Kredi Destekleri ve Bankacılık

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

19.05.2021
2.523
Denizbank Satılık Gayrimenkuller Nasıl Görüntülenir ve Başvurulur?

Denizbank’ın sattığı gayrimenkullere ulaşmak için bankanın resmi internet sitesi tercih edilebilir. Bankanın internet sitesinde yer alan satılık gayrimenkul sayfası üzerinden işlem yapılması mümkündür. Denizbank sitesindeki hakkımız bölümünün en altı gayrimenkullere ayrılmıştır. Ayrıca bankanın satışa çıkardığı taşıt ve ekipmanlara ulaşmak için de aynı sekmesinin kullanılması gerekir. İhalede olan gayrimenkulleri görüntülemek için de internet sitesi tercih edilmelidir. Denizbank satılık gayrimenkul ilanlarını görüntülemek, incelemek, ihaleye katılmak ve başvuru yapmak için müşteri temsilcisi ile görüşmek gerekir.

Bankaların Gayrimenkul Satması Ne Anlama Gelir?

Banka gayrimenkul satışı yapabilen kurumlar arasında yer alır. Bankalar, kredi verdikleri müşterilerinin üzerindeki taşınmaz malları şartlar gereği ipotek olarak göstermesini isteyebilir. İpotek olarak gösterilen taşınmaz mallar ise gayrimenkul sınıfına girer. Eğer bir müşteri kredi geri ödemesini gerçekleştiremezse banka müşterinin adresine haciz gönderir ve ipotekli olan mal varlığının üzerine el koyar. Bu işlem banka için yasal bir süreçtir ve kredi başvurusunda imzalanan sözleşme ya da taahhütname ile müşteri de bu şartı kabul eder. Bankalar, ipotekli olan evleri alarak satışa çıkarabilir.

Bankalar Nasıl Gayrimenkul Satabilir?

Bankanın gayrimenkul sattığı platform bankanın belirlediği kanallardır. Banka ister ise kendi internet sitesi ve diğer platformlarından icralık olan gayrimenkulü satışa çıkarabilir. Bu gibi durumlarda bankalar sık sık internet üzerinden gayrimenkul satışı yapmayı tercih eder. Satışın nasıl yapılacağı, kime satılacağı ve diğer unsurlar bankalara bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak yasalar ile bankaların bu satışı yapabilmeleri için gerekli uygun şartlar oluşturulmuştur. Bankalar ticari kurumlardır ve bireysel haklar olduğu gibi kurumsal haklar da bulunur.

Denizbank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Ulaşılır?

denizbank satilik gayrimenkullere nereden ulasilir

Denizbank satılık gayrimenkullerini görüntülemek için bankanın belirlediği platformların kullanılması gerekir. Denizbank daha önce icra nedeni ile el koyduğu gayrimenkullerin satışını internet sitesi üzerinden yapar. Bankanın tüm satılık gayrimenkullerine ulaşmak ve arama yapmak için internet sitesinin tercih edilmesi gerekir. İhale vermek, satışa katılmak ve satışa başvurmak için bankanın resmi internet sitesinin kullanılması gerekir. Banka tüm satılık gayrimenkul ilanları için kendi sitesini kullanır ve müşterileri ile buradan iletişim kurar. Satılık gayrimenkul ilanlarına ulaşmak için internet sitesi ve detaylı bilgi almak için ise müşteri temsilcisi ile irtibat kurulabilir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA Satılık Gayrimenkuller 2019

Akbank satılık gayrimenkuller nasıl görüntülenir ve başvurulur? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Denizbank Gayrimenkul Satışı için Nasıl Başvuru Yapılır?

Denizbank gayrimenkul başvurusu yapmak için müşteriler bankanın internet sitesi üzerinden teklif verebilir. Teklif vermek için bankanın belirlediği adımları izlemek gerekir. Gayrimenkul satışında alıcı olarak başvuru yapmak için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Bankanın internet sitesine girmek
 • Hakkımızda bölümünü açmak
 • En alt satırda yer alan satılık gayrimenkul başlığını seçmek
 • İl, ilçe, sokak gibi bilgiler ile istenilen gayrimenkulü bulmak
 • Teklif ver butonuna basmak gerekir.

Denizbank’tan Gayrimenkul Nasıl Alınır?

Denizbank gayrimenkul satışından yararlanmak için teklif verilmesi gerekir. Bankanın satışını yaptığı bir taşınmaz malı almak için öncelikle teklif verme şartı bulunur. İnternet sitesi üzerinden seçilen gayrimenkule teklif verilecek ise öncelikle teklif formunun doldurulması gerekir. Formda yer alan ve doldurulması gereken bilgiler şunlardır:

 • Adı ve soyadı
 • Cep telefonu numarası
 • E – posta adresi
 • Teklif tutarı (Türk lirası cinsinden)
 • Teklifin açıklaması

Denizbank satılık gayrimenkullere teklif sunarken doldurulması gereken bilgilerdir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu onaylandıktan sonra teklif verme işlemi tamamlanabilir.

Denizbank Satılık Gayrimenkuller Avantajlı Mı?

Bankadan satılık gayrimenkul almanın yararları arasında Katma Değer Vergisi muafiyeti gibi ek avantajlar da bulunur. Bir bankadan satılık gayrimenkul alırken daha makul fiyatlar üzerinden satış ve alış işlemleri gerçekleştirilir. Denizbank üzerinden satılık gayrimenkul almak isteyen kişilerin yararlanabileceği avantajlar şunlardır:

 • Katma Değer Vergisi muafiyeti
 • Gayrimenkulün borçsuz olması
 • Yasal sorun ile karşılaşılmaması
 • Komisyon bedelinin olmaması veya çok düşük olması
 • Kullanım değerinin ekspertiz raporuna eklenmemesi ve dolayısı ile ödenmemesi
 • Daha düşük fiyata satın alınması
 • Gerçek ve doğru bilgiler ile hareket edilmesi

Denizbank İl veya İlçeye Göre Gayrimenkul Sorgusu Yapılır Mı?

Denizbank gayrimenkul sorgulamak için müşterilerin öncelikle bankanın resmi sitesini kullanması gerekir. Satılık gayrimenkul sayfası açıldıktan sonra sorgu için bazı bilgilerin doldurulması gerekir. Eğer hali hazırda istenen bir bölge, şehir ya da gayrimenkul var ise net bilgiler girerek sorgu yapmak mümkündür. Ayrıca bankanın sunduğu tüm satılık gayrimenkul ilanlarına doğrudan ulaşmak için de internet sitesi kullanılabilir. İnternet sitesinde yer alan il, ilçe ve tip kategorilerinin doldurulması ile sorgu gerçekleştirilebilir. Tip bölümünde konut, villa, iş yeri, yazlık, fabrika, tesis, turistik tesis, tarla, arsa ve bina gibi seçenekler yer alır. Dileyen müşteriler hepsini seçebilir dileyen müşteriler ise hedefleri doğrultusunda seçim yapabilir.

İlginizi Çekebilir :  TEB Esnaf Kredisi Başvurusu ve Şartları 2021

Denizbank Taşınmaz Şartnamesi Nedir?

Denizbank satılık gayrimenkul şartnamesi bankadan gayrimenkul almak için teklif veren kişilerin dikkat etmesi gereken bir şartnamedir. Teklif verme prosedürü ve satış sürecinin nasıl olduğuna dair detaylı bilgi veren bir dokümandır. Denizbank taşınmaz şartnamesinde 10 madde bulunur. Teklif verecek kişilerin 10 maddeyi dikkatle inceledikten sonra tekliflerini bankaya sunmaları beklenir. Belgenin ıslak imzalı bir şekilde bankaya teslim edilmesi gereklidir. Bazı durumlarda dijital imza da kabul edilir.

Denizbank esnaf kredisi başvurusu ve şartları 2021 Yazısına da göz atabilirsiniz.

Denizbank Satılık Gayrimenkule Ödenen Kapora Geri Alınır Mı?

odenen kapora geri alinir mi denizbank satilik gayrimenkul

Denizbank kaparo ödenmesini isteyen bir bankadır. Denizbank üzerinden satılık gayrimenkul başvurusu yapılıyor ve teklif veriliyor ise kaparo şartı da kabul edilir. Bir gayrimenkulü satın almak için öncelikle kaparo ödenmesi gerekir. Bankaya ödenen kaparo miktarı ne olur ise olsun eğer satın almadan vazgeçilir ise geri ödemesi yapılmaz. Bankaya gayrimenkul almak için verilen kaparo, bankada kalır. Kaparo tutarı, satın alınacak gayrimenkul fiyatının yüzde 3’ü olarak belirlenmiştir.

Denizbank Gayrimenkul Tapusunu Kaç Günde Devreder?

Denizbank gayrimenkul devir işlemleri için yaklaşık 7 ila 10 iş günü yeterlidir. Banka devir işlemlerinin tamamlanması için yasal süresini 10 iş günü olarak belirlemiştir. Eğer devir işlemleri esnasında satın alımdan vazgeçilir ise banka ödenen tutarı başvuru sahibine gönderir. Ancak bu tutar içerisinde kaparo bedeli yer almaz. Denizbank gayrimenkul devir işlemleri herhangi bir mücbir sebep ile karşılaşılmadığı takdirde 10 gün içerisinde tamamlanır. Teklif sahibi satın almaktan vazgeçer ise kaparo bedelini alamayacağını bilmelidir. Teklif veren kişilerin şartnameyi kabul ettiği varsayılır ve tüm işlemler şartnamede yer alan 10 madde baz alınarak gerçekleştirilir.

Denizbank Birden Çok Teklif Karşısında Gayrimenkulü Kime Satar?

Denizbank teklif ile gayrimenkul satışı yapan bir bankadır ve aynı gayrimenkul için çok sayıda teklif alabilir. Denizbank gelen teklifleri değerlendirir ve ihalede en yüksek teklifi veren kişi ve / veya kuruma gayrimenkulü devreder. Devir işlemleri yaklaşık 10 gün iş günü sürer. Banka satışları açık arttırma şeklinde de gerçekleştirebilir. Eğer başka bir müşteri kaparo verir ise ya da yazılı bir teklifte bulunur ise satış, açık arttırma olarak yapılır. Tapu devri gerçekleştirildikten sonra Denizbank satılık gayrimenkul ilanı kapatılır ve ilan yayından çekilerek listeden kaldırılır. Teklif veren kişi, Katma Değer Vergisi için belirlenen tutarı ödemeden gayrimenkulü satın alabilir.

İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA IBAN ve Hesap No Sorgulama
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.