Kredi Destekleri ve Bankacılık

Denizbank Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

04.05.2021
2.788
Denizbank Kredi Kartım Nerede? Sorgulama

Denizbank kredi kartı sorgusu yapmak isteyen kişilerin kullanması gereken bazı platformlar bulunur. Bu platformların hangisi olduğuna Denizbank karar verir. Denizbank kredi kartı sorgusu yapmak isteyen kullanıcılar internet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri iletişim merkezini kullanabilir. Müşteri iletişim merkezine ulaşmak için banka tarafından belirlenen numaraların kullanılması gerekir. Müşteri iletişim merkezine ulaşarak kredi kartı sorgusu yapmak için 0 850 222 08 00 numaralı telefon aranır. Ayrıca Denizbank’ın çağrı merkezi olan 444 08 00 numaralı telefon ile de kredi kartı sorgusu yapılabilir. Müşteri iletişim merkezi ve çağrı merkezi 7 gün 24 saat hizmet verir. Denizbank kredi kartı sorgulama işlemi internet bankacılığı ile de yapılır.

Denizbank Kredi Kartı Nedir?

Denizbank kredi kartları birçok farklı özelliğe göre seçilmiş kartlardır. Her özellik için farklı kredi kartı çeşitleri bulunur. Denizbank, belirlediği hedef kitleye göre de kredi kartları tanımlar. Gençler, emekliler, üniversite öğrencileri ve tarım çalışanlarına yönelik farklı kredi kartları bulunur. Her hedef kitle kendisine en uygun kredi kartını seçebilir. Ayrıca özellikler ve avantajlara bağlı olarak da kredi kartı seçmek mümkündür. Denizbank tarafından sunulan bazı kredi kartları yıllık aidat alınan ve alınmayan kredi kartları olarak da iki farklı gruba ayrılır. Aidatsız kredi kartlarının avantajları daha düşüktür.

Denizbank Kredi Kartı Ortak Özellikleri Nedir?

Denizbank kredi kartı özellikleri her kart tipine göre farklılık gösterir. Denizbank kredi kartı özelliklerinin hem ayrı hem de ortak özellikleri bulunur. Bu ortak özellikler şu şekildedir:

 • Kredi kartı ekstre erteleme
 • Kredi kartı taksit arttırma
 • Nakit avans
 • Taksitli nakit avans
 • Para puan biriktirme
İlginizi Çekebilir :  Garanti BBVA IBAN ve Hesap No Sorgulama

Denizbank tarafından belirlenen ortak özellikler arasında yer alır. Denizbank kredi kartları aidatı olan kredi kartları ve aidatsız kredi kartları olmak üzere iki ana gruba ayrılır.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

denizbank kredi karti basvuru asamasi

Denizbank kredi kartı başvurusu banka tarafından belirlenen kanallar aracılığı ile yapılabilir. Korona virüsü önlemleri kapsamında kullanıcıların online bankacılık kanallarını ve telefon bankacılığını kullanması istenir. Şube üzerinden yapılan birçok işlemin alternatif bankacılık kanalları kullanılarak da yapılması sağlanmıştır. Bu noktada kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği kanallar şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • İnternet sitesi
 • ATM
 • SMS
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi

Akbank kredi kartım nerede? Sorgulama yazısını inceleyebilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler yukarıda belirtilen kanalları tercih edebilir. Hali hazırda Denizbank müşterisi olan kişiler tüm platformları kullanabilir. Ancak banka müşterisi olmayan kişiler internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını hariç diğer platformları tercih edebilir. İnternet bankacılığı üzerinden işlem yapmak için kişilerin sisteme giriş yapması gerekir. Şifre kullanarak giriş yapıldıktan sonra kartlarım bölümünden kart başvurusu yapılabilir. Denizbank kredi kartı sorgulamak için de aynı kanallar tercih edilebilir. Bankanın belirlediği bu kanallar aracılığı ile kredi kartı işlemlerini yapmak mümkündür.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusunu Kim Yapabilir?

Denizbank kart başvuru şartları arasında sadece yaş sınırı bulunur. Denizbank kredi kartını almak için kişilerin düzenli gelirlerinin olması ve reşit olmaları istenir. Denizbank özellikle yüksek limitli kart başvurusu yapan kişilerden gelir belgesi talep eder. Kredi kartı limit değişikliği kart alındıktan sonra da yapılabilir. Denizbank kart başvurusu için istenen başka şartlar bulunmaz. Kredi kartı almak için Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olunmasına yönelik bir kural yoktur. Denizbank, vatandaşlık fark etmeksizin herkesin kredi kartı alabilmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir :  TEB Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Denizbank Kredi Kartını 18 Yaşından Küçükler Kullanabilir Mi?

Denizbank kredi kartı yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Banka reşit olmayan kişilerin kredi kartı başvurusu yapmasına izin vermez. Ancak ebeveyn kontrolünde ek kart kullanımı yapılabilir. Denizbank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin reşit olması gerekir. 18 yaşından büyük olan ve geliri kredi kartının aylık limitinin 2 katı olan kişiler kart başvurusu yapabilir. 18 yaşından küçük olanlara hiçbir banka tarafından kredi kartı verilmez. Kredi kartı başvurularının ebeveynler ile yapılması gerekir. Denizbank kredi kartı başvurusunu yapmak isteyen kişiler internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve mobil bankacılık uygulamasını kullanabilir. Bunun yanı sıra banka şubesinden de kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Denizbank Kredi Kartı Başvuru Takibi Nereden Yapılır?

Denizbank kredi kartını takip etmek için şubeye gitmeye gerek kalmadan kullanılan platformlar bulunur. Bu platform şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi
 • Çağrı merkezi
 • Bankanın internet sitesi

Üzerinden başvuru takibi yapmak mümkündür. Kredi kartı başvurusu onaylanan kişiler, bulundukları adrese kredi kartı isteyebilir. Adres değişikliği olur ise müşteri iletişim merkezi ile iletişime geçilerek teslim adresi güncellenebilir. Denizbank kredi kartını takip etmek için bankanın yukarıda belirtilen adresleri kullanılabilir.

Denizbank Kredi Kartı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı kargo takip işlemi bankanın tüm kanalları üzerinden yapılabilir. Sadece kısa mesaj yoluyla ve ATM’den kargo takibi yapılmasına izin verilmez. Denizbank kredi kartı başvurusu onaylanan kişiler aynı kanalları tercih ederek kargo takibi yapabilir. İsteyen müşteriler kredi kartlarını banka şubesi üzerinden de teslim alabilir. Ancak korona virüsü önlemleri nedeni ile başvuru sahiplerinin şubeye gitmeden işlem yapmaları tavsiye edilir. Bu neden ile de kullanıcılar, başvuru esnasında güncel iş ve / veya ev adreslerini belirtmelidir.

İlginizi Çekebilir :  İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Denizbank Kredi Kartı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Denizbank kart sorgusu yapmak için internet bankacılığı kullanılabilir. Müşteri numarasına sahip olan kişiler internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasını kullanarak işlem yapabilir. Denizbank kredi kartı sorgusu yapmak için aynı zamanda müşteri hizmetlerinin telefon numarası da kullanılabilir. Denizbank kredi kartı sorgusu internet sitesinde yer alan kart sorgu ekranından da yapılabilir. Kredi kartı sorgulaması yapmak için takip numarasının bilinmesi yeterlidir.

Denizbank Kredi Kartı Limit Değişikliği Nasıl Yapılır?

denizbank kredi karti limit degisikligi yapimi

Denizbank kart limiti arttırmak için bankanın farklı kanalları tercih edilebilir. Kişiler gelir durumlarına göre limit arttırma talebinde bulunabilirler. Denizbank kredi kartı limit değişikliği talebinin yapıldığı bankacılık kanalları şunlardır:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık uygulaması
 • Müşteri iletişim merkezi

Üzerinden kredi kartı limit değişikliği talebi iletilir. Talep değişikliğinin yanıtı kullanıcılara SMS ve / veya e- posta aracılığı ile bildirilir. Banka limit değişikliği talebini onaylarken başvuru sahiplerinin aylık gelirlerini göz önünde bulundurur. Eğer aylık gelir miktarı, limit artışına yetiyor ise müşterinin talebi onaylanır.

Yapı kredi mobil bankacılık uygulaması özellikleri Yazısını inceleyebilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Türleri Nedir?

Denizbank kredi kartı çeşitleri farklı hedef kitle ve özelliklere bağlı olarak değişir. Denizbank kredi kartları ayrıca aidatlı kredi kartları ve aidatsız kredi kartları olmak üzere de iki gruba ayrılır. Denizbank kredi kartı çeşitleri şunlardır:

 • Denizbank Gold Kredi Kartı
 • Denizbank Platinum Kredi Kartı
 • Denizbank Black Kredi Kartı
 • Denizbank takım kredileri kartları (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş Trabzonspor, Eskişehirspor, Hatayspor, Mersin İdman Yurdu )
 • Emekli Bonus Kart
 • Net Kredi Kartı
 • TED Afili Bonus Kredi Kartı

Olmak üzere birçok farklı kredi kartı bulunur. Denizbank kredi kartı sorgulama işlemi tüm kredi kartı çeşitleri için geçerlidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.