Kredi Destekleri ve Bankacılık

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi

24.11.2019
1.782
Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi

Garanti BBVA BES yani Bireysel Emeklilik Sistemi, yarınlara umutla bakmak isteyen, bugün çok çalışıp ileride huzurlu bir emeklilik yaşamak isteyen, emekli olduğunda maddi kaygı yaşamak istemeyen kişilere özel sunulan bir emeklilik sistemidir. Her ay düzenli olarak gelirinin bir bölümünü Garanti BBVA’nın Bireysel Emeklilik Sistemine yatıran kişiler emekliliklerini rahat bir şekilde geçirmektedir.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi’nde devlet katkısından yararlanma avantajı bulunmaktadır. Emekli adayları her ay yapacağı düzenli ödemeler için %25’e varan devlet katkısından yararlanmaktadır. Bankanın Bireysel Emeklilik Sistemi için ayrıca oluşturduğu bir web sitesi bulunmaktadır. Bu site www.garantiemeklilik.com adresidir ve BES hakkındaki tüm detaylar burada bulunmaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik oldukça avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Bunlardan en büyüğü düzenli yapılan ödemelerde %25’e kadar sunulan devlet katkısı fırsatıdır. Yani yapılan 100 TL’lik yatırıma artı 25 TL de devletten geliyor ve 125 TL’lik bir yatırım söz konusu oluyor. Bunun yanı sıra şu avantajlar da bulunuyor:

 • Bankaya yapılacak olan katkı payını kişiler bütçelerine ve kazançlarına uygun olarak belirleyebilmektedir.
 • Ödeme yapılacak periyota da müşteriler kendileri karar vermektedir. Aylık ödeme yapma zorunluluğu yoktur. Kişiler bütçelerine göre 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da 1 yıllık periyotlarda yatırım yapabilirler.
 • Kişiler istedikleri zaman ödemelere ara verebilir, uygun olduklarında devam edebilirler.
 • Bireysel Emeklilik Sistemi’nden 18 yaşını geçmiş herkes yararlanabilmektedir. Kişiler dilerlerse 18 yaşını geçmiş çocukları ya da eşleri için de BES hizmeti alabilir, onları güvence altına alabilir.
 • Ne kadar uzun süre BES hizmeti alırsanız o kadar fazla kazanç elde edersiniz.
 • Emekli adayları birikimlerini diledikleri zaman Garanti Emeklilik İnternet Şubesinden, Cep Şubesinden ya da Mobil Uygulamadan takip edebilirler.
İlginizi Çekebilir :  Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusu

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Başvuru yapmak ve bir an önce Bireysel Emeklilik Sistemi’nden yararlanmaya başlamak istiyorsanız isterseniz banka şubelerinden isterseniz de direkt olarak www.garantiemeklilik.com adresinden hızlı ve kolayca başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için ‘Hemen Başvur’ seçeneğine tıklamanız yeterdir. Karşınıza gelen sayfada adınızı, soyadınızı, T.C. Kimlik Numaranızı, telefon numaranızı ve aylık tutarı girerek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu kısa süre içerisinde tarafınıza belirtilecektir. Daha sonra müşteri hizmetleriyle ya da banka şubeleriyle görüşerek sisteme kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde Sunulan Haklar

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi hakları, bankanın emeklilik sisteminden yararlanmak isteyenlere sunduğu haklardır.

 • Kişiler Emeklilik Sözleşmesi’ni imzaladıktan sonra 2 ay içerisinde cayma hakkına sahiptir. Eğer bu süre içerisinde bir ödeme yaptıysanız 10 gün içerisinde tüm paranız tarafınıza iletilir.
 • Belirlediğiniz düzenli ödeme tarihlerinin dışında da hesabınıza para yatırabilir, birikimlerinizi arttırabilirsiniz.
 • Katkı payı tutarını istediğiniz zaman yükseltebilir ya da azaltabilirsiniz.
 • Kendi durumunuza göre istediğiniz zaman ödeme tarihlerini ve ödeme periyotlarını değiştirebilirsiniz.
 • Yine durumunuza ve planlarınıza göre istediğiniz zaman ödemelere ara verebilirsiniz ve istediğiniz zaman tekrar ödeme yapmaya devam edebilirsiniz.
 • Senede 4 kere Bireysel Emeklilik planını, 6 kere de fon dağılımını değiştirebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden Nasıl Emekli Olunur?

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emekli olmak için en az 10 yıl sistemde kalmak ve 56 yaşını doldurmak gereklidir. Dilerseniz 56 yaşını doldurduğunuzda direkt emekli olabilir dilerseniz de emekliliğinizi erteleyerek birikim sağlamaya devam edebilirsiniz. Burada herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır ve kişi kendi tercihini kendisi yapmaktadır. Devam ettiğiniz takdirde devlet katkısı almaya da devam edersiniz.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emekli olmaya karar verdiğiniz zaman biriktirdiğiniz parayı toplu olarak da çekebilirsiniz, belirli periyotlarda aylık olarak maaş gibi de alabilirsiniz. Emekli olmaya hak kazandığınız zaman bankanın Emeklilik Gelir Planından da yararlanmaya hak kazanırsınız.

İlginizi Çekebilir :  Enpara İnternet Bankacılığı ve İşlemler

Emeklilik Gelir Planı

Garanti BBVA Emeklilik Gelir Planı ile emekli olmaya hak kazandığınız zaman alacağınız maaş tutarını ve maaşı alacağınız süreyi kendiniz planlarsınız. Kişiler tercihlerine göre maaşlarını aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık dönemlerde alabilirler. Dilerlerse de maaşlarını enflasyona destekleyebilir, ara ödeme talep edebilirler.

Bireysel Emeklilik Sistemi Birikim Hesaplama

Garanti BBVA Birikim Hesaplama aracı Bireysel Emeklilik Sistemi’nde elde edeceğiniz birikimi hesaplamaya yaramaktadır. www.garantiemeklilik.com adresinde bulunan hesaplama aracı ile kolayca birikimlerinizi hesaplayabilirsiniz.

Hesaplama işlemi için şu adımların izlenmesi gerekmektedir:

 • Öncelikle hesaplama tipinin seçilmesi gerekir. Hesaplama tipleri ‘Katkı Payına Göre’ ve ‘Birikim Hedefine Göre’ olarak ikiye ayrılmaktadır.
 • Daha sonra kişinin yaşını girmesi gerekmektedir, yaşınızı girdikten sonra bir de emeklilik yaşınızı girmelisiniz.
 • Yaşlar girildikten sonra aylık katkı payı ve yatırılan/yatırılacak başlangıç tutarı girilir.
 • Tüm bu bilgiler girildikten sonra hesaplama yapılır.

Garanti Emeklilik Yaşa Hizmeti

Garanti Emeklilik Yaşa, Garanti BBVA’nın Bireysel Emeklilik Sistemi müşterilerinin doya doya yaşaması, hayattan keyif alması ve emeklilik yolunda birçok etkinlikler yapması için hazırladığı bir platformdur. Burada BES müşterileri için çok sayıda avantaj ve hizmet bulunmaktadır. Garanti Emeklilik Yaşa hizmetinde, müşteriler için özel indirimlerle sunulan çok sayıda hobi seçenekleri, etkinlikler ve aktiviteler bulunmaktadır.

 

Garanti Emeklilik Yaşa’da amaç emeklilere ve emekli adaylarına hayatı doya doya yaşatmaktır.

 • Deniz tutkusu olanlar için marinada tekne,
 • Yemek tutkusu olanlara yemek etkinlikleri,
 • Sağlıklı yaşamak isteyenlere yoga,
 • Kültür sanat etkinlikleri sevenlere birçok farklı türde biletler ve indirim imkânları sunulmaktadır.

Garanti Emeklilik Yaşa ile doğayı, eğlenceyi, huzuru ve daha birçok fırsatı beraber yakalayabilirsiniz. Bu etkinlikler yalnızca emekli bireyler için değil, çocuklar, gençler ve her yaştan BES müşterileri, müşteri yakınları için sunulmaktadır. Garanti Emeklilik Yaşa fırsatları İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da ağırlıklı olarak gerçekleşmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Enpara Makas Aralığı Ne Kadar?

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde Hayat Sigortaları

BES Hayat Sigortası hizmeti de alabileceğiniz bir emeklilik programıdır. Burada bulunan Hayat Sigortaları hem müşterilerin hem de yakınlarının yararlanabileceği sigorta türleridir. Başınıza gelebilecek her türlü beklenmedik durum için bu hayat sigortaları oldukça faydalıdır. Garanti BBVA’nın sunduğu Hayat Sigortası başlıca aşağıdaki durumları kapsamaktadır:

 • Prim İadeli Hayat Güvencesi
 • Eğitim Güvencesi
 • Banka Borçlarına Yönelik Güvence
 • Sağlık Güvencesi
 • İşsizlik Güvencesi

Garanti BBVA BES Yatırım Fonları

Bireysel Emeklilik Yatırım Fonları, tüketicilerin yatırım tercihine ve gelir beklentilerine göre şekillendirebileceği ve bu sayede birikimlerini yönlendirebileceği fonlardır. Smart Fon ya da Fon Koçu seçeneklerinden sizin için en uygun olanı hangisiyse onu tercih ederek birikimlerinize şekil verebilirsiniz. Garanti BBVA’nın Bireysel Emeklilik web sitesinde bu iki seçenekten birini seçerek kendi yatırım fonlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Garanti Emeklilik Çağrı Merkezi

Bireysel Emeklilik Sistemi Çağrı Merkezi, özel günler haricinde tüm iş günlerinde, hafta içleri 09:00 ve 20:00 saatleri arasında her türlü soru, öneri, şikâyet ve bankacılık yardımlarınız için hizmet vermektedir. Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Çağrı Merkezi numarası 444 0 336 numarasıdır. Dilerseniz Sesli Yanıt seçeneğini kullanabilir, dilerseniz müşteri hizmetleri ile görüşerek aşağıdaki gibi hizmetleri alabilirsiniz:

 • Bireysel Emeklilik Başvurusu
 • Hesap Özet Gönderimi
 • İlk Giriş Tarihi Bilgisi Alma
 • Birikim Bilgileri Alma
 • Devlet Katkısı Bilgileri Alma
 • Emeklilik Tarihi Bilgisi Alma
 • Hayat Sigortası İşlemleri
 • Katkı Payı Bilgileri
 • Fon Dağılım Bilgileri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.