulaşmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.