Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA EFT ve Havale Ücretleri 2019

25.11.2019
1.387
Garanti BBVA EFT ve Havale Ücretleri 2019

Garanti BBVA Havale ve EFT işlemleri bu bankadan aynı bankaya ya da farklı bankalara yapılacak olan elektronik para transferi işlemleridir. Garanti BBVA’da hem Türk Lirası hem de yabancı para birimleriyle havale ve EFT işlemleri yapılabilmektedir. Bu işlemler direkt olan banka şubelerinden yapılabildiği gibi daha hızlı ve daha kolay olarak dijital bankacılık kanalları ile de yapılmaktadır. Garanti BBVA EFT ve Havale işlemleri için belli ücretler almaktadır. Detaylı bilgi ve ürün, hizmet ücretleri bankanın internet sitesinde bulunmaktadır. Aşağıda bankada istenilen tüm Havale ve EFT ücretleri sunulmaktadır.

EFT Ücretleri

Garanti BBVA EFT ücretleri, bankanın resmî internet sitesi olan www.garantibbva.com.tr adresinin sağ üst köşesinde bulunan ‘Ürün ve Hizmet Ücretleri’ bölümünde güncel olarak sunulmaktadır. EFT işlemi Garanti BBVA bankasından farklı bankalara yapılan elektronik para transferi işlemleridir. Garanti BBVA’nın EFT ücretleri şu şekildedir:

 • Garanti BBVA’nın şubelerinde, Mobil Şubede ve İnternet Şubesinde yapılan düzenli EFT ödemeleri için kredi kartından %1,60 oranla ücret alınır, hesaptan yapılan EFT işlemlerinde ise 4,05 TL ücret alınır. Bu tutarlara BSMV dahildir.
 • Garanti BBVA ATM’lerinden hesaptan başka kredi kartının borcu EFT ile ödendiği zaman 18 TL ücret alınır. BSMV dahildir.
 • Garanti BBVA ATM’lerinden hesaptan isme EFT yapıldığı zaman 18 TL, hesaptan hesaba yapıldığı zaman 18 TL ve geç EFT işlemlerinde 20 TL ücret alınır. Bu ücretlere BSMV dahildir. Geç EFT işlemleri saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemlerine verilen addır.
 • Garanti BBVA Mobil Uygulaması ile yapılan EFT işlemlerinde Hesaptan İsme ve Hesaptan Hesaba yapılacak olan işlemler için %0,01 oranda asgari olarak 6,75 TL azami olarak 75 TL ücret alınır. Bu tutarlara BSMV dahildir.
 • Saat 16:00’dan sonra gerçekleşen Mobil Uygulama ile yapılan Geç EFT işlemleri için asgari olarak 9,75 TL azami olarak 78 TL EFT ücreti alınır.
 • Gişeden yapılacak başka bankaya ait kredi kartı ödemeleri için 15 TL ücret alınır.
 • Garanti BBVA’nın İnternet Şubesi üzerinden yapılan EFT işlemlerinde asgari olarak 6,75 TL, azami olarak 75 TL ücret alınır. Saat 16:00’dan sonra yapılan Geç EFT işlemleri için ise asgari 9,75, azami 78 TL ücret alınır. Bu ücretlere BSMV dahildir.
 • Kredi kartından yapılan EFT işlemleri için %4 oranla asgari olarak 10 TL ücret alınır. Bu ücret oran artı tutar şekline uygulanmaktadır. Ücretlere KKDF ve BSMV dahildir.
 • Garanti BBVA şubelerinden yapılacak olan EFT işlemleri için Hesaptan EFT işlemleri için 75-750 TL, Kasadan EFT işlemi için 80-800 TL, Geç EFT işlemi için 30 TL gibi ücretler almaktadır.
İlginizi Çekebilir :  ING Bank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Havale Ücretleri

Garanti BBVA Havale ücretleri, banka içi yapacağınız para transferinde alınan ücretlerdir. Farklı şekillerde yapılan Havale işlemlerinde alınan ücretler şu şekildedir:

 • Garanti BBVA Cepbank ile yapılan İnternet Şubesinden Cebe Para Gönderme, ATM’den Cebe Para Gönderme, SMS ile Cebe Para Gönderme ve Cepbank ile Cebe Para Gönderme işlemleri için 9,50 TL ücret alınır.
 • Garanti BBVA şubelerinden, Mobil Şubeden ve İnternet Şubesinden yapılan düzenli ödeme havale işlemlerinde Hesaptan Hesaba ve Hesaptan İsme seçeneklerinde 1,20 TL ücret alınır. Kredi Kartından yapılan işlemlerde ise tutarın %1,60’ı masraf olarak alınır.
 • Garanti BBVA ATM’lerinden yapılan Western Union para transferi işlemlerine asgari 15 Dolar, azami olarak ise 337,50 Dolar ücret alınır. Bu tutar farklılık gösterebilmektedir ve BSMV dahildir.
 • Bankamatiklerde yapılan Türk Lirası cinsindeki Havale işlemleri için Hesaptan Hesaba ve Hesaptan İsme türlerde 12 TL ücret alınır.
 • Bankamatiklerde yapılan Yabancı Para havale işlemlerinde de 12 TL ücret alınır.
 • İnternet şubesinde yapılan havale işlemlerinde 3 TL ücret alınır.
 • Kredi kartından yapılan havale işlemlerinde %4 oranla asgari olarak 10 TL ücret alınır.
 • Şubeden yapılan Havale işlemlerinde ise ücretler değişiklik göstermektedir. Hesaptan Hesaba Havale işlemlerinde 44 TL, Geç Havale işlemlerinde 10 TL, Kasadan İsme Havale işlemlerinde 70-600 TL, Hesaptan İsme 60-550 TL, Kasadan Hesaba ise 65-600 TL ücret alınır.

SWIFT Ücretleri

Garanti BBVA Swift Ücretleri, bankadan yapılan uluslararası para transferi işlemlerinde alınacak olan paradır. Garanti BBVA’dan başka ülkelerdeki bankalara IBAN ve Swift Kodu gibi bilgilerle para transferi yapılabilmektedir. Garanti BBVA EFT ve Havale ücretlerini bulacağınız sayfada SWIFT ücretleri de bulunmaktadır.

 • Mobil uygulama üzerinden ileri gün valörlü yapılan yurtdışı para transferleri için %0,60 oranla asgari 120 TL azami 200 TL ücret alınır. Aynı gün valörlü Swift işlemleri için asgari 130 TL, azami 210 TL ve alınır.
 • İnternet Şubesi üzerinden yapılan Swift ücretlerinde de ileri valörlü işlemlerde 120-200 TL, aynı gün işlemlerde 130-210 TL ücret alınır.
 • PTT’den Garanti BBVA’ya yapılan Swift işlemlerinde alınacak olan ücretler para cinsine ve tutarına göre değişiklik göstermektedir.
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Havale ve EFT İşlem Saatleri

Garanti BBVA Havale EFT saatleri tüm kanallarda aynı hizmet verilmektedir. Garanti BBVA’da havale 24 saat yapılabilmektedir. Aynı banka için şubelerden mesai saatleri içerisinde, ATM, Mobil Şube ve İnternet Şubesinde 7 gün 24 saat havale işlemi yapılabilmektedir.

EFT işlemleri ise hafta içi 09:00 ve 17:45 saatleri arasında yapılmaktadır. Hafta sonuna denk gelen işlemlerde EFT işlemleri ilk iş gününde gerçekleşmektedir. Saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemleri Geç EFT İşlemi olarak adlandırılmaktadır.

Havale ve EFT İşlem Limitleri

Garanti BBVA Havale EFT işlem limitleri, bankada yapılacak olan elektronik para transferi işlemleri için konulan tutar limitleridir. Havale, EFT ve Swift için belirlenen limitler şu şekildedir:

 • Bireysel olarak yapılan Havale işlemleri için alt limit 0,01 TL, üst limit 250.000.00 TL’dir.
 • Kurumsal olarak yapılan Havale işlemleri için alt limit 0,01 TL üst limit 3.500.000.00 TL’dir.
 • Ticari, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için havale işlemlerinde alt limit 0,01 TL ve üst limit 3.000.000.00 TL’dir.
 • EFT işlemlerinde de belirtilen limitler Havale işlemleriyle aynıdır.
 • Swift işlemleri için belirtilen limitler bireysel işlemlerde asgari 0,01 TK ve azami 275.000,00 TL olarak belirlenmiştir. Kurumsa, Ticari, Küçük Ölçekli ve Orta Ölçekli işletmeler için ise minimum 0,01 TL, maksimum 600.000,00 TL olarak belirlenmiştir.

Havale ve EFT Kanalları

Garanti BBVA Havale ve EFT işlemi yapabileceğiniz birçok kanal bulunmaktadır. Elektronik para transferi işlemlerini şubelerden yapabileceğiniz gibi aşağıdaki kanallardan da yapabilirsiniz:

 • Cepbank
 • ATM’ler
 • Mobil Şube
 • İnternet Şubesi

Cepbank ile Havale ve EFT Yapma

Garanti BBVA Cepbank Havale ve EFT işlemleri yapabileceğiniz bir kanaldır. Cepbank’a tanımlamış olduğunuz hesaplara SMS ile para transferi yapabilirsiniz.

 • Öncelikle işlemi yapacağınız transfer türünü girmeniz gerekir. Kısa mesaj bölümüne Havale ya da EFT yazıp boşluk bırakmanız gerekir.
 • Daha sonra tanımladığınız hesabın adını ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz gerekir.
 • Mesajın sonuna Cepbank şifrenizi de girerek 3333’e kısa mesaj yollayabilir ve kısa süre içerisinde kolayca Havale/EFT yapmış olursunuz.
İlginizi Çekebilir :  Akbank Borsa Hesabı Nasıl Açılır?

İnternet Bankacılığı ile Para Transferi İşlemleri

İnternet Bankacılığı EFT ve Havale işlemleri yapabileceğiniz dijital kanallardan biridir. Garanti BBVA EFT ve Havale işlemlerini havale işlemi için 7 gün 24 saat, EFT işlemi için belirtilen saatlerde internet erişiminiz olan her yerden yapabilirsiniz. Ayrıca Havale, EFT ve Swfit taleplerinizin takibini ve işlem takiplerini de buradan yapabilirsiniz. İnternet Bankacılığında ayrıca Swift Takip Raporu özelliği de bulunmaktadır. Havale ya da EFT yapmak istediğiniz hesapları kolayca İnternet Şubesine tanımlayabilir, daha sonra hızlı ve kolayca para transferi yapabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.